HUP: Više nećemo govoriti o minimumu od 20 radnih dana godišnjeg

Naslovnica Forum Komentari članaka HUP: Više nećemo govoriti o minimumu od 20 radnih dana godišnjeg

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Kod Agrokora se sva prava poštuju:

http://ideamislinavas.blogspot.com/

Nije mi jasno- koliko dana godišnjeg odmora pripada radnicima….!
4 tjedna uključujući vikend? tj.dva tjedna po ljeti, a onda jedan po jedan tjedan…a što , ako djelatnici hoće samo u petak, ili od srijede do petka,
pa si spoje subotu i evo veselja…što onda s nedjeljom???
Što je s dodacima na staž, na stručnu spremu, na malodobnu djecu ..???
Ako toga nema – molim Vas, dajte što prije PROPISE EU uskladite u
tim bitnim pitanjima, jer evo, mi moramo napraviti Rješenja za 2013.za g.o. svi
čekaju – a stvarno nemam pojma , kako izračunati…svaka firma radi po svom,
svi neku shemu tumače po svom…to je opći nered u primjeni propisa…
Požurite s tim, poštovani ministri ili zamjenici ..tko god.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

dodaci na staž i stručnu spremu relikti su ocvalog komunizma i nemaju veze ni s čim, osim s tvrdim komunističkim mentalitetom da se plaća ne treba zaraditi, nego se dobiva po sili birokratske prisile.

stručna sprema se dokazuje znanjem na poslu i natprosječnim rezultatima koji vode do natprosječne plaće, a ne komadom papira koji bi silio poslodavca da više plaća nekoga tko ne pruža više.

za staž važi isto, s tim da “vjernost poduzeću” u smislu tavorenja na jednom istom mjestu do besvijesti bez ikakve želje za napredovanjem može u svakoj razumnoj poslovnoj politici donijeti samo otkaz.

čak i da ne mijenja radno mjesto, radnik mora naučiti nešto novo i bolje ako godinama radi jedno isto; ako toga nema, nešto opasno ne štima. za takvu situaciju je, naravno, kriv i nesposoban menadžment.

muka mi je kad vidim nekog od 50 godina kako cvili što će izgubit posao u getrou, a koji radi 15 godina. pa to su poslovi za koje ne treba ni kv sprema, i ne bi ih nitko trebao raditi duže od 2-3 godine.

isto kao – premda mnogo bolje plaćeni – činovnici koji 20 godina zure kroz prozor ureda a onda kukaju da ih se zaštiti jer ih na tržištu nitko ne bi primio na posao.

@osi3

U pravu si.
100%.

iz ocvalog komunizma nije ostalo ništa korisno(tvornice,puno manji dugovi no danas) pa nam ne treba niti godišnji,blago nama

New Report

Close