IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Kolega da li znate čiji je kapital u Strabagu ?

Četiri najveća dioničara Strabaga su Haselsteiner, Raiffeisen, UNIQA i Rasperia.

[/quote]
Rasperia, društvo Holdinga ruskog industrijalca Olega Deripaske

Oleg Deripaska osumnjičen za pranje mafijinog novca u Španjolskoj
http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/oleg-deripaska-osumnjicen-za-pranje-mafijinog-novca-u-spanjolskoj,58868.html
[/quote]
[thumbsup]
Bravo kolega, lik si misli da su to Švabe. Kako kreće od krivih pretpostavki naravno da dolazi do još gorih zaključaka. [lol]

who dares, wins

RH je prodala skoro sve što vrijedi u državi, ostalo je još jako malo državnih firmi, hotela i sl. vrjedno truda stranih investitora( mnogi vidite što se u posljednje vrijeme radi s Petrokemijom, Đurom Đakovićem). Ipak, hep će morati platiti. Tada će sve biti u stranom vlasništvu, a taj isti kapital koji nam je pokupovao sve, dati će nam kredite da njima napravimo puteve do njihovih hotela, tvornica, skladišta, lovišta, odmarališta ,kampova ,apartmanai sl.
Kad se sve zbroji sve ćemo im prodati i još ćemo im biti dužni.
Mislite da će "njima" biti potrebno da u ovakoj računici još postavljaju uvjete tko će graditi infrastrukturu?

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

RH je prodala skoro sve što vrijedi u državi, ostalo je još jako malo državnih firmi, hotela i sl. vrjedno truda stranih investitora( mnogi vidite što se u posljednje vrijeme radi s Petrokemijom, Đurom Đakovićem). Ipak, hep će morati platiti. Tada će sve biti u stranom vlasništvu, a taj isti kapital koji nam je pokupovao sve, dati će nam kredite da njima napravimo puteve do njihovih hotela, tvornica, skladišta, lovišta, odmarališta ,kampova ,apartmanai sl.
Kad se sve zbroji sve ćemo im prodati i još ćemo im biti dužni.
Mislite da će "njima" biti potrebno da u ovakoj računici još postavljaju uvjete tko će graditi infrastrukturu?


Točno..pogotovo što znaju da ćemo im mi to napraviti jeftino i kvalitetno
Prva medijska obmana koja je krenula od domaćih prodanih duša je ta da je ovo što su izgradili domaći građevinari strašno skupo.To naprosto nije točno.Sve što su radili je puno,puno jefinije nego što bi bila bilo koja renomirana inozemna kompanija.
Moguće je i da će inzistirati da za izvođače postave strance..bezobrazno skupo nam to naplate a onda za podizvođače uzmu naše kompanije koje odrade posao po, za naše građevinare, normalnim cijenama
Našima ispadne isto a državu puno skuplje..zato i mislim da su te kombinacije sa ERBD-om loš dil za državu a dobar za IGH

sijem žito raste grahorica


Moguće je i da će inzistirati da za izvođače postave strance..bezobrazno skupo nam to naplate a onda za podizvođače uzmu naše kompanije koje odrade posao po, za naše građevinare, normalnim cijenama

Na to sam i ja mislio, nije uopće problem tvrtkama poput Strabaga ili Bechtela izvoditi poslove po Hrvatskoj.
Ne moraju oni dopremati radnu snagu iz vlastitih zemalja, nego mogu preuzeti posao na temelju boljih referenci, ako gledamo objektivne kriterije na natječaju, ili putem dogovora s našim političarima. To je cijena stranih investicija.

Ne znam da li postavljaju uvjete tko će graditi jer nisam u tome sudjelovao, ali mi je to očito ako pogledamo zadarsku luku koju grade njemačke tvrtke s njemačkim i europskim kapitalom.
Najvažnije je da se dobije posao, da ga se dodijeli nekoj kompaniji, a ostatak nije problem.
Mogu angažirati hrvatsku radnu snagu, mogu dopremati jeftinu radnu snagu iz Srbije ili BiH (tako rade Talijani na našoj željeznici).

