I Z B O R I I I I I ……2011/2012

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska I Z B O R I I I I I ……2011/2012

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Što se tiče zaduživanja , vjerojatno znate da su nas 2000.-2003. zadužili Kukuriku koalicija za novih 100 % ino dugova .

I tu su nam kola pošla nizbrdo .

Nadam se da ne mislite da bi nas ti isti mogli spasiti .

E tu si se sada zasrao i vidi se koliko nemaš pojima nego samo lupaš demagogiju!!

Koalicija se 2000. god zadužila upravo zbog nelikvidnosti i sanacija tvrtki pruzročene HDZovim isisavanjem, veledrogerje više nisu davale ljekove bolnicam zbog dugova, državna uprava nije imala wc papira a kamo li tepromaterijala, uglavnom totalan zastoj plačanja u svim segmentima, nezaposlenost, cvjetenje sive ekonomije …Koalicija se tada zadužila da bi uspostavili likvidnost plačanjem sveih dospjelih državnih dugova te se počela se graditi dalmatina.
Vrlo brzo se dovelo državu u red, uspostavila likvidnost i smanjila valuta plačanja sa možda ili nikada na 15 dana što je rezultiralo rastom Bdpa 2003-2005. što je, dakako, uništeno dolaskom Sanadera I Hdza na vlast.

Ko jučer se sjećam kako sam tada sve svoje obveze sveo na nulu (mirovinsko, zdravstveno, porezi, kazne…) i kako se počelo transparentno poslovati i plačati te je to je trajalo sve do izbora, nakon kojih su pod Hdzeom opet krenule kompenzacije, neplačanja,itd… uglavnom stvorili su ponovno poslovnu nesigurmost te doveli državu u ovakvo jadno današnje sranje!
[/quote]
I vrlo brzo su povećali vanjski dug za 100% što i sam Linić priznaje iako kaže da je to bilo nužno.
Osim toga nisu priznavali zakonom propisana prava pojedinih društvenih skupina koji su sudskim
putem dobivali pozitivne presude te je dugove morala vraćati nova vlada-e.
Nisu htjeli vratiti dug umirovljenicima itd.
Nije bila kriza ,a imali su više nezaposlenih nego sada???
Ne zagovaram nikoga, ali ne prihvaćam jednostran pristup bez činjenica.
Pozdrav

Barosa ,

" E tu si se sada zasrao i vidi se koliko nemaš pojima nego samo lupaš demagogiju!! "

___________________________________

Kolega Barosa ,

Kukuriku koalicija 2000. do 2003. zadužila nas je za novih 100 % ino dugova ,
rasprodali su najbolje tvrtke za siće INU , HT , Plivu , Banke , Hotele ….
u jednom trenutku bilo je čak 430.000 nezaposlenih , a nije bilo krize ,
obečavali su zaposliti 200.000 nezaposlenih ,
napravili su čistke i zaposlili su uglavnom svoje simpatizere ,
planirali su u Sv.Roku uzgajati šampinjove ,
povećali su porez na dobit sa 20% na 20%+15%+18%
smanjili su rodiljne naknade 50 %
smanjili su invalidnine 100%nim invalidima za 50 %
i t d
Zar od takih očekuješ da oporave gospodarstvo ?

Kolege ,
ovo što ja tu pišem su činjenice i istina .
Nemojte me vređati i svrstavati u bilo koje političke opcije .
Mene politika ne zanima , već gospodarstvo i boljitak Hrvatske .
A Kukuriku koalicija se dokazala da su zlo .




…………….
Evo ja na primjer , čim mi se ukaže višak novaca odmah investiram u gospodarstvo , dok moj presiromašni susjed kad mu kapne lova odmah kupi cijelo janje i sve požderu za jedan dan a sutra poseru i opet su siromašni …………..

Možda ti je susjedn gladan ili misliš da se prežderava ?

Malo čudan stav imaš o ljudima , ali ZNA SE !
[/quote]

Susjed je možda siromašan ali je duhom bogat!
A peri7 ni stogodišnja preplata na HNK i Lisinski neće ispuniti duhovnu prazninu!
[/quote]

Da baš Vi, poštovani gospodine sava, govorite o kazalištu, kulturi i duhovnosti, toliko mi je smiješno da ste mi danas baš uljepšali dan!
Lijep pozdrav.
[lol]




Usporedite koliko ste zarađivali 1989. , koliko ste zarađivali 2000. , a koliko danas 2011. ?

Usporedite kolika je vaša imovina bila 1989. a kolika je danas ?

Usporedite i koliko su vase place porasle zbog povecanog zaduzivanja, a koliko zbog razvoja ekonomije. I razmislite da li je takav rast placa odrziv. I razmislite da li treba mjenjati politiku ili nastaviti sa istom.
[/quote]

Siguran sam da eventualna opcija koja bi nudila krv ,znoj i suze za izbore bi dobila 1% glasova .

