I Z B O R I I I I I ……2011/2012

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska I Z B O R I I I I I ……2011/2012

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ja nisam za sdp ali hdz u svojim redovima ima više bivših komunista od dps-a (tih koji su krali 48godina).
Pravomoćno nisu osuđeni jer su još uvijek ti sudci, odvjetnici, policija i sva ta bagra međusobno povezani a očito ne smiju zaboravit tko ih je optplaćivao sve ove godine. Inače nisu nikako osuđeni a ne samo pravomoćno.
Evo da su barem zemljišne knjige sredili u tih 17g. imali bi dva puta više investicija nego apsolutno ništa, imamo penzionera koliko i radnika, a dvije trećine tih radnika ili servisiraju državu ili prodaju uvoznu robu.

KUKURIKU…je su li to oni koji su bili protiv osamostaljenja RH…pametnome dosta [bye]

Mnogi ovdje nisu za HDZ ni SDP posebno kolega Pero sedmi nije za HDZ i to vrlo dobro radi, naravno hvali HDZ.

Budimo objektivni i kažimo što nam se nudi osim HDZ-a i SDP-a.
Zato ja jesam za SDP, stranku koja u svojim redovima ima istaknute pojedince u svim socijalnim i gospodarskim granama RH, a koji su poučeni primjerom rada DORHA, USOKOKA, POA-e itd…, jasno uvidjeli da osobna korist preko narušavanja općih državnih interesa je pogubna.
Da li će ljudi na vlasti i dalje krasti, da li će zlouporabiti svoj položaj za osobni interes, da li će tumačiti zakone na jedan način naspram svih ostali na drugi način, da li će donositi totalno retardirane odluke itd.. hoće, budimo realni hoće.
Međutim za razliku od HDZ-a , SDP ima novi elan i neke ciljeve koje će staviti ispred sebe kao zadatak, a HDZ samo znaju što više neće, ali pojma nemaju što hoće.
Mislim da je puno veće i važnije pitanje tko će se bolje snaći u INO političko-gospodarskim pitanjima putem obavještajnih kruha i igara, jer jedino nam to daje mogućnost opstanka. Kako u redovima HDZ postoji velika intelektualna i inteligentna praznina mislim da je bolje svoju sudbinu SDP-u pustiti u ruke.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

@loris
upravo na sjednici sabora podatak da "budući min.gospodarstva" ČAČIĆ ima vrijednost imovine od nekih 60mil eura…
Taj isti je pred mađarskim sudom dao izjavu o mjesečnim primanjima ispod 1000eura

@domobran

pa slušaj razum, da imaju mogućnosti pa nabili bi Čačiću sto prijava.
Drugo : prihodi i imovina su dvije odvojene stvari.

Sa Čačićem sam i osobno poslovao i mogu samo reči da sam bio izuzetno zadovoljan u profesionalnom odnosu, ali to mnoge i smeta.

Što je meni HDZ napravio ?

Kako je Šuker 2008 bio bez kinte u državnoj blagajni, molio bankare da mu daju kredit gdje nije pitao za visinu kamata, a što mi plaćamo, odlučio se na HDZ-u normalni potez.
Naručio je opću pljačku svih malih privrdnika u RH putem Porezne uprave, pa tako i mene.
Doslovno je bilo ovako : došli su, vidjeli novac na računu i osvojili !

Danas, 4 godine poslije, još uvijek pokušavaju prikriti to zlodjelo raznim tehničkim tumačenjima zakona bez pravde, činjenica i materijalnih dokaza.
Premijerka mi je pokušala pomoći, i pitala Mladinea dali ima vatre gdje ima i dima, a onda smjenila Mladinea, ali svi moji problemi su i ostali. Smjenjen je i pročelnik financija koji mi je to sve smjestio, ali svi moji problemi su ostali.

To je anarhija, bez obzira na dobre namjere Premjerke i njena nastojanja, ljudi koji je okružuju, savjetuju i lobiraju su mali ljudi bez duhovnih načela i bez moralne zaštite državnih interesa.
Okruženje i uvjeti u kojima su ti ljudi odrasli duboko je ukorijenjeno u njima i kultura upravljanjem moći im je tabularaza. Najgora posljedica tih okolnosti je što su naciju u depresiju zaveli .
Ima HDZ dosta okretnih i inteligentnih ljudi, ali u pozadini skriveni od osobnog srama aktualnim državnim, socijalnim, pravnim, ljudskim i međuljudskim odnosima svojih kolega u prvome planu.

Generalni problem prvoga kadra HDZ-a je vjera u osobni prosperitet pored općeg masovnog nezadovljstva svih kojima vladaju. Za to treba biti samo dovoljno glup i to je to .

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

@loris
ukratko…imamo dva zla hdz-sdp..ovi na svoju ruku a drugi na svoju,ništa dobra za nas…to vam je kao da se dvoumite između dvi dionice koju kupiti a obe pred stečajem
A to što se tiče Čačića,dobar vam je što se radi o vašem privatnom interesu,pitajte braću Žužul kakvi su ministri u današnjoj vladi,za njih su super kao i za vas Čačić

Kolega pročitaj programe i lijeve i desne politike!
Po njima u HR teče med i mlijeko!
Jednostavno zar ne – čitav svijet je u određenim problemima a mi smo savršeni!
Pročitaj postove – visjeti ćeš opće nezadovoljstvo . no ni jijevi ni desni ne nude medicinu nego DROGU -nude još veću ovisnost!!!!!

Osobno – Milanović nije za Premijera !
Tamo trebaš čovjka OPERATIVCA – koji zna, hoće i može odvojiti 4 godine da izvuče HR iz krize.
Naravno treba biti PROVJERENO pošten!
E onda – kud ćeš bolje riješenje od Ježić Roberta!


