I Z B O R I I I I I ……2011/2012

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska I Z B O R I I I I I ……2011/2012

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Zašto bi trebali glasati za SDP ili HDZ?
Po meni su za sada jedini alternativni izbor Laburisti ili don Ivan Grubišić, i ako se ne pojavi netko bolji od njih, jednoj od te dvije opcije dati ću svoj glas. Svakako izađite na izbore i motivirajte one koji ne misle da je beskorisno ići na izbore.
Razmislite i vi o tome da date svoj glas nekoj alternativnoj opciji. Ne dopustite da se na vlasti bezbrižno izmjenjuju ove dvije stranke!

jedini izbor bi bio kompetentokracija. ovakava čoban demokracija i nije neki izbor. dvije stranke se ne izmjenjuju, jer je zapravo su bile samo dvije promjene: 1990 kada je ivica racan dozvolio akviziciju hrvatske hdz-u sto su ovi znalacki iskoristili (sportskim rijecnikom, spremili su protivnika u dzep, mislim na sve gradjane koji su gajili iluziju jednakosti pred voljenom nam drzavom, citaj drzavnom blagajnom), a druga promjena je bila 2000 kad je ivica vratio sebi poziciju (no i ivica u drustvu kompetentokracije ni u snu ne bi moago postati premijer, bas kao ni ivo, ni jadranka, niti bi kalmeta (agronom) mogao biti ministar prometa). eto 2003. nije bila promjena vec povratak na staro, sto smo lijepo vidjeli nedavnim prebjegom preko granice (navodno najveceg medju najvecima, to je vođa hdz-a nekih 10ak godina?, guru domoljublja u hrvata). dakle, nije tako strašno ako sdp osvoji vlast, u sustavu kakvog imamo. bit ce mjesta za pametne, manje korupcije itd…ovaj broj stranaka je smijesan, mi se svi moramo stavti na svoje poslove a racunalo bi trebalo iz baze podataka pozivati po 20ak najkvalitetnijih iz svakog sektora da moraju biti na listama za ministarstva. to bi bila prava drzava koja garantira kvalitetu proizvoda. Zar ne znamo tko su najbolji slikari, inzenjeri, ekonomisti, kriminalisti u zemlji od 5 mil ljudi. Pa znamo sve o svakome, sve je jednostavno. Politika je duznost najboljih a ne ambicija prosjecnih. Sve dok prosjecan covjek ima obraz prihvatiti funkciju koju ne zasuluzuje svojim referencama, jao si ga nama. Kad cemo dozivjeti da neki ministar odstupi jer ima netko bolji i da to izjavi sam. Znate koji ministri davaju dragovoljne ostavke (samo oni koji nesto znaju, a to su bili stavljenic-rukavina i primorac). Stavljenic rukavina je zavrsila dva fakulteta (medicinu i farmaciju, slozit cete se da to nije lako), a pogledajmo tko su nama premijeri, na sto se furaju. Ljudi, kada vidim da netko organizira cirkuse uoci izbora, ili slavi pobjedu na izborima, trebalo bi sve te ljude poslati na lijecnicki pregled, jer nesto tu nije u redu, normalan covjek osjeca odgovornost i strah, da vodi malu trafiku od 4 covjeka a kamoli drzavu. Da li bi se radovali kada bi gubili od place u skladu sa svojim rezultatima. kakvi laburisti, kakvi hdz-, kakav sdp…samo je jedna stranka dovoljna (stranka znanja).

Konačno je otkriven identitet velikog borca protiv “crvene Hrvatske”:

http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Funbiz/Partijska-knjizica-Jadranke-Kosor-na-Facebooku?homesrclink=carousel

Nije ona jedina koja je u vrhu “crne” partije, a ima skrivenu “crvenu knjižicu”.

halfte trinken, halfte Šarcu geben


Konačno je otkriven identitet velikog borca protiv "crvene Hrvatske":

http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Funbiz/Partijska-knjizica-Jadranke-Kosor-na-Facebooku?homesrclink=carousel

Nije ona jedina koja je u vrhu "crne" partije, a ima skrivenu "crvenu knjižicu".

hahahaha…jaca se tobože bori protiv "crvenih", a najviše bivših "crvenih" je u redovima vladajućih, kao što vidimo i precednica HDZ-a imala je crvenu knjižicu [lol]

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!


Konačno je otkriven identitet velikog borca protiv "crvene Hrvatske":

http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Funbiz/Partijska-knjizica-Jadranke-Kosor-na-Facebooku?homesrclink=carousel

Nije ona jedina koja je u vrhu "crne" partije, a ima skrivenu "crvenu knjižicu".

