I Z B O R I I I I I ……2011/2012

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska I Z B O R I I I I I ……2011/2012

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Oprostite kolege šta se miješam,ali na sceni su samo dvije opcije-HDZ i SDP……….a zatvora imamo premalo,pa će biti super kad uđemo u EU.Moći ćemo izvoziti kriminalce i to profiće.
Trenutno se sudi Sanaderu………a šta je sa Linićem koji je prvi prodao INU………..šta je sa sinom druga Sivog- poznatog čistača tavana nakon 2. svj.rata- cijenjenim gospodinom Čaćićem…….a da li ste znali da dotični ,koji je ubio par ljudi i još je na sceni,ima brata koji se prije par godina vratio iz Beograda gdje je živio i proveo domovinski rat.Pa suprug od Ingre antičević iz Zadra,-šta su ga pustili zbog dobrog vladanja????????…..A o HDZ-ovim igračima ………pa svi gledamo telku.
Bilo bi super da se nađe neko pametan iz Tehnike,Ingre,Igh……….pa da krene u projekat izgradnje zatvora,mislim da bi naši bauštelci procvjetali,ali sa tim da si budući gosti sami plaćaju smještaj,a ne mi koji smo ih izabrali.

peyo


Kolega Pero nemojte nas opsjedat sa tim nesrećama.

Kolega kanabis ,

u svojem postu citiram Večernji list .
Nisu to nesreće !
To je ubijstvo dvoje ljudi !
To su pljačke !
To je krivotvorenje !
To su krađe !
To je izbjegavanje plaćanja poreza !
To je premlačivanje supruge do krvi !

Kolega kanabis , zar želite da nam takvi vode Lijepu Našu ?
Jel to nova pravednost Kukuriku koalicije ?

.

Pero, koga da zaokružim !?

Cookie Monster


Pero, koga da zaokružim !?

HDZ, tri puta za svaki slučaj.
Da se slučajno ne zalomi smanjena porezna presija na snažno hrvatsko gospodarstvo. Tko će onda hraniti 5/6 nejači koja nije u stanju sebi osigurati kruh svakdašnji.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

Index :

BLAGO PAMETNIMA ,NJIHOVA JE KUKURIKU KOALICIJA

TO JE ISTINA, stvarno treba posumnjati u zdrav razum svakog onog tko će na ovim izborima glasati za HDZ.
No, je li zato glupan svatko onaj tko još uvijek razmišlja o tome treba li dati svoj glas Kukuriku koaliciji?

Za Radimira Čačića nema dileme.
Prije par dana na predizbornom skupu poručio je biračima da moraju glasati za Kukuriku koaliciju jer "nemaju izbora".
"Ako se bilo tko sjeti bilo koje druge opcije, neka mi se odmah javi, posumnjat ću u njegovu zdravu pamet".

Da bi ovoga vikenda na skupu u Osijeku otpustio kočnice:
"Razgovarao sam jučer s prijateljem i kolegom Zoranom i pokušavao mu objasniti koliko me ponekad fizički boli kad vidim nekog tko je elementarno glup".

Ne dajte da Čačić pati

Dakle, poruka je jasna:
ako ne želite da Čačić trpi fizičku bol, glasajte za njegovu koaliciju.
Još bolje, ako ne želite ispasti glupi, glasajte za Kukuriku koaliciju.
Ali pritom budite svjesni toga da razinu Čačićeve i Milanovićeve pameti nikad nećete dostići.

Ovakav pristup biračima još nije zabilježen na hrvatskoj političkoj sceni.
Pored svih podjela koje vladaju u ovom društvu – pošteni-nepošteni, korumpirani-nekorumpirani, sposobni-nesposobni, nacionalisti-kozmopoliti, konzervativni-liberali – Čačić je sada uveo i novu, bazičnu podjelu:
glupani i oni koji glasaju za Kukuriku koaliciju.

I dok se nije teško složiti sa činjenicom da oni koji će i na ovim izborima povjeriti glas stranci koja je opljačkala, uništila i posramila Hrvatsku nisu baš pri zdravoj pameti, suspektna je, pa i uvredljiva, teza da su glupani svi oni koji još razmišljaju bi li glasali za Čačića i Milanovića.

Ljudi nisu budale

Ili postavimo to ovako, da i budalama bude jasnije:
upravo zato što nisu budale ljudi žele čuti zašto bi trebali glasati za Kukuriku koaliciju.
Čačićev argument kako na sceni nema boljih pije vodu samo kod budala.

Čačić vjerojatno misli za sebe da je pametan, što je sasvim u redu.
To vjerojatno misli i Zoran Milanović, što je isto u redu.
Ali jednako tako pametni su svi oni koji sumnjaju u njihovu pamet.

Stara je stvar da HDZ računa na glupane.
Ili kako je to napisao Ante Tomić, HDZ postoji da bi budale imale za koga glasati.
Ali zar su svi pametni ljudi u ovoj zemlji stvarno osuđeni na Kukuriku koaliciju?

Pametni ne jure po magli

Primjerice, ima mnogih pametnih ljudi koji imaju problem sa Čačićem.
Neki od njih ne vole da ih se naziva glupanima samo zato što očekuju puno od svoje političke opcije. Neki ne žele dati glas čovjeku kojeg čeka suđenje za prometnu nesreću sa smrtnom posljedicom.
Neki bi čak rekli da pametni ljudi po magli ne voze kao mahniti.

