HTPK (HTP Korčula d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HTPK (HTP Korčula d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ne samo pratim trgovanje na ovoj dionici dosta dugo. Valovi od 50 do 70 kuna su viđeni već najmanje 10ak puta u 2-3 godine. Pa prema tome zaključujem. Mogu ja ponovo analizirati i samu tvrtku ali sad je previše nepoznanica, a ove informacije iz Fine su vrlo nerazumljive.
Uprava je zakopčana do grla iako da idem na skupštinu dobro bi ih izrešetao, ali malo je daleko. Ima tu dosta nejasnoća.

Nemoj misliti na m2!

Danas u jutarnjem clanak o htpk-u. Kazu da ce drzava ostati vlasnik 25% dionica, jer ne zele proci kao sa beljem. Belje su prodali za 1kn i time propustili veliku zaradu

Prolistao cijeli Jutarnji i nigdje nisam našao članak o HTPK….onda država sudjeluje u dokapitalizaciji…nije loše…

onda je mozda bio vecernji, no tekst je istinit 100%. Spominjale su se velike privatizacije i od turista htpk i jdra. O jdra samo kratko da planira velike investicije, a o htpk-u da drzava planira zadrzati 25%, jer je puno izgubila davsi belje po 1kn.

Tiskano izdanje novina

Nisam našao ni u Vecernjem, možda od jučer….

Ne znam. Bio sam u posjetu stricu, on redovito kupuje dvoje novina. Prelistao sam novine i procitao clanak. Nema nista posebno, osim tih 25% i usporedbe s beljem.

Da piše u Vecernjem od jučer, najvjerojatniji novi vlasnik će biti FGS Prosperus, ali sa većom cijenom nego prvi put….

Evo moj post sa drugog foruma od 28.8.:

“Kad već spominjem prvi pokušaj Lagune i ekipe iz Auctora. Inače posjetio sam Lagunu ove godine, lijepo to izgleda. Izgleda mi da znaju što rade. Sobu, a ni onu kučicu nisam mogao dobiti jer je sve bilo rasprodano.

Da su samo bili malo skromniji mogli su uspjeti. Book je 180 kuna, država je bila spremna otpisati dobar dio, a nešto bi otpustili dobavljači i banka pa bi book nakon toga otišao dosta preko 200 kuna.
Da su išli osvojiti 51% u prvoj dokapitalizaciji tj izdali 430.000 dionica po 100 kuna svi bi bili sretni i zadovoljni. Book bi nakon toga bio 130-140 mil tj 150-170 kuna.
U drugom krugu, a svakako bi se morala raditi još neka dokapitalizacija mogli su osvojiti solidan postotak jer ih se po tim uvjetima nije moralo ni isključivati. država bi u prvom djelu ostala na 25%+1, a u drugom bi otišla ispod 20 i to bi u jednog dana za nešto mogla i prodati.
Auctor je mogao uložiti 40 mil tuđih novaca i preuzeti firmu, a drugom dokapitalizacijom osvojiti bar još 20% i bili bi vlasnici 70% tvrtke koja knjigovodstveno vrijedi 160-180 mil kuna.
Dokapitalizacijama bi se zatvorili kratkoročne obveze i skupio neki novac za prve investicije. Banke bi bez problema reprogramirale sadašnje kredite i dodale još malo za obnovu. Za 3-4 godine tvrtka je na nogama i radi godišnje 80-100 mil kuna prihoda. Dalje je lako.
Naravno bolje je za istih 40 mil kuna biti vlasnik 90% tvrtke a sad je pitanje s kim se moraju natjecati. No mislim da njih nisu zaustavili ni iz Audia, ni dioničari, ni iz Vlade. Ako su šuškanja točna onda je jasno zašto nije prošlo “

Nemoj misliti na m2!

Nije mi baš jasno što se spominje JDRA? Pa ona je privatizirana, država drži neki zanemarivi broj dionica koje su vjerovatno rezervirane zbog nekog spora?
Možda crikvenički Jadran (u stečaju)?

Nemoj misliti na m2!

Iz izvješća uprave o prethodnom planu :

“… većinski vlasnik AUDIO nije odobrio ovaj Plan, u smislu predložene nominalne vrijednosti dionice, te strukture vlasništva nakon predložene dokapitalizacije.. “

Nemoj misliti na m2!

@Plavac

sduvnja1, 02.09.2013. u 07:03
Da piše u Vecernjem od jučer, najvjerojatniji novi vlasnik će biti FGS Prosperus, ali sa većom cijenom nego prvi put….

Ako bude Prosperus, ne valja.
To je onda prelijevanje iz supljeg u prazno.
Drzava izlazi i ponovo ulazi.
Prosperus ima los poslovni track record, nema kapitala, nikakav menadznent i o samom turistickom poslu ne zna nista.

Nemojte tako, pa to su strčnjaci za sve 🙂
Šalim se malo, no prema planu operativno tvrtku nebi vodio Prosperus. Ovo je jedan od načina da vlast kaže da je nesposobna upravljati i ovom tvrtkom (ne znam samo zašto su si umislili da onda mogu upravljati državom) pa će to ako to preuzmu iz prvog plana raditi Laguna ili netko drugi. No država si ostavlja osigurač u vidu 25+1% da nebi npr novi vlasnik ponašao pretržišno pa prebrzo kapitalizirao ovu akviziciju.

Nemoj misliti na m2!

New Report

Close