HTPK (HTP Korčula d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HTPK (HTP Korčula d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


opet danas umjetno pumpanje bida kako bi se prodalo po koliko toliko prihvatljivoj cijeni. bid jači od aska (3.098 naprama 3.004). zadnji put viđeno koncem veljače kad su naivni kupovali na 60 – 68 kn. u tijeku je potraga za naivcima koji će kupit po 40, a ubrzo će vrijediti 10. unatoč višim matematikama nekih uvaženih kolega.

Uglavnom se slažem..Ja sam kupovao danas na 35,u očekivanju da će moći dokupiti 18 kom po
10 i da bi to možda mogl0 provući na Skupštini.A da li će i dionica ići na deset.
Ja mislim da neće,čak bi se usudio reći da prijedlog o dokapitalizaciji po
10 neće proći na skupštini jer to treba izglasati barem 75% glasača.
U pravu ste da je BID bio mapumpan radi izlaza,ali učinilo mi se da je kupnja
na 35 postala jako interesantna.
A koliko vrijedi dionica?.
Zaista teško pitanje.
Tržište kaže 35.
P/S 35/109 =0,32
Hotel Makarska koji se isto privatizira i trži se na preko 2
Znači analogno tom pokazatelju cijena bi trebala biti 200.
BV, prema prijedlogu iz predstečajne nagodbe prije dokapitalizacije trebao biti
oko 190.
A koliki je stvarni bv.
Knjigovodstven 190.
Neki u Korčuli pričaju da je firma pojela sama sebe jer su dugovi toliki da
bi se eventualnom prodajom imovine, ako bude stečaj.jedva pokrili dugovi od
125 mil.kn.
Lokalpatrioti iz gradskog vječa grada Korčule pričaju o imovini teškoj gotovo 500 mil kn.Dakle ,NAV je 8xx,preko osamsto kn po dionici.Lokalpatrioti,oni su bumbišti.To su oni koji bubaju nesuvislo.
FGS će ući tek kada izvrše dubinsko snimanje i utvrde vrijednost poduzeća,a za Skupštinu im je već ponuđeno,možda i dogovoreno da će dokapiztalizirati po 10 i na taj način spasiti sezonu.Ulaze,a još ne znaju što kupuju.
Sve u svemu jako neozbiljan pristup većinskog vlasnika-države.
Najprije su ih otpilili banke,možda ih otpile i FGS jer oni još poduzeće nisu snimili,a ako FGS dobiju i krasnu sliku nakon dubinskog fotografiranja,vjerovatno će im je upropastiti mali dioničari na Skupštini i ne odobriti im ulazak po ovoj cijeni.
Ja bih se usudio progrnozirati da će ulaz biti između 10 i 100.A sredina je od 50 do 60.I da će tada dionica biti barem toliko.
Dakle 0d 10 do 100.
Rizik da,ali kako mislim da neće biti stećaja šansa da sačuvam kapital velika,sa šansama na veliku zaradu.

a eno kolika je knjigovodstvena lemeridian lavu pa je prodaju za 40 milja

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

kd nikad ni je imao ovoliko jaku keš poziciju ( u %) zašto ? to se i ja pitam.
tu se ne radi o nekoj isplati jer svi koji su mislili izaći su već izašli.
Vaš link …[/url]

