I Z B O R I I I I I ……2011/2012

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska I Z B O R I I I I I ……2011/2012

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Pero, od kud ova Allianzova analiza? Neki link? Živo me zanima na što se to odnosi…

To on govori o ovom linku: http://www.vecernji.hr/biznis/hrvatski-gradani-udvostrucili-svoju-imovinu-10-godina-clanak-328795

Ali to je zapravo privid. U toj analizi bogatstvo se promatra prema anglosaksonskim parametrima. Dakle, ako imas vlastiti stan odnosno kucu tada si bogat. I jos se spominje velika razina stednje (koju banke ne zele plasirati u gospodarstvo cime bismo se pokrenuli) i stednju u mirovinskim fondovima koji u zadnjih deset godina od kada postoje samo primaju cash, a nista ne daju. Zato i imaju toliko. Bolje je pitanje koliki je prinos na tu stednju i koliko ce kasnije dobivati oni koji su uplacivali u tu stednju. To ce biti bolji pokazatelj standarda i bogatstva.

U svakom slucaju svaka analiza ovisi o interpretaciji. Ja bih rekao da hrvatsko drustvo ( u cjelini) i nije bogato. A koliko ce biti bogato to cemo vidjeti za dvadesetak godina.

U cast kolegi Mreichu: bez straha, pohlepe i sentimentalnosti

U Britaniji si bogat ako imaš vlastitu nekretninu, a kod nas se to podrazumijema.
Ja mislim da je hrvatsko društvo nezahvalno.

@ James Knox

Daj mi molim te reci, ako znas, to me oduvijek zanimalo. Tko onda posjeduje te nekretnine u Britaniji i slicnim zemljama. S obzirom da dobar dio populacije zivi u podstanarstvu koji su to onda ljudi koji drze te nekretnine? Ili se radi o anomaliji sustava gdje su pravne osobe, odnosno korporacije vlasnici tih nekretnina te ih rentaju ljudima. Mislim, sustav i njegove sastavnice bi trebale biti na dobrobit ljudi a ne samog sustava i njegovih sastavnica.

U cast kolegi Mreichu: bez straha, pohlepe i sentimentalnosti


U Britaniji si bogat ako imaš vlastitu nekretninu, a kod nas se to podrazumijema.
Ja mislim da je hrvatsko društvo nezahvalno.

jest… da bi bilo donekle zahvalno… trebalo bi da priličan broj nezahvalnih – onih rođenih do cca 1990… barem 5-10 god. odrade Gastarbeiter-ski u bogatom raju – inozemstvu… s time da tamo prvotno odu samo sa bus/vlak kartom u jednom pravcu, bez poznavanja bilo kojed stranog jezika te nadasve samo sadašnjih 100 € kapitala…

@strateg
pa to je kolega Knox mislio i reći… da biš nešto sitno imao u inozemstvu moraš tzv. pljuvat krv… a kod nas se u bivšem sistemu efektivno" radilo" – ako se ne varam 3 sata i 6 minuta… a ipak uprkos svim ratnim te potonjim nedačama našeg društva… koji je % nas Hrvata, da ne posjeduje direktno/indirektno niti jednu nekretninu?



Vidiš Judita – ti i tebi slični imate klasičan sindrom podvojene osobnosti!
Kada tvoji pajdaši Tomić, Dežulović i slični spomenu vibrator, sex………. kada psuju pljuju….. – svršavaš.
To zoveš umjetnička i novinarska sloboda – to su za tebe i slične tekovine i zasadi CIVILIZACIJE.
Istovremeno – mene osuđujete!
Zašto – zbog vibratora i sexa?
Šta u tome ima loše?
[/quote]

sava ,

to su šporke riječi prema kolegici Juditi .
Dozvoli da netko ima drugačije mišljenje od Tebe .
Nemoguće je uspoređivati Keruma i Milanovića , jer jedan zapošljava ljude i gradi a drugi ne .
Kolika je vrijednost Keruma najbolje će se vidjeti na izborima .
Nakon izbora ćemo vidjeti šta je istina o Kerumu i njegovom radu u Splitu .
To će najbolje ocijeniti Splićani .
Siguran sam da ni Dioklecijanu neki današnji Splićani nebi dozvolili gradnju .
Crveni , lijevo-liberalni mediji su objavili da je Slitska blagajna prazna , Kerum tvrdi da lažu .
Tko je lagao najbolje znaju Slićani .
[/quote]
Trebamo birati riječi prema kolegici Juditi i ne spuštati se na razinu prostakluka.
Ali isto tako treba naglasiti da ona širi isključivost i netrpeljivost prema Kerumu na osobnoj razini što je neprihvatljivo.
Diskreditacija i etiketiranje bez valjanih argumenata kolegice je vrlo ružno i imam osjećaj da ona vodi kampanju protiv čovjeka koji joj je politički neprihvatljiv ,za svoju stranku, zlorabeći za to i ove stranice.
Kerum je demantirao lažne navode o punjenju proračuna za prvih 6 mjeseci ove godine iz koga se vidi da je punjenje bolje za 7 mil. kuna nego prošle godine.
Što ga više medijski napadaju i vređaju Kerum će bolje proći na izborima.
A ti koji da vređaju i omalovažavaju neka mu se suprostave na izborima.
Što mislite kako bi prošli?
Pozdrav

Gospon strateg ,

jeste li Vi možda strateg Kukuriku-Kuku-Lele koaliciji , kad vidite sve crno i pesimistično u Lijepoj Našoj ?

