I Z B O R I I I I I ……2011/2012

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska I Z B O R I I I I I ……2011/2012

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kolega neo ,

Kukuriku koalicija 2000. 11,022 miliardi $

2003. 19,8196 miliardi $

jesam li lagao da je to (skoro) 100 % novih ino dugova ?

U vrijeme kad nije bilo svijetske krize , kad je BDP bio 5 % , kad su prodali INU za siće ,…….

Naradno pitanje za neo , dali postoji bilo tko u Hrvatskoj da je napravio ikada Hrvatima veću štetu od Kukuriku koalicije , bez obzira kako se zvali onda ili sada .

.

@Pero7
Pročitaj današnji VL i intervju s Nikicom Valentićem.
Mislim da bi njegovo viđenje moglo itekako pomoći da se povuku pravi potezi – nužni su ma tko osvojio vlast.
I evo ti službenih pokazatelja četveroljetke 2000.-2004,
http://hgk.biznet.hr/hgk/fileovi/6805.pdf

ovaj je forum dobro mjesto da potvrdi kako živimo u toliko iracionalnoj državi, gdje je bitnije optuživati i nazivati kolege drugovima, komunjarama, lopovima nego vidjeti što je zapravo na stvari
tako je to i postao modus operandi
sve što je bitno, ne govoriti o tome konstruktivno
bolje spomenuti drugove komuniste, sanadera, bajića, srbe.. bilo koga. odvratiti pozornost javnosti od bitnih stvari
i pritom je bitno glasno pljunuti
i reći da nećemo biti crveni, i da nećemo lopove više birati, i da je oporavak već nastupio..
živim vani i često navraćam doma. i ovo što imam vidjeti je BRUKA I SRAMOTA
narod pokazuje kolike su ovce i kako i ne zaslužuju bolje političare da ih vode
ne znamo biti ponizni, vrijedni i pošteni
nadam se da ovaj narod neće gladovati. no, ipak taj isti narod čini baš sve da nam se takav scenario dogodi
bilo bi lijepo kada bi se u hrvatskoj donio zakon da svi političari aktivni do 2011 godine dobiju trajnu zabranu obavljanja političkih dužnosti u ovoj zemlji. tada bi MOŽDA stvari krenule nabolje. izbori neće ništa promijeniti, dok narod ne promijeni stav
a toga nema na vidiku
pozdrav

I POŠTENOG čovjeka možete potkupiti, samo morate POŠTENO i platiti...



Premijerka se večeras obratila naciji. Dali nisam čuo ili nije spominjala ;

– Problem nezaposlenosti koje se širi
– Dužničko robstvo koje se širi
– Preveliku državnu administraciju
– Problem socijlne apatije koja se nema više gdje širiti
– Veći interes za nerad nego za rad kao posljedica Porezne represije i njene nelogičnosti, sivilo raste
– Državno otežavanje donošenja presuda Upravnih postupaka i posljedice mogućih bankrota države tim presudama
– Stanje zdravstva kao institucije u raspadu i nacije kao ljudi u apatiji
– Vojna nemoć
– Financijska ovisnost odnosno nemoć na INO ucjene
– Robne zalihe ( državne )
– Kvaliteta i moopol prehrane
– Reprodukciji riblje mase i zaštiti iste
– STANDARD GRAĐANA

ZAR JE MOGUĆE DA TO NIJE SPOMINJALA ????????????

Spominjala je neki ugovor s EU. Dali je on jestiv ima li okusa, čemu služi ?


Zašto se Vi kolega ne bavite politikom?
Premijerka se do sada izvrsno nosila i s krizom i sa bojkotom oporbe sačuvavši unutrašnji mir i
stabilnost.
Svi pokušaji "huškanja naroda" da izađe na ulice završili su neuspjehom.Zašto?
Kada govori,premijerka govori o svim bitnim temama i traži rješenja i ne može se niti smije osvrtati
na sve neagumentirane i često primitivne objede koje i vi "dijelite".
I još nešto,u odgovoru na Vaše posprdno spominjanje ugovora sa EU,spomenut ću Vam da je taj ugovor
"itekako jestiv" i koristan za Hrvatsku,naročito za našu djecu i buduće generacije.
Za Hrvatsku u svijetu je malo tko čuo,ali za EU zna svatko.
Biti član EU znači imati ulaznicu "za prvu ligu"!!! ,a ne čamiti nezanjećen u zapećku.
Zašto se ne referirate na program kukuriku koalicije i recimo Čaćića koji bi se trebao boriti
protiv kriminala?
Što je to dobro i kvalitetno u tom programu?
Pozdrav
[/quote]

