I Z B O R I I I I I ……2011/2012

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska I Z B O R I I I I I ……2011/2012

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Jugoslovenska ekonomija se bazirala na preprodaji tehnologije. Kupila bi se tehnologija na zapadu, malo prepravila i onda prodala ili istocnom bloku ili nesvrstanim iz ruske intersne sfere.

Pa Japan je na taj način postao drugo gospodarstvo svijeta i najbogatije usput.
Na 1 inovatora dolazi 10 imitatora i 100 000 idiota. Mi smo od imitatora postali idioti.

komunizam ce se cesto zvati totalitaran sistem a ovaj sta smo mi imali 90tih demokratski. ono sta se meni kod komunizma ne svidje je nemogucnost napredovanja i da napravis kolko si sposoban itd. itd. mada mislim da je za veliku vecinu ljudi puno prihvatljiviji nego ovo sta imamo danas. meni ovo danas vise pase.
ono sta mi se svidja kod komunizma su javne poruke koje se salju. ono, ljubav, bratstvo i jedinstvo (drugo sta je to sad izvrgnuto ruglu…a dok je trajalo svi su bili ponosni na to), jednakost, antifasizam itd. (govorim ono sta je bilo kod nas. ne zelim sad ulazit u rasprave sta je socijalzim sta komunizam i antifasizam) a ono sta nije dobro je sta se desavalo ispod zita.
ali ipak to je jedan jako mali dio ljudi bio zahvacen nekom represijom. vise si morao cini mi se svjesno prekrsiti neki verbalni delikt pa si znao sta te ceka (to mi je ipak puno prihvatljvije od fasizma i rasnih zakona kad te porijeklo direktno svrstavalo na drugu stranu i nije ti bilo spasa. ovdje si ipak mogao kolko tolko odabrati i zato mi je smjesno kad neko usporedjuje komunizam i fasizam. kazem opet pricam o ovom nasem ne o ruskom tipu) naravno ne gledajuci one lude godine netom nakon 45’…

al ono sta mi se potpuno gadi je nas neki kvazi demokratski sistem 90′ i taj nesretni Sranjo..ruzne poruke a ispod zita jos ruznije. konobar/general baboubojica nacionalni heroj, onaj sta voli caj od akumulatorske kiseline za ujutro junak slavonije i takvih primjera kolko hoces. javno se moze reci da se mrzi koga god hoces i to sam sranjo se ne srami priznat i izrec.
sustav vrijednosti potpuno narusen. lopovi postali junaci. tek sad se pocinju neke stvari ispravljati al kad se okrenes iza sebe vidis 20 dobrih izgubljenih godina. trebali smo bit u eu pred najmanje 5g da nismo imali takvu vlast.

@Dunlop

Slažem se u potpunosti.
Znate šta kažu Rusi,Česi,Poljaci ?
Kažu,znate li koja je razlika komunizma kojeg smo imali mi i kojeg ste imali vi?
Česi.Poljaci,Rusi su imali KOMUNIZAM a mi smo imali Socjalizam.
Kako je na ovom forumu prosjek godina 25-30 god.tako da dosta njih nisu upoznati i nisu živjeli u starom sistemu.
…eto neka sada završe fakultet(za koji je potrebno godišnje cca.35 000kn-1 god.)
…..neka dobiju posao!!!!(male su šanse)
….eto neka kupe stan-60m2-cca(80-120 000 eura)
….neka kupe auto -20 000 eur
…..i treba se oženiti i uzdržavati 2 djece
Kada sve to povucemo u perodu od 5-10 god života dolazimo do iznosa od cca 170 000-200 000 eura [shocked] [shocked] [shocked]

Jesam li nešto izmislio ili možda uvelicao !?

Počelo je, počelo…..

prvi skandal nove vlasti
Pritiskom Slavka Linića Novi list mijenja vlasnika?!

No, preuzimanje ugledne riječke novine mimo javnog natječaja, "ispod žita" , na temelju političkog dogovora i to samo tri dana dana nakon izborne pobjede Kukuriku koalicije miriše na skandal.