Možda će i IGH raditi na projektima koje financiraju stranci, to ćemo još vidjeti, ali iz EU-a su nam jasno dali do znanja da im smeta favoriziranje domaćih građevinara. Dakle, morati ćemo napraviti kompromis, i podijeliti poslove između naših i stranih tvrtki, a neće više biti kao do sada.

To se ne događa samo u građevinarstvu, nego će se i npr. u poljoprivredi morati smanjiti novac za seljake, nema više ni potpora za brodogradnju itd.
Sve se mora odvijati po tržišnim zakonitostima, tako da pobijedi jači, a europski građevinari imaju bolje reference, iskustvo, podrušku svojih banaka itd.

Moguće je i da će inzistirati da za izvođače postave strance..bezobrazno skupo nam to naplate a onda za podizvođače uzmu naše kompanije koje odrade posao po, za naše građevinare, normalnim cijenama


Kako god siguran sam da se vladajući neće odreći svojih glavnih sponzora

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

http://www.seebiz.eu/hr/burze/ivan-basic-racionalni-investitori-spustaju-dionice-gradevinara,61669.html

IGH na dan 30.09.2009 ima ugovorenih a nedovršenih poslova u iznosu od 971 mil.kuna. Neto dobit 10-15% od navedenog iznosa, tj. 100 mil. kuna, proizlazi da bi uskoro knjigovodstvena vrijednost dionice bila 3.600 + 600 = 4.200 kuna.

Nakon izgradnje cestovne mreže, na kojoj je potpredsjednik EIB-a čestitao Hrvatskoj, trebala bi uslijediti obnova i modernizacija željezničke mreže, osobito za prijevoz tereta, potvrđeno je tijekom susreta.

who dares, wins

NEW YORK – Američki su indeksi prekinuli trodnevnu negativnu seriju nakon ohrabrujućihm podataka s tržišta nekretnina i daljnjeg slabljenja dolara. – Prodaja postojećih kuća u listopadu je porasla na najvišu razinu od srpnja 2007. Dolar je pak nastavio slabiti nakon što je James Bullard iz Feda poručio kako bi pakete poticaja trebalo produljiti i nakon predviđenog roka. Dow Jones porastao je 1,1 posto, na 10,435,53 a tijekom dana išao je i do granice od 10,500 poena, najviše u trinaest mjeseci. Standard&Poor’s 500 ojačao je 1,2 posto, na 1,104,26 dok je Nasdaq porastao također 1,2 posto, na 2,171,61 bodova. Naravno, građrevinari su bili među najvećim dobitnicima. Tako je D.R. Horton porastao 2,3 posto, na 10,61 dolar dok je MDC Holdings ojačao 0,8 posto, na 30,84 dolara.

77 po bidu. gadno.

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

http://seebiz.eu/hr/makroekonomija/hrvatska/radic-okrecemo-se-inozemnom-trzistu%2c-hrvatskoj-trebaju-reforme,61816.html


77 po bidu. gadno.

IGH-u će presuditi Zagrepčanka.

Jure Radić, predsjednik Uprave IGH: Moramo sačuvati radna mjesta i zato idemo raditi vani

“Proračun je napravljen na temeljima dosadašnje ekonomske politike, koja ne podrazumijeva ozbiljan zaokret, pa je teško očekivati da će nam u 2010. biti bolje. Vrijeme je da se pokrenu reforme koje će osigurati da 90 posto proračuna više ne bude unaprijed zadano. Bez toga, nije realno očekivati zaokret u predstojećem razdoblju. Stoga ćemo se mi okrenuti investicijama na inozemnim tržištima na kojima smo i dosad bili pristuni, jer je očito da investicijski ciklus u Hrvatskoj jenjava, a mi moramo zaposliti ljude i sačuvati radna mjesta.” [bye]

Otišli su oni već prije mnogo godina van poslovati..ovo nije otkrivanje tople vode, mislim da neće biti dobro sljedeće godine… [bye]

New Report

Close