Zahvaljujem na kritici kolega bisakovi. Da bi razumijeli EU morate malo čitati knjige koje opisuju nastanak EU-a, razlozi, interesi, igre moći, ideje, a time i budućnost bi znali…..

Uskoro i sami možete uvidjeti prave interese EU-a kada se rasplete odnos snaga i ucjena koje su upravo aktualni izmežu Londona ( Wallstreet-a ) i Berlina . Prvi svjetski rat, a kao i drugi pa sada i ovaj treći, ali financijski, se vodi zbog gospodarske nadmoći Berlina. Do sada je Wallstreet dva puta pobijedio, a ovaj treći tek je počeo, a ako Berlin pobijedi biti će novi svjetski poredak, ali jako teško.

Opet i nakon 150 godina ugnjetavanja Berlina, već su saveznici ( London-Waalstreet ) uspijeli ucjenom dobiti A. Markel da upumpa 220 milijardi Eura u zajedničku kasu tzv. fond. Znači prvi dio bitke Wallstreet je dobio, a mislim da Merkel opet nema snage oduprijeti se njihovim ucjenama .

Zašto se ja ne bavim politikom ? Vrlo jednostavno , volim ljude koji me okružuju !
Pozivnica sam imao dosta, neki i sada dobivam, ali uvijek postoji problem odnosno moja ucjena.
Tražim jednu malu akciju ili expertizu svih Rješenja Porezne uprave min. 10 godina unazad, a optimalno od početka, a što znači bankrot države kada expertiza poništi sva namješeta i lažna Rješenja, a njih je previše.
ALI TO JE JEDINA PRAVA I ISTINSKA BORBA PROTIV KRIMINALA I TU SU PRAVI POKRADENI NOVCI, novci koje su krali pojedinci od države, ali i novci koje je krala dražava od pojedinaca. Ovdje su stotine milijardi upitne u oba smjera.

Kako to riješiti, možda najbolje kao Jadranka Kosor, samo zaboraviti, a vrijeme će pravi novac i rane isprati ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

@loris
Poštovani kolega,uz sve uvažavanje,mislim da Vi spamate bez veze sa realnošću.
Prije svega,što se tiče Vaših opaski i dociranja tipa "trebali bi čitati knjige i sl…." ja bih Vama
uzvratio da bi trebali pročitati neki priručnik o lijepom ponašanju prije svega.
Ja živim svakodnevno u državi u kojoj komuniciram na tri svjetska jezika i imam VSS.
Kada komuniciram,saslušam ljude i pokušavam širiti pozitivnu energiju sa smiješkom na licu.
Vi izmišljate obraćanja javnosti premijerke kojeg nije bilo!!!
Tražite nekompetentno "neke expertize porezne uprave i svih rješenja države 10 godina unazad itd"
što ukazuje na Vaše nepoznavanje pravnih propisa i europske pravne stečevine.
Živite u nekom svom virtualnom svijetu i dijelite lekcije drugima bez pokrića.
Sa kolegama iz europskih država razmjenjujem mišljenja i stavove vezane za recesiju i ekonomske
probleme u EU i vjerujte mi ,gotovo svi oni imaju daleko bolje mišljenje o nama nego mi sami!!!!!
Uz Vaše pljuvanje pozicije bilo bi korektno iznijeti i poneki argument,a ne samo beskrajna lamentiranja bez smisla i širit osjećaj beznađa koje ne postoji.
A po meni se vi ne bavite politikom jer se bojite izraziti svoje stavove javno,a volite samo sebe,a ne druge.
Pozdrav


Kolega Pero 7 govori istinu i nema se zbog čega sramiti vezano za vanjski dug što vrlo lako
možete provjeriti putem interneta.

kolega neo objavio je na prethodnoj stranici podatke o vanjskom dugu iz kojih se vidi da je HDZ puuuno više zadužio zemlju nego koalicija, s time da je koalicija novcem od zaduživanja poplaćala unutarnje dugove i prepolovila unutranju nelikvidnost, koju je potom HDZ bahatom rastrošnošću povećao preko 100%!


