I Z B O R I I I I I ……2011/2012

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska I Z B O R I I I I I ……2011/2012

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Meni se nekako u tom blatu najčišći čini HSLS.

Slično i ja razmišljam zasad. Potjerali su ljigavce iz stranke, izašli iz Vlade i imaju konkretan gospodarski program. Kosor je kod Stankovića bio vrlo jasan za razliku od Milanovića.
[/quote]

Mada sam prije par stranica napisao da je HSLS bezidejan moram priznati da me je Darinko Kosor ugodno iznenadio sa idejama i programom.
Ono što mi je zasmetalo je zadiranje u mirovinske fondove tj prebacivanje starijih ljudi nazad u prvi stup te neka priča o nekih 4mlrd koje bi se tako oslobodile.
Očigledno da sve njih svrbe prsti kad vide lovu OIMF-ovima

Poštovani kolege ,

stvarno ste pretjerali u neozbiljnosti .
Ova stranica foruma nije zamišljena za vređanje kolega nego za izmjenu mišljenja o izborima .
Budite konstruktivni .
Za duhovite priloge postoji druga stranica foruma .

Jedno ozbiljno pitanje :
U Hrvatskoj ima 1.200.000 penzionera .
Kome će glas dati oni?
Onima koji će im obećati povećanje mirovina ?
Onima koji će im obećati da im neće reformama uzeti nezarađeni dio mirovine ?

.

hdzu, nemaju kome drugome dat glas. hdz im je omogućio da imaju punih 2.000kn penzije kad se zbroje dodaci.
tko se još u svijetu može pohvalit tolikom penzijom [lol]

Poštovani kolege ,

stvarno ste pretjerali u neozbiljnosti .
Ova stranica foruma nije zamišljena za vređanje kolega nego za izmjenu mišljenja o izborima .
Budite konstruktivni .
Za duhovite priloge postoji druga stranica foruma .

Pa ti si prvi poćeo biti neozbiljan, mislim, cjelo vrijeme braniš HDZ, HDZ ovo, HDZ ono, a stvari su veoma jasne, toliko o tome tko je neozbiljan…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Jedno ozbiljno pitanje :
U Hrvatskoj ima 1.200.000 penzionera .
Kome će glas dati oni?
Onima koji će im obećati povećanje mirovina ?
Onima koji će im obećati da im neće reformama uzeti nezarađeni dio mirovine ?

Unutar 4 godine treba povećati mirovine no selektivno – jer ako to ne obećaš sve priče o boljitku i rastu padaju u vodu.
Nepovećavanje mirovina bi značilo da obećavaš markove konake.
Ne smije se uopće govoriti o ozbiljnijim reformama i rezovima dok se ne pokrene tržište rada – reforme su nužne ali je još nužniji ispravan redoslijed vučenja poteza.
Dobre ideje mogu propasti zato što si bio neoprezan pa došao u sukob s Sindikatima kao Račan 2000.

Moj bi prijedlog bio vrlo jednostavan – kroz public utility firme gospodarstvu ostaviti 4-5 milijardi kuna godišnje te ubrzati procedure za investicije – to bio bilo dovoljno za 1. godinu.
U drugoj se ide s ozbiljnim rezovima u Upravi, Hepu, Vodoprivredi, Šumama…..
Naravno – i AUDIO treba dati svoj obol – imamo imovinu od 35 milijardi eura koja nam stvara gubitke a mogla bi godišnje uprihodovati oko 2% taman za lagano krpanje proračuna.
Naravno – staviti u funkciju obradivo zemljište, vode, šume kroz dugogodišnje koncesije.


"Kosoricu uopće ne gledam, samo sam čula da je u zadnje vrijeme poludjela. Da hoda, da napada cijele gradove, da pleše, pjeva, vrišti, da je promijenila glas i stas…Osobno, smatram da je totalno nekompetentna za posao koji radi i da je intelektualno nevina. To je, na neki način, opravdava", rekla je Rudan.

Voditeljica emisije upozorila je nakon toga da se radi o prejakim riječima i ispričala se Jadranki Kosor. "Vi najprije provocirate, pa se ispričavate. Tipično srpski", odbrusila joj je Rudanica.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/vedrana-rudan-o-kosorici-cula-sam-da-je-poludjela-da-hoda-vristi-i-napada-cijele-gradove-/578201.aspx

[cool]


HAHAHA! pazi ovo.. intelektualno nevina.. ma genijalno..