Premda je prije nekoliko dana Albert Faggian, vlasnik Glasa Istre i novi većinski vlasnik Novog lista, javno tvrdio da nije izložen pritiscima ni sa koje strane kako bi za 86 milijuna kuna tek kupljeni riječki dnevnik ustupio skupini riječkih gospodarstvenika koju je okupio moćni Slavko Linić, neslužbeno se doznaje da za koji dan Faggian više neće biti gazda riječkog dnevnika. Priče o za preuzimanje zainteresiranoj skupini , kazao je, stigle su i do njega, ali nitko ga, tvrdio je, nije kontaktirao. Vijest da više nije gazda za koji će dan priopćiti zaposlenima u Novom listu kojima je pak prije samo nekoliko dana otvoreno kazao da je pritiscima izložen, ali ne objašnjavajući s koje strane oni dolaze.

No, već tada se gradom na Rječini kotrljala priča o riječkim tajkunima i njihovom zaštitniku koji, bez obzira što je Novi list dobio novog vlasnika na javnom natječaju, ne misle odustati pa nije bilo teško zaključiti s koje strane pritisci dolaze. Neslužbeno se iz izvora bliskih Faggianu – jer nitko od uključenih u ovu operaciju pa ni sam Faggian ne želi reći o čemu se radi – doznaje da je Zagrebačka banka nakon intervencije budućeg ministra financija Linića kredit u istom iznosu, riječ je o 86 milijuna kuna, odobrila tvrtki Ri novine koja će tim novcem platiti Faggianovo dugovanje prije nego je prva rata i došla na naplatu. Iz banke, pak, kažu da nije točno da su Faggianu obustavili isplatu odobrenog kredita, a na upit jesu li isti takav kredit odobrili grupaciji Ri novine kako bi oni preuzeli Novi list odgovor je glasio da nemaju komentara. Inače, ista banka išla je na ruku i riječkoj gradskoj vlasti i SDP-ovu gradonačelniku Vojku Obersnelu kad je do travnja 2012. godine dala odgodu otplate kredita od 212,5 milijuna kuna za bazenski kompleks.

Preuzimanje ugledne riječke novine mimo javnog natječaja, "ispod žita" , na temelju političkog dogovora i to samo tri dana dana nakon izborne pobjede Kukuriku koalicije miriše na skandal. To više što je prvi čovjek nove vlasti Zoran Milanović upravo za metode nalik na operaciju preuzimanja Novog lista kazao da su stvar prošlosti. A cijela priča podsjeća baš na tu prošlost , na poteze Ive Sanadera koji je preko Ratka Mačeka pokušao ući u neke lokalne medije i staviti ih pod kontrolu. Ne treba zanemariti da su potezi nove vlasti pod budnim okom EU pa se i s te strane može očekivati reakcija.
večernji list

Lijepo se ti nama vjerojatno nesvjesno ispovjedi gospodine Dunlop. Jasno se vidi da je tvoj pogled na vrijeme socjalizma jugoslavije i tita pogled nevina djeteta koji živi u obitelji komunističkog državnog službenika.(Možda milicajca).Tebi je u to vrijemre bilo lijepo i dobro.(zašto bi se zamarao dubokoumnim teorijama i praksi drugih koji doživljavaju teror).
Jasno je vidljivo da je padom socjalizma i Juge pao i tvoj bezbrižni svjet i došli problemi te tražiš i mrziš krivca. Krivac je taj tvoj Sranjo,konobar i baboubojica,hrvatski narod i izbori.
Dragi Dunlop žao mi je šta si od bezbrižnog djeteta postao razočarano djete i što su ti vidici tako uski i osobni.



@Dunlop

Slažem se u potpunosti.
Znate šta kažu Rusi,Česi,Poljaci ?
Kažu,znate li koja je razlika komunizma kojeg smo imali mi i kojeg ste imali vi?
Česi.Poljaci,Rusi su imali KOMUNIZAM a mi smo imali Socjalizam.
Kako je na ovom forumu prosjek godina 25-30 god.tako da dosta njih nisu upoznati i nisu živjeli u starom sistemu.
…eto neka sada završe fakultet(za koji je potrebno godišnje cca.35 000kn-1 god.)
…..neka dobiju posao!!!!(male su šanse)
….eto neka kupe stan-60m2-cca(80-120 000 eura)
….neka kupe auto -20 000 eur
…..i treba se oženiti i uzdržavati 2 djece
Kada sve to povucemo u perodu od 5-10 god života dolazimo do iznosa od cca 170 000-200 000 eura [shocked] [shocked] [shocked]

Jesam li nešto izmislio ili možda uvelicao !?


