HTPK (HTP Korčula d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HTPK (HTP Korčula d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Hmm … Brisan mi je post?

A napisao sam samo da prema članku koji je objavio Poslovni Audio bi trebao prepustiti HTPK indirektno Auctoru. Auctor je vlasnik Lagune koja je pak vlasnik Dalmacija hotela, tvrtke sa kapitlom od 20.000 kuna koja bi trebala preuzeti HTPK. Isti taj Auctor nezakonito upravlja Lagunom jer nije objavio ponudu za preuzimanje (imate na stranicama Hanfe) i sad bi država trebala ući u posao sa njima?

Nemoj misliti na m2!

mali dioničari imaju 47% tako da je odluka na njima

Ovo nije nagovor na kupnju ili prodaju spomenutih dionica


Hmm … Brisan mi je post?

A napisao sam samo da prema članku koji je objavio Poslovni Audio bi trebao prepustiti HTPK indirektno Auctoru. Auctor je vlasnik Lagune koja je pak vlasnik Dalmacija hotela, tvrtke sa kapitlom od 20.000 kuna koja bi trebala preuzeti HTPK. Isti taj Auctor nezakonito upravlja Lagunom jer nije objavio ponudu za preuzimanje (imate na stranicama Hanfe) i sad bi država trebala ući u posao sa njima?

I sad bi mali dionicari takvim buducim vlasnicima trebali vjerovati na rijec kad ce i po kojim uvjetima ici u dokap u drugom krugu.



Hmm … Brisan mi je post?

A napisao sam samo da prema članku koji je objavio Poslovni Audio bi trebao prepustiti HTPK indirektno Auctoru. Auctor je vlasnik Lagune koja je pak vlasnik Dalmacija hotela, tvrtke sa kapitlom od 20.000 kuna koja bi trebala preuzeti HTPK. Isti taj Auctor nezakonito upravlja Lagunom jer nije objavio ponudu za preuzimanje (imate na stranicama Hanfe) i sad bi država trebala ući u posao sa njima?

I sad bi mali dionicari takvim buducim vlasnicima trebali vjerovati na rijec kad ce i po kojim uvjetima ici u dokap u drugom krugu.

[/quote]

Što je pjesnik htio reći:Mirko,pazi,metak,vikne Slavko.
Organizirani mali dioničari,a kao prvi znak da to i jesu bi trebale biti dopuna dnevnog reda i ostvarivanja prama na dokapitalizaciju.
Moglo bi se dodati još toga ali pokretaći askcije bi trebali biti KD
i Floričić seka.
Inače ode mast u propast.
A šđto vi koji imate više stotina komada ne žrtvujete recimo vas
50 po 100 dionica /5.000 kom/ na granicu gornje blokade od 61,87 i pružite prliku da netko iz zasjede to sve pomete i da se otkrije da
postoji interes ne samo buregđija ,kojima i sam pripadam,već i ozbiljnijih investitora.
Krava se napasla,vime je puno mlijeka.
U HTPK će biti obilato mlijeka ako mali dioničari pomuzu kravu,
a mogu ostati i žedni ako ne znaju musti i to prepuste FGSu.

Malo tehničkih detalja.
dioničari LVCV rade na tome da uđu u crobexplus i u sektorski indeks.
Trguju po9maloo9 swvaki dan.
Potrudite se i vi,pa bi se mogla povećati i likvidnost.
Za ulazak u crobexplus treba biti ispunjen uvijet da se u razdoblju
od 01.02. do o1.08.ne trgujeje više od 37 dana.Do danas smo propustili
25 dana i možemo još propustiti dvanaest dana.
Danas smo ispunili kvotu.nije velika ali se trgovalo.Ja sam bio ovaj
veliki kupac od dva komada.
Drugi uvjet je MCAP free floata deset miliona kuna.S obzirom da ima cca
200.000 takvih dionica uz cijenu od 50 i taj zahtjev ispunjavamo.
Ako uđe FGS a nas ne ubace u dokapitalizaciju tada će biti dostatno
da cijena dionice bude 23,50 pošto će i dionice koje posjeduje država ući u free float.
Dakle,dan D bi bio 31.07.da bi ostvarili pravo da postanemo važan
faktor u sektorskom indeksa i crobeksu plus što bi makar i kratkoročno
moglo jako pozitivno djelovati na cijenu dionicu,jer bi
indeksni fondovi trebali kupovati te dionice.I to bi nam moglo dati
krila i priliku za bijeg,ako ova priča završi loše i ne uspijemo ostvariti pravo na dokapitalizaciju.
U HTPK će biti ili opa ili tropa,druge nema naravno u odnosu na sadašnju cijenu od pedesetak kuna.

Donja blokada 29,51.Mislim da bi to bila dobra kupnja.
Ne trebate se nabidavati ispod te cijene jer ako udre neće
vas skupiti.Najprije blokada pa tek tada trgovanje.
Ovo mi izgleda kao izlazak nekoga tko je izgubio svaku nadu,ali kako
nam nije davao podršku na kupnji očito se radi o amateru ili možda o
KD jer oni se nalaze u teškoj situaciji.
Oni kao fond mogu ulaziti samo u dionice koje imaju 100 mil minimalni
free float,i 300 mil MCAP.A HTPK to ni8je a neće ni biti???
Nakon dokapitalizacije No 1.br dionica raste za 4 mil komada.
Tada BV pada na nešto preko 30 kn i KD sigurno puši jer bi dionica
trebala skliznuti na vjerovatno tu cijenu i možda bi oni bili voljni
prodati cjelokupni paket po toj cijeni.
Da li će se naći neki investitor koji će im ponuditi 29,51 kn za njihovih 4,91% tj 21.000 dionica.Kupnjom tog paketa automatski stiče pravo da da protuprijedlog za skupštinu i pokrene drugi krug dokapitalizacije.Naravno da bi taj investitor trebao imati dodatnih
cca 3.6 milkn za dokapitalizaciju po 10 jer bi u slućaju da uspije
i prijedlog o dokapitalizaciji imao pravo na 360.000 po 10.I imao bi
prosječan ulaz oko 11.
Ako bi taj veći investitor kupio i po 25 taj paket prosječni ulaz bi mu bio 10,80.Dakle ne bi se bitno smanjio prosječni ulasz pa nebi u slućaju drugog kruga
dokapitalizacije nešto značajnije profitirao.

