IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pucala linija ova ili neznam koja ponekada ili cak i u vecini slucajeva nema nikakve veze jer burza nije poker u kojem se ipak mogu nauciti neka pravila jer burza je nepredvidiva pa nema te TA koja moze prognozirati reakciju dionicara na neku vijest, generalno govoreci jer psiholoski utjecaj je ja mislim veci od ikakvog funamenta. Firma IGH je nagradjivala sve svoje visokoobrazovane kadrove sa ako se ne varam 200 000 kn ako magistriraju stoga evidentno jeste da je njihov kadar doslovno "oaza mozgova" i ova firma nema losu buducnost ali naravno da je izlozena cijelokupnom stanju u recesiji ove drzave, pustimo recesiju na globalnoj razini jer nas udaraju sada i repovi proslosti kada se pljackalo a gradjevinarima nije se moglo placati za izvrsene poslove. To vise nema veze sa recesijom, vec to ima veze sa suludom drzavom u kojom zivimo! No, moje skromno misljenje jeste da ce 2009 biti itekako dobra u ovoj firmi a pokazatelji ce doci vrlo brzo te sa druge strane uopce se ne bojim da nece dobivati poslove vani sa ovakvim jakim kadrom koje ovaj institut ima a o daljnjem sirenju poslovanja na energetski sektor da ne govorim! Stoga ako bude padati i na 500 kn ja cu ju samo kupovati i ulagati jer u njoj sigurno stoji u buducnost!! Povijest je puno rekla o njima…


Sad ćemo testirati dno …da li je to 2600 ili puca i ta brana…?

Nisam niti završio napisati ovaj post a već se netko ispraznio…au..

Može klada da je ZABA…



Sad ćemo testirati dno …da li je to 2600 ili puca i ta brana…?

Nisam niti završio napisati ovaj post a već se netko ispraznio…au..

Može klada da je ZABA…
[/quote]

mislim da je u pitanju netko od malih jer se ocito poplasio i sasuo 10 kom u zadnjoj minuti

Pa dobro…… zar ne pada zato jer su si podijelili dividende u dionicama…… pa kad će ih
unovčiti , ako ne prije Božiča i Nove godine…..?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!



Pa dobro…… zar ne pada zato jer su si podijelili dividende u dionicama…… pa kad će ih
unovčiti , ako ne prije Božiča i Nove godine…..?

Ne, dividenda je bila u ćunama. Ono su bile nagradne za odabrane koji ih ne moraju frknutu odmah.
[/quote]
CLOSING BELL ZSE
Zagrebačka burza: Građevinari koče jači uzlet Crobexa
Autor/izvor: SEEbiz

ZAGREB – Nakon tri dana, Crobex je ponovno u plusu, za skromnih 0,16 posto, a zaključna cijena zastavila se na 2025,70 bodova. Ostvareno je to pri upola većem prometu nego jučer, ali i dalje vrlo skromnih 18,7 milijuna kuna. Podsjećamo da je prosjek za studeni bio oko isto tako ne baš impresivnih 26 milijuna kuna.

Samo tri dionice ostvarile su promet iznad milijun kuna, a trećina ukupnog redovnog prometa odnosi se na HT (ZSE:HT-R-A), kojim je ostvareno 5,8 milijuna kuna, ali je cijena pri tom spuštena za 0,62 posto, na 271 kunu, što je za četiri lipe više od današnjeg prosjeka.
Građevinari ne mijenjaju zacrtani trend. IGH nastavlja klizanje na nizbrdici, danas je srušen dodatnih 2,22 posto.

Atlantska plovidba (ZSE:ATPL-R-A) vratila se na drugo mjesto, s 1,2 milijuna kuna prometa, no rast likvidnosti i dalje je praćen padom cijene, danas za 1,2 posto. Iako se trgovalo i po 1010 kuna, zaključna cijena zaustavila se duboko ispod magične granice, na samom današnjem donjem pragu od 975 kuna. Uz nekoliko puta niže promete, Uljanik plovidba (ZSE:ULPL-R-A) srušen je 1,72 posto, a Jadroplov (ZSE:JDPL-R-A) za 3,53 posto.

INA (ZSE:INA-R-A) je jedna od zaslužnih što je Crobex danas ipak isplivao na pozitivni teritorij. Uz 1 milijun kuna prometa dionica je podignuta 0,61 posto. Najočitiji dobitnik je TOZ (ZSE:TOZ-R-A), koji je, gostujući među nešto likvidnijim dionicama, uz 700 tisuća kuna prometa uzletio 13,18 posto. 1800 dionica promijenilo je vlasnika po cijeni od 394,99 kuna. Validus (ZSE:VLDS-R-A) je uz nešto manje od pola milijuna kuna prometa poskočio 5,86 posto. Optima Telekom (ZSE:OPTE-R-A) je uz 400-tinjak tisuća kuna prometa ponovno podignut, za 5,92 posto.

