IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

evo kako bih to ja da imam priliku: recimo da sam neki bitan zaposlenik u nekoj firmi koja čeka vijest koja joj može puno donijeti/izgubiti… i dođe dobra vijest koju i ja imam priliku čuti… i kako bih ja mogao zaraditi???…. ako odmah počnem jako kupovati (ja ili netko drugi (moj) izvan firme – nije bitno) bit će sumnjivo!!!
Ako prvo plasiram vijest da je posao u pitanju (a znam da je osiguran) krenut ću/ćemo u kupnju dionica dok padaju zbog loše vijesti i to po znatno nižim cijenama- ovo neće biti sumnjivo…

I onda dođe dobra vijest…

biom75


Ti si se logirao samo u svrhu pisanja u negativnoj konotaciji igh čini mi se drugi motiv nepostoji

Kolega ja za razliku od nekih imam dionice IGH.
Zato me ovakve loše vijesti i pogađaju.
Ako je vi imate, zašto ste ravnodušni?
Recite mi zašto naš Radić već mjesecima šuti i ne informira zagrebačku burzu o novim poslovima?
To je obveza firme u prvoj kotaciji. Nažalost posla nema.
Sve je izgubljeno i jedini pravi potez bi bio otpuštanje barem polovice zaposlenika IGH.
Radić za to nema muda i to će odvesti ovu dionicu u ponor. Imamo preko 1000 inžinjera gotovo bez posla koji crpe novce iz blagajne IGH kad dobiju magisterij, doktorat ili dijete.
Radić i ekipa se nagrađuje stotinama dionica a rezultati sve lošiji….


@minus75p

Nažalost to nije tako bilo do sada. Znam iz iskustva jer sam već dulje u IGH-u.
Bez Zagrepčanke su ostali isto tako da je prvo bila glasina, a kasnije i potvrda.
Nije bilo laži kako bi se ukrcali. Promet je velik i ide se po bidu, pa bi svakome trebalo biti jasno tko prodaje. Po meni je to najvjerojatnije ekipa iz IGH.

molim kolegu neimara da prestane drukati za prodaju dionica IGH, ovaj građevinski biser treba približiti širokim narodnim masama da što više novca ulože u njega!
zamislite sad da IGH dobije posao u CG, pa to je fantazija: sad utroše 2 milijarde dolara i već za 10 godina počnu ubirati prihode od cestarina! pa može li bolje?? [thumbsup]
ako ipak ne dobiju posao, opet dobro: umjesto da izgube stotine milijuna u toj rupi bez dna, izgubit će samo do sada uloženo, a to je sitnica prema gubicima koji ih tamo čekaju. znači opet dobro! pa može li bolje?? [thumbsup]
zato kolega neimar od sada molim samo afirmativno o ovom podcijenjenom biseru hrvatske, regionalne i zamalo svjetske građevine [thumbsup]

moji postovi su odraz osobnog mišljenjaa bez sugestija i odgovornosti te nisu financijski savjeti niti nagovor za kupoprodaju


evo kako bih to ja da imam priliku: recimo da sam neki bitan zaposlenik u nekoj firmi koja čeka vijest koja joj može puno donijeti/izgubiti… i dođe dobra vijest koju i ja imam priliku čuti… i kako bih ja mogao zaraditi???…. ako odmah počnem jako kupovati (ja ili netko drugi (moj) izvan firme – nije bitno) bit će sumnjivo!!!
Ako prvo plasiram vijest da je posao u pitanju (a znam da je osiguran) krenut ću/ćemo u kupnju dionica dok padaju zbog loše vijesti i to po znatno nižim cijenama- ovo neće biti sumnjivo…

I onda dođe dobra vijest…


Ima i tu istine ali…

na 4300 sve prodajem...

sve u svemu netko ima dobru informaciju


sve u svemu netko ima dobru informaciju

Vjerovatnije je da netko ima "lošu informaciju". [proud]

Ima jedna jako zanimljiva stvar koju sam primjetio, da niti jedan drugi portali ili novine nisu prenjele ovu vijest osim indexa i seebiza koji je kopirao index.
Teško mi je za povjerovati da u indexu se nalaze najbolji novinari i da su oni došli prvi do ove vijesti čak prije i jutarnjeg.

