IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


AKTUALNI SAT
Kosor o jamstvima za Bar-Boljare: Koncentrirani smo na Hrvatsku
1/27/2010 10:33:43 AM

ZAGREB – "Nije istina da je ova Vlada zadužila Hrvatsku za 3 milijarde eura, već se zaduženje kreće oko 10 milijardi kuna."
Ništa od jamstava niti gradnje autocesta u Crnoj Gori.

Ne, rekla bu sigurno "sutra u 9 sati potpisujemo jamstva i danas tko nije neka kupi obavezno dionice IGH"

takve stvari se rade malo tajnije -ne kroz izjave-već prije sam upozoravao da mi je izvedba ovog plana upitna -glede isplativosti i zatvaranja financijske konstrukcije-no ne želim pridonositi negativnoj klimi -oko ovog projekta ,želim našim kompanijama puno uspijeha u realizaciji ovog projekta ako do njega dođe-i ako uspiju zatvoriti fin-konstrukciju…

Dakle kolege vidim da ste se jučer dobro isprodavali , e sad bu te kupovali po malo višim cijenama



AKTUALNI SAT
Kosor o jamstvima za Bar-Boljare: Koncentrirani smo na Hrvatsku
1/27/2010 10:33:43 AM

ZAGREB – "Nije istina da je ova Vlada zadužila Hrvatsku za 3 milijarde eura, već se zaduženje kreće oko 10 milijardi kuna."
Ništa od jamstava niti gradnje autocesta u Crnoj Gori.

Ne, rekla bu sigurno "sutra u 9 sati potpisujemo jamstva i danas tko nije neka kupi obavezno dionice IGH"
[/quote]



AKTUALNI SAT
Kosor o jamstvima za Bar-Boljare: Koncentrirani smo na Hrvatsku
1/27/2010 10:33:43 AM

ZAGREB – "Nije istina da je ova Vlada zadužila Hrvatsku za 3 milijarde eura, već se zaduženje kreće oko 10 milijardi kuna."
Ništa od jamstava niti gradnje autocesta u Crnoj Gori.

Ne, rekla bu sigurno "sutra u 9 sati potpisujemo jamstva i danas tko nije neka kupi obavezno dionice IGH"
[/quote]
Misliš dat će priopćenje bježite nema jamstava , baš kao što je i izjavila.

Šta god bilo da bilo ali ako 1000 inžinjera iz IGH ne će imati posla onda si probaj te zamisliti šta će biti sa svima drugima. Posebno onima sa samo Osnovnom školom.

who dares, wins

samo da podsjetim skepticima da bi Hrvatska trebala propustiti kruh za oko 6000 radnika
U sastavu konzorcija su Konstruktor-inženjering, Tehnika i IGH. Radi se o jednom od najprofitabilnijih poslova koji je Hrvatska ostvarila od svog osamostaljenja. Predvođeni splitskim Konstruktorom hrvatski građevinari izgradit će 188 kilometara dugačku dionicu autoceste u Crnoj Gori koja će spojiti njihov sjever i jug, to jest Bar i Boljare. Na trasi je planirana gradnja 42 tunela i 92 mosta i vijadukta.
Crnogorska autocesta omogućit će siguran posao za oko 6000 hrvatskih radnika. Autocesta bi trebala biti gotova za deset godina.


Šta god bilo da bilo ali ako 1000 inžinjera iz IGH ne će imati posla onda si probaj te zamisliti šta će biti sa svima drugima. Posebno onima sa samo Osnovnom školom.

Prevelik je ovo posao da bi prošao bez ponekog spina i uobičajene koreografije.
Izjavila je da su trenutno koncentrirani na hrvatske tvrtke koje djeluju u hrvatskoj.
Ja sam to sebi preveo kao početak pregovora i trgovine.Problem je što ugovor uključuje cjelokupnu crnogorsku operativu i to bi IMHO mogao biti dio ugovora na koji će naši izvršiti pritisak
Konzorciju je išlo na ruku zapošljavanje lokalne operative zbog smanjenja troška vezanog uz smještaj(transport,dnevnice.,jeftinija radna snaga..itd)
Nema bolje prilike a zapošljavanje tolikog broja hrvatskih radnika od c.gore, to je vjerujem jasno svima.A ako će država dati jamstvo onda će se i potruditi da maksimalno iskoristi situaciju u svoju korist i trenutno riješi problem nezaposlenosti na više godina..
Vjerovatno će to isključiti prvenstveno radnike iz BIH i ostalih zemalja u okruženju a zatim će se pokušati smanjiti i crnogorci
Za konzorcij nepovoljnija opcija ali ako nemaju alternativu i ovise o državi morat će pristati i na ove uvjete

sijem žito raste grahorica

mstipan @

dragi kolega ti mora da si neki novinar kad izvlacis rijeci iz konteksta.Nigdije ona nije navela da nema jamstva za izgradnju auto puta…
Poslusaj malo bolje pa ces cuti i nemoj prevoditi kako tebi pase.



Šta god bilo da bilo ali ako 1000 inžinjera iz IGH ne će imati posla onda si probaj te zamisliti šta će biti sa svima drugima. Posebno onima sa samo Osnovnom školom.

Prevelik je ovo posao da bi prošao bez ponekog spina i uobičajene koreografije.
Izjavila je da su trenutno koncentrirani na hrvatske tvrtke koje djeluju u hrvatskoj.
Ja sam to sebi preveo kao početak pregovora i trgovine.Problem je što ugovor uključuje cjelokupnu crnogorsku operativu i to bi IMHO mogao biti dio ugovora na koji će naši izvršiti pritisak
Konzorciju je išlo na ruku zapošljavanje lokalne operative zbog smanjenja troška vezanog uz smještaj(transport,dnevnice.,jeftinija radna snaga..itd)
Nema bolje prilike a zapošljavanje tolikog broja hrvatskih radnika od c.gore, to je vjerujem jasno svima.A ako će država dati jamstvo onda će se i potruditi da maksimalno iskoristi situaciju u svoju korist i trenutno riješi problem nezaposlenosti na više godina..
Vjerovatno će to isključiti prvenstveno radnike iz BIH i ostalih zemalja u okruženju a zatim će se pokušati smanjiti i crnogorci
Za konzorcij nepovoljnija opcija ali ako nemaju alternativu i ovise o državi morat će pristati i na ove uvjete
[/quote]
samo bi netko ko se rastao sa pameću propustio ovakav posao. Ovaj posao će definitivno uključiti sve kapacitete hrvatske građevinske operative, Konstruktor, Dalekovod, Hidroelektra, Lavčević.., i još poneki. To je definitivno nacionalni interes.

sutra je novi dan.

lime@
bravo [thumbsup]


mstipan @

dragi kolega ti mora da si neki novinar kad izvlacis rijeci iz konteksta.Nigdije ona nije navela da nema jamstva za izgradnju auto puta…
Poslusaj malo bolje pa ces cuti i nemoj prevoditi kako tebi pase.


Jasno je navela da jamstava nema i bilo bi pametnije to priznati nego lagati iz dana u dan na ovoj temi o izmišljenim poslovima. Kad se kreće raditi u Kazahstan , normalno nikada još jedna masna laž.

pa jedino da su ludi nebi ovo podržali
a nisu ludi nego samo licemjerni i rade iza kulisa
pa već se sve zna i tkoja banka treba i na koji način dati podršku
neću više ovo da čitam jer se radi o neracionalnim zaključcima a svi znamo da je ono što sam napisao istina i to ćete brzo i pročitati
eto toliko od mene o ovome

New Report

Close