I Z B O R I I I I I ……2011/2012

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska I Z B O R I I I I I ……2011/2012

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

hrelja bude prvi dobil pedalu, a onda budu morali molit lesara (tad bu čačić vjerojatno završil na intenzivnoj). mene više zanima ko bu nasljedil samodola.
uglavnom, ne piše nam se dobro, al sve je premija u odnosu na horor, koji je valjda iza nas.


hrelja bude prvi dobil pedalu, a onda budu morali molit lesara (tad bu čačić vjerojatno završil na intenzivnoj). mene više zanima ko bu nasljedil samodola.
uglavnom, ne piše nam se dobro, al sve je premija u odnosu na horor, koji je valjda iza nas.

Kokodakavci komotno mogu i bez penzića a Lesarova ekipa (pri tome ne mislim na Lesara nego na njegove zastupnike) je na tržištu pa tko ponudi više

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Po meni najveći problem RH nije ni gospodartsvo niti dugovi niti socijala, najveći problem je pravni sustav, a to je malo tko spominjao u kampanji.
Efikasan, brz i učinkovit pravni sustav je preduvjet za bilo kakvo funkcioniranje gospodarstva. Jednostavni slučajevi koji traju po 5-10 godina su besmisleni, 90% nelikvidnosti uzrok je pravni susutav. Ako ja ne mogu svoja potraživanja sudski naplatiti u razumnom roku od 3-6 mjeseci onda je sve ostalo uzaludno.
Zato mene prvenstveno zanima tko će biti ministar pravosuđa i koliko će biti kompetentan da zagrabi u tu žabokrečinu.

E moj lave ,da si bio samo jednu noć sa mnom na straži 91………….kad ti je proglašena mrtva straža ,ne bi takve gluposti izjavljivao i to ovako javno.Ti nisi Hrvat………….

peyo


Po meni najveći problem RH nije ni gospodartsvo niti dugovi niti socijala, najveći problem je pravni sustav, a to je malo tko spominjao u kampanji.
Efikasan, brz i učinkovit pravni sustav je preduvjet za bilo kakvo funkcioniranje gospodarstva. Jednostavni slučajevi koji traju po 5-10 godina su besmisleni, 90% nelikvidnosti uzrok je pravni susutav. Ako ja ne mogu svoja potraživanja sudski naplatiti u razumnom roku od 3-6 mjeseci onda je sve ostalo uzaludno.
Zato mene prvenstveno zanima tko će biti ministar pravosuđa i koliko će biti kompetentan da zagrabi u tu žabokrečinu.

To su sve posljedicea uzrok je nekompetentna vlast.
Ponavljam – u jeku najveće gospodarske krize INA i HEP ali i svi ostali monopolisti su postali naglo profitabilni – milijarde su podizanjem cijena izvučene iz gospodarstva.
Cijena krize bi bila puno manja da se taj novac ostavio u gospodarstvu.
Treba dakle problem razdvojeno promatrati.

1. Čistiti za Vladom koja odlazi – to kje ono o čemu ti pričaš.
2. Snažno krenuti u borbu za dio svjetskog trgovinskog kolača. Za to imamo i resurse imamo i industrije imamo i ljude.

Ova dva procesa ne moraju ići istim tempom istom dinamikom ali definitivno prioritet je ovo drugo.
HDZ Vlada je u dijelu i ostavila neke dobre stvari – nacionalni konsenzus glede promjena , stabilnost društva u cjelini, dosta dobre financije u odnosu na ostatak u Europi…….


Po meni najveći problem RH nije ni gospodartsvo niti dugovi niti socijala, najveći problem je pravni sustav, a to je malo tko spominjao u kampanji.
Efikasan, brz i učinkovit pravni sustav je preduvjet za bilo kakvo funkcioniranje gospodarstva. Jednostavni slučajevi koji traju po 5-10 godina su besmisleni, 90% nelikvidnosti uzrok je pravni susutav. Ako ja ne mogu svoja potraživanja sudski naplatiti u razumnom roku od 3-6 mjeseci onda je sve ostalo uzaludno.
Zato mene prvenstveno zanima tko će biti ministar pravosuđa i koliko će biti kompetentan da zagrabi u tu žabokrečinu.

