I Z B O R I I I I I ……2011/2012

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska I Z B O R I I I I I ……2011/2012

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Katastrofičari ,

nemojte pričati bedastoće .

Sramite se !

jedini katastrofičar koji priča bedastoće ste vi kolega….a vaše veličanje lika i djela bivše članice SK, a sadašnje premijerke, to jasno dokazuje [bye]

moji poruke nisu investicijski savjeti niti poziv na kupnju ili prodaju dionica

Pobjedit će , kao i uvijek do sada , najbolji !

Tko god da pobjedi ima mazohističke sklonosti.

OJ ZAGORO LIPA LI SI.....


Usporedite koliko ste zarađivali 1989. , koliko ste zarađivali 2000. , a koliko danas 2011. ?

Usporedite kolika je vaša imovina bila 1989. a kolika je danas ?

Usporedite i koliko su vase place porasle zbog povecanog zaduzivanja, a koliko zbog razvoja ekonomije. I razmislite da li je takav rast placa odrziv. I razmislite da li treba mjenjati politiku ili nastaviti sa istom.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Za informaciju, hrvatska kontinuirano siromaši i zaostaje od 1910. godine, kad je imala najmanji zaostatak u prihodima i razvijenosti za Austrijom. Danas je on nekoliko puta veći nego onda.


Katastrofičari ,

nemojte pričati bedastoće .

Sramite se !

jedini katastrofičar koji priča bedastoće ste vi kolega….a vaše veličanje lika i djela bivše članice SK, a sadašnje premijerke, to jasno dokazuje [bye]
[/quote]

Kolega ,

još i lažete i izmišljate .
Za razliku od mene koji pišem samo istinu .
Nigdje ja nisam veličao lik i djelo bilo koga .
Kolega , sramite se !

.



Katastrofičari ,

nemojte pričati bedastoće .

Sramite se !

jedini katastrofičar koji priča bedastoće ste vi kolega….a vaše veličanje lika i djela bivše članice SK, a sadašnje premijerke, to jasno dokazuje [bye]
[/quote]

Kolega ,

još i lažete i izmišljate .
Za razliku od mene koji pišem samo istinu .
Nigdje ja nisam veličao lik i djelo bilo koga .
Kolega , sramite se !
[/quote]

Ma ti Čak Noris eksate iz pipe!



Usporedite koliko ste zarađivali 1989. , koliko ste zarađivali 2000. , a koliko danas 2011. ?

Usporedite kolika je vaša imovina bila 1989. a kolika je danas ?

Usporedite i koliko su vase place porasle zbog povecanog zaduzivanja, a koliko zbog razvoja ekonomije. I razmislite da li je takav rast placa odrziv. I razmislite da li treba mjenjati politiku ili nastaviti sa istom.
[/quote]

Što se tiče zaduživanja , vjerojatno znate da su nas 2000.-2003. zadužili Kukuriku koalicija za novih 100 % ino dugova .

I tu su nam kola pošla nizbrdo .

Nadam se da ne mislite da bi nas ti isti mogli spasiti .

Definitivno , ja sam protiv zaduživanja , međutim ne vidim opciju koja bi nam ponudila izlaz .

Siguran sam da eventualna opcija koja bi nudila krv ,znoj i suze za izbore bi dobila 1% glasova .

Dali ste primjetili da se mjenja politika ?

Dali vidite išta pozitivno u Hrvatskoj u zadnjih godinu dana ?

Dali ste primjetili da nakon 10 godina prvi puta nema rebalansa ?

Dali ste primjetili da redovno dolaze plaće i penzije ?

Dali znate kakvo je stanje gospodarstva u EU ,Grčka ,Italija,Španjolska,Portugal,Irska , a tek USA ….

Dali znate da u Hrvatskoj svega 350.000 ljudi radi na stvaranju novih vrijednosti a ostali …..

Bio bi ja za novu politiku koja bi srezala sve mirovine i poticaje koji nisu zarađeni , ali sam siguran da bi to izazvalo izlazak 2 miliona ljudi na ulice kao u Grčkoj koji bi sve razbijali .

Ako niste primjetili , danas u Hrvatskoj skoro uopće nema štrajkova i izlazaka ljudi na ulicu .

Zašto ?

Pa ljudima je uglavnom , u većini dobro .

[cool]

.

Kolega pero kad spominjete kukuriku zaduživanja od 2000 do 2003 god ličite mi na hdz-ovu ministricu kad kaže- nema više ove godine zaduživanja. Sad prodajemo janaf i croatiu 😀


Pokušavam nači motiv i HDZ-a i SDP-a za Vlast ?