Ne kužiš da je to Jadranka sama objavila – pokušava osvojiti biračko tjelo ljevice i Milanoviću preoteti birače!


jedini izbor bi bio kompetentokracija. ovakava čoban demokracija i nije neki izbor. dvije stranke se ne izmjenjuju, jer je zapravo su bile samo dvije promjene: 1990 kada je ivica racan dozvolio akviziciju hrvatske hdz-u sto su ovi znalacki iskoristili (sportskim rijecnikom, spremili su protivnika u dzep, mislim na sve gradjane koji su gajili iluziju jednakosti pred voljenom nam drzavom, citaj drzavnom blagajnom), a druga promjena je bila 2000 kad je ivica vratio sebi poziciju (no i ivica u drustvu kompetentokracije ni u snu ne bi moago postati premijer, bas kao ni ivo, ni jadranka, niti bi kalmeta (agronom) mogao biti ministar prometa). eto 2003. nije bila promjena vec povratak na staro, sto smo lijepo vidjeli nedavnim prebjegom preko granice (navodno najveceg medju najvecima, to je vođa hdz-a nekih 10ak godina?, guru domoljublja u hrvata). dakle, nije tako strašno ako sdp osvoji vlast, u sustavu kakvog imamo. bit ce mjesta za pametne, manje korupcije itd…ovaj broj stranaka je smijesan, mi se svi moramo stavti na svoje poslove a racunalo bi trebalo iz baze podataka pozivati po 20ak najkvalitetnijih iz svakog sektora da moraju biti na listama za ministarstva. to bi bila prava drzava koja garantira kvalitetu proizvoda. Zar ne znamo tko su najbolji slikari, inzenjeri, ekonomisti, kriminalisti u zemlji od 5 mil ljudi. Pa znamo sve o svakome, sve je jednostavno. Politika je duznost najboljih a ne ambicija prosjecnih. Sve dok prosjecan covjek ima obraz prihvatiti funkciju koju ne zasuluzuje svojim referencama, jao si ga nama. Kad cemo dozivjeti da neki ministar odstupi jer ima netko bolji i da to izjavi sam. Znate koji ministri davaju dragovoljne ostavke (samo oni koji nesto znaju, a to su bili stavljenic-rukavina i primorac). Stavljenic rukavina je zavrsila dva fakulteta (medicinu i farmaciju, slozit cete se da to nije lako), a pogledajmo tko su nama premijeri, na sto se furaju. Ljudi, kada vidim da netko organizira cirkuse uoci izbora, ili slavi pobjedu na izborima, trebalo bi sve te ljude poslati na lijecnicki pregled, jer nesto tu nije u redu, normalan covjek osjeca odgovornost i strah, da vodi malu trafiku od 4 covjeka a kamoli drzavu. Da li bi se radovali kada bi gubili od place u skladu sa svojim rezultatima. kakvi laburisti, kakvi hdz-, kakav sdp…samo je jedna stranka dovoljna (stranka znanja).

Ti mozes na celo vlade dovesti najboljeg ekonomista na svijetu. Medutim kad mu 800000 ljudi potpise peticiju i protivi se reformi trzista rada on ne moze smanjiti nezaposlenost. Oni koji bi znali voditi ministarstva jednostavno nikada ne bi dobili podrsku naroda za svoje projekte. Narod zeli ljude koji ce se zaduzivati da bi odrzali postojeci standard. Takve i ima.

Mozes ti biti jako obrazovan i jako pametan i imati fantasticne ideje, ali ako to nema podrske u glasackom tijelu ti nista neces napraviti.

Ne treba biti ekonomski guru pa shvatiti da drzavno vlasnistvo u Koncaru, Petrokemiji, Podravci, brofogradilistima unistava te firme. To je jasno svakom studentu prve godine ekonomije. Medutim ti ih nemozes privatizirati jer ce se biracko tijelo okrenuti protiv tebe.

Kada bi postojala podrska za promjene, onda bi bilo i kvalitetnih ljudi koji bi ih bili spremni voditi.

Inace Primorac je po mom misljenju jedan od najgorih ministara u povijesti Hrvatske. Fakulteti ne samo da nisu sposobni proizvesti konkurentnu radnu snagu nego su i leglo kriminala.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Za koga uopće glasovat ? HDZ = SDP , desne stranke neprihvatljive za EU , možda HNS ?

don ivan grubišić i njegov savez za građansku i etičku hrvatsku.
treba mijenjati stvari iz korijena

Ajde, budimo objektivni, trab glasati za nekog tko ima zbilja dobru strategiju ili plan da nas izvuče iz govana, ali ova male stranke, koliko god kvalitetne programe imale osudene su na propast, a i mi zajedno s njima ako bude nova vlada sastavljana od previse malih stranaka, svatko ce vuči na svoju stranu i na kraju nećemo imati ništa!