[/quote]

Hrvatskoj definitivno ovo nije potrebno – ZA SADA!
HRVATSKOJ SU POTREBNI UMNI I MUDRI POLITIČARI KOJI ĆE – POČEVŠI OD SEBE – POVUĆI FINU LINIJU KOJA RAZDVAJA ZNANJE I NEZNANJE; RAD I NERAD; POŠTENJE I LOPOVLUK; DOMOLJUBLJE I KORISTOLJUBLJE…

To nisu krv znoj i suze – samo znoj i suze ali radosnice!!!


Što se tiče zaduživanja , vjerojatno znate da su nas 2000.-2003. zadužili Kukuriku koalicija za novih 100 % ino dugova .

I tu su nam kola pošla nizbrdo .

srami se kako lažeš! ako imaš hrabrosti napiši kolika je unutarnja nelikvidnost u RH bila po dolasku koalicije na vlast,kolika je bila na odlasku, a kolika je sada nakon 8 godina vladavine jedne nesposobne stranke čijeg je pola vodstva završilo u Remetincu, a druga polovica mogla bi nakon izbora!
dosta više tvojih laži, srami se!

ne dajmo jeftino dionice, neka ih drugi rasprodaju i ruše cijene!

Premijerka se večeras obratila naciji. Dali nisam čuo ili nije spominjala ;

– Problem nezaposlenosti koje se širi
– Dužničko robstvo koje se širi
– Preveliku državnu administraciju
– Problem socijlne apatije koja se nema više gdje širiti
– Veći interes za nerad nego za rad kao posljedica Porezne represije i njene nelogičnosti, sivilo raste
– Državno otežavanje donošenja presuda Upravnih postupaka i posljedice mogućih bankrota države tim presudama
– Stanje zdravstva kao institucije u raspadu i nacije kao ljudi u apatiji
– Vojna nemoć
– Financijska ovisnost odnosno nemoć na INO ucjene
– Robne zalihe ( državne )
– Kvaliteta i moopol prehrane
– Reprodukciji riblje mase i zaštiti iste
– STANDARD GRAĐANA

ZAR JE MOGUĆE DA TO NIJE SPOMINJALA ????????????

Spominjala je neki ugovor s EU. Dali je on jestiv ima li okusa, čemu služi ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


Premijerka se večeras obratila naciji. Dali nisam čuo ili nije spominjala ;

– Problem nezaposlenosti koje se širi
– Dužničko robstvo koje se širi
– Preveliku državnu administraciju
– Problem socijlne apatije koja se nema više gdje širiti
– Veći interes za nerad nego za rad kao posljedica Porezne represije i njene nelogičnosti, sivilo raste
– Državno otežavanje donošenja presuda Upravnih postupaka i posljedice mogućih bankrota države tim presudama
– Stanje zdravstva kao institucije u raspadu i nacije kao ljudi u apatiji
– Vojna nemoć
– Financijska ovisnost odnosno nemoć na INO ucjene
– Robne zalihe ( državne )
– Kvaliteta i moopol prehrane
– Reprodukciji riblje mase i zaštiti iste
– STANDARD GRAĐANA

ZAR JE MOGUĆE DA TO NIJE SPOMINJALA ????????????

Spominjala je neki ugovor s EU. Dali je on jestiv ima li okusa, čemu služi ?


Svaka čast!
Dodao bi i kako najveći problem strane banke koju svu dobit neporezivo odnose već godinama iz države. Okvirno do sata oko 10 miljardi eura a možda i više.

Spomenula je i da HDZ mora ostati snažan [cool]

loris i twrr ,

nisam čuo da se obratila naciji , gdje se obratila naciji , imate link ?

Ja sam čuo da je dala intervju HTV 1 i odgovarala na pitanja novinarke .

Vi ste čuli samo ono što ste htjeli čuti .

Svoj životni pesimizam prenosite neistinama na ovaj forum .

Ljudi će na izborima izabrati najbolju opciju bez obzira što mi tu pisali .

Ili , najvjerojatnije najmanje lošu opciju .

Pogledajte kroz prozor , ljudi su zadovoljni , ne štrajkaju , ne protestiraju .

Pogledajte u trgovačke centre , cijeli dan su puni , ljudi kupuju .

Ovo ljeto nas je posjetilo 12 miliona turista , zato jer smo demokratska i stabilna zemlja .

U zabludi ste , samo je vama loše jer ste lošim ulaganjem izgubili na burzi .

.

lopi ,

obmanuli su te drugovi iz Kukuriku koalicije .

U trenutku kad nije bilo svijetske krize (2000.-2003.), kad je BDP bio 5% Kukuriku mangupi su nas zadužili za novih 100 % ino kredita , rasprodali INU , HT , Plivu …. , nabili nam veće poreze 20+15+18% , srezali davanja rodiljama i invalidima , nezaposlenost je bila 420.000 , napravili su čistke itd
Iskoristi računalo pa pogledaj kakvo je stanje u EU , Americi …, pogledaj kakva kriza vlada svijetom .

