I Z B O R I I I I I ……2011/2012

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska I Z B O R I I I I I ……2011/2012

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ivana sedma,

zašto te strah za tvoj kapital, ako on ima čisti obraz ?
tvoj kapital koji preseneš u Srbiju i svi slični koji tako razmišljaju u pokušaju srivanja poreza opet će biti naplaćeni.

Osuda glasi : dužni ste toliko i toliko ili toliko i toliko dana bez slobode. E sada ako ti je draže da ti kapital slobodno šeta po Srbiji, a ti bez slobode u RH onda neka tako i bude. Popustiti češ.

Valjda si svjesna da se ova "legalna" otimačina na ZSE mora sankcionirati prije ili poslije. Mislim da će nova Vlada, bez obzira koja, među prvim izvorima prihoda upravo posjetiti ZSE i sankcionirati godine otimačine u svoju korist, a mali dioničari odnosno većina će to i pozdraviti kao konačno uvođenje reda na Zagrebačku burzu .

Mislim da će se potegnuti i pitanje pretvorbe pa tako i većinskih vlasnika mnogih profitabilnih poduzeća, kao ADRS npr., a mali dioničari će i to pozdraviti kao konačna pravda i ravnoteža.

Ako je tvoj kapital čist svemu ovome se možeš samo nasmijati, ali onda ti kapital nije tako velik jer svaki i malo veći kapital je danas vrlo upitan u RH, a kolo sreće se okreče od kada je svijeta.

Mnogi će bogatuni to nazvati osvetom iz ljubomore, ali mislim da nije važno jer većina bogataša u ovoj zemlji je zaboravila da puku treba samo malo, toliko da prežive.

Ali ne , i to im se uzima, a takovih je u RH već previše, te svaku i najmanju podjelu bogatsva na mnogo manjih oni će pozdraviti biračkim glasom, a Vladi će jamčiti ponovo veliku opću potrošnju odnosno osnovni temelj demokracije .

ZAto sam siguran da nova Vlada htjela ili ne morati će se obračunati s viškovima ili bogatim poduzećima i manjinskim bogatim pojedincima na zadovoljsvto većinskog stanovništva ove zemlje.

Nadam se da se slažeš kako od 10 ljudi 9 traži boce po kontejnerima, a jedan vozi Porcshe nije normalna situacija i ona se mora prirodno nivelirati. 9 ljudi neka imaju za hranu, a jedna neka vozi Škodu i svi zadovoljni. To se inače zove demokratska, pravno socijalna asocijacija.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

treba prestati pljačkati, napraviti reviziju svih povlaštenih mirovina i smanjiti administraciju. No svi su toliko upleteni da se to od njih ne može očekivati.

Sitne svakodnevne pljačke, otmice, sitne prevare, razbojništva, stalne provale u kuće i auta itd….

Pa to je Hrvatska. To je odgovor na politku Vlade Repuplike Hrvatske.

I TO JE DOBRO. To je dobro za ravnotežu . Veliki pljačkaju na veliko, mali na malo, ali veliki mogu izgubiti na veliko, a mali samo na malo i to velike ubija iz dana u dan.

Potrebno je da se ratni profiteri, monopolistički profiteri, veliki sindikalni prevaranti i zakoniti pljačkaši ŠTO VIŠE U SVOJE KUĆE BLINDIRAJU, DA IMAJU SVE VIŠE I VIŠE NADZORNIH KAMERA ZA SIGURNOT I NADZOR, SVE VIŠE PLAĆENIH USLUGA ČUVANJA sebe i obitelji……., a sve dok ne puknu u vlastitoj pohlepi i ukradenim novcima na zakonit način.

Imamo dovoljno za normalan život, ali mi je neugodo kada vidim ljude u kontejnerima umjesto u osrednjim ili niskobuđetnim restoranima .

Imam za život, ali smatram da nisam toliko sposobniji, pametniji i okretniji o ostalih pa su si sami krivi što oni nemaju. NE, zadesila ih je ruka hrvatske pravde i monopola .

Uvijek ima pojedinaca koji zaslužuju što ima, ali to su pojedinici, a većini i nije zadatak da glume okretne biznismene, već srednji sloj društva koji jamči potrošnju i stabilnost demokracije.

ZATO ponavljam , Mamić zna najbolje se ophoditi s Vlastima preko novinara, a krađe, provale i sl., dobrodošlo, sve dok se u našoj zemlji demokracija ne oslobodi u pravom smislu riječi .

