IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



1. veljača 2010.| Milan Šćekić

Žderić u Crnoj Gori: Uskoro otvaramo velike radove [kiss]

Vlasnika Konstruktora ne brine što grčko-izraelski konzorcij o autocesti naveliko pregovara s vladom u Podgorici

Prvi čovjek splitskoga Konstruktora Željko Žderić optimistično je u petak komentirao šanse hrvatskoga konzorcija da osigura velik posao na gradnji autoceste u Crnoj Gori

http://www.poslovni.hr/138506.aspx

p.s. ajmo sad stavljat jedinice

[kiss]


Bolje mu je da ne dobije taj posao po cijeni koju su ponudili. Po toj cijeni mogu samo ostvariti gubitak. Grčko-izraelski konzorcij je bio mnogo dalekovidniji u pogledu cijene.
[/quote]

Pa zar stvarno mislis da su nasi budale o Grci pametni.Ne C.Goru se prenosi hrvatski scenarij a zove se "OPERACIJA ANEKS".Ako ne znas sta to znaci objasnit cu ti.

Ne radi se uopće o tome tko je pametan, a tko budala. Jednostavno cijena je preniska, a obim posla prevelik (kremen-kamen). Jedan građevinar mi je savjetovao da se treba znojiti samo kada se sklapa posao (odnosno postići dobru cijenu za izvođenje gradnje), a kada to dobro obaviš, onda se ne moraš više znojiti. Polako "fićukaš" i pošteno odradiš svoj posao. Ovdje je problem što će se domaći konzorcij znojiti prilikom izvođenja radova, kada shvati da je udario na "tvrd kamen", lova se počne topiti, a rokovi pritiskati. U toku gradnje uvijek iskrsne milijun nepoznanica koje nisi predvidio kada si sklapao posao, a sve to poskupljuje izgradnju. Grci nisu pametniji, ali isto tako nisu ni budale da za badava cestu grade, zato i ne žele spustiti cijenu na 2,8 milijardi. 3,5 milijardi je sasvim pristojna i isplativa cijena.

Jel bi bilo bolje da dobiju posao ili da ga izgube?
Što bi pokrenulo cijenu prema gore?

Malo mi je sumnjiv Radić kad ništa ne priča o novim poslovima, pa IGH je u prvoj kotaciji i prema pravilima burze su dužni obavještavati nas o novim materijalnim činjenicama, poslovima itd.
Ne mogu vjerovati da uopće nemaju posla i sjede u svojim uredima.

E da, je li još netko primjetio na IGH ovoj stranici kako je nestao sektor IGH invest.
Donedavno su imali slike nekoliko zgrada i poslovnih centara u koje su uložili. Sad je sve maknuto….

bananarama@

Moja namjera je samo ukazati na hrvatski scenarij tzv. ANEKS ili ANEX.(uravo se tu lova dize).


bananarama@

Moja namjera je samo ukazati na hrvatski scenarij tzv. ANEKS ili ANEX.(uravo se tu lova dize).

To i ja čekam. Znam da puno vas misli da je ovaj posao pušiona.
Previše ste površni…pravo blago je uvijek puno dublje!
Samo rijetki pojedinci poput mene i gospona PETINA imaju ovakav dar prepoznati da će Radić i ekipa od Crnogoraca tražiti za par mjeseci nek im plate koju stotinu milijunčića eura više, neka rade aneks, a Crnogorci će to sa zadovoljstvom prihvatiti. Zašto ne? Vuk sit, a ovce na broju!
Dokup, dokup i samo dokup kvalitetne a podcijenjene dionice IGH. Rast je neminovan!



bananarama@

Moja namjera je samo ukazati na hrvatski scenarij tzv. ANEKS ili ANEX.(uravo se tu lova dize).

To i ja čekam. Znam da puno vas misli da je ovaj posao pušiona.
Previše ste površni…pravo blago je uvijek puno dublje!
Samo rijetki pojedinci poput mene i gospona PETINA imaju ovakav dar prepoznati da će Radić i ekipa od Crnogoraca tražiti za par mjeseci nek im plate koju stotinu milijunčića eura više, neka rade aneks, a Crnogorci će to sa zadovoljstvom prihvatiti. Zašto ne? Vuk sit, a ovce na broju!
Dokup, dokup i samo dokup kvalitetne a podcijenjene dionice IGH. Rast je neminovan!
[/quote]

NAAAAPPPPOOOOKKKOOONNNN!!!!!!! Neimar [thumbsup]

KOJE SVE ANALIZE,KOMENTARI….stvorili ste SUMU PODATAKA i od puste Sume niste vidjeli STABLO!
Upravo to Stablo je Stablo ZIVOTA [cool]




bananarama@

Moja namjera je samo ukazati na hrvatski scenarij tzv. ANEKS ili ANEX.(uravo se tu lova dize).

