IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

…dostavio pisana jamstva vladi Republike Crne Gore…
Pa lju moji citajte ovaj link: http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/xsSu0EerVXqTEfeRFBW2zg==.pdf

A ne link Indexa [shocked]!!!

Kako ce neki ostati u soku da im ni intezivna nece pomoci ako sada prodaju ovu dionicu. Pa ova dionica ima razlog da u skoro vrijeme ode duplo gore, pa zivote u ovakvim vremenima su dobili ogroman posao!!! Ja nemogu vjerovati da jedan Index portal moze u ljudima napraviti ovakvu psihozu a oni su upravo psihodelicne njuske koje samo gledaju svoj profit a to im jedino donose sokantni tekstovi i naslovi!! Bljak! [shocked]

čiste špekulacije,zar bi crnogorci ušli u rizik dezinformiranja javnosti,a da za mjesec dana kažu da konzorcij nije imao garancije.zar nije bilo logično da kažu,da su zbog razlike u cijeni ipak dali hrvatskom konzorciju produžen rok jer imaju info da će garancije biti za npr mjesec dana na stolu.ovo je čista špekulacija u cilju rušenja cijene dionice.tako je to u hrvata…

11.2.2010 | 10:46

Bar-Boljare: Posao u Crnoj Gori dobit će 5000 ljudi

ZAGREB – Ugovaranjem posla stoljeća – gradnje autoceste od juga do sjevera Crne Gore – više od 5000 građevinskih radnika dobit će posao u vrijeme kada na burzu svakodnevno odlazi dvjestotinjak ljudi. Građevina, koja je uz trgovinu najviše pogođena recesijom, tim će poslom od gotovo tri milijarde eura dobiti snažan poticaj.

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/infrastruktura/bar-boljare-posao-u-crnoj-gori-dobit-ce-5000-ljudi,68211.html


samo mi nije jasno tko vjeruje indexu???

matiji babicu zelim sve najgore u novoj godini….

meni nije jasno, tko još vjeruje Juri Radiću..?
možda Radić piše scenarij za nastavak filma Lost In Translation?


Što u ovome nije jasno ? Jebo ih index-žuti anarho ljevičarski ljubomorni portal.

Vaš link

ako se ne varam kao što je i kolega u svome postu napisao, ovo gore je službeno očitovanje igh na zse u kojemu piše da su pismena jamstva dostavljena vladi crne gore…….stoga, to je službeni mdokumene koji mora biti istinit jer koliko znam zabranjeno ja da firma sa lažnim informacijama obavještava tse…..

Moraju se i ulagači iz Crne Gore ukrcati u IGH, ali ispod 3000,00. Za sada im uspjeva. Sada je moguć tobogan u "rikverc". Kupujmo…………………………… ?

Mene samo zanima zasto nitko evo ovdje od forumasa nemoze pronaci niti jedan ijedan clanak iz Crnogorskih medija o ovome??? Zar oni nemaju online sustav za medije?? Ili je ipak ova prica plod neke prljave maste!!

Evo što pišu crnogorske Vijesti, pa proanalizirajte http://www.vijesti.me/index.php?id=329031

Tomislav Hrastovčak - web redakcija


Vijesti: IGH i Konstruktor dostavili tek obećanja, a ne garancije

PODGORICA – Konzorcij na čelu s IGH i Konstruktorom prije dva dana nije dostavio tražena bankovna jamstva već je tek dostavio pisano obećanje u kojemu stoji da će do kraja ovog mjeseca ispuniti uvjete za potpisivanje ugovora, donose mediji u Crnoj Gori.

Najdalje se u analizi onog što se prije dva dana dogovorilo u "poslu stoljeća" otišlo u dnevniku Vijesti iz Podgorice koje su objavile da su čelnici hrvatski tvrtki prije dva dana donijeli samo ponude koje konzorcij ima od banaka s kojima su pregovori u tijeku.

Podsjetimo, predsjednik Komisije za provođenje tenderskog postupka i pregovaranja Zoran Radonjić prije dva dana potvrdio je kako je hrvatski konzorcij dostavio pisana jamstva koja zadovoljavaju uvjete tendera i omogućavaju sklapanje financijskih ugovora. Tada je naglašeno da će Vlada Crne Gore nastaviti predviđenu proceduru analize "dostavljenih ponuda i zaključivanja ugovora s hrvatskim konzorcijem i financijskim institucijama".

