I Z B O R I I I I I ……2011/2012

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska I Z B O R I I I I I ……2011/2012

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

gdje da nađem tu globalnu ljestvicu konkuretnosti?

a moja teorija je jednostavna a glasi : ako poduzetnik želi i dalje ostvarivat visoku dobit a da pojeftini cjenu svoga proizvoda samo može radniku smanjit plaču i povečat radno vrijeme ( ona osoba koja nije bila radnik ( radnik koji radi za minimalac) to ne može shvatit).
naprimjer ako ja proizvodim neki proizvod za koj mi treba 20 kn u materijalu i jedan sat rada 50kn to je u hrvatskoj a u kini ti treba 5 kn za materijal i 5 kn za sat rada , pa kako da ja njima konkuriram ?
mislim na male poduzetnike ( par zaposlenih).
večina se neče složit sa mnom , ali ja sam to osjetio na svojoj koži nažalost.


gdje da nađem tu globalnu ljestvicu konkuretnosti?

a moja teorija je jednostavna a glasi : ako poduzetnik želi i dalje ostvarivat visoku dobit a da pojeftini cjenu svoga proizvoda samo može radniku smanjit plaču i povečat radno vrijeme ( ona osoba koja nije bila radnik ( radnik koji radi za minimalac) to ne može shvatit).
naprimjer ako ja proizvodim neki proizvod za koj mi treba 20 kn u materijalu i jedan sat rada 50kn to je u hrvatskoj a u kini ti treba 5 kn za materijal i 5 kn za sat rada , pa kako da ja njima konkuriram ?
mislim na male poduzetnike ( par zaposlenih).
večina se neče složit sa mnom , ali ja sam to osjetio na svojoj koži nažalost.


Otvoriš novi prozor (ne na kući, već na računalu) i uguglaš: globalna ljestvica konkurentnosti…klepiš enter, i vidi vraga, otvori se brdo toga…….npr. da smo na toj ljestvici 54-tvrti……ali nismo zadnji [thumbsup] …neda Jaca još. Ali stignemo biti….zato glasajte za HDZ, ne slušajte onog ministra zdravstva Milinovića, koji navodi zašto ne glasati za HDZ…….tko zna "na čemu je on"

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.


kolega Pero 7, slažem se s vama u potpunosti što se prosvjeda tiće.

isto oni koji prosvjeduju na wall stretu , dobar prosvjed ali kriva lokacija , jer nisu krive korporacije več državna politika visokih poreza i konkurentnosti , jer nemožeš ti biti konkurentan na tržištu i davat radnicima velike plače , to dvoje ne ide skupa.

bez uvrede, ali mislim da griješite… i to dobrano… jer jedini krivac je uvijek – ili tj. u pravilu večinom IQ… a i tzv. krvne grupe i nijanse istog su više nege mikroanalitičko razno-razne…

….zato glasajte za HDZ, ne slušajte onog ministra zdravstva Milinovića, koji navodi zašto ne glasati za HDZ…….tko zna "na čemu je on"

Ministar zdravstva je pravi lik iz letećeg cirkusa Montyja Pythona…a ni u snu se nadala nisam da HDZ može biti tako zabavan… [lol]

Ovo je razlog zašto WallStreet forsira krizu;
http://www.seebiz.eu/christine-lagarde-mmf-ima-dovoljno-novca-za-krizu/ar-15759/
na ovaj način sve ovisnike ( Zemlje ovisne o kreditima ) pumpa skupim kreditima kroz zajmove i obveznice, a za razliku od dobrih vremena kada je njihov novac pre jeftin za posudbu ili prodaju .

Zašto stalno naglašavam WallStreet, a ne točno ova ili ona banka ili osoba ? Zato jer su vlasnički vrlo isprepleteni u okviru nekoliko obitelji, te treba pratiti trag vlasničke strukture da se kuži kako se uvijek radi o istim ljudima.

Rješenje ;

1. Prestati plaćati poreze kako bi se srušila naša Vlast ovisna o WallStreet-u
2. Inicirati novu Vlast socijalne jednakosti s naglaskom na zlatni ili srednji sloj građana, a koji čini svaku zemlju vrlo snažnom
3. Uvesti jasna pravila bogatstva gdje ni jedan pojedinac unutar svoje zemlje nemože imati više od 1 milijun svoje valute ( kod nas 1 milijun Kuna ), a svaka pravna osoba max. 1 milijarda Kuna. Ovi maksimumi se odnosne na sve financijske instrumente kao što su sumarno : novci + dionica + obveznice + prava. Što dobivamo ? Razdiobu financijske moći i vlasništva odnosno moći . U koliko neka tvrtka i vrijedi npr. 100 milijardi Kuna, ona mora imati najmanje 1000 vlasnika, odnosno 1000 različitih mišljenja, interesa itd.., a što će netko vrlo teško grupirati u homogeno interesnu grupu kao danas.