Bolje živjeti sto godina u bogatstvu nego sedam dana u siromaštvu!


Jedno ozbiljno pitanje :
U Hrvatskoj ima 1.200.000 penzionera .
Kome će glas dati oni?
Onima koji će im obećati povećanje mirovina ?
Onima koji će im obećati da im neće reformama uzeti nezarađeni dio mirovine ?

Unutar 4 godine treba povećati mirovine no selektivno – jer ako to ne obećaš sve priče o boljitku i rastu padaju u vodu.
Nepovećavanje mirovina bi značilo da obećavaš markove konake.
Ne smije se uopće govoriti o ozbiljnijim reformama i rezovima dok se ne pokrene tržište rada – reforme su nužne ali je još nužniji ispravan redoslijed vučenja poteza.
Dobre ideje mogu propasti zato što si bio neoprezan pa došao u sukob s Sindikatima kao Račan 2000.

Moj bi prijedlog bio vrlo jednostavan – kroz public utility firme gospodarstvu ostaviti 4-5 milijardi kuna godišnje te ubrzati procedure za investicije – to bio bilo dovoljno za 1. godinu.
U drugoj se ide s ozbiljnim rezovima u Upravi, Hepu, Vodoprivredi, Šumama…..
Naravno – i AUDIO treba dati svoj obol – imamo imovinu od 35 milijardi eura koja nam stvara gubitke a mogla bi godišnje uprihodovati oko 2% taman za lagano krpanje proračuna.
Naravno – staviti u funkciju obradivo zemljište, vode, šume kroz dugogodišnje koncesije.

[/quote]

Uh kako bi ZSE pozitivno reagirao na jedan ovakav ekonomski program!!!!
Vjerojatno bi se onda i kompanije koje su pune love poput Adrisa odlučile uložiti 4-5 milijardi kuna!!!!
Evo već inicijalni kapital od cca 10 milijardi kuna!



Poštovani kolege ,

stvarno ste pretjerali u neozbiljnosti .
Ova stranica foruma nije zamišljena za vređanje kolega nego za izmjenu mišljenja o izborima .
Budite konstruktivni .
Za duhovite priloge postoji druga stranica foruma .


Pa ti si prvi poćeo biti neozbiljan, mislim, cjelo vrijeme braniš HDZ, HDZ ovo, HDZ ono, a stvari su veoma jasne, toliko o tome tko je neozbiljan…
[/quote]

@ Ivan 1902 ,

sram te može biti , tebe i kolege koji me vređate !

To je vaša izmišljotina da sam simpatizer HDZ a .

Niti jedanput nisam spominjao HDZ (ovo je prvi put) ,niti sam ih branio !

A niti sam ih hvalio .

Niti sam se izjasnio za koga ću glasati .

Stvarno ste nisko pali sa svojim objedama .

.

Koja stranka temelji svoj program na mudrosti ;

NIJE SRETAN ONAJ KOJI IMA; SRETAN JE ONAJ KOJI MALO TREBA !?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.



Ona je oku lijepa , a ako zatvoriš oći osijetićeš val optimizma , koji će te danahnuti iznutra.

Ona je hrabra i neobično humana. Ona je žena 21 stoljeća .

Draga ,

netreba biti lijepa ,
već treba vući optimalne poteze kojima će stimulirati bogate da budu još bogatiji i da bogati plaćaju manje poreza kako bi im ostalo za investiranje u gospodarsatvo .

Poznato je da bogati teže još većem bogatstvu što pogoduje širenju gospodarstva .

Dok siromašni samo razmišljaju o potrošnji .

Evo ja na primjer , čim mi se ukaže višak novaca odmah investiram u gospodarstvo , dok moj presiromašni susjed kad mu kapne lova odmah kupi cijelo janje i sve požderu za jedan dan a sutra poseru i opet su siromašni .

Nebi sad hvalio poteze J.K. , ali moram napomenuti da su Kukuriku koalicija (2000.-2003.) povećali porez na dobit sa 20 % na 20%+15% +18 % .