Iznos vanjskog duga RH u milijardama eura kroz vremenski period
SDP VLADA
11,0022 – prosinac 2000. (u milijardama USD
11,1340 – prosinac 2001. (u milijardama USD)
15,3044 – prosinac 2002. (u milijardama USD)
19,8106 – prosinac 2003. (u milijardama USD)
HDZ VLADA
22,6754 – prosinac 2004. (u milijardama USD)
25,5408 – prosinac 2005. (u milijardama USD)
29,2739 – prosinac 2006.(u milijardama USD)
32,9292 – prosinac 2007.(u milijardama USD)
35,4 – kolovoz 2008.(u milijardama USD)
36,0 – prosinac 2008.(u milijardama USD)
39,8 – travanj 2009.(u milijardama USD)
42,8 – rujan 2009.(u milijardama USD)
43,9 – srpanj 2010.(u milijardama USD)

kad se već priča o vanjskom dugu evo stvarnih vrijednosti. Daklem od 2000-2003 dug je narastao sa 11mlrd na 19mlrd U$, za vrijeme HDZ-a, od 2004-2010 sa 22 na 43,9mlrd U$.

Nagradno pitanje za Peru7; tko je napravio veći dug? HDZ ili SDP?

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!



@loris

Poštovani kolega,uz sve uvažavanje,mislim da Vi spamate bez veze sa realnošću.
Prije svega,što se tiče Vaših opaski i dociranja tipa "trebali bi čitati knjige i sl…." ja bih Vama
uzvratio da bi trebali pročitati neki priručnik o lijepom ponašanju prije svega.
Ja živim svakodnevno u državi u kojoj komuniciram na tri svjetska jezika i imam VSS.
Kada komuniciram,saslušam ljude i pokušavam širiti pozitivnu energiju sa smiješkom na licu.
Vi izmišljate obraćanja javnosti premijerke kojeg nije bilo!!!
Tražite nekompetentno "neke expertize porezne uprave i svih rješenja države 10 godina unazad itd"
što ukazuje na Vaše nepoznavanje pravnih propisa i europske pravne stečevine.
Živite u nekom svom virtualnom svijetu i dijelite lekcije drugima bez pokrića.
Sa kolegama iz europskih država razmjenjujem mišljenja i stavove vezane za recesiju i ekonomske
probleme u EU i vjerujte mi ,gotovo svi oni imaju daleko bolje mišljenje o nama nego mi sami!!!!!
Uz Vaše pljuvanje pozicije bilo bi korektno iznijeti i poneki argument,a ne samo beskrajna lamentiranja bez smisla i širit osjećaj beznađa koje ne postoji.
A po meni se vi ne bavite politikom jer se bojite izraziti svoje stavove javno,a volite samo sebe,a ne druge.
Pozdrav

Sada sve što se meni dodijelili biti će da ste Vi sami ?

Ali vrijeđanje prepuštam Vama i vašim svjetskim jezicima kao i VSS, a što ima i gotovo cijeli HDZ uzalud naravno.
Ja sam naveo i više nego korektno i konkretno primjere, a zašto vezujete pravnu stečevinu i odnosa EU-a sa prostačkom pljačkom Porezne uprave RH, ne znam !?