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


pa doro sava, evo ti konkretno: g. Darinko Kosor krenuo je u kampanju vrlo konkretno obraćajuči se populaciji malog i srednjeg poduzetnišva, znači onima koji bi trebali biti nosioci gospodarstva ali koji muče najveće brige u ovoj krizi te traže najbolje političko rješenje. Mislim da će njihovi glasovi biti odlučujući te će za njih biti gadna borba. Zasad je g. Darinko dobro naučio gradivo usprkos lošim gafovima prije te ono što sam čuo u intervjuu na kapital netu sasvim dobro zvuči za uho. Loše je po meni dvojba da Roha uđe u stranku pa možda i Budiša ali samo za one koji pamte da je uhebo treću stranku u ono vrijeme, prodajući se Račanu. Dobro je da idu samostalno
eto ti primjera za komentare… [wink]

Prije svega g.Kosor nema uopće bilo kakve ozbiljne kvalifikacije da bi bilo kome bilo što obećavao.
Osim toga HSLS se dovoljno do sada pokazao kao klijentelistička stranka kojoj je dolazak na vlast jedini kriterij opstanka.
Kao koalicijski partner su se uvijek ponašali nedosljedno i rušilački.
Osim toga,što uopće vrijedi predizborni program stranke koja vrlo vjerovatno uopće neče ući u Sabor?
Imaju svega oko 3% glasova prema istraživanjima agencija.
Njihovi jedini članovi koji su redovno pobjeđivali na izborima,Čehok i Adlešić su izašli iz stranke.
Mislim da je HSLS potpuno nevažan i nebitan na političkoj sceni danas.
Pozdrav

Na obje naše granice, istok i zapad, vladaju dva zgodna premijera, ali i naša primjerka je to primjetila pa kaže i zabavlja naciju pred izbore ;
http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/146552/Kosor-Prigovorit-cu-Tadicu-zbog-seksistickih-izjava.html

Ma nema straha za RH, premijerka je još jedan sajam otvorila. U Tovarniku 6. sajam voćnih rakija, likera i pekmeza i 2. međunarodnu izložbu bundeva i tikvica .

Probao sam se zamišljeno postaviti u njenu kožu, kožu premijera. Razmišljam koliko bi ja to stresnije od nje radio. Siguran sam da već mjesecima ne bi spavao od briga i kalkuliranja kako ljudima omogućiti kruh ( radna mjesta) i krov nad glavom ( povrat kredita), kako svaku presudu učiniti pravednom, a pritom gospodarstvo rasteretiti i monopol ubiti . Zadržati INU, HEP ( energiju) u svojim rukama, Todorića socijalno osvjetiti, a bankama bez posljedično kredite otpisati.

Bit će da je i ona to radila/mislila, ali zaključila kako nema spasa pa se malo opustila ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


Probao sam se zamišljeno postaviti u njenu kožu, kožu premijera. Razmišljam koliko bi ja to stresnije od nje radio. Siguran sam da već mjesecima ne bi spavao od briga i kalkuliranja kako ljudima omogućiti kruh ( radna mjesta) i krov nad glavom ( povrat kredita), kako svaku presudu učiniti pravednom, a pritom gospodarstvo rasteretiti i monopol ubiti . Zadržati INU, HEP ( energiju) u svojim rukama, Todorića socijalno osvjetiti, a bankama bez posljedično kredite otpisati.

Bit će da je i ona to radila/mislila, ali zaključila kako nema spasa pa se malo opustila ?

Najprije da riješimo jednu dosta škakljivu temu a to je MMF – Vladi koja je uspjela u krizi sačuvati socijalni mir reducirati potrošnju i proračune učiniti djelomično efikasnijim ne treba MMF – možda nekima iz oporbe treba no onda za njih ne treba glasovati na izborima.

