HTPK (HTP Korčula d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HTPK (HTP Korčula d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kolega lopina.
Evo moj slucaj je da imam oko 1200 dionica sto znaci ako, kako kazu kolege, na svaku dionicu imam pravo kupiti 18 komada, mogu kupiti 21600 ili mi treba 216000 kn. Iskreno niti nemam trenutacno kes a ni da ga imam sumnjam da bi dao.
Svi zaboravljaju onih preostalih 60 m duga. Cini mi se da ce se ovih 40 jako brzo istopiti a napredka nece biti.
Jedina pozitivna stvar je da bi netko tko ima kesa i zeli ulagati u htpk da stekne pravo kupnje dionica u drugom krugu trebao imati dionice do nekog datuma.
Koliko bi vi dali danas za dionicu htpk znajuci da ce te sutra ili za 10 dana imati pravo kupiti 18 komada po postojecoj jednOj dinici?

@readone1
Zato je bitno da se drugi krug dokapitalizacije veže za dionicu, a ne dioničara tako da svoje pravo možete prodati. To je sasvim legitimno, a u protivnom će doći do nekih muljaža tipa da netko piše dionice na nekog drugog i ugovara prodaju dionica nakon dokapitalizacije. Treba prekopirati model kako je to napravljenu u dalekovodu gdje se isključuje pravo sudjelovanja dioničarima iz prvog kruga. Time bi i vi prodajom dijela svojih dionica mogli sudjelovati u svemu. Npr 3/4 prodate (900 x 55) pa skupite 50.000 kuna za koje kupite 5000 novih dionica pa imate ukupno 5300 dionica koje bi mogle vrijediti više od 100.000 kuna nakon svega.

Ne tvrdim da će išta od toga dogodit, ovo je samo malo matematike za razonodu. No dioničari bi bez obzira trebali nastupiti zajednički i organizirati se prije same skupštine.

Nemoj misliti na m2!


Kolega lopina.
Evo moj slucaj je da imam oko 1200 dionica sto znaci ako, kako kazu kolege, na svaku dionicu imam pravo kupiti 18 komada, mogu kupiti 21600 ili mi treba 216000 kn. Iskreno niti nemam trenutacno kes a ni da ga imam sumnjam da bi dao.
Svi zaboravljaju onih preostalih 60 m duga. Cini mi se da ce se ovih 40 jako brzo istopiti a napredka nece biti.
Jedina pozitivna stvar je da bi netko tko ima kesa i zeli ulagati u htpk da stekne pravo kupnje dionica u drugom krugu trebao imati dionice do nekog datuma.
Koliko bi vi dali danas za dionicu htpk znajuci da ce te sutra ili za 10 dana imati pravo kupiti 18 komada po postojecoj jednOj dinici?

Imate 1200 dionica.A nemate novaca ako bude dokupa.
Ako ne idete dokup,a bude vam omogućen morate prodati jedan dio da se dočepate potrebne gotovine za dokup.
recimo da je cijena 40,ali kada bude jasno da je dokup izvjestan možda
bude i skuplje,a možda bude i jeftinije ako se pojavi više prodavača
sličnih vama od onih koji su spremni za kupnju radi dokapitalizacije.
Možda budete morali prodavati na 30 ili možda dobijete 60 i više.
Ali sa dionicama koje budete imali u portfelju morate ići u prodaju
ako ne želite biti ući u dokapitalizaciju.

Konkretno,ako možete prodati po 50 za 1oo dionica možeš dobiti 5000 kn
umanjeno za proviziju.
ako nemate keša prodate 78,27 dionica i zato dobijete 3.910 kn za koje
možete kupiti 391 dionicu i ostalo vam je 22 pa imate 413 dionica.

Jedino je sigurno da ne smijete pasivno promatrati jer 413 uz prepostavljenu cijenu od 50 i dokapitalizaciju 18 komada po deset vam
povečava imovinu za više od četiri puta odnosno izgubiti ćete četiri
puta manje.

Da li će tih 413 dionica poslije dana D vrijediti više od 5.000 pojma
nemam tj.da li će cijena biti veća ili manja od 12,1.
Isti obračun je i za kupca koji kupuje po 50,samo on ima pravo na kupnju većeg broja dionica i mora imati keša jer je on kupio vaših 78 dionica.
A kolika će biti vrijednost ili fair vrijednost dionice odlućit će tržište.Trebalo bi uzeti u obzir i budući BV i budući P/E i budući p/s
pa pokušati utvrditi fair vrijednost dionice.A to je nemoguće na našem
tržištu.HTPK se može napucati u nebesa,ali i zabiti u prah i pepeo.
Koliko bi bio uspješan drugi krug.Što god bude više pasivnih pro9matrača u eventualnom drugom krugu dokapitalizacije oni će više
fubiti a korist će ostvatiti dokapitalizanti jer će svi pokazateljibiti povoljniji radi manjeg broja dionica,ali i slabija bilanca je ulazi manje keša u firmi.