Sto je najinteresantnije gradjani za predsjednika izaberu covjeka koji je ucio sve te neifikasne sudske zaposlenike.

Osnovni problem Hrvatske je niska produktivnost, u sudstvu i u svemu drugom. I sto je najgore ta produktivnost i dalje pada. Dijelom jer Hrvatska ima vrlo los obrazovni sustav, a dijelom jer stanovnistvo postaje sve starije.

Osnovni razlog zbog cega ima toliko opcina i zupanija, zbog cega ima toliko nepotrebne birokracije i zbog cega ima toliko prijevremenih umirovljenja lezi u cinjenici da drzava mora zbrinuti ogroman broj ljudi koji se ne mogu zaposliti u realno sektoru. A ne mogu se zaposliti jer su neprodultivni i nekonkurentni.

Kennedy je rekao da se drzava ne moze razvijati brze nego sto se razvija njen obrazovni sustav. Ovakav sustav koji je izoliran od svake konkurencije moze se samo dalje nastaviti urasavati, a zajedno s njim i Hrvatska ekonomija.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Po meni najveći problem RH nije ni gospodartsvo niti dugovi niti socijala, najveći problem je pravni sustav, a to je malo tko spominjao u kampanji.
Efikasan, brz i učinkovit pravni sustav je preduvjet za bilo kakvo funkcioniranje gospodarstva. Jednostavni slučajevi koji traju po 5-10 godina su besmisleni, 90% nelikvidnosti uzrok je pravni susutav. Ako ja ne mogu svoja potraživanja sudski naplatiti u razumnom roku od 3-6 mjeseci onda je sve ostalo uzaludno.
Zato mene prvenstveno zanima tko će biti ministar pravosuđa i koliko će biti kompetentan da zagrabi u tu žabokrečinu.

apsolutno se slažem, to je problem br.1 …. ako to ne radi napretka nema. To je barikada samo takva i nitko se toga nije dotako u prdizbornoj kampanji

Cookie Monster

KukuVama je pobijedio……čestitam od srca…… [smiley]

Twixer

Kennedy je rekao da se drzava ne moze razvijati brze nego sto se razvija njen obrazovni sustav.

pa su ga ubili …………i dokazali da se mogu razvijati brže nego obrazovni sustav……


…. ako to ne radi napretka nema.

Mi smo živi dokaz da ako to radi – nema napretka!
Sudstvo je nepotrebno gospodarstvu.
Imaš banke za garancije i tgovački sud u npr Parizu za ugovor i eventualne sporove!

nije bitno kako se zove pobjednik ( pero,jozo,stipe,draško..),već je bitno da li taj ima znanja napuniti državnu blagajnu,odnosno potaknuti ekonomiju-otvoriti nova radna mjesta a time povečati kupovnu moč u hrvata i kroz pdv,trošarine i ostale poreze napuniti blagajnu i taj novac poslije kvalitetno plasirati.

Jako je bitno kako se zove i premijer,i njegova svita,na mogu vjerovati,da bi se svi pohebali samo da uzmete koju kunu.Kad u Beogradu bude na vlasti Josip,Tomislav,Hrvoje…………dok se kod nas stvaraoci Hrvatske okreću u grobu,………………MOže vas sve biti sram.
Mi imamo Zorana ,Milanku………ateista za predsjednika…………….
Danas je Hrvatska zavijena u crno.Ne zato šta je HDZ izgubio,nego zato šta je ovo kraj jedne mlade, perspektivne, prekrasne ,dugo očekivane i stvorene na prolivenoj krvi pravih HRVATA…………..MOJE NEZAVISNE DRŽAVE HRVATSKE.

peyo

New Report

Close