– kako ljudima omogućiti kruh ( radna mjesta) – proračune učiniti još transparentnijim i efikasnijim uvjek trošeći na način da se postigne što veći sinergijski učinak – dakle ministrima reducirati ovlasti glede potrošnje i ići na međuresorsku suradnju koja je zasigurno efikasnija.
Staviti u funkciju rasta i zapošljavanja cjelokupnu državnu imovinu bez odlaganja – zemlju, šume, vode!
– krov nad glavom ( povrat kredita) – omogućiti direktno kreditiranje Vlade od strane HNB-a kao što točine ECB, FED….
– kako svaku presudu učiniti pravednom – suditi po Zakonu i u duhu Zakona, dakle presude donositi u roku mjesec dana – nakon presude stranka koja je izgubila, u 99,9% slučajeva istovremeno i stranka koja je kriva, može se žaliti na presudu. Tako bi se izbjeglo višegodišnje čekanje PRAVDE i kod najjednostavnijih slučajeva.
– gospodarstvo rasteretiti – uvesti do kraja OIB i sva plaćanja prema korisnicima proračuna vezati uz imovinski census. Dakle za početak OIB-om regulirati samo rashodovnu stranu!
– monopol ubiti – u elektroenergetici izmjeniti tarifne sustave kako bi se troškovi transparentno pridjelili onim potrošačima koji i izazivaju najveće troškove sustava a što bi istovremeno omogućilo nastanak efikasnog tržišta. INI osim što su oduzete koncesije treba oduzeti i postojeće eksploatacije u RH kroz PSA – onako kako to INA ima u npr Siriji. Državna nafta i plin bi bili u funkciji regulacije cijena energenata i sirovine industriji ( Petrokemija, Dioki…).
Donijeti Zakon o slobodnom pristupu proizvođača policama u supermarketima u RH i regulacija cijena putem državnih robnih zaliha.


– krov nad glavom ( povrat kredita) – omogućiti direktno kreditiranje Vlade od strane HNB-a kao što točine ECB, FED….

Mislim da je ovo vec omoguceno. Samo HNB to ne zeli raditi.

Inace kreditiranje drzave od strane centralne banke je nista drugo nego printanje novca. To bi za posljedicu imalo slabljenje kune i pad kupovne moci domaceg stanovnistva. To pogodije onima koji izvoze. Ali s druge strane to ne pogoduje firmama koje ovise o domacem potrosacu i koje uvoze. A smanjenje uvoza pogadja i spediterske firme. [wink]

FED to vise ne cini, QE2 je zavrsio. Sada moguce da ce nastaviti uskoro, ali rezultati i nisu bas neki. ECB nastavlja sa kupnjom Talijanskog i Spanjolskog duga ali to samo zato jer bi navedene zemlje bankrotirale ako prestanu.

Pazi, osovni cilj QE-a je da smanji trosak zaduzivanja. Kupnjom obveznica, smanjuje se yield na iste. Jeftinije zaduzivanje bi trebalo potaknuti kreditiranje i potrosnju. U US QE je potaknuo jedino zaduzivanje vlade, a vrlo malo kreditranje ekonomije i gradjana.

QE ne rijesava problem, on ga samo rasiri na duzi vremenski period. Tako da je sve skupa manje bolno, ali kolicina bola ostaje ista jer traje dulje.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Najprije da riješimo jednu dosta škakljivu temu a to je MMF – Vladi koja je uspjela u krizi sačuvati socijalni mir reducirati potrošnju i proračune učiniti djelomično efikasnijim ne treba MMF – možda nekima iz oporbe treba no onda za njih ne treba glasovati na izborima.

O kakvim vi redukcijama u proračunu pričate, od 2008 do 2011 proračun nam je narastao za cijelih 3 milijardi kuna, a ako gledamo od početka dolsak HDZ na vlast rast proračuna ulazi u sferu totalne abnoramlnosti, ako netko njima misli dati svoj glas svaka mu čast
2003. 79.130.476
2004. 84.794.982
2005. 89.686.283
2006. 97.858.433
2007. 111.051.510
2008. 118.583.975
2009. 120.191.398
2010. 121.874.004
I. – VII. 2011. 70.526.297

Što se tiče socijalnog mira, sačuvali su ga samo tamo gdje su sindikati jaki, a to je javni sektor+brodogradnja+poljoprivreda, zato smo mi u privatnom sektoru ostali bez 150000 radnih mjesta, svaka čast na takvom socijalnom miru

ja bi samo ispravio kolegu nea u prvih osam mjeseci prihod proracuna je 70.1 milijardu kuna znaci ne za prvih 7mj.kako je on naveo sto znaci da bi se trebalo dogoditi cudo da prihodi dosegnu 107mplaniranih milijardi i deficit od 14.8milijardi po ovome deficit ce biti oko 20milijardi

Očekujete li neku veću privatizaciju u narednih godinu,dvije,tri dana?

ne vecu od onih tijekom 2003-2011. mnogo je drzavnih sredstava otislo u privatne dzepove. tesko ce se to ponoviti.

Očekujem puno privatizacija.
Išli dalje sami ili sa MMF-om, nema nam druge do ili se zaduživati ili prodavati/privatizirati.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

New Report

Close