To i ja čekam. Znam da puno vas misli da je ovaj posao pušiona.
Previše ste površni…pravo blago je uvijek puno dublje!
Samo rijetki pojedinci poput mene i gospona PETINA imaju ovakav dar prepoznati da će Radić i ekipa od Crnogoraca tražiti za par mjeseci nek im plate koju stotinu milijunčića eura više, neka rade aneks, a Crnogorci će to sa zadovoljstvom prihvatiti. Zašto ne? Vuk sit, a ovce na broju!
Dokup, dokup i samo dokup kvalitetne a podcijenjene dionice IGH. Rast je neminovan!
[/quote]

NAAAAPPPPOOOOKKKOOONNNN!!!!!!! Neimar [thumbsup]
[/quote]
sve to stoji kolega -nego me zanima ako već imate ovakav stav i osijećaj zašto to dijelite sa ostalim kolegama- zašto ne skupljate u tišini i realizirate pobijedonosne profite…
svi mi znamo da je IGH-kvalitetna dionica, isto tako znamo da je sentiment građevinskog sektora najpogođeniji sa trenutnim zbivanjima i da većina ulagača čeka FI-2009 da vide realnu sliku i stanje u navedenoj firmi…biti će vremena za razgovore o cijenama-dali je bitan aneks -mogu reći da ali to treba uzeti i u obzir -da nisu uspijeli zatvoriti financijsku konstrukciju -već da će svim silama pokazati da bi željeli ovaj projekt -koji po svemu sudeći neće biti isplativ- po meni je Grčki konzorcij ponudio realnu cijenu-a sve ispod te cijene je čisti gubitak-tko ne svati sada trenutno -svatiti će za godinu ili dvije…

lacoste @

inace nevolim ulaziti u polemiku i puno raspravljat ali ovaj put cu napravit iznimku.

malo cu vas citirat i dati svoje misljenje.

1. nego me zanima ako već imate ovakav stav i osijećaj zašto to dijelite sa ostalim kolegama- zašto ne skupljate u tišini i realizirate pobijedonosne profite…

-odavno vec sakupljam jer znam da ce posao biti dogovoren tj.realiziran mada sam o tome pisao vise puta.

2. svi mi znamo da je IGH-kvalitetna dionica, isto tako znamo da je sentiment građevinskog sektora najpogođeniji sa trenutnim zbivanjima i da većina ulagača čeka FI-2009 da vide realnu sliku i stanje

-bilo je i za ocekivat vec u 2q.2009 da ce se ova kriza prenjeti na gradjevinski sektor a svoj vrhunac dozivljava upravo u ovim mjesecima koje ce se produbiti u narednom periodu.Kako sad prebroditi ovu kriznu 2010-2011 i tek mozemo ocekivat povecani intezitet pocetkom 2012g.I sta sada ?.Ugovorom se osigurava posao ,minimalna dobit(prema potpisanom ugovoru)a Aneksom cita zarada u koju je zaracunat i Crnogorski interes tj.provizija.

3. biti će vremena za razgovore o cijenama-dali je bitan aneks -mogu reći da ali to treba uzeti i u obzir -da nisu uspijeli zatvoriti financijsku konstrukciju -već da će svim silama pokazati da bi željeli ovaj projekt -koji po svemu sudeći neće biti isplativ-

-nece biti vremena za razgovore o cijenama-aneks- jer o takvim stvarima vi ne odlucujete a mozete smatrati kao normalnim stvarima u građevinskom poslovanju.

– i najbitnije sto vas interesira zasto ja te informacije dijelim sa vama na forumu.Zato sta jednostavno pisem istinu a ja sam na vrijeme kupio IGH znajuci za ovaj posal mislim nesto i zaraditi.
Zasto ne!Informacije su NOVAC a ja vam ih nudim na forumu samo je pitanje dali vi to zelite vidjeti ili ne. Nista mene ne veze za niti jednu dionicu pa tako niti za IGHi VART u kojemu sam trenutno.