Bez obzira na način promatranja , imovina je imovina , nekretnine su imovina , pa čak i 150.000.000.000,00 KN u banci na štednji su imovina Hrvatskih građana .

.

Gospon strateg ,

jeste li Vi možda strateg Kukuriku-Kuku-Lele koaliciji , kad vidite sve crno i pesimistično u Lijepoj Našoj ?

Bez obzira na način promatranja , imovina je imovina , nekretnine su imovina , pa čak i 150.000.000.000,00 KN u banci na štednji su imovina Hrvatskih građana .


Tko kaže da je to štednja rezidenata? Tko každa da je to štednja dioničkih društava?

Onaj dio koji ne razumijem je, tko mi može dati informaciju da je toliko i toliko posto od tog iznosa je stednja rezidenata, toliko i toliko je štednja ne rezidenata, toliko i toliko se odnosi na firme, obrtnike, itd…

Najlakse je reci mi imamo stednje milijun milijardi, ali dok mi netko ne kaze egzaktno koliko toga drze domace privatne osobe onda to mogu uzeti za ozbiljno…

Mislim, pricamo o zakonu velikih brojeva… Mislim da bi se u Grčkoj našla i veća cifra od ove, što to onda znači da je njima baš super!?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Diskreditacija i etiketiranje bez valjanih argumenata kolegice je vrlo ružno i imam osjećaj da ona vodi kampanju protiv čovjeka koji joj je politički neprihvatljiv ,za svoju stranku, zlorabeći za to i ove stranice.

[/quote]

Vidim da nervoza raste, a proporcionalno s njom i paranoja….
[lol]


@ James Knox

Daj mi molim te reci, ako znas, to me oduvijek zanimalo. Tko onda posjeduje te nekretnine u Britaniji i slicnim zemljama. S obzirom da dobar dio populacije zivi u podstanarstvu koji su to onda ljudi koji drze te nekretnine? Ili se radi o anomaliji sustava gdje su pravne osobe, odnosno korporacije vlasnici tih nekretnina te ih rentaju ljudima. Mislim, sustav i njegove sastavnice bi trebale biti na dobrobit ljudi a ne samog sustava i njegovih sastavnica.


Agencije i fondovi su vlasnici nekretnina već desetljećima, održavaju ih, renoviraju i dugoročno rentaju. Tako da živiš u nekoliko puta kvalitetnijoj nekretnini o kojoj ne moraš vodit brigu, koja ti ne opterećuje trećinu primanja, čija cijena ne ovisi o tečajnoj politici SNB-a, iz koje te ne mogu izbacit sutra ako im kumovi dosele u grad i s kojom te nitko ne ucjenjuje da će popravit krov ako ti platiš pola. Di je u tom sustavu anomalija?



@ James Knox

Daj mi molim te reci, ako znas, to me oduvijek zanimalo. Tko onda posjeduje te nekretnine u Britaniji i slicnim zemljama. S obzirom da dobar dio populacije zivi u podstanarstvu koji su to onda ljudi koji drze te nekretnine? Ili se radi o anomaliji sustava gdje su pravne osobe, odnosno korporacije vlasnici tih nekretnina te ih rentaju ljudima. Mislim, sustav i njegove sastavnice bi trebale biti na dobrobit ljudi a ne samog sustava i njegovih sastavnica.


Agencije i fondovi su vlasnici nekretnina već desetljećima, održavaju ih, renoviraju i dugoročno rentaju. Tako da živiš u nekoliko puta kvalitetnijoj nekretnini o kojoj ne moraš vodit brigu, koja ti ne opterećuje trećinu primanja, iz koje te ne mogu izbacit sutra ako im kumovi dosele u grad i s kojom te nitko ne ucjenjuje da će popravit krov ako ti platiš pola. Di je u tom sustavu anomalija?

[/quote]

james, ima i kod nas sličnih nekretnina.
samo vlasnici nisu agencije i fondovi, deseteljećima, nego banke, desetljeće, najviše dva.
banke isto ne tjeraju ljude van ako im kumovi dosele u grad, a čak su se dogovorile s podstanarima da stanove smiju zvati svojima, i da sami popravljaju kvarove…

a sad, anomalija…
lako tebi s anomalijom, ti kužiš te stvari [smiley]

www.knjigara.com

Da, anomalija je zanimljiva stvar.
Neki sa njom žive, a i ne znaju da ju imaju. neki od nje naprave posao… [thumbsup]

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa

New Report

Close