I Z B O R I I I I I ……2011/2012

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska I Z B O R I I I I I ……2011/2012

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zanimljivi članci:

halfte trinken, halfte Šarcu geben



Da li će ljudi na vlasti i dalje krasti, da li će zlouporabiti svoj položaj za osobni interes, da li će tumačiti zakone na jedan način naspram svih ostali na drugi način, da li će donositi totalno retardirane odluke itd.. hoće, budimo realni hoće.

Ako das politicarima da kontroliraju 50% GDP-a + da kontroliraju 10 velikih kompanija, onda si im dao i masu dobrih prilika da ukradu. Prilika cini lopova.
[/quote]

Slažem se, ali
prilika nudi izbor, a izbor je kultura vladanja.

Koja bi bila treća opcija , Ljubo Jurčić ?

Pa jučer je sam sebe deklasirao i vidno neugodno mu je bilo . Ispada da je on MOL-u priliku omogućio, a Sanader je kapitalizirao !?

http://www.hrt.hr/index.php?id=enz&tx_ttnews%5Bcat%5D=170&cHash=5ffa325f26

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.




pero7, sava, bisakovi…
nema šta, prava ste vojska. partijski zadatak je:
1. ispljucat kukuriku koaliciju i
2. uvjerit ostale da još uvijek ne postoji kvalitetna treća opcija.

Čovječe pa ja sam komentirao programe i lijevih i desnih i ne vidim ništa nova!
A obzirom na ogromno nezadovoljstvo i na ovom forumu i na ogromnu želju velike većine i na ovom forumu za promjenama očekivao sam argumentiraniju raspravu.
Očekivao sam TREĆU opciju – pa da bar LICITIRAMO!

Milanovića sam kritizirao zbog njegove NEAKTIVNOSTI kao lidera OPORBE u protekle 4 godine ali i duže jer nisu mu ovo prvi izbori.
A Kosorica čini mi se nije više ni u HDZ-u dugoročno rješenje pa kako će biti za RH!
[/quote]

lijepo sam napisao da treća opcija postoji. samo građani trebaju imati hrabrosti dati glas a ne se plašiti da će im propast. treba bit realan i priznat da će hdz i sdp osvojit najviše glasova ali se lako može desit da ćemo imat ustavnu krizu jer će bit puno manjih pa se neće moć sastavit vlada.
i da me se krivo ne shvati: već sam jednom napisao da nisam desničar ali da mi je iskreno žao što nemamo kvalitetnu desnu opciju. nažalost, našim desničarima je glava u 2. svj. ratu.
[/quote]

A meni je žao što nemamo bar ljevicu izprofiliranu – počesto me Komadina intrigira ali očito boluje od manjka ambicija a ponekad za zahvati i sindrom SUMRAK tj pljuvačina!
Ne bi bila Ustavna kriza ako Sabor ne može izglasati Vladu – takva situacija bi dovela do ponovljenih izbora poslije kojih bi ta TREĆA opcija došla u poziciju da može igrati važnu ulogu u kreiranju HR politike – naravno ne odstupajući od načela za koja su se zalagali.

@bisakovi
1. ispričavam se što sam vas oslovio kao člana hdza. činjenica je da u hdzu ima poprilično bivših komunista ali nisam vas naveo kao primjer. a vidi i točku 2
2. jednostavno mi je teško shvatit da postoji osoba van hdza koja misli nakon svega čemu smo bili svjedoci da je hdz manje loša opcija od bilo čega drugog
3. zagreb vodi don bandić a ne sdp. činjenica je da je bio njihov član i da su dugo s njim igrali. to spada pod ono maslo koje sam spominjao na njihovim glavama
4. ako nećete na izbore i ne živite u hrvatskoj čemu toliko truda? imate pravo na svoj stav i nigdje nisam naveo da bih vas cenzurirao. dapače bio sam protiv komunista jednako kao i danas protiv hdza zbog jako sličnog načina vladanja

zanimljivo je da me svi branitelji lika i djela hdza proglašavaju agitatorom kukuriku koalicije a cilj mi je cijelo vrijeme ukazati da postoji treća opcija.

