IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@bananarama

Ostati će i bez gaća ako neće ništa raditi.

Ovo je i ovako posao gdje će i politički utjecaji odraditi svoju značajnu ulogu i aneksiranje ugovora u takvim okolnostima uopće ne izgleda nerealno. Ali polako, neka posao napokon krene pa ćemo vidjeti što i kako dalje…



bananarama@

Moja namjera je samo ukazati na hrvatski scenarij tzv. ANEKS ili ANEX.(uravo se tu lova dize).


Taj scenarij nećeš nikada gledati u Crnoj Gori. On je bio moguć jedino u Hrvatskoj i to u vrijeme dok se odvijala "pljačka" i dok su ministri sjedili na dvije stolice. Bili su vlasnici dionica IGH, a ujedno i "lobirali" i potpisivali za svog "konja". U to vrijeme je IGH projektirao sve i svašta i to debelo naplaćivao, iako mnogi od tih projekata nikada nisu vidjeli, niti će vidjeti "svjetlost dana". Vani to ne pali, prije će oni vas prevariti, nego što će te vi njima izbiti koji dodatni eur. Od Crnogoraca je teško naplatiti i 4 eura za odvoz smeća mjesečno po domaćinstvu, a kamoli im uzeti koji eur za vožnju autoputem. Tamo ljudi jednostavno nisu naučili ništa platiti. I dan danas glavna djelatnost je šverc i prevara. Radije će se verati po planinama na magarcu, nego što će platiti prijevoz cestom. Konzorciju će trebati više čuvara strojeva i alata nego samih radnika. Vjerujte mi na riječ, tko tamo bude radio ostat će i bez "gaća"!
[/quote]
Aneks ugovora bi trebao sadržavati dodatne poslove iliti višerad koji osnovnim ugovorom nisu obuhvaćeni.Ne radi se tu o nikakvom hrvatskom izumu.
Ta praksa je u građevinarstvu uobičajena zbog kompleksnosti posla i nemogućnosti sagledanja cijelog obima radova unaprijed..
Svodi se na jednostavan princip da sav dodatni posao koji nije obuhvaćen ugovorom a treba se odraditi, se regulira dodatkom ugovoru(aneksom)
Mi ne znamo šta ti ugovori sadrže u sebi..kako naš tako i ovaj od grčko-izraelskog konzorcija.
Stoga je vrlo teško špekulirati o isplativosti ovog ili onog kad je vrlo lako moguće da su u potpunosti drukačiji a da se u konačnici svode na isti postotak zarade..
Parametri poput dužine koncesije ili postotka udjela(koncorziji-crna gora) u ova dva ugovora nisu nam poznati kao ni svi radovi koji sadrže ove dvije ponude.Još treba naglasiti da način izgradnje ne mora biti isti kao ni materijali koji se koriste.Npr.priprema tla prije asafaltiranja se može obaviti na više načina..s različitim materijalima(šljunak,pjesak,prirodni materijal,drobljeni mat… opcija ima dosta )i s tim da oba ispunjavaju zadane norme.I trošak radne snage može stvoriti ogromnu razliku u cijeni…ima tu mnoštvo detalja koji nisu poznati nama malima, nažalost
Relativno brzo će ovdje stvari postati jasnije i treba se još samo malo strpiti…i ne treba se zamarati detaljima plaćaju li crnogorci odvoz smeća ili ne..nisam crnogorac ali ne bi ni ja platio autocestu našima da ne moram ali nažalost moram.A alternativni putovi… ako znaš kako je stanje tamo sve ti je jasno, tamo nema ni poštenog glavnog a kamoli alternativnog puta..

sijem žito raste grahorica

Vi pišite šta god hoćete ali ja mislim da je sve loše već uračunato u ovu cijenu
dionice kad se strmoglavila sa 4200kn na ove današnje razine….

na 4300 sve prodajem...


Vi pišite šta god hoćete ali ja mislim da je sve loše već uračunato u ovu cijenu
dionice kad se strmoglavila sa 4200kn na ove današnje razine….

ima istine.Interesantno je kako su mali prometi u zadnjh par dana jos ako uzmemo u obzir jucerasnji dan kada se zadnje trgovanje odvijalo oko 11.40 h.

nesto se kuha,samo triba pazit da ne zagori [lol]

http://www.zse.hr/default.aspx?id=28884 kad već kasne barem da se ispričaju….

na 4300 sve prodajem...



Vi pišite šta god hoćete ali ja mislim da je sve loše već uračunato u ovu cijenu
dionice kad se strmoglavila sa 4200kn na ove današnje razine….

ima istine.Interesantno je kako su mali prometi u zadnjh par dana jos ako uzmemo u obzir jucerasnji dan kada se zadnje trgovanje odvijalo oko 11.40 h.
[/quote]

evo da ne izgubimo obicaj i danas je zadnje trgovanje oavljeno 3.2.2010 11:40:06 i to 1 kom.

p.s. TKO TU KOGA?

Do kada treba skupit lovu za garancije za autoput Bar – Boljare, ili kad je zadnji rok ?

sutra je novi dan.

26.02.2010

Vinski


26.02.2010

Vinski


hvala kolega,

sutra je novi dan.


26.02.2010

Vinski


-što ako na taj datum nebude nikakvih pozitivnih informacija -nesmijem ni misliti- no budimo strpljivi još tri tijedna…


Do kada treba skupit lovu za garancije za autoput Bar – Boljare, ili kad je zadnji rok ?

lova je skupljena [thumbsup]

a sda jednu jedinicu

New Report

Close