HTPK (HTP Korčula d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HTPK (HTP Korčula d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

BV pada na ispod 100 kn.
Poslovanje ove godine i dalje negativno
dogodine kako bog da
66 kn cijena dionice
ne dam ni 50

Nekima je i po 60 ok?

Ja bi osobno malo spustio bid jer neki možda ne žele sudjelovati u svemu pa izađu. Zašto platiti više?

Nemoj misliti na m2!

Zašto plivate uzvodno?
Jaka je bujica,nećete izdržati.Sindikati udružite se i nabildajte BID.
Samo odgoda neodgodivog.Uzalud vam trud!!!!
Buregđije vrijeme je za tutanj.Trejderi i vama je vrijeme za bijeg!!!!!

U HTPK čete biti žedni mlijeka,a meda nećete okusiti.
Naravno,da može biti i drukćije ako odluči sindikat!!!!!

Nebi se složio.
Audio, porezna i ostali državni vlasnici dionica neće prodavati svoj dio niti ga dijeliti. Odluka je da ostanu na preko 25% i “zarade” nešto, tj barem vrate ono što su izgubili. Radi se o ukupno preko 500.000 dionica.
Oni prvo otpisuju 42,5% pa tek onda upisuju 35% ukupnih potraživanja u dionicma po 50 kuna.
To znači da dionicu plaćaju 110,71 kn!!
I do sada ste imali relativno veliki FF, pa nije bilo velike prodaje.

Nemoj misliti na m2!


Audio, porezna i ostali državni vlasnici dionica neće prodavati svoj dio niti ga dijeliti.

Možeš misliti…kao što nedavno “nisu dijelili” niti dionice BLJE, DDJH i druge braniteljima, a oni su potom tukli po kupnji.


Odluka je da ostanu na preko 25% i “zarade” nešto, tj barem vrate ono što su izgubili. Radi se o ukupno preko 500.000 dionica.

Državne financije su u teškoj komi i ako prodaju HPB, CO i zadnje perjanice, možeš misliti da neće prodavati nekakav HTPK?!? Ali čak i da sad ne bi htjeli prodavati, za mjesec-dva EU nam preuzima kontrolu financija zbog ogromnog deficita, a onda će se prodati SVE što je još državi ostalo, slično kao u Grčkoj…

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Htpk su se oni nadjelili. Sa nekih 85% do sadašnjih 52%.
Sad država upisuje novih cca 250.000 dionica. Fol po 50 kuna ali zapravo po 110. Nakon toga imat će ukupno nešto preko 25%+1. Ne vidim baš zašto bi onda radili dokap ako to misle podijeliti i pasti ispod 25%.
Iskreno što se mene tiče neka dijele barem će ljudi dobiti po boljoj cijeni. Do sada su im računali 300kn po dionici a branitelji su mogli dobiti 50 na burzi. Sad će dobiti onda i branitelji po novoj nominali po 50 pa će nadam se dobiti barem toliko i na burzi.

Nemoj misliti na m2!

Da budemo precizni
U PSN država i državne firme otpisuju 15,8 mil kuna (od ukupnih 21,8 mil otpisa), a dokapitaliziraju sa 13,1 mil kuna (cca 262.000 dionica) (ukupno 16)

Nakon toga “država” ima 486.000 dionica (27,5%)

FGS će imati 1.000.000 dionica (57,2%)

I ostaje nakon toga 262.000 dionica koje su FF
I do sada je FF bio velik oko 210.000 dionica i nije bilo previšne voljnih da prodaju po ovim cijenama. Vrti se tu nekih par tisuća dionica s kojima se trejda.

U prvih 10 ima oko 70.000 dionica koji nisu voljni prodavati (i po dosta višim cijenama) Dobavljači će dobiti oko 58.000 dionica koje su platili oko 110 kuna po dionici. Koliki će diskont biti spremni oni dati za gotovinu?

Najbolje je naravno prošao FGS (uz izuzetak onih koji su kupili dionice na burzi po 35-40 kn) No FGS ima zadatak ovo u par godina “nasvirati” na najmanje 100 kuna da bi pokrili svoju svrhu i trošak kapitala.