U svakom slučaju interesantno razdoblje pred nama.
Mislim da će biti i meda i mlijeka,naravno u odnosu na sadašnju cijenu od 40.

Uglavnom niko nista ne zna. Puno razlicitih kombinacija a kako ce se karte posloziti bojim se da cemo zadnji saznati, kako to i biva.
Dali je igdje izasla ikakva obavijest o prekidu predstecajne?
Po meni je to bolja opcije od ove. Naime ako se dogovore na temelju smanjenja temeljnog se izda novi broj dionica bankama i drzavi i onda se ide u prodaju.
Po nekim kalkulacijama preostali dug bi trebao biti vise manje isti a drzava kao najveci dionicar bi zadrzala vise od 50% firme i onda u prodaju. Ovako se daje skoro cijela firma fgs za sicu a opet kazem, i da fgs ude u htpk sa 40 m opet ostaje nekih 60m duga. Nigdje nisam procitao da se obvezuju dodatno uloziti u firmu ili takav neki podatak. Drzat ce godinu dvije dionice i nakon toga prodati paket od 90% za brdo para. KOliko smo sigurni da iza fgsa stoji drzava?

Evo članak na Poslovnom o ovoj čudnoj privatizaciji na hrvatski način;

Prosperus FGS sa 5,3 milijuna eura osvaja 90 posto HTP Korčula?!

@redone1
http://www.hbor.hr/Sec1683
koji je ulog…. a koji povrat…?

Sve ce biti dobro.
Ipak je slucajni Premijer gospodin Zlo rekao da ce Htpk biti tvornica novca.

Ako to kaze prvi covjek hrvatske Vlade onda to ima svoju tezinu i znacaj.

Dont wory, be happy!


Evo članak na Poslovnom o ovoj čudnoj privatizaciji na hrvatski način;

Prosperus FGS sa 5,3 milijuna eura osvaja 90 posto HTP Korčula?!



5,3 mil EUR ili 40 mil kn,ili 4 mil dionica ,90 % vlasništvo FGSi to smo prožvakali kroz
pad cijene dionice sa 64 na sadašnju od četrdesetak i da tako ostane
trebalo bi ići na 25 do 30

Ako se mali dioničari izbore na Glavnoj skupštini koja je
za mjesec dana da, obečanje_ludom radovanje,dobiju pravo na dokapitalizaciju po istoj cijeni kao i FGS i to otprilike 18 dionica za jednu ,cijena dionice bi trebala nazad prema 60 i više.
Naravno da novinar nije spomenuo i tu mogućnost.Neznanje ili plaćeni
članak radi jeftine kupnje i sijanja panike.
Ja bih kupovao po 30,ali ni 40 mi ne izgleda skupo.Ipak na potezu su
mali dioničari koji imaju gotovo 48% glasova i koji bi pasivnim pristupom mogli puno izgubiti.
Vrijeme je za akciju,dopuna dnevnog reda da pravo na dokapitalizaciju
i malim dioničarima prođe odma.Nadam se da će se naći 5% borbenih glasova za početak.

U HTPK će teći med i mlijeko ako se manjinski dioničari udruže i naprave branu da cjelokupni dotok ne pođe u vjetar.



@redone1

http://www.hbor.hr/Sec1683
koji je ulog…. a koji povrat…?

FGS kao fondovi rizičnog kapotala nastoje u svakoj investiciji zaraditi
minimalno desetak posto godišnje.cca 2% za troškove provizije i 8% za
udjelničare .
Nakon izlaska iz pozicije,u vremenu od recimo 5 god oni bi se pokrili
sa izlaskom iz pozicije sa minimalnom zaradom od 60%.Dakle sa izlaskom
na 16 jer dokapitalizacijom na 10 to ćini tih minimalnih 10%/geometrijska progresija/.
Tek sa zaradom iznad toga investdruštva mogu imati i ekstraprofit mislim da imaju pravo na bonus od 20% na bolji rezultat.Dakle,FGS bi trebali nastojati zaraditi što više jer će tada i nagrada upravljačima
biti veća.
Mišljenja sam da ni FGS nebi imali ništa protiv dokapitalizacije malih
dioničara jer to kapitalno jača cijelu firmu jer sa dodatnom inekcijom
od 35 mil kn iz prava malih dokapitalizanata smanjuje BV,ali smanjuje
kratkoriočne obveze,a i dugoročni se mogu pretzvoriti u manje kamate
jer firma postaje dugoročno likvidna.
I evo uspješne priče u ovo predizborno vrijeme.
Izbori su na pragu,mali dioničari pametno u partnerstvo a ne u sukob.
I eto lijepe priče.A vlada je takvih pozitivnih pričica željna kao
utopljenik zraka.