who dares, wins

KD. Skoro 14% novca, to je cca 8 mil kuna, a stiže i ne mali iznos dividendi uskoro. Znači novac da zadrže poziciju nebi trebao biti problem, samo trebali bi ipak tražiti i neku garanciju za drugi krug.
Po meni ovaj je prijedlog ispipavanje. 2 krug, iznos i cijena su stvari za pregovore. Ipak treba skupiti tih 75%, a atmosfera na otoku im ne ide u prilog pa bi mali mogli glasati protiv jer ni upravi ni državi ne vjeruju, a kamoli nekim mešetarima. Pogotovo kad se sad već sve razvlači po novinama.
S druge strane nisu ni ovi iz Auctora bez utakmica u nogama, najjednostavnije im je prijedlog napraviti zanimljiv investitorima (kao što su i sami) pa da isti glasaju za njega. Vrlo jednostavno ovaj prijedlog mogu prilagoditi i na samoj skupštini. Osvojiti ovom dokapitalizacijom 90% ili 75% nije im sad toliko važno. Oni su ionako zacrtali iznos, 40 mil a to je zasigurno tek prva od dokapitalizacija. Tvrtka će trebati još dosta novaca i ulaganja pa će sigurno već od jeseni morati pronaći nove izvore. Kad se pogleda kako su to radili u nekim svojim drugim ulaganjima HTPK očekuje brza obnova kapaciteta. Ako sve ovo prođe u HTPK će u 2 do 3 godine biti ulożeno najmanje 100-150 mil kuna. Taj se novac sigurno neće moći u potpunosti pokriti zaduživanjem jer bilanca to nebi trpila. Zato ide isprobani recept, dokapitalizacija 2 krug u kojoj će se dati “svima” da upišu koliko žele (ovdje će zasigurno svoje pozicije većinski vlasnici učvrstiti i privatnim ulaganjem ili povezanim tvrtkama, upisujući ono što drugi ne upišu). A nakon toga i revalorizacija imovine nebi li tvrtku mogli dodatno zadužiti i po malo vraćati uloženo kroz dividende ili isplate iz rezervi. U istima će biti 80 mil kuna pa kolika god bila nominala to je 2 puta više po dionici nego ono što je upisani kapital.
Ako pogldate Lagunu vidi se da oni kredite imaju samo zato da ulažu negdje dalje jer u financijskoj imovini imaju dovoljno da odmah otplate kredite, a tvrtka je temeljito obnovljena i posluje sa dobiti od 12,5% a kad odbijemo i amortizaciju i financisjke rashode (koji nemaju veze sa polovanjem) EBITDA je 27 mil kuna ili oko 27%.

Nemoj misliti na m2!


kd nikad ni je imao ovoliko jaku keš poziciju ( u %) zašto ? to se i ja pitam.
tu se ne radi o nekoj isplati jer svi koji su mislili izaći su već izašli.
Vaš link …[/url]

Oni ne smiju kupovati dionice gdje je MCAP manji od 300 mil kn.
Sadašnji MCAP HTPK je nešto manji od toga cca 15 mil kn ,ili 2 mil EURa.
Samo dvadesetak puta.S obzirom da im je ulaz bio preko 400 jasno je da će oni biti protiv dokapitalizacije po 10.Protiv će biti i Floričić i to je već 8,5% glasova protiv.
S obzirom da država već ima 52,28% da bi ovaj prijedlog mogao proći potrebno
bi im bilo još glasova da prijedlog prođe.A glasovi se kupuju na burzi.
I zato bi se uskoro moglo očekivati da se kupnja pojača od strane zainteresiranih za dokapitalizaciju,kao i onih koji su protiv.Tu nam KD ne može pomoći jer ne smije kupovati.Floričići bi trebali krenuti i nastojati
smanjiti cijenu ulaza i trebali bi u koaliciju narodnog sporazuma sa KD i sa malim dioničarima.Pasivnost može biti kobna.
Za sada imamo potpunu pasivnost prvih deset.Niti kupuju niti prodavaju što je u najmanju ruku ćudno.I oni se izgubili.
Mili Bože,kud sam zašo,ne znam puta,ne znam staze.
Ćudno je i da ne dokupljuju mali investitori,veliki pušioničari na ovoj dionici,jer neki su ulazili i na 600 prije pet godina.
Mislim da je ova Skupština nepripremljena i da glavna točka tj.dokapitalizacija po 10 neće proći.
Da li će to biti i stečaj ili će se pokušaj strateške deraćine odgoditi nakon sezone?
Smatran da će se tek na jesen/zima privatizacija i odraditi.Sadašnja je
nepripemljena i neozbiljna.Država kao država!!!!!!!

Kupnja po 35 može biti dobra,ipak što niže to bolje.Očekujem med i mlijeko za strpljive.

ma lopina ti si pomješao oif i mf.

who dares, wins

ma ni je on zlonamjeran nego si napravi krive postavke i onda mu je cijela teorija šuplja zbog grešaka na imputu. [emo_naivan]

who dares, wins


ma lopina ti si pomješao oif i mf.