Jutros je HPB izbacila izvješće i to se izvješće nalazi u svim novinama i portalima
A o poslu stoljeća samo u indexu

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Ajmo ovako

Ja sam uvijek za logiku.
Igh traži premijerku da da jamstva u iznosu od 2 mlrd kuna

Cijeli iznos namjenjen cijelom Hrvtskom gospodarstvu je 10 mlrd kuna.
Pa pobogu da li bi IGH trebao dobiti 20% cijelog iznosa za sve tvrtke u Hrvatskoj.

Pa nemreš vjerovat da neki to očekuju.
KAKO VAS NIJE SRAM.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


Ima jedna jako zanimljiva stvar koju sam primjetio, da niti jedan drugi portali ili novine nisu prenjele ovu vijest osim indexa i seebiza koji je kopirao index.
Teško mi je za povjerovati da u indexu se nalaze najbolji novinari i da su oni došli prvi do ove vijesti čak prije i jutarnjeg.

To je u biti stara vijest, već je rečeno da vlada ne da jamstva jer to nije predviđeno zakonom, ali da će probati urgirati kod banaka da one daju. Sad ovisi hoće li banke ovaj projekt ocijeniti isplativim ili ne. Meni osobno čini se da je gradnja autoceste u CG po ovim cijenama i uz onaj broj stanovnka i potencijalnih korisnika teška pušiona.

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!


Ima jedna jako zanimljiva stvar koju sam primjetio, da niti jedan drugi portali ili novine nisu prenjele ovu vijest osim indexa i seebiza koji je kopirao index.
Teško mi je za povjerovati da u indexu se nalaze najbolji novinari i da su oni došli prvi do ove vijesti čak prije i jutarnjeg.

Jutros je HPB izbacila izvješće i to se izvješće nalazi u svim novinama i portalima
A o poslu stoljeća samo u indexu


ali nema ni demanta od Jure [angry]



Ima jedna jako zanimljiva stvar koju sam primjetio, da niti jedan drugi portali ili novine nisu prenjele ovu vijest osim indexa i seebiza koji je kopirao index.
Teško mi je za povjerovati da u indexu se nalaze najbolji novinari i da su oni došli prvi do ove vijesti čak prije i jutarnjeg.

To je u biti stara vijest, već je rečeno da vlada ne da jamstva jer to nije predviđeno zakonom, ali da će probati urgirati kod banaka da one daju. Sad ovisi hoće li banke ovaj projekt ocijeniti isplativim ili ne. Meni osobno čini se da je gradnja autoceste u CG po ovim cijenama i uz onaj broj stanovnka i potencijalnih korisnika teška pušiona.
[/quote]

Kako to mislite da li će banke dati novac Juri Radiću? Pa to je svjetski najpoznati hrvatski biznismen koji je najveći dio poslova dobio zbog prijateljstva s našim premijerom Sanaderom! Naravno da će se vlada i banke natjecati tko će mu što prije izdati jamstva i cjelokupno financiranje ovog svjetskog posla milenija! [thumbsup]
Dokup i samo dokup!
Što je više kelveta i laži, naš nam je Jure miliji i draži! [thumbsup]

moji postovi su odraz osobnog mišljenjaa bez sugestija i odgovornosti te nisu financijski savjeti niti nagovor za kupoprodaju



Ima jedna jako zanimljiva stvar koju sam primjetio, da niti jedan drugi portali ili novine nisu prenjele ovu vijest osim indexa i seebiza koji je kopirao index.
Teško mi je za povjerovati da u indexu se nalaze najbolji novinari i da su oni došli prvi do ove vijesti čak prije i jutarnjeg.

To je u biti stara vijest, već je rečeno da vlada ne da jamstva jer to nije predviđeno zakonom, ali da će probati urgirati kod banaka da one daju. Sad ovisi hoće li banke ovaj projekt ocijeniti isplativim ili ne. Meni osobno čini se da je gradnja autoceste u CG po ovim cijenama i uz onaj broj stanovnka i potencijalnih korisnika teška pušiona.
[/quote]

+
A neki dan je taj isti seebiz napisao da je neslužbeno Konstruktor dobio bankovnu garanciju…

na 4300 sve prodajem...

New Report

Close