HTPK_ili opa ili tropa,druge priče nema,naravno s obzirom na sadašnju cijenu od 40.

Ja sam očekivao da je prodaju za 1 kn,ipak je to način kako kmerovci privatiziraju društvenu imovinu.

a bilo bi dobro da se sad Ruža javi sa Korčule da čujemo šta ona kao domaća tamo ima za reći na ovaj cirkus.

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

Ovo je razlog za optimizam,a ne oplakivanje!

da je HTPK nastavila poslovati kao i do sada sa povečanjem gubitaka
što bi se dogodilo.
U pet godina bi BV došao na o kn ili bi prije toga nastupio stečaj.
Država bi kao dioničar izgubila sve,mali dioničari skupa sa njome.
Razlučni bi se naplatili,došao bi nvi vlasnik za 1 kn,možda i niže.
Država nebi naplatila socijalno i mirovinsko.Radnici bi dobili otkaz
ili bi im se kasnilo sa plaćama,ali mirovinski nebi imali.
A ovako FGS ulazi sa 40 mil kn,mali dokapitaliziraju po 35,novi pametniji
počimaju voditi firmu,radnici dobivaju plaću,banke naplaćuje anuitet,dioničari s obzirom da imaju pravo na dokapitalizaciju po 10
dobivaju priliku da saćuvaju svoju imovinu,a čak je i povećaju,grad
Korčula ima poduzeće koje napreduje,država puni proračun sa uplatama u mirovinski i socijalni fond,kapa i PDV.
O ćemu vi.Pa ovo se zove bajka i veliki uspjeh za Linića ,pa čak i za
male dioničare.
HTPK bi zaista trebala postati tvornica novca i to zahvaljujući financijskoj inekciji FGS koji su i osnovani da bi na tome zarađivali,kupovali jeftino i prodavali skuplje i sačuvali
dionički kapital .To se zove bajka.Ipak ako ovo uspije najveća korist
od toga imat će hrvatska dr4žava jer se pronašao jedan model koji
naše mrtvace pretvara u život i to uz pomoć našeg kapitala,a usudio bih se reći i pameti.

HTPK bi mogla postati primjer uspješne dokapitalizacije i lijep primjer
uspješn promedenih predstečajnih nagodbi.

Mali dioničari pružite ruku ovom procesu.Imate dobru ponudu,barem na papiru.pretvorite je u stvarnost i sačuvajte svoju imovinu.

Zaboravio si reći da je prije godinu dana država prodavala Bon repos-dio HTPK za 95 milijuna kuna i da su imali 3 zainteresirana ali im ipak nisu prodali.

Je li zato otišao ministar Ostojić ,jer se protivio ovakvim privatizacijama turističkog portfelja.A ima toga još za prodati,i sve će dati za kikiriki i oprostiti dugove još dok su na vlasti.


Ovo je razlog za optimizam,a ne oplakivanje!

da je HTPK nastavila poslovati kao i do sada sa povečanjem gubitaka
što bi se dogodilo.
U pet godina bi BV došao na o kn ili bi prije toga nastupio stečaj.
Država bi kao dioničar izgubila sve,mali dioničari skupa sa njome.
Razlučni bi se naplatili,došao bi nvi vlasnik za 1 kn,možda i niže.
Država nebi naplatila socijalno i mirovinsko.Radnici bi dobili otkaz
ili bi im se kasnilo sa plaćama,ali mirovinski nebi imali.
A ovako FGS ulazi sa 40 mil kn,mali dokapitaliziraju po 35,novi pametniji
počimaju voditi firmu,radnici dobivaju plaću,banke naplaćuje anuitet,dioničari s obzirom da imaju pravo na dokapitalizaciju po 10
dobivaju priliku da saćuvaju svoju imovinu,a čak je i povećaju,grad
Korčula ima poduzeće koje napreduje,država puni proračun sa uplatama u mirovinski i socijalni fond,kapa i PDV.
O ćemu vi.Pa ovo se zove bajka i veliki uspjeh za Linića ,pa čak i za
male dioničare.
HTPK bi zaista trebala postati tvornica novca i to zahvaljujući financijskoj inekciji FGS koji su i osnovani da bi na tome zarađivali,kupovali jeftino i prodavali skuplje i sačuvali
dionički kapital .To se zove bajka.Ipak ako ovo uspije najveća korist
od toga imat će hrvatska dr4žava jer se pronašao jedan model koji
naše mrtvace pretvara u život i to uz pomoć našeg kapitala,a usudio bih se reći i pameti.

HTPK bi mogla postati primjer uspješne dokapitalizacije i lijep primjer
uspješn promedenih predstečajnih nagodbi.

Mali dioničari pružite ruku ovom procesu.Imate dobru ponudu,barem na papiru.pretvorite je u stvarnost i sačuvajte svoju imovinu.

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

New Report

Close