IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.poslovni.hr/134611.aspx



http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/energetika/vlada-novac-od-ine-za-hac-i-hc%2c-odgada-se-preuzimanje-plinskog-biznisa,63649.html

koliki kolač dobiva igh

Rassin, zasto su ljudi koji zele uci u ovu dionicu ili su usli, "navuceni" jer iako ova jadna drzava duguje mnogima novac, za to nisu krive firme!! Nadalje, IGH kao jedan od najjacih instituta uopce u sirokom dijapazonu ovih prostora NEMA samo poslove u HR vec i izvan ove jadne opljackane drzave a ja sam sigurna da su itekako dobri igraci u ovoj firmi da ce i dalje osnovati nove poslove vani!! A i taj novac koji im se duguje ce biti jednog dana naplacen ili ce cijela drzava otici u vrazju mater a onda je meni osobno svejedno da li imam jednu dionicu, opcenito, ili milion jer nece mi puno pomoci. Ne vidim razlog totalnom pesimizmu kao da ce doci kolaps jedne ovako vrlo hvale vrijedne firme a vrijeme ce to pokazati! I sto se tice ove koncesije za autocestu ja mislim da Radic upravo daje pametan prijedlog jer cemu da stoji nesto ako drzava to nemoze financirati??? Nemoze jer ju je banda opljackala a napokon pocinjuti i setati iza resetaka mafijasi ove nesretne zemlje u kojoj je samo mali covjek stradavao! Ali mislim da i najbolji maheri burze i na svjetskoj razini ce kazati da se kupuju dionice kada ovako padnu. Da je to najpametnija odluka ako se imaju sredstva jer ne treba od drveta ne vidjeti suma pa tako niti od pohlepe za zaradom preko noci ne vidjeti lijepu zaradu u ne tako dugom buducem vremenu. Ako su ljudi prije samo mjesec i pol kupovali ovu dionicu i po 4000 kn i vise, sta se to toliko katastrofalno dogodilo da je sada "precjenjena"??? Neka netko argumentira zasto bi trebala ova dionica vrijediti isto kao u 3 mj lani!!! Jedva cekam izvjesce u 1 mjesecu pa cemo vidjeti tko je bio u pravu a do tada naravno da se ova dionica mozda srusi i na tisucu upravo kao i hdel koji je ajme majko firma pa unatoc uzasima koji su se jos u 8 mj pisali o otkazima itd, ipak je itekako znao odradjivati rast. Stoga ako spekulanti, bolje receno igraci, zele srusiti ovu dionicu na 2000 kn neka samo to ucine jer ce biti sretan onaj tko ju dokupi ali takva parada sigurno nece dugo drzati vodu!

ne izmišljaj! izvoli dati podatke koliko HAC duguje IGH-u! ovo je sramotno kako se jedna ista vijest sada šiba na svim temama od građevinara da se navuču naivci na kupnju [angry]
[/quote]


Bilo bi jako lijepo od forumasa koji "prognoziraju" IGH na 1700 da to i argumentirano obrazloze!!! Sve je 5, ako ode i na 1000 netko ce izgubiti netko jos vise kasnije dobiti, ali zasto se nema petlja pa se objasni konkretno i argumentirano zbog cega to IGH uskoro ide na 1700??? Ako bude potpo kao i lani pa crobex ode u pm na 1200 bodova onda ce i sve otici do vraga, ali cemu drukati IGH na takvu nisku razinu a niti jedan jedini argument se nije naveo??? Mozete li kolega objasniti onima koji neznaju koje sve poslove je IGH zavrsio ovdje u ovoj uistinu banana drzavi i nisu mu placeni?? KOje poslove je i kada IGH zapoceo vani??? Koji projekti su najavljeni??? ITD ITD. TO SE ZOVE ARGUMENTIRANO MISLJENJE!! Isto tako ja mogu kazati da kada bude dobro izvjesce za 2009 god da ce dionica otici na 5000 kn [yawn] ali to ne pisem jer ne iznosim nikakve argumente za njezinu up cijenu! Voljela bih kolega bas vidjeti imate li argumente?? Onako po redu od 1 pa do…. ali nemojte samo pravdati misljenje sa "bananom drzavom" jer to i vrapci vec znaju no ova firma svoje prihode NE stvara samo u HR!!! Naprotiv!

Nemogu.
Rekao sam da neću tu više pisati.
A i da nisam, zakaj da objašnjavam kad se ne sluša ili ne želi slušati. A ako vas baš interesira pogledajte moje postove u zadnjih 2 tjedna, čitajte ih temeljito, pročitajte i člankove koje sam postao pa će vam biti jasno.
LP

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Evo je jednog grafica sa Fibo razinama. Danas ćemo vjerojatno testirati vrlo bitnu razinu za daljnji razvoj situacije. Vrlo vjerojatan je odbijanac od 2633, a nakon toga treba dobro pratiti da li se vraćamo gore ili pak ide testiranje slijedeće razine koja se nalazi na trenutno dalekih 2.123.
Osobno mislim da ćemo ovdje gledati prekratnicu, no vidjet ćemo.

Zna Radic sta je posao i kako treba ici u buducnost:

Jure Radić najavio novi smjer IGH prema energetici

Direktor IGH Jure Radić najavio je i osnivanje nove tvrtke unutar grupe Instiut IGH. IGH Energija bavit će se projektiranjem i inženjerinskim radovima u energetskom sektoru.

Mislim da je smijesno kada netko bazira svoje odluke na temelju ponude i potraznje prikazane na burzi jer ionako vidi samo 10 prvih ponuda a sve ukupne brojke i na jednoj i na drugoj strani su irelevantne jer se mogu postaviti na najnizoj ili na najvisoj razini samo da se zavara mali investitor koji o nicemu pojma nema. Bitnije je tko prodaje i zasto a tko kupuje i zbog cega. To su najbitnije informacije. Osobno o stabilnosti ove firme u buducnosti nemam dvojbe nikakve no tko voli da "zaradjuje" na hg spotu ili optimi i inim dionicama neka izvoli. Jednom mi je bilo itekako produktivno ali isto tako je moglo u trenu mi odnijeti ogroman novac samo eto u kratkom voznom redu opte je ipak bila sreca na mojoj strani. Ali sa tom srecom se nije dobro previse kockati jer nemoze uvijek biti naklonjena. toga osobno cvrto podrzavam IGH i ne bojim se niti malo da za 2 mj nece biti na razini kao i prije 2 mj cim izadje izvjesce za ovu godinu!

podosta dugo već nije bilo nekih dobrih vijesti.
Ne bi me iznenadilo da ta vijest dođe iz Rusije nakon što je Mesić bio tamo…
Kako je rećeno u dnevniku Rusi su zainteresitani za hrvatske građevinarce, posebice za mostogradnju…

pa i nije tako loše za mjesec dana IGH je izgubio oko 23%

http://business.hr/hr/Naslovnica/Ekonomija/Broj-stanova-u-gradnji-pao-35-4-posto

Za sada dobrih vijesti jednostavno nema no , međutim dolazi do laganog preokreta u naruđžbama
novih građevinskih radova tako da su prošli mjesec iste u odnosu na mjesec listopad porasle za nevjerojatnih 0,3% 🙂

na 4300 sve prodajem...

tih 0,3% nije rast nego statistička greška [lol]

moje pisanje nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica, nego osobni stav i razmišljanje

Sad ćemo testirati dno …da li je to 2600 ili puca i ta brana…?

Nisam niti završio napisati ovaj post a već se netko ispraznio…au..

na 4300 sve prodajem...

2629 je zadnja linija ako pukne

New Report

Close