Ovo je odgovor na financijski ( državni ) terorizam WallStreet-a i naše Vlade.

Jedino plaćeni porezi održavaju ovaj državni ustroj na životu, ali njihovim izbjegavanjem plaćanja pada kao domino ; policija, sudstvo, porezna ili tijela represije.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

najjače mi je, ali ono vrlo jako kad netko dođe sa 5 rečenica kako srušiti sistem star tisućama godinama, institucionaliziran kroz novac, zakone, kulturu, ekonomske i upravljačke odnose, vojnu silu, podijeljene interese i sam način svakodnevnog života. i onda to frazira: inicirati vlast socijalne jednakosti.. čiribu-čiriba..
uvesti jasna pravila bogatstva: hokus pokus..

pretpostavljam da zagovornici ovakvih mjera rušenja tijela represije očekuju kako će u tom slučaju mobiteli, komjuteri, automobili, nafta, plin i dalje dolaziti, internet i centralno grijanje raditi, fina hrana se kupovati u trgovačkim lancima, i voda dolaziti iz pipe?

vlast socijalne jednakosti materijalizirat će se snagom misli, Isus i Gabrijel će presjedavati, današnji budžovani koji jesu vlast prosvijetljeno će razdijeliti svoju imovinu i svi ćemo živjeti sretno i zadovoljno?

da vidiš kako bi 2 dana bez struje, telefona i benzina, ili odvožnje smeća omekšalo revolucionarni naboj; samo da Toda počne dijeliti bonove za hranu, Mudrinić objavi 2 mjeseca besplatnih telekomunikacijskih usluga, Stern otkrije novo naftno polje u Lonjskom polju i obeća 500 vjetrenjača, Luković smanji kamatu za 2%, HTV i RTL nabace show socijalne jednakosti, okrunit ćemo ih kao nove hrvatske kraljeve. Bit će veći od Tita, Pavelića,Franje, Zrinskih, Frankopana, kralja Zvonimira, Škore i Thompsona zajedno. Ma razdijelit ćemo svo to bogatstvo na 4 i po miliona jednakih dijelova i svakome dati pravo glasa, kao i danas u Zagreb d.d. gdje je nas milion vlasnika holdinga.

Sve će opet biti naše, barem na papiru, i proglasit ćemo ako treba vladu socijalne jednakosti, dikataturu proletarijata, što god treba, sve ćemo prebaciti na Hrvatska d.d. gdje ćemo svi imati glasačka prava u direktnoj demokraciji, borit ćemo se protiv korupcije, dividendu ćemo primati kao i do sada, a upravljati će naši izabrani predstavnici, bilo u obliku vlade, sabora, uprave, nadzornog odbora, komore, komisije, agencije, svejedno.

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


najjače mi je, ali ono vrlo jako kad netko dođe sa 5 rečenica kako srušiti sistem star tisućama godinama, institucionaliziran kroz novac, zakone, kulturu, ekonomske i upravljačke odnose, vojnu silu, podijeljene interese i sam način svakodnevnog života. i onda to frazira: inicirati vlast socijalne jednakosti.. čiribu-čiriba..
uvesti jasna pravila bogatstva: hokus pokus..

Ljudima bi trebalo objasniti slijedeće ;

1. Što je država ? Država je nekoliko glavonja koje gledamo svaki dan na TV-u i to je to.
2. Što je državni ustroj ? To je otprilike isto kao običan pravni subjekt kao d.o.o., Država ima svoju kadrovsku službu, a zove se Državna uprava, imaju svoje knjigovodstvo, a zove se Porezna uprava, imaju i zaštitare, a zovu se i Policija kao i tijela nametanja pravde, a zovu se Pravosudje.
3. Svi oni moraju jesti ( policija, porezni djelatnici, suci….), a da bi jeli moraju dobiti plaću. Da bi dobili plaću država mora ubrati poreze.
4. POREZI- tu je snaga svog pojedinca u našem društvu !!!!! Ako svi prestanemo plaćati poreze država će se kao kula od karata urušiti u 2 mjeseca. Policija, suci, poreznjaci pa nitko bez plaće neće raditi !
5. Bez poreza nema represije ( policije, suca, poreznjaka, …..) , država i njen WallStreet ustroj padaju .