Kada poravnam sve ljudske, intelektualne i biološke aspkte tih motiva rezultat je uvijek isti ;

lažna moć ili superiornost nad ljudima u okruženju i krađa ( vlastita precjenjenost ) !

Kada pogledamo dosadašnji rad svih ljudi na vlasti unazad 20 godina, njihove rezultate i najave budućnosti, teško se oteti dojmu kako tu nema viših društvenih ciljeva općega intersa i zadovoljstva. ….. Malo skromnosti i poniznosti našim političarima znatno bi im um otvorio !!!!!!!!!!!!!!

To je zato što su svi ključni ljudi potekli iz iste partije i iste partijske škole u kojoj nisu puno učili o tržišnoj ekonomiji i kapitalizmu (osim kao o nečem lošem) već o samoupravnom socijalizmu, planskoj privredi i SOUR-ima. U našim najvećim partijama guraju one koji su njima slični, tako da tu ne može biti nekog drastičnog pomaka na bolje, osim u slučaju da se pojavi neka do sada neafirmirana stranka s novim ljudima i idejama koji prate svjetske trendove.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

@Pero 7
Kolega, uglavnom ste u pravu i prilično objektivno (iako nekada preslikovito) sagledavate našu političku stvarnost.
No ,morate biti svjesni da su žuto-huškački mediji stvorili atmosferu beznađa i crnila koja se nažalost prelijeva i na ovaj forum.
Činjenice su ovdje suvišne.Cilj je rušenje pozicije bez jasne vizije budućnosti.
Premijerka nije idealna dakako,ali je napravila velik i odlučan zaokret u borbi za pravnu državu.
Pomirila nas je sa Slovenijom i završila pregovore s EU.Iako je na unutrašnjem ekonomskom planu bilo možda previše čekanja i lutanja zadržana je stabilnost domaće valute,financijski sustav je
ostao zdrav, a nema ni nemira ni štrajkova.
Znači i nije tako loše.
Pozdrav

Što se tiče zaduživanja , vjerojatno znate da su nas 2000.-2003. zadužili Kukuriku koalicija za novih 100 % ino dugova .

I tu su nam kola pošla nizbrdo .

Nadam se da ne mislite da bi nas ti isti mogli spasiti .

E tu si se sada zasrao i vidi se koliko nemaš pojima nego samo lupaš demagogiju!!

Koalicija se 2000. god zadužila upravo zbog nelikvidnosti i sanacija tvrtki pruzročene HDZovim isisavanjem, veledrogerje više nisu davale ljekove bolnicam zbog dugova, državna uprava nije imala wc papira a kamo li tepromaterijala, uglavnom totalan zastoj plačanja u svim segmentima, nezaposlenost, cvjetenje sive ekonomije …Koalicija se tada zadužila da bi uspostavili likvidnost plačanjem sveih dospjelih državnih dugova te se počela se graditi dalmatina.
Vrlo brzo se dovelo državu u red, uspostavila likvidnost i smanjila valuta plačanja sa možda ili nikada na 15 dana što je rezultiralo rastom Bdpa 2003-2005. što je, dakako, uništeno dolaskom Sanadera I Hdza na vlast.

Ko jučer se sjećam kako sam tada sve svoje obveze sveo na nulu (mirovinsko, zdravstveno, porezi, kazne…) i kako se počelo transparentno poslovati i plačati te je to je trajalo sve do izbora, nakon kojih su pod Hdzeom opet krenule kompenzacije, neplačanja,itd… uglavnom stvorili su ponovno poslovnu nesigurmost te doveli državu u ovakvo jadno današnje sranje!

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


Katastrofičari ,
nemojte pričati bedastoće .
Sramite se !
Sve naše Vlade su se borile , s obzirom na sposobnost i znanje za interese Hrvata i Hrvatske .
Lopovluka je bilo vrlo malo što će se i ustanoviti u sudskim procesima.
Vi svoj nerad bijedu skrivate iza mantre : "Banda lopovska je sve pokrala".
Istine radi , usporedite stanje u Hrvatskoj prije 1990. sa stanjem danas .
Usporedite koliko ste zarađivali 1989. , koliko ste zarađivali 2000. , a koliko danas 2011. ?
Usporedite kolika je vaša imovina bila 1989. a kolika je danas ?

Istina je da u slučaju moje obitelji imamo više imovine, no "nije sreća para puna vreća".
Nema tu više pravde, prava, morala ni poštenja, a niti osjećaja sigurnosti kakav smo nekada imali, niti je ovakva Hrvatska ono čemu smo se 1991. godine nadali.
Onda nas je pljačkao Beograd, a sada nas pljačka tko stigne, a najviše mi sami sebe.

halfte trinken, halfte Šarcu geben

New Report

Close