Tu je i povlaštena dionica Adrisa (ZSE:ADRS-P-A), koja je uz nešto više od pola milijuna kuna prometa podignuta 2,62 posto, te Podravka (ZSE:PODR-R-A), koja je uz 750 tisuća kuna prometa podignuta 1,72 posto.

Građevinari ne mijenjaju zacrtani trend. IGH (ZSE:IGH-R-A) nastavlja klizanje na nizbrdici, danas je srušen dodatnih 2,22 posto, uz blizu milijun kuna prometa. Danas ne zaostaje ni Dalekovod (ZSE:DLKV-R-A), koji je uz 900 tisuća kuna prometa srušen 1,81 posto. INGRA (ZSE:INGR-R-A) je uz skromniji promet zabilježila i skromniji pad, svega 0,33 posto.


Zna Radic sta je posao i kako treba ici u buducnost:

Jure Radić najavio novi smjer IGH prema energetici

Direktor IGH Jure Radić najavio je i osnivanje nove tvrtke unutar grupe Instiut IGH. IGH Energija bavit će se projektiranjem i inženjerinskim radovima u energetskom sektoru.

http://www.biznis.ba/index.php?option=com_content&task=view&id=94350&Itemid=59

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

ovo nemogu da razumijem koji je konačni cilj ovog što nedopušta da se oporavi kolio toliko pa ako se prodaje na 2689kn pa zašto srušiš na 2630 koji je to UM

IGH na ovoj cijeni IMHO nije loš buy, za razliku od 4200 kad ga je preporučivo kolega Vidra, ali ne kužim ekipu kaj ga sad kupuje kad vidi da se 2.najveći subjekt nemilice iskrcava već tjednima. I umjesto da se maknete sa bida ili spustite niže vi idete lukom i strijelom na tenk. Ja ne znam zakaj se taj subjekt ponaša na način da tuče kad je jeftino, a holda kad je skupo. Ovo je već treći puta ove godine da se događa isti scenarij. zašto Hanfa to ne itražuje ja zbilja ne znam… niti jednu dionicu nisu prodali preko 3500 ove godine, a bilo ga je i preko 4K na lopate u nekoliko valova. Uvijek počinju sa pritiskom na prodaju ispod 3K i tuku do 2K. I onda ga puste nazad do preko 4K i tada ne prodaju ništa. nevjerojatno. Taj je račun više nego očigledno kasica prasica za bogaćenje podobnih. Vjerojatno je i hanfa u talu jer je to jedino obrazložanje zašto se to ne istražuje. IMHO stući će ga na 2K a onda ide neka super vijest tipa "IGH će konstruirati svemirski brod na marsu". I onda će se maknuti sa prodaje kompletno i počinje 4.krug. Ja ću nastojati igrati sa njima, a ne kontra njih.

@gubernator
[thumbsup]

who dares, wins


IGH na ovoj cijeni IMHO nije loš buy, za razliku od 4200 kad ga je preporučivo kolega Vidra, ali ne kužim ekipu kaj ga sad kupuje kad vidi da se 2.najveći subjekt nemilice iskrcava već tjednima. I umjesto da se maknete sa bida ili spustite niže vi idete lukom i strijelom na tenk. Ja ne znam zakaj se taj subjekt ponaša na način da tuče kad je jeftino, a holda kad je skupo. Ovo je već treći puta ove godine da se događa isti scenarij. zašto Hanfa to ne itražuje ja zbilja ne znam… niti jednu dionicu nisu prodali preko 3500 ove godine, a bilo ga je i preko 4K na lopate u nekoliko valova. Uvijek počinju sa pritiskom na prodaju ispod 3K i tuku do 2K. I onda ga puste nazad do preko 4K i tada ne prodaju ništa. nevjerojatno. Taj je račun više nego očigledno kasica prasica za bogaćenje podobnih. Vjerojatno je i hanfa u talu jer je to jedino obrazložanje zašto se to ne istražuje. IMHO stući će ga na 2K a onda ide neka super vijest tipa "IGH će konstruirati svemirski brod na marsu". I onda će se maknuti sa prodaje kompletno i počinje 4.krug. Ja ću nastojati igrati sa njima, a ne kontra njih.

reci koji subjek nek se zna napiši velikim slovima
možda onda hanfa uoči -samodol-

http://www.skdd.hr/portal/f?p=100:52:3040502929916837::NO:RP::


http://www.skdd.hr/portal/f?p=100:52:3040502929916837::NO:RP::

????

New Report

Close