IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


2700 dno…

Da, ali za danas….

http://seebiz.eu/hr/burze/zagrebacka-burza-institut-igh-potonuo-najnize-od-kraja-travnja,63106.html

Imam osječaja da je sukob utihnuo !!!? [proud]

na 4300 sve prodajem...


Ja kupio. meni je 2700 OK cijena. nije puno, al eto.. bolje po 2700 nego po 4200. Za isti proizvod [cool]

i ja bi nadokupio da imam casha, kaj mogu dobiti za 219,95kn [lol]

@Conan- a koliko se naloga skupilo na bidu na 2700?



Ja kupio. meni je 2700 OK cijena. nije puno, al eto.. bolje po 2700 nego po 4200. Za isti proizvod [cool]

i ja bi nadokupio da imam casha, kaj mogu dobiti za 219,95kn [lol]

@Conan- a koliko se naloga skupilo na bidu na 2700?
[/quote]

cca.200 kom od 2690-2710kn , međutim kad je cijena bila 2703 poslje par minuta stvorilo se ih bar 400-500 koji su kasnije nestali…

na 4300 sve prodajem...

kom se tako žuri imali nije mi jasno
pusti malo da se oporavi koji ti je

nisu mi jasni ovi ulagači pa vi kao da ste ukrali svoje dionice tako ih se rješavate pusti malo koji dan bar j… 100kn


nisu mi jasni ovi ulagači pa vi kao da ste ukrali svoje dionice tako ih se rješavate pusti malo koji dan bar j… 100kn

Pitanje je…nabavna cijena,naravno . I količina .

Za sada je ovo vrlo,vrlo dobro odigrano,uzevši u obzir vrijeme ( trajanje ) iskrcavanja .Gotovo školski primjer .Preforsirani iskrcaj do 2700 probudio je špekulante,koji su stvorili dobru podlogu, a s par pucnjeva u ask,cijena je poskočila do nevjerojarnih 2900 ,stvorivši još ljepšu količinu na 2800,koja je jutros bila skoro nevidljiva. Ovih par dana promet je izrazito velik,da je prodavač popuštao imalo,opet bi se dionica umrtvila,i tko zna kada bi završio iskrcavanje . Inače,i sam početak iskrcavanja bio je školski,s pometanjem aska do 3300,što je natjeralo slinu na usta većini IGH-ovaca.

Gdje je ovome kraj ? dno ? Prodavač ima cilj,a dno može biti čak i različito od njegovog,ako male ulagače zahvati panika . To je i dodatni razlog prodavaču za brzo iskrcavanje.

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?



nisu mi jasni ovi ulagači pa vi kao da ste ukrali svoje dionice tako ih se rješavate pusti malo koji dan bar j… 100kn

Pitanje je…nabavna cijena,naravno . I količina .

Za sada je ovo vrlo,vrlo dobro odigrano,uzevši u obzir vrijeme ( trajanje ) iskrcavanja .Gotovo školski primjer .Preforsirani iskrcaj do 2700 probudio je špekulante,koji su stvorili dobru podlogu, a s par pucnjeva u ask,cijena je poskočila do nevjerojarnih 2900 ,stvorivši još ljepšu količinu na 2800,koja je jutros bila skoro nevidljiva. Ovih par dana promet je izrazito velik,da je prodavač popuštao imalo,opet bi se dionica umrtvila,i tko zna kada bi završio iskrcavanje . Inače,i sam početak iskrcavanja bio je školski,s pometanjem aska do 3300,što je natjeralo slinu na usta većini IGH-ovaca.

Gdje je ovome kraj ? dno ? Prodavač ima cilj,a dno može biti čak i različito od njegovog,ako male ulagače zahvati panika . To je i dodatni razlog prodavaču za brzo iskrcavanje.
[/quote]

evo 100-ka
bravo

Evo interesantnih promjena..
ZBinvest i jedna zaba skrbnička se istovaraju i to dobrano a raiffeisen skrbn. se tovari

