I Z B O R I I I I I ……2011/2012

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska I Z B O R I I I I I ……2011/2012

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kolega spamate temu stim svojim bućkurišima …
Ja osobno ne vjerujem puno u kukuriku koaliciju ali HDZ-u ne vjerujem ama baš ništa

Možda je ta "treća opcija" i najbolje rješenje,ali je problem što je trenutno nama na "političkom
obzoru". Novi,stručni,nekorumpirani i neopterećeni ljudi bez utega prošlosti bi dobro došli ovoj državi.
Možda se HDZ stvarno treba malo "odmoriti od vlasti" i prepustiti mjesto kvalitetnim i nestranačkim
ljudima,samo se ti izgleda najmanje bave politikom.
No mislim da Kukuriku koalicija ipak predstavlja lošiju opciju ovog trenutka od HDZ-a.
Pozdrav

Kolega ,

To nisu "bučkuriši " a ni "spam"

Kukuriku koalicija osim što su prodali INU za siće po 970 kn (a ja sam prodao dio po 4.100,00kn) , još su 2002. donijeli Zakon kojim Hrvatska mora pri ulasku u EU prodati još 19 % INE kako bi joj ostalo svega 25 % dionica INE (izglasano u Saboru , potpisao Z.Tomčić).

Toliko štete Hrvatskoj nitko nije napravio Hrvatskoj koliko Kukuriku lopine .

.

pero7, sava, bisakovi…
nema šta, prava ste vojska. partijski zadatak je:
1. ispljucat kukuriku koaliciju i
2. uvjerit ostale da još uvijek ne postoji kvalitetna treća opcija.

šta se tiče prvog činjenica je da imaju masla na glavi ali ni blizu kao hdz. jedina moguća taktika je da su svi isti i to prodajete.
šta se tiče drugog cilj je da neodlučni birači ne izađu na izbore jer "nemaju" za koga glasat. na ovaj način, izlaskom manje od 50% ukupnog broja birača i stabilnim biračkim tijelom dobijate opet priliku za sastavljanje vlade i 4 nove godine za prikrivanje tragova te betoniranje sustava korupcije i ucjena.
stabilno biračko tijelo čine:
1. članovi partije
2. niz onih koji ovise o proračunu jer iz istog primaju nezaslužena sredstva i šta je najgore na račun onih kojima su ta sredstva zaista bila namijenjena
3. velika skupina zaposlenih u raznim državnim i javnim službama preko stranačke veze pa se boje da ne ostanu bez posla
4. mrtvi

ako pogledamo treću opciju onda imamo slijedeću situaciju:
1. na desnici uvijek isti problem – tko je veći hrvat (toplo preporučujem pogledat epizodu malog mista "Ko je više da" kako bi shvatili o kakvom je problemu riječ) što dovodi do raslojavanja na niz malih stranaka od kojih će evenualno hsp sa 1-2 zastupnika proći izborni prag. i to ako se đapić bude držao sa strane
2. hss kao desni centar je progutan od strane hdza i mislim da ih čeka slična sudbina kao hsp prije nekoliko godina
3. don ivan grubišić i intelektualna elita predstavljaju centar i lako je moguće da osvoje 1-3 mjesta u slučaju veće izlaznosti. gađaju pismenu skupinu građana s visokim moralnim standardima i samo je pitanje koliko će ih motivirati da izađu na izbore.
4. lijevi centar ima dvije opcije i to laburiste i liberale. laburisti su novi, svježi, čisti i sigurno odnose nekoliko mandata, a koliko ovisi o tome hoće li izlaznost bit veća ili manja. veća izlaznost više mandata i obrnuto. za osvježeni hsls nemam procjenu jer ne znam koliko narod pamti da su i oni participirali u sanaderovoj vladi.

dakle, nije istina da nema treće opcije i to kvalitetne. pitanje je samo koliko će se uspit izborit za medijski prostor za koji nemaju crne fondove i hrt pod kontrolom kao hdz. ali zato postoji internet i tribine koje okupljaju velik broj građana.
i još jedna napomena. dosad su svi koji ne žele glasati za hdz bili "prisiljeni" glasat za sdp koaliciju da im ne propadne glas i tako ode hdzu. ovaj put propali glasovi idu sdpu jer će sigurno osvojit više mandata od hdza pa je rizik propadanja glasova na način da odu hdzu manji. to je još jedna šansa za treću opciju. ovo se ne odnosi na desničare jer će oni zbog svojih tvrdih stavova jednostavno častit kukuriku koaliciju ovaj put iako im je sigurno nije želja.