Valjda ćeš onda poćeti cijeniti blagostanje koje je u Lijepoj Našoj .

.

Iznos vanjskog duga RH u milijardama eura kroz vremenski period
SDP VLADA
11,0022 – prosinac 2000. (u milijardama USD
11,1340 – prosinac 2001. (u milijardama USD)
15,3044 – prosinac 2002. (u milijardama USD)
19,8106 – prosinac 2003. (u milijardama USD)
HDZ VLADA
22,6754 – prosinac 2004. (u milijardama USD)
25,5408 – prosinac 2005. (u milijardama USD)
29,2739 – prosinac 2006.(u milijardama USD)
32,9292 – prosinac 2007.(u milijardama USD)
35,4 – kolovoz 2008.(u milijardama USD)
36,0 – prosinac 2008.(u milijardama USD)
39,8 – travanj 2009.(u milijardama USD)
42,8 – rujan 2009.(u milijardama USD)
43,9 – srpanj 2010.(u milijardama USD)

kad se već priča o vanjskom dugu evo stvarnih vrijednosti. Daklem od 2000-2003 dug je narastao sa 11mlrd na 19mlrd U$, za vrijeme HDZ-a, od 2004-2010 sa 22 na 43,9mlrd U$.

Nagradno pitanje za Peru7; tko je napravio veći dug? HDZ ili SDP?


Premijerka se večeras obratila naciji. Dali nisam čuo ili nije spominjala ;

– Problem nezaposlenosti koje se širi
– Dužničko robstvo koje se širi
– Preveliku državnu administraciju
– Problem socijlne apatije koja se nema više gdje širiti
– Veći interes za nerad nego za rad kao posljedica Porezne represije i njene nelogičnosti, sivilo raste
– Državno otežavanje donošenja presuda Upravnih postupaka i posljedice mogućih bankrota države tim presudama
– Stanje zdravstva kao institucije u raspadu i nacije kao ljudi u apatiji
– Vojna nemoć
– Financijska ovisnost odnosno nemoć na INO ucjene
– Robne zalihe ( državne )
– Kvaliteta i moopol prehrane
– Reprodukciji riblje mase i zaštiti iste
– STANDARD GRAĐANA

ZAR JE MOGUĆE DA TO NIJE SPOMINJALA ????????????

Spominjala je neki ugovor s EU. Dali je on jestiv ima li okusa, čemu služi ?


Zašto se Vi kolega ne bavite politikom?
Premijerka se do sada izvrsno nosila i s krizom i sa bojkotom oporbe sačuvavši unutrašnji mir i
stabilnost.
Svi pokušaji "huškanja naroda" da izađe na ulice završili su neuspjehom.Zašto?
Kada govori,premijerka govori o svim bitnim temama i traži rješenja i ne može se niti smije osvrtati
na sve neagumentirane i često primitivne objede koje i vi "dijelite".
I još nešto,u odgovoru na Vaše posprdno spominjanje ugovora sa EU,spomenut ću Vam da je taj ugovor
"itekako jestiv" i koristan za Hrvatsku,naročito za našu djecu i buduće generacije.
Za Hrvatsku u svijetu je malo tko čuo,ali za EU zna svatko.
Biti član EU znači imati ulaznicu "za prvu ligu"!!! ,a ne čamiti nezanjećen u zapećku.
Zašto se ne referirate na program kukuriku koalicije i recimo Čaćića koji bi se trebao boriti
protiv kriminala?
Što je to dobro i kvalitetno u tom programu?
Pozdrav



Što se tiče zaduživanja , vjerojatno znate da su nas 2000.-2003. zadužili Kukuriku koalicija za novih 100 % ino dugova .

I tu su nam kola pošla nizbrdo .

srami se kako lažeš! ako imaš hrabrosti napiši kolika je unutarnja nelikvidnost u RH bila po dolasku koalicije na vlast,kolika je bila na odlasku, a kolika je sada nakon 8 godina vladavine jedne nesposobne stranke čijeg je pola vodstva završilo u Remetincu, a druga polovica mogla bi nakon izbora!
dosta više tvojih laži, srami se!
[/quote]
Kolega Pero 7 govori istinu i nema se zbog čega sramiti vezano za vanjski dug što vrlo lako
možete provjeriti putem interneta.
Koalicijska vlada je smanjila unutrašnji dug znatnim dijelom,ali na način da se neproporcionalno
zadužila vani i poduplala dosadašnji vanjski dug.Dakle da pomogne nekima,zadužila je sve i to
"opako".Porezni obveznici još će dugo plaćati ovaj dug.
A što se tiče toga da su neki visoki dužnosnici pod istragama ili optuženi za to treba čestitati
predsjednici vlade na hrabrosti iako mi nije jasno o kojoj to polovici ljudi govorite,a još manje mi
je jasno tko je to do sada pravomoćno osuđen?
Nemojmo se za to vređati već provjerimo o čemu pišemo.
Pozdrav

New Report

Close