Premijerka Jadranka Kosor, koja je uvijek bila bliska s braniteljskom populacijom, jučer je praktično optužila predstavnike braniteljskih udruga koji su članovi upravnog odbora Fonda hrvatskih branitelja da su omogućili MOL-u da krajem 2008. postane najveći pojedinačni vlasnik u Ini, veći nego hrvatska država. Naime, upravni odbor kojem je tada na čelu, kao ministrica branitelja, bila Jadranka Kosor, odlučio je na javnoj ponudi prodati MOL-u svih sedam posto dionica Ine koje su se nalazile u Fondu

‘Rekli smo da ćemo donijeti odluku koja će biti najbolja za branitelje. Napravljene su široke konzultacije i ovo je naša jednoglasna odluka’, objasnila je 1. listopada 2008. Jadranka Kosor novinarima zašto je upravni odbor Fonda na svojoj sjednici donio odluku o prodaji dionica mađarskoj naftnoj kompaniji, podsjeća Novi list.

Nakon što je provedena ta transakcija, MOL je došao u posjed 47,26 posto Ine, dok je država pala na 44,84 posto. Mađari su, sukladno tome, istaknuli zahtjev za većinskim upravljačkim pravima u Ini, na što je, na koncu pregovora, vlada Ive Sanadera i pristala.

Međutim, jučer, tijekom saborskog aktualnog prijepodneva, Jadranka Kosor u potpunosti je sa sebe skinula odgovornost za spomenutu dalekosežnu odluku Fonda hrvatskih branitelja.

‘Moram vam reći jednu važnu činjenicu. Odluku o tome da se proda tih sedam posto dionica Ine donio je upravni odbor Fonda u čijem su pretežitom vlasništvu hrvatski branitelji. Kad biste bili upućeni, znali biste da tada ja, kao ministrica, nisam glasala za tu odluku. Ja sam bila jedina članica upravnog odbora koja nije poduprla tu odluku, to biste morali znati, kad se već bavite istraživanjima u ulozi i istražitelja i egzekutora’, upozorila je premijerka i tako u cijelosti izmijenila izjavu od prije tri godine kad je tvrdila da je ‘to bila naša jednoglasna odluka’.

Jadranka Kosor jučer uopće nije govorila o tome da je ta odluka bila dobra. Za razliku od 21. svibnja 2009, kad je tijekom saborske rasprave o izvješću o poslovanju Fonda branitelja za 2008. rekla:

‘Mi smo dionice prodali prema procjeni Društva za upravljanje imovinom, ali i mnogih drugih stručnjaka. To je bio dobro obavljen posao. Bili smo odgovorni prema imovini hrvatskih branitelja, prodali smo dionice po 2.800 kuna, a njihova današnja vrijednost je 1.510 kuna.’

Amnezija zahvatila i upravu Fonda hrvatskih branitelja

Do objašnjenja su novinari Novog lista pokušali doći u razgovoru s tri člana upravnog odbora Fonda hrvatskih branitelja koji su glasovali za prodaju dionica Ine MOL-u, Petrom Lovrićem, Ivanom Posilovićem i Đurom Dečakom. Nekima od njih sjećanje je izblijedjelo, što je vjerojatno spojeno i s činjenicom da su i danas bliski HDZ-u. Primjerice, Lovrić je bio u utorak u Preporodnoj dvorani na predstavljanju HDZ-ovog izbornog programa i postavio je premijerki pitanje.

‘Gospođa Kosor bila je vrlo konstruktivna u raspravi koja je trajala dva i pol sata. Rekla je da se radi o politički teškoj odluci s obzirom na to da bi se moglo pričati da prodajemo obiteljsko srebro. Teško mi je to sada izvan konteksta rekonstruirati’, rekao je Lovrić koji nije želio reći je li Kosor tijekom rasprave sugerirala članovima upravnog odbora kako da glasuju.

Posilović, predsjednik Udruge dragovoljaca Narodne zaštite, također je bio u Preporodnoj dvorani i dobio mogućnost pitati nešto Jadranku Kosor, ali živo se sjeća da je na sjednici upravnog odbora i ona bila za prodaju dionica MOL-u.

‘Zajednički smo donijeli odluku. I Jadranka Kosor je, naravno, bila za. Prošle su od tada tri godine, ali i danas sam uvjeren da smo dobro postupili, bez obzira na to što se kasnije događalo s Inom i MOL-om. Prijetila je, naime, opasnost da branitelji navale na Fond kako bi unovčili svoje udjele. Da nismo prodali te dionice, ne bismo ih imali čime isplatiti i Fond bi vjerojatno propao. Ovako smo uspjeli spasiti Fond’, rekao je Novom listu Posilović.