No recimo da plan u potpunosti uspije i bilanca za 4 godine bude kakvu su je projecirali. Koliko bi tada vrijedio HTPK?
Prema najavljenim ulaganjima smještaj bi doveli na prosjek 3,5-4*
Prihod digli na 15.000 eur po sobi, zaradu na cca 30% tj 4.500 eur
To su već parametri na kojima vidimo da su neki spremni uložiti ozbiljan novac.
Imovina bi bila oko 43 mil eur (realno i malo više), dugovi oko 18 mil.
Book cca 110 kuna
Ako bi na to primjenili odnos koliko je plaćen HCVT (1,32 booka) to ispadne 145 kuna. Iako ja mislim da će se tada tako nešto plaćati više.

No to naravno na ZSE ništa ne znači jer tko ovdje ulaže na 3-4 godine.
U svakom slučaju ja bi ako bude dionica volio kupiti po cijeni po kojoj je ušao strateški no nekako mi izgleda da su ta vremena prošla. Za sada treba dati njamanje 20-25% više.

Nemoj misliti na m2!


Dobavljači će dobiti oko 58.000 dionica koje su platili oko 110 kuna po dionici. Koliki će diskont biti spremni oni dati za gotovinu?

Kod Ingre je dobavljačima dionica bila obračunata po nekih 20 kn (ako se ne varam), a neprekidnom rasprodajom zatukli su je brzo ispod 10 kn, da bi se sada stabilizirala tek oko 3-4 kn…ne znači da će i ovdje biti jednak % pada, ali….

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Ovdje se jos uvijek nista ne zna.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Nakon dokapitalizacije br dionica raste četiri puta,istina BV pada sa sadašnjih 175 na 96 prema predviđenoj bilanci na dan 31.12.2012.
Za zaraditi 5 kn po dionici netto treba ostvariti dobit od preko 8 mil kn.
A to neće biti ostvareno ni 2017.pa bi po toj računici FGS koji ulazi po 50
možda mogao i nešto zaraditi.
Ipak ne smijemo zanemariti ni činjenicu da je gotovo cijelo okruženje EU/Slovenija i
Italija/kao i BiH i Srbija,a i u Mađarska ne cvjetaju ruže.A i mi smo na koljenima.I tu leži veliki potencijal za povećanje turističkog prometa.Bez
domaće potražnje turistička industrija i nije dobar posao.I zato smatram da će
sa izlaskom iz krize,a to će se sigurno dogoditi,sedam mršavih krava je iza nas,pa koja godina osrednjih,a onda sedam godina debelih.
I zato će vjerovatno profitabilnist biti i povoljnija ,a samim time i cijena
dionice.
Ali taj pozitivan globalni utjecaj neće utjecati samo na HTPK,već će to utjecati
i na ostale turiste.Smatram da 50 po dionici za dugoročnog investitora nije
skupo,ali treba ipak uspoređivati sa potencijalom ostalih turista.

Samo ne usporedba sa INGROM.Kada su u iNGRU ulazili dobavljači po dvadeset oni su kupovali BV od blizu 30.Naknadno je utvrđeno da su podaci falsificirani pa je
mapokon u prijedlogu PSN revizor utvrdio Bv od 4,66 sa tendencijom pada na niže.
Istina da cijena nebi tako drastično pala da nije bilo dobavljačkih dionica,a kupci koji su preuzeli štafetu su je prebacivali jedan drugome po sve nižoj cijeni.I oni su mislili da kupuju veći BV.
To u HTPK nebi trebalo biti jer bi se od iduće godine trebalo stabilizirati poslovanje,a samim time nema razloga za pad cijene.Ali ako se kupnja izmakne,a izmakniti će se, dobavljači gladni keša će tući po BIDU,tako da će se ovo vjerovatno skupljati na nižim razinama.

http://www.slobodnadalmacija.hr/Dubrovnik/tabid/75/articleType/ArticleView/articleId/223483/Default.aspx

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

New Report

Close