IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

znenadilo me ono danas na 12.500 uh kako mi je to promaklo ali ni na 13.000 nije loša kupnja – a šta ćemo sutra…
ko se usudi prognozirati ? [smiley2]


znenadilo me ono danas na 12.500 uh kako mi je to promaklo ali ni na 13.000 nije loša kupnja – a šta ćemo sutra…
ko se usudi prognozirati ? [smiley2]

Pa ne volim davat prognoze, ali vecina gradjevinara (osim Ingre) je pokazala losiji 2q nego prvi, pa sto se desilo? Ovo na IGH ne izgleda kriticno, fundamentalno nije lose (nije ni dobro koliko su ljudi ocekivali prema 1q).

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

zvone101:

znenadilo me ono danas na 12.500 uh kako mi je to promaklo ali ni na 13.000 nije loša kupnja – a šta ćemo sutra…
ko se usudi prognozirati ? [smiley2]

Pa ne volim davat prognoze, ali vecina gradjevinara (osim Ingre) je pokazala losiji 2q nego prvi, pa sto se desilo? Ovo na IGH ne izgleda kriticno, fundamentalno nije lose (nije ni dobro koliko su ljudi ocekivali prema 1q).

Zabravio sam napomenuti: naravno, sve dionice dijele sudbinu cijelog trzista. Ukoliko se nastavi ova letargija kod nas i volatilnost na vanjskim trzistima, moguce da ce biti jos povoljnije kupnje. A mozda nece [smiley1]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

kao sad već malo vše iskusan dioničar, mogu isto reći da će cijena gore a možda i neće [smiley2]

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


moj komentar je jednostavan: rast cijene dionice nije proporcijonalan sa rastom vrijednosti tvrtke, cijena dionice je rasla skoro duplo brže od vrijednosti tvrtke… a pitanje je koliko je zapravo radova naplaćeno pitem kompenzacije i dalnjne potom daljnje cesije

IGH ne kompenzira .


kao sad već malo vše iskusan dioničar, mogu isto reći da će cijena gore a možda i neće [smiley2]

Ostala ti je opcija da cijena ostaje ista.

Pa drage kolege valjda ste čuli onu : ” Zna se . . . ” e pa po toj svim silama se poslovi i strategije pripremaju sad a i za budućnost u kojoj bi se izbori mogli izgubit.
A jedini koji ne gubi je IGH

I opet smo HRABRI !


kao sad već malo vše iskusan dioničar, mogu isto reći da će cijena gore a možda i neće [smiley2]

Ja se slazem s tobom.[smiley1]

skype - ivek1234

TunaSalad:

kao sad već malo vše iskusan dioničar, mogu isto reći da će cijena gore a možda i neće [smiley2]

Ja se slazem s tobom.[smiley1]

Ne znam, ja ne dijelim vaše mišljenje, meni se čini da neće a možda i hoće.[smiley2]

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."

Evo malo da se igramo s brojkama:

mislim da će do kraj godine biti oko 80 do 90 mil kn dobiti što bi davalo za cijenu od 13000 kn p/e 26 pdnosno 23 a to je podnošljivo, ako bi recimo cijena na kraju godine bila 16000 to je vec daje p/e 31 odnosno 28

inace ako koga zanima TA graf je u privitku.

hm, lijepo ti izgledaju ove brojke gore. samo, ne znam da li će se kolege ovdje s time složiti. godišnji izvještaj izlazi za 8-9 mjeseci, pa bi valjda do tada cijena došla do tih 16.000? što bi bio porast od oko 23% u tih 8 mjeseci.
jel vam to ok?
morat ćete to gurat na veći P/E, ili će firma morati napraviti veći profit.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


Dajte nemojte gluposti pričati. FI je odličan, prihodi porasli 35%, porast dobiti od 90%, zarada po dionici porast 90%. Ovaj pad nema nikakve veze s izvješćem a očekujem da će se to već sutra vratiti na 13000.

Kao što rekoh
[smiley2]

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

New Report

Close