Nadalje, ima oni koji ne vjeruju ni u Milanovićevu sposobnost da vodi državu.
Misle da nije sposoban okupljati ljude, već ih odbija od sebe, misle da se nije dokazao kao šef oporbe, da u nekim stavovima previše smrdi na HDZ, dok se do drugih stavova teško probiti. A o ljudima kojima se namjerava okružiti u Vladi da se i ne govori.

Osim toga, neke od tih potencijalnih budala muči i Ivan Jakovčić, odnosno repovi koje vuče iz decenijske vladavine Istrom.

Pametni ne pljuju po biračima

A neke jednostavno nervira bahatost dvojice čelnika oporbene koalicije koji s intelektualnih vrhunaca pljuju po "elementarnim glupanima" i guštaju u svojoj neprikosnovenoj pameti.

A birači oporbe ne padaju na te fore.
Upravo zato što nisu budale razmišljaju o tome zašto bi trebali glasati za Kukuriku koaliciju.
Nije im dovoljan samo strah od toga da ne ispadnu glupi. Jer kao što smmo već zaključiti, samo glupanima nije važno za koga glasaju.

Budala je sve manje, a pametnih?

Ali u isto vrijeme, oporba nije uspjela u značajnoj mjeri uvjeriti dovoljan broj pametnih da je ona pravo rješenje za Hrvatsku.

Oni grunfovski slogani samo rade u korist njihove štete.
Kao što Čačića fizički boli elementarna glupost, tako neki osjete


Pero, koga da zaokružim !?

Zaokruži najbolje !
Ili najmanje loše .
I osobno ću dobro razmisliti kome dati glas .
Hladne glave .
Svoj glas ću dati onima koji imaju najbolji program i koji najmanje lažu .
Za sada znam da svoj glas neću dati Kukuriku koaliciji .

.


I na izborima neću glasati za nekog, već protiv nekog.

U ovj rečenici sukus je hrvatskog jada. Dok ljudi ne shvate da ne glasuju ideološki za neki od tabora nego biraju (nekoga ili nešto) najbolje rješenje nema nam naprijed. Od kandidata za premijera jedina kompetentna osoba je Jurčić, ostali mu nisu do koljena, posebno ne Milanović kojem su sugerirali da je najpametniji kad šuti. Gdje je bio u koloni u Vukovaru 18.11.2011?

Ako smijem…….veli Milanović-Imamo plan………i ja isto imam plan,ali ne smijem ga kasti.e,e,e,e,e.A kukuriku……..oće u top kao nekad u Đurđevcu,ili u juhu, u lonac.Jao si ga nama Hrvati moji,nemamo ni za koga glasati.HDZ-ili-SDP………………..dajte ljudi nekog novog,nahebali smo u bilo kojoj opciji.Imamo najljepše more,planine ,rijeke ,jezera,vrijedne i marljive ljude,ali i hrpu nepoštenih koji su isplivali na površinu.One pametne su potopili i nadglasali.
Ako dođu novi na vlast ,bit će opet obećanje ludom radovanje,krivi su ovi koji su dosad bili na vlasti.Ako ostanu stari……….kontra,i tako od izbora do izbora,lapaj gdje možeš i koliko možeš.
A ti HRVATSKI NARODE…………..nigdar ni bilo da nekak ni bilo.
A u svemu tome izgubit ćemo našu domovinu i slobodu,našu HRVATSKU.

peyo

Kolega peyo ,

čemu takav pesimizam ?
Od četiri i pol miliona Hrvata samo ih stotinjak protestira i štrajka .
To je znak da je velikoj većini dobro .
Redovno stižu plaće i penzije .
Juće su naši penzići dobili bonus na mirovinu od 145,00 kn .
Danas očekujemo rast burze .

.



I na izborima neću glasati za nekog, već protiv nekog.


Dok ljudi ne shvate da ne glasuju ideološki za neki od tabora. Gdje je bio u koloni u Vukovaru 18.11.2011?
[/quote]
[rolleyes]

Kako se izbori približavaju,za primjetiti je kako se i retorika na forumu polako mjenja i kako je
sve više kritičnih osvrta vezano za dvije dominantne političke opcije prije svega,ali i razmatraju
se i neke druge ,do sada zapostavljene političke opcije.
Ovo svakodnevno "podgrijavanje dnevo-huškačkih napada na vladajuće" od strane dominantnih,prije
svega tiskanih medija,polako počinje,po meni,štetiti izgledima Kukuriku koalicije.
Ja sam uvjeren da nitko na ovim izborima neće imati većinu za sastavljanje vlade!!!
Vlast će "osvojiti" ona opcija koja ima bolje pregovaračke pozicije i jači koalicijski potencijal.
U Državi u kojoj gotovo da nema ozbiljnijih demonstracija niti nemira ne možete očekivati da
vladajući "jako potonu ili nestanu"!
To je naprosto nerealno i djetinjasto razmišljanje.
Niz manjih stranaka i nezavisnih lista te pojedinaca imat će,po meni,značajnu(možda i presudnu)
ulogu u formiranju nove vlasti.
Jurčić,Bandič,Lesar,Kerum svakako.HDSSB i HSP-ovi također.
Meni se čini da ako "Kukuriku" ne ostvari značajnu prednost nad HDZ-om,da HDZ ima daleko jači
koalicijski potencijal od Kukuriku opcije.
No vidjet ćemo.
U svakom slučaju ovo će biti vro interesantni i neizvjesni izbori do samog kraja.
Pozdrav

Kolumna Zdravka Tomca: Kukuriku koalicija i mandićizam

Vaš link

New Report

Close