Mislim da to i pogoduje HDZ-u, brdo tih malih stranaka koje neće ni proći izobrni prag.

Uostalom, meni je samo želja da HSLS i HSS ne prijeđu isborni prag jer i jedni i drugi bi dali dupeta samo da budu u vladi!

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


….. ali ova male stranke, koliko god kvalitetne programe imale osudene su na propast, a i mi zajedno s njima ako bude nova vlada sastavljana od previse malih stranaka, svatko ce vuči na svoju stranu i na kraju nećemo imati ništa!
Mislim da to i pogoduje HDZ-u, brdo tih malih stranaka koje neće ni proći izobrni prag… ….

Ne bih se složio, mislim da je upravo suprotno. Vidjeli smo što znači kada vodeća stranka ima neupitnu većinu i što znači kada se previše usade u fotelje – vlast koja nema ni stida, ni morala, ni odgovornosti, niti polažu račune narodu. Nedostatak novih stranaka pogoduje i HDZ-u i SDP-u. Uostalom, kako će iz male stranke nastati velika ako stalno gledamo jedne te iste ljude i stranke u Saboru.
SDP i HDZ će dobiti velik broj glasova upravo zato što većina ljudi misli kao i ti, pa se ustručavaju dati glas manjim strankama, iako im se ljudi i programi tih malih stranaka više sviđaju nego SDP ili HDZ. Osim toga, problem je što u Hrvatskoj izgleda prevladavaju "ruralni" glasači koji daju glasove seljačinama kao što su Bandić ili Kerum, što zaista jest problem.

Što se HSS-a tiče, slažem se s tobom, to su beskičmenjaci kakvih nema. Jedini im je program da se bore ući u koaliciju s vladajućom strankom, koja god ona bila. Onaj vanzemaljac mrtvih očiju Prištić već sada u medijima nudi dupe SDP-u.

Što se HSLS-a tiče, ne slažem se s tobom, jer mi se čini da su i oni evoluirali i nešto naučili iz prošlosti. Većinom su to novi, mlađi ljudi, a Budiša im je u igri samo da prikupi glasove starijih glasača HSLS-a koji su njegovi simpatizeri. Ja nisam njihov simpatizer i neću za njih glasati, ali mislim da onaj tko se nećka da li dati glas SDP-u ili HSLS-u treba izabrati HSLS.

halfte trinken, halfte Šarcu geben


Ajde, budimo objektivni, trab glasati za nekog tko ima zbilja dobru strategiju ili plan da nas izvuče iz govana,
…………………

Ovi gotov vladaju EU preko NOVACA;
http://www.rothschild.com/gfa/who_we_are/

Oni diktiraju demokraciju u EU ( Potrošnju ). Potrošnja diktira proizvodnju, trgovinu i usluge odnosno Demokraciju.
Potrošnja direktno jamči radna mjesta, satndard građana i srednji društveni sloj.

Demokracija bez potrošnje ni teoretski nije moguća, a za potrošnju trebate novac .

Zato našoj Vladi treba osobu/a ( krtica ) u Rotshild grupaciji i sve je pod kontrolom. Odjednom bi sve krenulo [tongue]

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

__________________________________________________________________
Twixer :

Ti mozes na celo vlade dovesti najboljeg ekonomista na svijetu. Medutim kad mu 800000 ljudi potpise peticiju i protivi se reformi trzista rada on ne moze smanjiti nezaposlenost. Oni koji bi znali voditi ministarstva jednostavno nikada ne bi dobili podrsku naroda za svoje projekte. Narod zeli ljude koji ce se zaduzivati da bi odrzali postojeci standard. Takve i ima.
__________________________________________________________________

Kad bi pitali Žabe jesu li za to da se isuši Močvara , Žabe bi bile protiv .

Jedino korisno za Hrvatsku i za budučnost Hrvatskih građana bila bi koalicija HDZ – SDP !

A većina građana nebi glasala za koaliciju HDZ -SDP jer su svjesni da bi ta koalicija imala koncezus da donese zakone kojima bi svima oduzeli nezarađeno .

Ustvari , siguran sam da neće doći do promjena u Hrvatskoj jer je većini Hrvata dobro i svojim će glasom nastojati da ne dođe do promjena .

.


don ivan grubišić i njegov savez za građansku i etičku hrvatsku.
treba mijenjati stvari iz korijena

A taj će baš promijeniti??? Pa isti je dilao ne tako davno humanitarnu pomoć ako se ne varam, a kako se priča nije se proslavio.

GOLUB i SMART - od 1milje kuna do bicikle jer KSST-R-A padaju ko klada! A mora zaorati tek ka 250-350kn!!!

New Report

Close