Napravili su meni ogromnu financijsku štetu .
I nikad za Kukuriku pljačkaše neću glasati .

Kada se promjenila vlast na kojoj je danas Kosorica natrag su smanjili poreze na 20 % .

Siguran sam da će me napasti i moj post ocijeniti loše Paraziti ,Zgubidani, Ljenčine i Niškoristi .

[/quote]

meni ovo izgleda kao pohvala vladi i premijerki [lol]




Usporedite koliko ste zarađivali 1989. , koliko ste zarađivali 2000. , a koliko danas 2011. ?

Usporedite kolika je vaša imovina bila 1989. a kolika je danas ?

Usporedite i koliko su vase place porasle zbog povecanog zaduzivanja, a koliko zbog razvoja ekonomije. I razmislite da li je takav rast placa odrziv. I razmislite da li treba mjenjati politiku ili nastaviti sa istom.
[/quote]

Što se tiče zaduživanja , vjerojatno znate da su nas 2000.-2003. zadužili Kukuriku koalicija za novih 100 % ino dugova .

I tu su nam kola pošla nizbrdo .

Nadam se da ne mislite da bi nas ti isti mogli spasiti .

Definitivno , ja sam protiv zaduživanja , međutim ne vidim opciju koja bi nam ponudila izlaz .

Siguran sam da eventualna opcija koja bi nudila krv ,znoj i suze za izbore bi dobila 1% glasova .

Dali ste primjetili da se mjenja politika ?

Dali vidite išta pozitivno u Hrvatskoj u zadnjih godinu dana ?

Dali ste primjetili da nakon 10 godina prvi puta nema rebalansa ?

Dali ste primjetili da redovno dolaze plaće i penzije ?

Dali znate kakvo je stanje gospodarstva u EU ,Grčka ,Italija,Španjolska,Portugal,Irska , a tek USA ….

Dali znate da u Hrvatskoj svega 350.000 ljudi radi na stvaranju novih vrijednosti a ostali …..

Bio bi ja za novu politiku koja bi srezala sve mirovine i poticaje koji nisu zarađeni , ali sam siguran da bi to izazvalo izlazak 2 miliona ljudi na ulice kao u Grčkoj koji bi sve razbijali .

Ako niste primjetili , danas u Hrvatskoj skoro uopće nema štrajkova i izlazaka ljudi na ulicu .

Zašto ?

Pa ljudima je uglavnom , u većini dobro .

[cool]
[/quote]

a tek ovo da je ljudima uglavnom dobro… [bye]




Premijerka se do sada izvrsno nosila i s krizom i sa bojkotom oporbe sačuvavši unutrašnji mir i
stabilnost.

Stabilnost cega ?

Pod njenom vladavinom ekonomija je dozivjela katastrofu.

Hrvatska je medu 10 zemalja na planeti koja nije uspjela izaci iz recesije.

Sav teret krize svalila je na zaposlene u privatnom sektoru. Onom dijelu drustva koji jedini moze izvuci zemlju is krize. Ukinula je porezne odbitke i uvela krizni porez.

Kaznila je ljude koji pune proracun, a stitila parazite koji zive od proracuna.

[/quote]

U potpunosti se slažem s Vama (ipak smo izašli iz recesije ) , zato jer radim cijeli život u Realnom sektoru i punim proračun .
I ja bi rado da ima " parazita " manje a da je zaposlenih u Realnom sektoru više .

Interesira me kako bi vi rješili problem 4.100.000 parazita koje hranimo mi iz realnog sektora ?
Uskratili bi im "poticaje" , smanjili nezarađene mirovine , donijeli zakon : tko ne radi netreba ni jesti …..?

Ni u kojem slučaju nebi hvalio vladajuće , ali fakat da imamo u Hrvatskoj mir i stabilnost , redovno dolaze mirovine i plaće , nema štrajkova , nema protesta , ljudima je uglavnom dobro …. Zato su i propali oni protesti Zgubidana sa Fejsa .

Rekao bi da s obzirom na svijetsku krizu naša Vlada u zadnju godinu vuće OPTIMALNE poteze .
[/quote]

a drago mi je i da smo izašli iz recesije. ipak kolega radi u realnom sektoru pa ćemo mu vjerovat [thumbsup]

New Report

Close