I Dečak ostaje kod toga da je odluka o prodaji bila jedina mog

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


Objavljeno u Nacionalu br. 371, 2002-12-24

Vlada je potpisala štetan sporazum s MMF-om samo zato da proda Inu

Nepovoljni stand by aranžman s MMF-om koji je Hrvatski sabor ratificirao u prošlu srijedu razbio je sve iluzije o uspješnosti gospodarske politike Vlade Ivice Račana

Novi stand-by aranžman s Međunarodnim monetarnim fondom razbio je sve iluzije o uspješnosti gospodarske politike Račanove vlade.
Uvjeti na koje je pristala Vlada na dramatičan su način potvrdili da Račanov kabinet nema vlastiti gospodarski program i da nema snage sam provesti neophodne reformske zahvate.
Činjenica da je Vlada u izbornoj godini bila prisiljena sama staviti oko vrata MMF-ovu financijsku omču najbolje pokazuje u kakvoj se bezizlaznoj situaciji našla: morala se obvezati na donošenje krajnje nepopularnih mjera, kao što su praktički zamrzavanje plaća, nova otpuštanja, donošenje novog, antiradničkog zakona o radu u kojemu se smanjuje otkazni rok i otpremnine, na financijske restrikcije poput zabrane davanja novih jamstava za kredite.

HSS se protivio prodaji Ine ali nakon što je to postalo dio sporazuma s MMF-om za koji su glasali i HSS-ovi zastupnici, morat će pristati na prodaju najveće hrvatske kompanijeVlada je, tvrde ekonomski stručnjaci koje je konzultirao Nacional, pristala na sve te grozne uvjete isključivo zbog toga da osigura ostanak na vlasti. Novi stand-by sporazum Vlada, naime, nije potpisala jer je on od nacionalnog interesa i značaja, nego zato da dobije carte blanche za daljnje zaduživanje u inozemstvu pod koliko-toliko prihvatljivim uvjetima.
I, što je možda još važnije, da u sljedeća tri mjeseca proda 25 posto dionica “Ine”, najvrednije hrvatske tvrtke u državnom vlasništvu.

__________________________________

Čitajte šta su nam potpisali 2002. ovi mangupi iz Kukuriku koalicije o prodaji još 19 % INE prilikom ulaska u EU .

I nitko još nije završio u Remetincu !

Jer Kukuriku koalicija svoje lopine čuva .

[angry]

Nigdje ja ne hvalim vladajuće .

Ovdje vas upozoravam o štetnom Zakonu koji su 2002. donijeli Račan i koalicija s kojim Hrvatska mora prodati još 19 % INE .

A vi me odmah svrstavate u neku političku opciju .

Cijelo vrijeme ja pišem o gospodarstvu , a vi politizirate bez osnova .

Mislite li da je napad najbolja obrana ?

Jeste li vi zadovoljni što Hrvatska po Zakonu iz 2002. mora još prodati INU ?

.

Ja bih osobno glasao za jaku liberalnu stranku kad bi takva postojala u Hr.
HSLS nažalost to nije. D. Kosor se pokazuje kao anemičan lider bez ideja i bez političke karizme. Njegovo izlaženje iz okova Hdz je bio odličan potez, ali nakon toga ništa. Pozivanje Budiše nazad u stranku mU je promašaj destljeća. Čovjek nema ideja. S druge strane kao i svi ostalii više se zalaže za ono socijalno nego za liberalno. Ja mislim da bi prvo trebali zaraditi novce a onda ih djeliti socijali a ne obratno…
Sve ostale treće opcije su mi van pameti, krajnje desne strAnke ne nude MI ništa, a kranje lijeve poput Lesara …hm da on ostvari ono što obećava dug mi nam bio veći od Grčke

Jadranka zna i milina ju je slušati .


Jadranka zna i milina ju je slušati .

daj dopiši još broj partijske knjižice tako da te potapša sljedeći put na sastanku [lol]

mislim kolega da niste uočili ironiju

Televizija je potvrdila da je ovo bio povijesni nastup premijerke Jadranke Kosor do dana današnjeg.

zna li iko slučaj da je nekakvi tajkunčić pravomoćno osuđen,da je ostao bez imovine,novca i da sad živi od socijale i skupljanja boca? [sealed]

New Report

Close