Zanimljivo je kako nam u crnogorskom ministarstvu prometa, koje je resorno za posao izgradnje autoceste, nisu htjeli odgovoriti tko je dao jamstva jer je to dio dogovora između hrvatske i crnogorske strane.

Jutros iz IGH (ZSE:IGH-R-A) nisu mogli ništa reći o kreditnom aranžmanu već su sve prebacili na splitski Konstruktor od kojeg još nismo dobili službeno očitovanje. Ministarstvo financija Ivana Šukera također za sada ne želi izlaziti u javnost s detaljima na koji su način i u kojem su svojstvu sudjelovali u pregovoru hrvatskog konzorcija i banaka. Rekli su nam kako još nisu spremni izaći u medije s detaljima posredovanja između banaka te Konstruktora i IGH.

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/infrastruktura/vijesti-igh-i-konstruktor-dostavili-tek-obecanja%2c-a-ne-garancije,68228.html

Neimar @

sa svojim ponavljanjem i bezobraznim drukanjem si presao svaku mjeru.
Prvo si prenio lazi u 12.29 pa ponovo u 12.45.Smiri se malo!!!!

Zar ove rijeci pametnom nisu dovoljne: Podgorica – Ministarstvo saobraćaja saopštilo je juče da je konzorcijum hrvatskih firmi, koje predvodi splitski Konstruktor, dostavio finansijske garancije za izgradnju autoputa Bar – Boljare.
– Hrvatski konzorcijum, na čelu sa Konstruktorom iz Splita dostavio je pisane garancije, koje zadovoljavaju uslove tendera i omogućavaju sklapanje finansijskih ugovora.

Kad nekom covjeku netko da kredit za brod, raketu ili za jaje, zar je taj covjek duzan davati informacije tko mu je izdao kredit??? Ma koje nebuloze! Ovo su ciste spekulacije da sada dionica rokne ali nije ni to lose za sve koji ju mogu upravo sada kupiti jer ovo ako ne odleti drasticno gore u vrlo kratko vrijeme, onda ovu burzu treba zatvoriti jer ovdje onda u tom slucaju vlada najprljavija mafija na planeti. Ovo je stvarno jebe lud zbunjenog!


Zar ove rijeci pametnom nisu dovoljne: Podgorica – Ministarstvo saobraćaja saopštilo je juče da je konzorcijum hrvatskih firmi, koje predvodi splitski Konstruktor, dostavio finansijske garancije za izgradnju autoputa Bar – Boljare.
– Hrvatski konzorcijum, na čelu sa Konstruktorom iz Splita dostavio je pisane garancije, koje zadovoljavaju uslove tendera i omogućavaju sklapanje finansijskih ugovora.

Kad nekom covjeku netko da kredit za brod, raketu ili za jaje, zar je taj covjek duzan davati informacije tko mu je izdao kredit??? Ma koje nebuloze! Ovo su ciste spekulacije da sada dionica rokne ali nije ni to lose za sve koji ju mogu upravo sada kupiti jer ovo ako ne odleti drasticno gore u vrlo kratko vrijeme, onda ovu burzu treba zatvoriti jer ovdje onda u tom slucaju vlada najprljavija mafija na planeti. Ovo je stvarno jebe lud zbunjenog!

Pazi ! Tu valja biti oprezan , ipak se tu radi o novcima svih nas . Sječam se da je Radić
govorio o zagrebčanki pa se desio fjasko , projektiranje 15 hidrocentrala u Čečeniji fjasko…
ako i ovo bude fjasko ja sam uvjeren da bi čovijek trebao podnijeti ostavku prije nego
dovede firmu u propast . Onaj koji se jučer na otvaranju iskrcao vjerovatno je znao jednu više
od nas koji nismo prodali ….

na 4300 sve prodajem...

Bez obzira na vijesti s indexa ne vjerujem da Crna Gora ili IGH i njegovi kompanjoni imaju kapaciteta nabaviti MILIJARDE eura.
Dug/kapital IGH je trenutno gotovo 400% + žele se zadužiti za milijardu eura.
Pa to je gore od situaciji INGRE i arene.
Profit od posla je vrlo upitan, a zaduživanje je glomazno i neuvjerljivo.
Ne očekujem niti da će Crna Gora koja je pod kontrolom MMF-a samo tako platiti milijardu eura.
Zamislite, Crna Gora će platiti MILIJARDU EURA.
Tu će još biti svega, prije ili kasnije.

New Report

Close