@lucky luke
Kako je to jednostavno objašnjivo u crno -bjeloj tehnici!!!
Kukuriku objašnjenje.Ako niste za nas-protiv ste???
Treća opcija ,ali irelevantna,postoji,ali Vi olako zaključujete:ionako će svi ti glasovi SDP-u?!!!
Po Vama izbori su dakle nepotrebni?Treba ponovno ustoličiti PARTIJU 45 godina?
Nas koji nismo članovi stranaka,također treba etiketirati???
Za to jer ne podržavamo Kukuriku koaliciju?
Nije to baš tako jednostavno,dragi moj dječarac.
Program stranke uopće ne spominjete već nekakve nepostojeće presude i floskule.
Puno forme u Vašem pismu,ali nema sadržaja.
Pozdrav


pero7, sava, bisakovi…
nema šta, prava ste vojska. partijski zadatak je:
1. ispljucat kukuriku koaliciju i
2. uvjerit ostale da još uvijek ne postoji kvalitetna treća opcija.
…..

bravo! napisao si ono što nas 95% ovdje vidi i misli! ovo njihovo degutantno veličanje HDZ-a koji je srozao svetu hrvatsku državu na koljena, opljačkao je i ponizio, sramota je čak i kada to rade po partijskom zadatku!
nekakav minimum poštovanja prema 300.000 nezaposlenih sugrađana, preko 1 milijun osirmašenih umirovljenika i 70.000 radnika koji ne primaju plaću bi trebali imati čak i oni !!!!!!!!!!!!!!

@bisakovi
redom:
1. pročitaj još jednom pa ćeš shvatit da je upravo vaš stav ili si s nama ili protiv nas. inače ste takav stav naslijedili od komunista jer ste naslijedili i dobar dio članstva, počevši od premijerke, preko šeksa, bebića…. u stvari malo ih je u predsjedništvu hdza koji nisu imali partijsku knjižicu.
2. za treću opciju upravo JA tvrdim da postoji ali ti i kolege pero i sava tvrdite da ne postoji i svodite izbor na hdz ili sdp.
3. izbori su potrebni a prelijevanje glasova će biti manje što izlaznost bude veće jer će više stranaka ili lista proći prag. kolika će bit izlaznost u ovom trenutku ne znam i zato ne dajem procjene nego opisujem situaciju u oba slučaja (mala i velika izlaznost).
4. gdje sam napisao da treba ustoličit partiju 45 godina? oni su trajali 45 godina, ovi duplo manje i vrijeme je za nešto novo
5. imam blizu 40 i obitelj tako da malo pripaziš s izrazima tipa "dječarac"
6. nisam agitirao ni za jednu stranku pa zato i nisam spominjao programe jer mi je post i ovako predug. cilj je bio dati viđenje trenutne situacije i odnosa snaga
7. sadržaj je opis stanja na desnici, ljevici i centru. čak sam izbacio i prognoze koliko bi tko mogao osvojiti mandata

brza rekacija i neargumentirani napad mi daju za pravo da ste prava vojska.


pero7, sava, bisakovi…
nema šta, prava ste vojska. partijski zadatak je:
1. ispljucat kukuriku koaliciju i
2. uvjerit ostale da još uvijek ne postoji kvalitetna treća opcija.

Čovječe pa ja sam komentirao programe i lijevih i desnih i ne vidim ništa nova!
A obzirom na ogromno nezadovoljstvo i na ovom forumu i na ogromnu želju velike većine i na ovom forumu za promjenama očekivao sam argumentiraniju raspravu.
Očekivao sam TREĆU opciju – pa da bar LICITIRAMO!