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

sad mi nije jasno, rušimo vladu ili iniciramo vladu?

ili rušimo i iniciranu vladu?

kako se to ne plaća porez? jedino ako novce držiš u čarapi. dakle potrebno je srušiti i banke. ok. automatski staje svaka "legalna" ekonomska aktivnost. sljedeći korak?

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


sad mi nije jasno, rušimo vladu ili iniciramo vladu?

ili rušimo i iniciranu vladu?

kako se to ne plaća porez? jedino ako novce držiš u čarapi. dakle potrebno je srušiti i banke. ok. automatski staje svaka "legalna" ekonomska aktivnost. sljedeći korak?

1. Izabarati Vladu s načelima vladavine prava i socijalne osjetljivosti
2. Ta Vlada, hrabro bez straha i neodlučnosti, treba otpisati sve viškove ;

Viškovi : svi građani koji se zaduženi u kreditnim aranžmanima gdje je neto dug ( glavnica ) X, a bruto dug ( glavnica+ kamate + nameti….) Y svesti na jednaku decimalu, odnosno izjednačiti X i Y. Drugim riječima svi koji su do sada otplatili bruto novaca bankama, a isti odgovora neto zaduženju prestati plaćati dalje kamate odnosno dobit banaka, te isto tretirati kao bankovni doprinos krizi. Banke ništa ne gube osim zarade.
Isto to napraviti i na državnom nivou, a banke ponovo nacionalizirati, hitno !

3. Uvesti bezgotovinsko plaćanje, plaćanje putem debitnih i kreditnih kartica, a Kunu ukinuti. Ovim pristupom ćemo imati jasne konotacije financijske solventosti države i građana, kao i prekid sive zone gospodarskih aktivnosti, a što će omogućiti znatno manja buduća porezna opterečenja i jasna struktura vlasništva odnosno nove investicijske cikluse u zdravoj klimi jasnih zakona.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Za koga bi trebalo glasati – da čujem? [smiley]

drugim riječima, korumpiranoj državi i bankama trebamo prepustiti apsolutnu vlast i nadzor nad svim platnim prometom, koju već ionako imaju osim recimo nad time ako ja od šime kupim kilu duhana "na crno", ali to će sad biti ok jer tu će sad sjediti, kao što rekoh, Isus glavom i bradom, nepokvarljiv i potpuno nekorumpiran i uvest će "socijalnu pravdu".

preskočili smo doduše vrlo lagano prvi korak "rušenja" vlade i banaka, koje će se onda, sa nekim bićima materijaliziranim iz vakuuma, izdići iz pepela u roku keks i uvesti debitno plaćanje, nešto što Wall street, korumpirane vlade i korporacije u vlasništvu "obitelji" ionako već žele uvesti, i uvode zadnjih 20-30 godina.

veće količine novca ionako ne idu u fizičkom kešu, nego bankovnim transakcijama koje su potpuno vidljive svim nadležnim tijelima, a ovaj "mali", fizički keš je ona "siva zona" na koju država trenutno ne može naplatiti porez, a banke ne vide. onaj porez koji ne bi trebali plaćati toj državi jer je korumpirana i želimo ju srušiti?.. nitko doma ne drži milijarde, nego možda par tisuća eura, i fizički keš u optjecaju je zanemariv u odnosu na količinu elektronskog novca.

ovo je dakako, "ključan korak" u uspostavljanju "socijalne jednakosti" jer je taj "sivi keš" kojim operiraju oni koji skupljaju boce po kantama za smeće glavna prepreka njenom ostvarivanju?

zakoni su i sada vrlo jasni, svih njih 60 000 ili koliko ih već ima, a i struktura vlasništva je vrlo jasna, po oibima, zemljišnim knjigama, bankovnim računima ovim-onim. sve je to vrlo jasno, osim džeparca u džepu. doduše, možda ne tebi, no to se ionako neće promijeniti..

ti stvarno misliš da smo svi vesla sisali?

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


Za koga bi trebalo glasati – da čujem? [smiley]

to je manje više svjedno, sve dok nije sdp..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

New Report

Close