@pero7
izbore će dobiti onaj koji nije HDZ! ljudima je jednostanvo dosta HDZ-a, njihovih lopovluka i afera! bivši HDZ premijer je u zatvoru, a istraga se vodi protiv pola ministara iz njegove vlade!…. o čemu pričamo! a također je pitanje kaznenog progona samog HDZ-a koji je koristio za svoje svrhe ukradeni novac iz brojnih afera!

"Kukuriku će nam uvesti porez na dividendu" – pa što i da ga uvedu? ako već dobivam dividendu, nemam ništa protiv da platim i porez jer porez plaćamo državi koju volimo! Pero7, zar ti ne voliš svoju državu?????

"Kukuriku će nam uvesti porez na imovinu i nekretnine" – nadam se da hoće! na sav višak stambenih kvadrata, tj. na vikendice, neobrađena zemljišta, posjedovanje više kuća ili stanova itd. ….ili ti želiš reći da tajukune ne treba oporezivati kao što ih HDZ štiti i ne oporezuje deseteljećima????

"Kukuriku će nam uvesti porez na PDV" – ovo uopće ne razumijem što želiš reći? možda misliš na tzv. "Jacin krizni porez" kojim nas je HDZ pljačkao sve do nedavno?

"Vlada je obećala da će se PDV plaćati na naplaćeno (2,5mil)" – HDZ je 8 godina na vlasti, jaca zadnje 2! pa što do sada nisu proveli ono što sada obećavaju? što do sada nisu pomogli obrtnicima u ovoj najžešćoj svjetskoj krizi kroz program oporavaka koji je neslavno propao????

pero7, dokle vi i vaši mislite ljude držati za budale, lagati im i pri tome im se smijati u lice???

DOSTA!

Kolega ovo je sve udar po srednjem sloju našeg društva. Mislim da bi daleko bolje bilo da se bolesni dijelov već jednom odrežu.

@sava

zašto smo naučeni da nam Preimjer bude ovan u stadu ovaca, zašto nebi bio timski igrač bez osobne karizme sa podjeljenom odgovornosti ?

Mislim da je Milanović upravo to, timski igrač sa puno osobne taštite, ali osobne. On će vrlo uskoro kao Premijer shvatiti da bez Čačića i ostalih iskusnih igrača ima problem nošenja tereta državnih odluka i njenih posljedica, te u tom smsilu mislim da se posao u RH ostavlja ekipi kja ga okružuje.

Milanović bi trebao odigrati ključnu ulogu u najbitnijem segmetu Vlasti ili INO odnosi, a moram priznati da tu malo dvojim oko njegove odlučnosti, znanja, hrabrosti i pronicljivosti.
Možda da Pahor nam dođe za ministra vanjskih poslova i tako je sada slobodan, a zaljubljen je u RH više nego mi sami ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.



@sava

Za mene je VLAST i pozicija i opozicija!
Kao u opoziciji nema odgovornosti – a ima više vremena za privatni business!
Ja ti odgovorno tvrdim -ja bih glasovao za RJ!!!
ON BI ZNAO ODVOJITI ŽITO OD KUKOLJA – a ima i malo pritvorskog iskustva!
Hrvati su najsretniji bilo dok su im na ključnim mjestima bili upravo takvi ljudi.
RJ se dobro zakačio s sustavom za kojeg bez iznimke tvrdimo da je pase – on bi ga najbolje znao i redefinirati:

Mi živimo u totalno izokrenutom društvu u kojemu ne vrijede ni najosnovniji životni postulati!
A da je tako evo ti i dokaz.

NKV Hrvat kada odlazi u mirovinu u Njemačkoj ima ušteđenih 200k eura i mirovinu od 1,5k eura!
VSS Hrvat kada odlazi u mirovinu u Hrvatskoj ima mirovinu od 500 eura!

Je li ti tko u programima ponudio rješenje te anomalije?
Sve dok je tako ne obraćaš se onima koji dolaze i trebali bi ostati nego se obraćaš onima – ogromnoj manjini – koji su stekli određene privilegije – prvenstveno mislim na državnu upravu i javna podueća – i koji te privilegije grčevito čuvaju.
Ne mislim da su branitelj privilegirani – oni su naš ponos jer su stvarali ovu državu.
Oni koji upru prstom u njih – oni su bezlični likovi bez ponosa.

@sava, evo 100tka, sa jednom napomenom…branitelji iz domovinskog rata svakako nisu privilegirani nego baš upravo suprotno, poniženi su kao i večina hrvatskih građana jer im je u pretvorbi i privatizaciji dok su bili na fronti ukradeno radno mijesto i potom pravo na rad jer se kao takvi nigdje više nisu mogli zaposliti i tako prehranjivati svoje obitelji. Bojeći se reakcije, Hdz je kupio socijalni mir btraniteljskim dodacima i statusom HRVi koji su nekolicina debelo iskoristili iako nisu imali uvijete.

Također, branitelji nisu stvarali "ovu" državu, oni su instrumentalizirani od strane Hdza dok su ovi stvarali "ovu" državu nacionalizacijom društvene imovine u tzv Državnu imovinu i potom pretvorbom u svoju osobnu imovinu i to dok su branitelji branili ondašnje kriterije, tj. one temelje Hrvatskoga društva i socijalne i ekonomske sigurnosti gdje je svako selo imalo tvornicu ili Pik, vjerujući u politička obečanja da će nam biti još bolje u samostalnoj i suverenoj Hrvatskoj.

Ja sam bio branitelj i danas iz usta svojih suboraca vrlo često ćujem " mi se nismo tukli za ovo" iako mnogi od njih primaju braniteljsku mirovinu.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

New Report

Close