Milanovića sam kritizirao zbog njegove NEAKTIVNOSTI kao lidera OPORBE u protekle 4 godine ali i duže jer nisu mu ovo prvi izbori.
A Kosorica čini mi se nije više ni u HDZ-u dugoročno rješenje pa kako će biti za RH!

Lucky problem je glasati za treću opciju kad se ona mora nekom prikloniti

ne nužno. jer da vodim neku treću stranku onda bih podržao sastavljanje one vlade koja mi više paše i za koju mislim da bi odradila ono što bih tražio ali ne bih imao ni jednog ministra u istoj. svoju podršku bih "mijenjao" za nekoliko konkretnih zakonskih rješenja i projekata iz svog programa. ukoliko se u prvih godinu dana ne bi vidili konkretni pomaci u smjeru realizacije traženog – pada vlada



pero7, sava, bisakovi…
nema šta, prava ste vojska. partijski zadatak je:
1. ispljucat kukuriku koaliciju i
2. uvjerit ostale da još uvijek ne postoji kvalitetna treća opcija.

Čovječe pa ja sam komentirao programe i lijevih i desnih i ne vidim ništa nova!
A obzirom na ogromno nezadovoljstvo i na ovom forumu i na ogromnu želju velike većine i na ovom forumu za promjenama očekivao sam argumentiraniju raspravu.
Očekivao sam TREĆU opciju – pa da bar LICITIRAMO!

Milanovića sam kritizirao zbog njegove NEAKTIVNOSTI kao lidera OPORBE u protekle 4 godine ali i duže jer nisu mu ovo prvi izbori.
A Kosorica čini mi se nije više ni u HDZ-u dugoročno rješenje pa kako će biti za RH!
[/quote]

lijepo sam napisao da treća opcija postoji. samo građani trebaju imati hrabrosti dati glas a ne se plašiti da će im propast. treba bit realan i priznat da će hdz i sdp osvojit najviše glasova ali se lako može desit da ćemo imat ustavnu krizu jer će bit puno manjih pa se neće moć sastavit vlada.
i da me se krivo ne shvati: već sam jednom napisao da nisam desničar ali da mi je iskreno žao što nemamo kvalitetnu desnu opciju. nažalost, našim desničarima je glava u 2. svj. ratu.

@lucky luke
1. Dragi kolega ,prije svega namjerno iznosite notornu laž da sam sada ili da sam ikada bio član HDZ-a.
Nisam niti neću,ali ne iz razloga koji Vi navodite.
Nikada nisam bio niti član SK i to je jednostavno lako provjerljiva istina te Vas molim da ne manipulirate činjenicama.
Vama očito ne odgovara da ljudi poput mene,stranački neopredjeljeni,imaju svoj stav jer Vam je onda teže opravdati Vaše teze.
2.Nikada nisam tvrdio da je HDZ najbolja opcija,već jedino da je manje loša od Kukuriku opcije!!!
3.Oni su vodili Zagreb preko desetljeće i ostavili su samo dugove i očaj.
Kako će voditi državu ako nisu znali Zagreb?
4.Osim toga,tek uzgred,uopće ne živim u Hrvatskoj tako da je veliko pitanje da li ću uopće glasati,
ali valjda imam pravo na svoje mišljenje i stav ili bi i to cenzurirali?
Na kraju,po meni će izbori biti vrlo neizvjesni jer će se Jurčić,Kerum,Bandič,HSS i desni priključiti
HDZ-u,a Lesar Kukuriku koaliciji,a HSLS vjerovatno niti neće preći izborni prag.
Pozdrav

Misliš li da netko novi može osvojiti 10% glasova? Imamo ljude koji su dosta poznati u javnosti, no opet nekako sumnjam da mogu nešto sami napravit. Kod nas se uvijek glasa ZA ili protiv nekog. Vidiš da se sdp gotovo ni ne bori za izbore, oni očekuju ove "protiv" glasove.

New Report

Close