Sve si ti Petina dobro napisao.Samo ti nedostaje pozvati narod na ustanak tj revoluciju.Hitno treba vratiti samoupravni socjalizam,tugu,tita i partiju.Ako nećeš tita ja tebe predlažem za partijskog sekretara ili komesara a Jošku Broza za novog maršala.

evo već su krenuli sanaderovim stopama

rovadC, 08.12.2011. u 08:58
Novi list na Linićev pritisak ekspresno mijenja vlasnik?!

Vaš link

Dragi Vid,
meni je taj tvoj ljubljeni sranjo kriv kolko i tebi. samo za razliku od tebe ja to vidim a ti nit vidis nit znas sta se dogodilo


Dragi Vid,
meni je taj tvoj ljubljeni sranjo kriv kolko i tebi. samo za razliku od tebe ja to vidim a ti nit vidis nit znas sta se dogodilo

Kako nebi vidio tog tvog Sranju što nas napade iz svog mogućeg oružja,pobi najbolje drugove i pokrade nam kuće i imanja. Fašista je veliki taj Sranja.




@Dunlop

Slažem se u potpunosti.
Znate šta kažu Rusi,Česi,Poljaci ?
Kažu,znate li koja je razlika komunizma kojeg smo imali mi i kojeg ste imali vi?
Česi.Poljaci,Rusi su imali KOMUNIZAM a mi smo imali Socjalizam.
Kako je na ovom forumu prosjek godina 25-30 god.tako da dosta njih nisu upoznati i nisu živjeli u starom sistemu.
…eto neka sada završe fakultet(za koji je potrebno godišnje cca.35 000kn-1 god.)
…..neka dobiju posao!!!!(male su šanse)
….eto neka kupe stan-60m2-cca(80-120 000 eura)
….neka kupe auto -20 000 eur
…..i treba se oženiti i uzdržavati 2 djece
Kada sve to povucemo u perodu od 5-10 god života dolazimo do iznosa od cca 170 000-200 000 eura [shocked] [shocked] [shocked]

Jesam li nešto izmislio ili možda uvelicao !?


Sve si ti Petina dobro napisao.Samo ti nedostaje pozvati narod na ustanak tj revoluciju.Hitno treba vratiti samoupravni socjalizam,tugu,tita i partiju.Ako nećeš tita ja tebe predlažem za partijskog sekretara ili komesara a Jošku Broza za novog maršala.
[/quote]

….e moj Vid.Vidim ja da ti ne-VID-iš. [yawn]


Lijepo se ti nama vjerojatno nesvjesno ispovjedi gospodine Dunlop. Jasno se vidi da je tvoj pogled na vrijeme socjalizma jugoslavije i tita pogled nevina djeteta koji živi u obitelji komunističkog državnog službenika.

Jel tebi sad lijepo i dobro jer si član HDZ-a i radš u nekoj državnoj firmi?


Kako nebi vidio tog tvog Sranju što nas napade iz svog mogućeg oružja,pobi najbolje drugove i pokrade nam kuće i imanja. Fašista je veliki taj Sranja.

taj frajer je bio tolki demokrata da je kojim slucajem pozivio mi jos nebi imali ni status kandidata za eu.normalno protivnici eu ce tome zapljeskati, ali franjo se zalagao za ulazak u eu ali bi usao nikad. i to nema veze ni s ratom nit s nicim nego sa "demokratskim" metodama koje je on provodio. i jos onda kad sam sebe naziva "prvi demokratski predsjednik" covjeku se mora malo kosa dici na glavi jer je u toj sintagmi jedna rijec sigurno kriva a pogodi koja.nije tesko. imas 3 pokusaja.

i onda mi opce nije jasno kako njega opce mozes svrstati u neke normalne europske predsjednike?
uostalom kad malo pogledas knjige od stranih amasadora, un-ovaca itd pa malo vidis sta su oni mislili o njemu i njegovim intelektualnim dosezima. on bi bio avangarda u 17st. al za 21st nije.

New Report

Close