INSTITUT IGH, D.D./REDOVNA SERIJE A IGH-R-A

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa
1. AKCIONAR D.O.O. 20.086 12,67 Osnovni račun
2. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 7.731 4,88 Skrb. račun
3. PBZ D.D. 7.295 4,60 Skrb. račun
4. ĐUKAN PETAR 2.716 1,71 Osnovni račun
5. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 2.431 1,53 Skrb. račun
6. PBZ D.D./STATE STREET CLIENT ACCOUNT 2.074 1,31 Skrb. račun
7. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 2.011 1,27 Skrb. račun
8. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 1.966 1,24 Skrb. račun
9. ODVJET. DRUŠTVO HANŽEKOVIĆ, RADAKOVIĆ & PARTNERI 1.497 0,94 Osnovni račun
10. ORDULJ BORIS 1.496 0,94 Osnovni račun
Ukupno: 31,09

sijem žito raste grahorica

I IGH stisla kriza
Radić se mora povući iz milijunskih projekata

PIXSELL Predsjednik Uprave IGH Jure Radić Institut građevinarstva zbog krize odustaje od šest projekata vrijednih stotine milijuna kuna. Između ostalih odustaje i od Centra Črnomerec i Spaladium Arene.
Nakon trogodišnjeg agresivnog širenja djelatnosti i samostalne investicijske djelatnosti, Institut IGH se povlači iz svih milijunskih projekata.

Neslužbeno se doznaje kako je odustajanje od kupovine zemljišta Zagrepčanke samo jedan u nizu odustajanja, a ukupno će se IGH povući ili se već povukao iz šest takvih projekata. No da su ih uspjeli realizirati vrijedili bi stotine milijuna eura.

"Obveze su premašile milijardu kuna i taj iznos se želi prepoloviti izlaskom iz projekata za koji tvrtka sada ima trošak, a bili bi tek dugoročno isplativi. IGH se opet više usmjerava na osnovni posao projektiranja, ispitivanja i nadzora u zemlji i inozemstvu. Zadržat će se i projekti koji brže mogu donijeti profit. Ne želi se otpuštati radnike nego na zdravim temeljima krenuti u novu godinu", izjavio je izvor iz IGH za Poslovni dnevnik.

Izlaskom iz Zagrepčanke, koja je bila najvrjedniji projekt, IGH ne mora platiti 320 milijuna kuna, dok će se oko 36 milijuna još sporiti. Drugo po veličini je povlačenje iz projekta Centar Črnomerec u sklopu kojeg se trebalo graditi naselje od 600 stanova s poslovnim tornjem od 26 katova. Projekt će sada prepustiti Nivi inženjering Nikice Valentića, dok će ostati samo u trećini udjela.

Jure Radić, Željko Žderić iz Konstruktora i Luka Miličić iz Dalekovoda odlučili su smanjiti i udjel u splitskoj Spaladium Areni. Ondje bi, nakon pregovora sa Željkom Kerumom, zadržali 25 posto udjela. No zbog krize je upitno vrijeme realizacije projekta.

Iako je manje poznato, IGH je vlasnik i Grand Hotela Orebić na Pelješcu. Za njegovu prodaju je već raspisan natječaj. Prodaje se Dubrovačka investicijska grupa koja u vlasništvu ima hotel, a u 100-postotonom je vlasništvu IGH. IGH se već povukao i iz projekta Tri sestrice za koji je zajedno s Konstruktorom i Profectusom Vicenca Blagaića kupovao zemljište nedaleko od Pelješca.

Tvrtka Jure Radića prodala je i svoj trećinski udio u poslovnoj zoni Kukuzovac Gradu Sinju.

"U rjeđim slučajevima se radi o isplati novca IGH za udjele, uglavnom su udjeli prepušteni raznim poslovnim dogovorima s partnerima. IGH-u je važno smanjiti obveze koje ima u situaciji pada prihoda", objašnjava izvor iz tvrtke.

I projekti gradnje Bundek centra i Ban centra u Zagrebu odrađivat će se usporeno. Ban centar je stambeni kompleks na samom Trgu bana Jelačića, dok Bundek centar predviđa poslovne i hotelske tornjeve uz istoimeno jezero.

IGH u portfelju čuva još 10-ak projekta koje sada neće prodavati. Među njima su i neboderi uz sadašnje sjedište, stanovi u Dubrovniku, te poslovna zona u Slavoniji, piše Poslovni dnevnik.

Prethodni članci:

http://seebiz.eu/hr/tvrtke/infrastruktura/bar-boljare-konstruktor-dostavio-kompletnu-garanciju,63164.html

New Report

Close