VART-r-1, glup izbore zar ne! Mozda vama ali meni ne jer isto tako od puste SUME ljudi ne vide STABLO!

lp [thumbsup]


lacoste @

inace nevolim ulaziti u polemiku i puno raspravljat ali ovaj put cu napravit iznimku.

malo cu vas citirat i dati svoje misljenje.

1. nego me zanima ako već imate ovakav stav i osijećaj zašto to dijelite sa ostalim kolegama- zašto ne skupljate u tišini i realizirate pobijedonosne profite…

-odavno vec sakupljam jer znam da ce posao biti dogovoren tj.realiziran mada sam o tome pisao vise puta.

2. svi mi znamo da je IGH-kvalitetna dionica, isto tako znamo da je sentiment građevinskog sektora najpogođeniji sa trenutnim zbivanjima i da većina ulagača čeka FI-2009 da vide realnu sliku i stanje

-bilo je i za ocekivat vec u 2q.2009 da ce se ova kriza prenjeti na gradjevinski sektor a svoj vrhunac dozivljava upravo u ovim mjesecima koje ce se produbiti u narednom periodu.Kako sad prebroditi ovu kriznu 2010-2011 i tek mozemo ocekivat povecani intezitet pocetkom 2012g.I sta sada ?.Ugovorom se osigurava posao ,minimalna dobit(prema potpisanom ugovoru)a Aneksom cita zarada u koju je zaracunat i Crnogorski interes tj.provizija.

3. biti će vremena za razgovore o cijenama-dali je bitan aneks -mogu reći da ali to treba uzeti i u obzir -da nisu uspijeli zatvoriti financijsku konstrukciju -već da će svim silama pokazati da bi željeli ovaj projekt -koji po svemu sudeći neće biti isplativ-

-nece biti vremena za razgovore o cijenama-aneks- jer o takvim stvarima vi ne odlucujete a mozete smatrati kao normalnim stvarima u građevinskom poslovanju.

– i najbitnije sto vas interesira zasto ja te informacije dijelim sa vama na forumu.Zato sta jednostavno pisem istinu a ja sam na vrijeme kupio IGH znajuci za ovaj posal mislim nesto i zaraditi.
Zasto ne!Informacije su NOVAC a ja vam ih nudim na forumu samo je pitanje dali vi to zelite vidjeti ili ne. Nista mene ne veze za niti jednu dionicu pa tako niti za IGHi VART u kojemu sam trenutno.

VART-r-1, glup izbore zar ne! Mozda vama ali meni ne jer isto tako od puste SUME ljudi ne vide STABLO!

lp [thumbsup]


nisam ništa loše mislio -o IGH-sve najbolje-zahvaljujem za detaljan odgovor,pitanje je kako će ovo sve završiti -bio bi izuzetno raspoložen da im uspije ova projekcija u koju ulaze-ali za mijesec dana ćemo biti pametniji…
a što se tiče Varteksa -ništa slabo, dionica ko i sve druge-ako vam je u fokusu -to je vaš izbor-
ako se uspiju reorganizirati -super,dosta niska cijena -prilika za akumulaciju i za strpljive čekati…

ne valja skupljati dionice vec informacije. a upravo one nam govore kada i sta ce mo kupiti.


bananarama@

Moja namjera je samo ukazati na hrvatski scenarij tzv. ANEKS ili ANEX.(uravo se tu lova dize).


Taj scenarij nećeš nikada gledati u Crnoj Gori. On je bio moguć jedino u Hrvatskoj i to u vrijeme dok se odvijala "pljačka" i dok su ministri sjedili na dvije stolice. Bili su vlasnici dionica IGH, a ujedno i "lobirali" i potpisivali za svog "konja". U to vrijeme je IGH projektirao sve i svašta i to debelo naplaćivao, iako mnogi od tih projekata nikada nisu vidjeli, niti će vidjeti "svjetlost dana". Vani to ne pali, prije će oni vas prevariti, nego što će te vi njima izbiti koji dodatni eur. Od Crnogoraca je teško naplatiti i 4 eura za odvoz smeća mjesečno po domaćinstvu, a kamoli im uzeti koji eur za vožnju autoputem. Tamo ljudi jednostavno nisu naučili ništa platiti. I dan danas glavna djelatnost je šverc i prevara. Radije će se verati po planinama na magarcu, nego što će platiti prijevoz cestom. Konzorciju će trebati više čuvara strojeva i alata nego samih radnika. Vjerujte mi na riječ, tko tamo bude radio ostat će i bez "gaća"!

New Report

Close