Ali bio bi osiguran da u slučaju neuspješnog drugog kruga za nas male
dioničare neće ni izgubiti jer i bez drugog krugaq dionica nebi trebala
ići ispod 25-30.

Ako KD Viktoria ostane u dionici i ne može dokapitalizirati čak i da prođe drugi krug na glavnoj skupštini jer HTPK nije fondovska dionica
oni će glasati protiv dokapitalizacije dva i prava na dokapitalizaciju jer će im dionica dodatno
pasti.Normalno da bi KD i Floričić trebali pokrenuti akciju da bi mali
dioničari zaštiztili svoju imovinu u HTPK.

Smatran da je HTPK prvi ispit malih dioničara u predstečajnim nagodbama.Ako se tu izbore,dogovore i zaštitesvoja prava vrijednost dionica DLKV;ELKL
i ostalih predstečajuša će dobiti na cijeni.U protivnom ode mast u propast i to ne samo u HTPK
već prema zakonu spojenih posuda će u ponor povući i ostale.

U/ HTPK će biti meda i mlijeka ako mali dioničati odluče pomusti kravu,
a suha jezika ako budu pasivni.

Svašta tu pišete. Prvo KD nema takva ograničenja jer ni do sada onda nebi mogao biti u HTPK. I baš bi izlazili sa 100-200 komada. Takve stvari se odrađuju mimo burze, pa ako oni nebi išli u dokapitalizaciju sigurno znaju nekog tko bi.
Protuprijedlog na skupštini može dati svaki dioničar i to nije neka nauka, puno je bitnije da bude smislen i da ima širu podršku. Koliko ja čujem po Korčuli su jako ljuti zbog svega i imaju osjećaj da im netko otima nešto njihovo za male novce. Pogledajte malo forume. Kao i obično miješa se tu i politika, i svaki čas čekam da i Ruža nešto kaže o tome 🙂 Sad se naravno pitaju zašto se njima nije ponudilo da oni dokapitaliziraju tvrtku a spremni su bili dati puno više za 25%+1 ali im država nije dala. Pa bazen koji su sagradili je koštao 40 mil kuna, a po njima hotelsko vrijedi puno više nego što se piše u knjigama. Možda ljudi i znaju?

Nemoj misliti na m2!

Pomognite ovog sirotu na 30 od 184 kom.Još samo 19,700 kom i pružite priliku KD da se iskrca.

Što bude veći promet na ovim razinama šanse za drugi krug su sve veće i veće.Za sada smo slabi.Samo buregđije kojima i sam pripadam su u ovoj dionici.I mali špekulanti.Ali ne zaboravite sindikat,ovo je idealna prilika za dobar ulaz.

U HTPK najprije čaša žući,a tek tada možda med i mlijeko!!!!!

aliborop,što je to svašta.
Činjenica da nam KD nebi trebao biti saveznik za dokapitalizacije.
Što9 veći br dionica po 10 vrijednost nji8hovog portfelja pada.Oni su
za tih svojih 20 dionica platili vjerovatno 4 mil kn.Sada je to palo na vrijednost ispod 800.000 kn i prijeti im dodatno klizanje na 400.000.
A to je može biti žestoki udar na njihovu imovinu,koju bi trebali braniti.
Vlasnici dionica u Korčuli su ljuti,mi ostali mali dioničari još ljući,
KD bi trebao biti najljući.

Napomena:da bi neka dionica bila fondovska MCAP treba biti minimalno
350 mil kn za nove fondovske ulagače,a fondovi koji su unutra pravo
na kupovinu imaju samo ako je MCAP iznad 300 mil kn.KD bi u ovom slućaju,morao tražiti odobrenje od HANFE za eventualnu dokapitalizaciju
u drugom krugu.A ako predlagatelj dnevnog reda za Glavnu skupštinu
tj.većinski vlasnik država ima ozbiljnun namjeru da i malim odobri
dokapitalizaciju to bi mogli i odobriti.Ali ako su to samo spomenuli usput onda neće odobriti i mali dioničari gube potencijalnog saveznika
tj.KD jer tih 5% glasova može biti odlučujuće.
Zahvaljujem na komentaru!!!!

Laburisti o HTPK!![/url]

Kao što sami pretpostavio sad će početi predizborni rat. Kost je bačena 🙂
Koliko ja čujem svi su protiv da se rješenje traži na brzinu i preko nekih sumnjivih fondova i mešetara.

Nemoj misliti na m2!

IKorčula[/url]

Ivan Andrijić, vijećnik u GV.

Nemoj misliti na m2!

opet danas umjetno pumpanje bida kako bi se prodalo po koliko toliko prihvatljivoj cijeni. bid jači od aska (3.098 naprama 3.004). zadnji put viđeno koncem veljače kad su naivni kupovali na 60 – 68 kn. u tijeku je potraga za naivcima koji će kupit po 40, a ubrzo će vrijediti 10. unatoč višim matematikama nekih uvaženih kolega.

New Report

Close