I to je moguće: Uz 26 dana godišnjeg 2017. možete imati čak 61 slobodan dan

Naslovnica Forum Komentari članaka I to je moguće: Uz 26 dana godišnjeg 2017. možete imati čak 61 slobodan dan

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

O toj temi napisali bi ROMANE.

Da bismo spriječili spajanja , iskorištavanja mladih djelatnika, nestanak stručnih ljudi uoči, i nakon praznika,
morali smo donijeti posebne ODLUKE , kojima smo spriječili bezobrazluke.

Evo najčešćih slučajeva:
– stariji radnik želi spojiti radne i neradne dane, radi raznih obiteljskih obaveza..
– stariji radnik– namusa mlađeg radnika – da se mijenjaju za te dane u poslu…
– radnici izaberu godišnje odmore – baš – na te dane , kako bi duže ostali na odmoru..
– radnici namjerno ostave neiskorišteni stari godišnji odmor u lipnju, kako bi spojili
radne i neradne dane.u lipnju …jer ga – moraju iskoristiti do kraja lipnja, ne.?
– itd,.itd,…

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

-….da li znate , da zbog Kolektivnih ugovora u zdravstvu, NITKO ! nema manje od 30 dana plaćenog godišnjeg, pa ako ste radili kalkulaciju na 26 dana i dobili ukupno 61 moguć slobodan dan- onda je to
ako ste zdravstveni radnik – moguće navući i do 70 slobodnih dana !

Pa, tko to more platit !

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

pusti ljude da se odmore. odmoran radnik imat će ti 4 puta veći učinak rada. kad to shvatiš, puno će bi bolje krenuti posao. nemoj biti škrta na tome jer ljudi rade da bi živjeli i da bi uživali, a ne obratno. najviše se spaja u austriji i njemačkoj pa ti vidi kako oni prolaze kroz krizu. tamo ne postoji da netko radniku uskrati godišnji. to je svetinja. drži se toga i imat ćeš duplo više. a ovi naši seljaci koji bi najradije radniku uskratili godišnji, oni su osuđeni na propast kad tad. godišnji odmor – to je radnička svetinja radi koje radi godinu dana. kad to shvatite, tad ćemo biti kao švicarska.

...povijest se ponavlja...

pusti ljude da se odmore. odmoran radnik imat će ti 4 puta veći učinak rada. kad to shvatiš, puno će bi bolje krenuti posao. nemoj biti škrta na tome jer ljudi rade da bi živjeli i da bi uživali, a ne obratno. najviše se spaja u austriji i njemačkoj pa ti vidi kako oni prolaze kroz krizu. tamo ne postoji da netko radniku uskrati godišnji. to je svetinja. drži se toga i imat ćeš duplo više. a ovi naši seljaci koji bi najradije radniku uskratili godišnji, oni su osuđeni na propast kad tad. godišnji odmor – to je radnička svetinja radi koje radi godinu dana. kad to shvatite, tad ćemo biti kao švicarska.

...povijest se ponavlja...

Molim Vas- shvatite ….U ZDRAVSTVU NEMA TKO RADITI..!!! Nema dovoljno liječnika, sestara,
u ljekarništvu nema dovoljno magistara, tehničara…u industriji nema tehnologa …

Plaće su astronomske ..i one su glavni KRIVAC lošeg stanja u zdravstvu. VISOKI standardi rada,
a za koje tržište ? 4,5 MIL STANOVNIKA ?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Delboy, potpisujem.

da, draga moja miami, visoki standardi i astronomske plače! baš zato nedostaju kadrovi! pa ne živimo više tamo na nekom brdovitom balkanu, već smo dio EU 700 mil stanovnika!!


da, draga moja miami, visoki standardi i astronomske plače! baš zato nedostaju kadrovi! pa ne živimo više tamo na nekom brdovitom balkanu, već smo dio EU 700 mil stanovnika!!

radna snaga morat će se uvoziti. ja se čudim da miami već nije krenula po regiji ili u siriji tražiti doktore. sve je to kvalitetan kadar. što prije ih uzmeš, to bolje. jer kad svi odu u njemačku i englesku, tko će nas onda liječiti?

...povijest se ponavlja...


pusti ljude da se odmore. odmoran radnik imat će ti 4 puta veći učinak rada.

@ delboy,

iako si ti zločesti i bolesni tip s kojim se uglavnom ne slažem ovaj puta si u pravu.

Osobno mojim djelatnicima sam sugeriram kako spojiti neradne i radne dane da bi što više i što češče išli na odmor.
Za odmor im ponudim i moj Mercedes i moju vikendicu badave , plaćaju samo benzin i boravišnu taxu i hranu.
I to se mojoj tvrtci isplati.
Ako duže neidu na odmor javlja se nervoza , nemarnost , zaboravljivost , depresija , svadljivost , manje bolesti , pad efikasnosti i tvrtka gubi i u prometu i u dobiti.

A to spajanje sam vidio od nekih tvrtki iz Slovenije , koje već na poćetku godine ljudima odrede da za tad i tad moraju recimo 3 dana godišnjeg ostaviti za spajanje neradnih dana sa subotom i nedjeljom.A s druge strane što se tiće alkohola u tvrtci – ni kapi , pušenje za vrijeme radnog vremena na račun tvrtke nema , privatno telefoniranje i surfanje po internetu za radnog vremena nema i kažnjivo , besplatni gablec 15 minuta….

.

Iskreno rečeno, bilo je svega …..oko zapošljavanja….No, neka pravila su se pokazala točnima iz
prakse.

1, Domicilni radnik ..iz mjesta gdje živi i radi – JE NAJSAVJESNIJI. Društvena kontrola ga
prisiljava da radi pošteno, aktivno i požrtvovno. To cijenim najviše,
i imaju najveće plaće.

2. Radnici iz područja BIH….to je najproblematičnija skupina radnika.Žele zaradu na brz način,
skloni su sitnim prevarama , bore se za život na sve načine..koriste
sve mogućnosti koje god pronađu. Kao osobe su pažljive,osjećajne i
spremne za pomoć. Pacijenti ih obožavaju.
3,.Radnici iz susjedne županije ../ VŽ/ obrazovani, vrlo sposobni, ali perfidno traže pravne
nedorečenosti , kako bi iskamčili novac na sve načine i koristili
sva moguća i nemoguća prava iz radnog odnosa..ponašaju se superiornije
arogantnije od drugih i korisnici ih ne smpatiziraju…
4. Ostali radnici…korektni..
ZAKLJUČAK: zapošljavati na odgovornim mjestima DOMICILNO stanovništbo / a ne neodgovorne
pojedince po političkim linijama ..bez osjećaja odgovornosti ../

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Kao i svake godine, prvo spajanje moguce je vec u prvom tjednu.

Kao i svake godine, vecina zaposlenih imati ce oko 140 slobodnih dana sto vam je otprilike 40% dana u godini.
52 vikenda, 10ak praznika koji padaju u radne dane i recimo 26 dana godisnjeg.

Zanimljivo, jel?

New Report

Close