IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Radićev institut udvostručio polugodišnju dobit

Business.hr/Hina
06.08.2007 13:19
Pročitaj komentare(0)

Institut građevinarstva Hrvatske ostvario je u prvih šest mjeseci ove godine neto dobit od 36,18 milijuna kuna, što je za 91,8 posto više od neto dobiti iz prvog lanjskog polugodišta, podaci su iz poslovnog izvještaja IGH-a koje prenosi Zagrebačka burza.
Ukupni prihodi IGH-a u prvih šest ovogodišnjih mjeseci u iznosu od 340,8 milijuna kuna, bili su za 35,3 posto veći od 251,84 milijuna kuna prihoda u istom prošlogodišnjem razdoblju.

Pritom su najveći prihodi, od 314,47 milijuna kuna ostvareni prodajom u zemlji. Ti prihodi bili su veći za 41,4 posto nego u prvih šest mjeseci prošle godine i u ukupnim prihodima sudjelovali su sa 92 posto.
Ukupni rashodi porasli su za 31,2 posto, na 300,73 milijuna kuna.
IGH je osnovan 1949. godine kao Laboratorij građevinarstva Zagreb, za podršku operativi u održavanju i unapređivanju kvalitete građevinskih radova. Danas djeluje kao dioničko društvo i ima 1.039 zaposlenih.

Glasnogovornik IGH na neodređeno


dio: ” Ako izuzmemo prošlu godinu, ovo je prema dobiti najlošije polugodište od 2002. godine. Možda vam je ta “nebitna” činjenica promakla? ” Baš sam išao pogledati i ne znam o čemu pričaš. Ti si jedan od onih koji su prepisivali na satu matematike

A znaš li gdje trebaš gledati?

Kolega je možda gledao podatke od AOP 139 do AOP 214…[smiley2][smiley2]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

Prije svega Lave cestitam! Nadam se da te pokupilo! Moram priznati da niti u snu nisam sanjao da ima sanse da te na ovakvo izvjesce poklopi. Ali mi je ipak drago. [smiley2]

Ovo je vise nego dobro izvjesce budimo realni. Pogotovo u odnosu na ostatak sektora sa mozda iznimkom INGRA-e, gdje je ovaj period u pravilu mrtvilo. Nekako sam se spreman kladiti da ce biti, za neupucene, dosta iznenadjenja u slijedecim danima.

skype - ivek1234

Potpisana je dvorana i službeno 150 mil eura[smiley1][smiley1][smiley1]

Glasnogovornik IGH na neodređeno


Potpisana je dvorana i službeno 150 mil eura[smiley1][smiley1][smiley1]

Ma sve je to kako treba Glasnogovornice.

“Budući bi kvartal mogao biti znatno realnija mjera poslovanja i stanja IGH, kada će sjesti neki avansi za dobivene poslove.”
A dodao bih i za izvrsene.

Izvor: http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=49c859b0-e1c1-4dd5-ab74-f4f86d2bc1f4

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=021de560-fdec-4c27-ac9d-6fad07e0e26d

skype - ivek1234

Današnji PD: [color=blue]“Ovogodišnji plan gradnje autocesta povećan za 2,2 milijarde kuna”[/color]

Zašto nitko ne komentira to u svjetlu budućih prihoda IGH? Tu ide nadzor, ispitivanja, projekti itd. itd.

Kod mene strelica uvijek zelena.

Ako izuzmemo prošlu godinu, ovo je prema dobiti najlošije polugodište od 2002. godine. Možda vam je ta “nebitna” činjenica promakla?

Molim kolege da prokomentiraju ovu tezu , Hvala !

Glasnogovornik IGH na neodređeno

moj komentar je jednostavan: rast cijene dionice nije proporcijonalan sa rastom vrijednosti tvrtke, cijena dionice je rasla skoro duplo brže od vrijednosti tvrtke… a pitanje je koliko je zapravo radova naplaćeno pitem kompenzacije i dalnjne potom daljnje cesije


Ako izuzmemo prošlu godinu, ovo je prema dobiti najlošije polugodište od 2002. godine. Možda vam je ta “nebitna” činjenica promakla? Molim kolege da prokomentiraju ovu tezu , Hvala !

[b]kupuj od pesimista i prodaj optimistu, al budi realist[/b][color=black][/color]

moj komentar je da ce cijena dionice tek sad pocet rast, jer vi ljudi vidite kakve poslove sklapaju, izvjesce je vrlo dobro, cekaj samo da ih jos poklopi dinamov stadion

davids:

Potpisana je dvorana i službeno 150 mil eura[smiley1][smiley1][smiley1]

Ma sve je to kako treba Glasnogovornice.

“Budući bi kvartal mogao biti znatno realnija mjera poslovanja i stanja IGH, kada će sjesti neki avansi za dobivene poslove.”
A dodao bih i za izvrsene.

Izvor: http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=49c859b0-e1c1-4dd5-ab74-f4f86d2bc1f4

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=021de560-fdec-4c27-ac9d-6fad07e0e26d

Nagradno pitanje za novinara, kako se primljeni avans vidi u bilanci i RDG-u?

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Mislim da su nas rezultati 1Q malo razmazili. Barem mene jesu[smiley2] i zato sam očekivao još profitabilniji drugi kvartal. Brojke kaže da su svi parametri u drugom kvartalu lošiji od prvog (prihodi manji za 14%, neto dobit za 68%). Zato sam morao sniziti svoj target dobiti na 100 milja do kraja ove godine. Međutim, u usporedbi s prošlom godinom sve je jasno, ova je u svim aspektima daleko bolja. U svakom slučaju još uvijek sam debeli optimist oko IGH i siguran sam da će nas treći i četvrti kvartal oduševiti baš poput prvog. A o idućoj godini da ne govorimo.

New Report

Close