Pa to vrijedi i za OIF i za ZIF. 100 mil kn minimalni free float,350 mil kn
MCAP ili 300 mil kn MCAP ako si unutra.Upravo radi tih pravila su najviše i stradale dionice gdje je bilo puno fondova i fondića.Oni su izlazili,a na kupnji
samo neinstitucionalni ulagači i ode mast u propast.
Smatram da bi ulazak u crobexplus trebao biti dostatan da dioinica postane i fondovska dionica.To bi nam puno povečalo likvidnost na tržištu,a samim time
podiglo cijene ovih naših bedaka/naročito iz posebnog režima/

U HTPK će biti meda i mlijeka,naravno za kupce na ovim razinama od /30-50/.

griješiš lopina. kd ima takvog smeća od dionica da ti mozak stane. pogledaj gdje su sve vlasnici raznoraznih dionica od bosne na dalje. malo dublje moraš zaviriti gdje su glasali ili nisu bili prisutni na glavnim skupštinama. ima to na njihovim stranicama. ono se je odnosilo na mirovinske fondove.

who dares, wins

Pokušao sam već ja napisati da ovo ne vrijedi za otvorene inv. fondove ali ne vrijedi, a netko mi je čak i zbrisao post. Neda mi se sad ponovo tražiti i citirati pravilnik.

Nemoj misliti na m2!


griješiš lopina. kd ima takvog smeća od dionica da ti mozak stane. pogledaj gdje su sve vlasnici raznoraznih dionica od bosne na dalje. malo dublje moraš zaviriti gdje su glasali ili nisu bili prisutni na glavnim skupštinama. ima to na njihovim stranicama. ono se je odnosilo na mirovinske fondove.

Ma ne radi se o pravu glasa.
Oni ne mogu kupovati dionice sa manjim MCAPom od 300 mil kn.
Dakle,oni ne mogu kupovati HTPK po ovim cijenama.Čak je upitno da li bi mogli
dokapitalizirati kao sadašnji vlasnici i da steknu pravo na eventualnu dokapitalizaciju ako prođe.A puni su smeća.Da li je to i Badel,ili ostali
turisti koji su pali u bezdan u odnosu na njihov ulaz.
Taj zakon je pokosio sve male fondove u Hrvatskoj.Finvest i njihovi equitii ZIF Brin su bili puni smeća.A što je bio AUREUS sa Zvećevom,Elektrprometom,Brodomerkurom,Saponiom.Svi su imali svoju Golgotu sa ulaskom u te dionice koje su tada čak bile i likvidne.Sa tim zakonom ti
bivši ,čak i prvoligaši su vračeni u teću,neki i u općinsku ligu s obzirom da su fondovi mogli
prodavati,što uvijek mogu,a ne mogu kupovati.Da se to nije dogodilo u HTPK
da nisu izlazili fondovi i naravno da AUDIO nije dijelio braniteljima cijena bi sigurno bila 100 i više i dioničari nebi trpili ovakve gubitke.
Ali to je sve iza nas i jedina prava opasnost za zabijanje cijene ove dionice u prah i pepeo bi bio izlazak KD iz ove dionice.Uvjeren sam da će čekati rasplet ili neku dobru ponudu za svoj paket.

U HTPK će za strpljive teći med i mlijeko!

Meni se čini da je ono jučer bio prije neki napad panike nego planirani izlaz. Cijeli dan skupljali su se nalozi na prodaji oko 39 kuna. Bilo je nekih 600 dionica u jedno desetak i više naloga. Kupnje je bilo i po 37, ali se kupnja prema kraju dana povukla i onda je netko započeo lavinu. Lupio je jedan veći po prodaji i u zadnjih 10-15 minuta skoro svi ovi mali nalozi jedan po jedan krenuli prodavati? Panika je u zraku i netko to znalački koristi. Moglo je sve i potpuno obrnuto završiti, lupanjem po prodaji, ali živci su ovaj puta popustili prodavačima 🙂

Nemoj misliti na m2!

New Report

Close