Osobno sam se našao u ucjeni i prijevari državne administracije uvezanu u neraskidivu vezu toplih i sigurnih fotelja kao i bezbrižnih solidnih plaća svakoga mjeseca u toliko sati. Sav taj novac je novac poreznih obveznika kako fizičkih tako i pravnih, ali dobar dio njega je jednostavno pokraden od stane Porezne uprave, te u tom smislu ni DORH nema ništa protiv ipak im poreznjaci plaću osiguravaju.
U savkom slučaju iz vašeg rezimea je vidljivo slabo poznavanje EU konotacija, a vaše konzultacije s njima su jednosmjerne ili po naški „monolog“ u kojem ste vi i kolege izvršitelji mišljenja EU sugovornika.
Znači uzalud vam VSS i 3 strana jezika kada ste običan činovnik EU ili čak pa fizički radnik kao i Jadranka Kosor. U tu perspektivu ste se sami zaveli .

Očito da participirate nešto u Vladi ili oko nje, ali moja poruka je jasna:

naučite se kulturi, kulturi vladanja, primanja kritika, kulturi primanja pohvala i zasluga, kulturi socijalne odgovornosti i nadasve kulturi obveze osiguranja životnog standarda svakog građanina ove zemlje. To tada se ušima pokrijte i pokažite malo poniznosti i skromnosti, um će vam otvoriti.

Pozicija uvijek primjerom ukazuje na kulturu i navike, pa tako pozicija ili Vlada u zadnjih 10 godina naciji ovo savjetovala ;
– Kradite ( država krade vas, pa vi kradite nas i prestanite se čuditi )
– Varajte ( država vara vas, pa vi varajte nas i prestanite su čuditi)
– Mislite samo na sebe bez obzira na posljedice po susjedu ili društvu ( apatija u Vladi kao i izvan nje )
– Ne prihvaćajte nikakvu krivnju, uvijek je drugi kriv ili u najgorem slučaju podijelite krivnju
– Tuđi novac ( poreznih obveznika, poslodavaca, vjerovnika….) nije vaš novac pa greške nisu skupe

Kada bi pozicija na svaku kritiku opozicije kulturno i nadasve praktično odgovorila ušutila bi opoziciju.

Ali osim kulturnog odgovora jednako bitan je i praktičan odgovor !!!! Praktičan odgovor je odgovor istine, hrabrosti i mudrosti ili za Vladu znanstvena fantastika. Odgovori Vlade RH poglavito Šeksa i Kalmete čak i domaće životinje vrijeđa ako ih slučajno čuju.

Ima jedna dobra stvar koju ste rekli ; "ja slušam ljude" i to cijenim, a to nedostaje svima nama. Valjda žurimo i nemamo vremena za slušanje drugih, ne znamo točno gdje žurimo, ali žurimo.

Znate što je najgore ? Sve novce koje mi je dr

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Znate što je najgore ? Sve novce koje mi je država ( Porezna uprava ) pokrala potrošiti će opet u provizijske svrhe za interes svih nas !
Kako se krade u EU ? Točno je definirano kaka države krade u EU, preko banaka najviše, preko derivate poslije toga i preko lijekova . Zar mislite da je u EU hrana i državna administracija slučajno jeftina ????? Pa pametni ljudi, znaju da nemogu ama baš svugdje krasti kao kod nas.
Kod nas te svaki državni žohar krade plus banke, derivati, lijekovi, hrana, a država posebno.
Kupiš auto ili motor svejedno, moraš kupiti registarske tablice i platiti taxene marke za upis u registar na MUP-u. Ako poslije odjaviš vozilo moraš VRATITI državi tablice koje si kupio i posebno još jednom platiti taxene marke da te ispišu iz registra. SVE JE TAKO KOD NAS, a to je odraz nacionalne tuposti !

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

http://dotsub.com/view/01ad2718-073c-474a-ac40-c7a72e199d55

http://dotsub.com/view/01ad2718-073c-474a-ac40-c7a72e199d55

@loris
Kolega,odustajem od daljnje polemike.
Svatko ima pravo na svoje mišljenje i stav,ukljućujući i Vas.
Pozdrav

A što se tiče toga da su neki visoki dužnosnici pod istragama ili optuženi za to treba čestitati
predsjednici vlade na hrabrosti iako mi nije jasno o kojoj to polovici ljudi govorite,a još manje mi
je jasno tko je to do sada pravomoćno osuđen?

toliko o kvaliteti i uspjehu njene borbe
nema osuda
nema povrata opljačkanoga
[bye]

New Report

Close