HTPK (HTP Korčula d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HTPK (HTP Korčula d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@redone1
Od ideje da banke uđu u dokap se odustalo. Ne znam samo koliko onda uopće imaju smisla ove prestečajne nagodbe. Linić je stvarno ispao naivan kad je mislio da će natjerati banke da malo podmetnu leđa.

Nemoj misliti na m2!

Slobodna Dalmacija, 28.07.2012. u 15:33
Premijer je, govoreći o gospodarskoj situaciji a posebno onoj u turizmu, kazao da je hrvatska vlada ove godine pomogla korčulanskom hotelskom turističkom poduzeću i spasila ga od stečaja. No, poručio je, to ne treba postati praksa.

“Korčula idućih godina mora postati tvornica novca, a ne na početku turističke sezone tražiti novčanu pomoć”, rekao je premijer Milanović.

“Korčula idućih godina mora postati tvornica novca, a ne na početku turističke sezone tražiti novčanu pomoć”, rekao je premijer Milanović.

http://www.slobodnadalmacija.hr/Dubrovnik/tabid/75/articleType/ArticleView/articleId/182455/Default.aspx

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].


…Ako ovo prođe, to nije dobro za tržište kapitala

A na koji nacin ovo moze proc??? Na nacin da se mali dionicari sloze sa ovim na skupstini.Hoce sigurno.I KD i Floricic i jos nekolicina ce odma glasat za Linice experimente.
Ja sam siguran da bi vecina malih pristala upisat 10 dionica na svaku koju imaju po 10.Ja prvi.A ostatk neka nude kome hoce Meni je to nekih 300 kila kuna.A ovako sto se mene tice radje cu ih gledat u stecaju i izgubit 150 kila kuna nego da me zedna preko vode prevoze.Vise me veseli neuspjeh predstecajne i propast firme nego neka buduca vrijednost mojih 3000 komada za 30 kila kuna.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Pravo sudjelovanja u radu Glavne skupštine i korištenja pravom glasa imaju dioničari koji su evidentirani kao dioničari Društva kod Središnjega klirinškoga depozitarnog društva d.d. do šest dana prije održavanja Glavne skupštine.
Dioničari mogu prijaviti svoje sudjelovanje na Glavnoj skupštini osobno ili preko svog zastupnika, odnosno opunomoćenika. Dioničar, odnosno opunomoćenik dioničara koji se nije prijavio neće moći sudjelovati u radu Glavne skupštine.

Dioničari na Glavnoj skupštini sudjeluju osobno ili preko opunomoćenika. Dioničara na Glavnoj skupštini može zastupati opunomoćenik na temelju valjane pisane punomoći koju izdaje dioničar, odnosno koju u ime dioničara koji je pravna osoba izdaje osoba koja ga je po zakonu ovlaštena zastupati.
Punomoć za prijavu sudjelovanja i/ili glasovanja na Glavnoj skupštini mora sadržavati ime i prezime odnosno tvrtku, prebivalište odnosno sjedište i adresu opunomoćitelja, ukupan broj dionica, ime i prezime odnosno tvrtku, prebivalište odnosno sjedište i adresu opunomoćenika, vlastoručni potpis opunomoćitelja odnosno zakonskog zastupnika ili zastupnika po zakonu, ako je opunomoćitelj pravna osoba. Preporuča se korištenje obrazaca prijave za sudjelovanje na Glavnoj skupštini i punomoći, koji se mogu dobiti u poslovnim prostorijama Društva, u Korčuli, Šetalište Frana Kršinića 104.

Protuprijedlozi dioničara prijedlogu odluke koji je dala Uprava i/ili Nadzorni odbor o nekoj točki dnevnog reda, s navođenjem njihovih imena i prezimena, obrazloženja i eventualnog stava Uprave, moraju biti dostupni osobama navedenim u članku 281. stavak 1. do 3. Zakona o trgovačkim društvima pod tamo navedenim pretpostavkama, ako dioničar najmanje 14 dana prije održavanja Glavne skupštine dostavi Društvu svoj protuprijedlog na sljedeću adresu: HTP Korčula, Šetalište Frana Kršinića 104, Korčula.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Za rusenje Skupstine potrebno je pored Drzave da sudjeluje jos cca 76.000 glasova koji bi bili protiv.

Obzirom na sadasnje stanje ucesca u vlasnickoj strukturi vjerovatno je dovoljno da pored Drzave sudjeluje svega 20-ak dionicara sa vrha liste i naravno da budu protiv.

Malo ste se zabunili. Država ima 214.592 i 8.8838 (zbrojili ste KD), pa je brojka nešto manja cca 74.000.
U prvih 10 je pored države još 63.000 i sumnjam da im se prijedlog sviđa kako je predstavljen. U drugih 10 bi moralo biti i više nego dovoljno (bilo je nekih sa po 3000 koji su tu i tamo izvirivali) Ti dioničari ipak imaju uložene neke značajnije novce i trebali bi se angažirati da ih zaštite, ako ne osobnim dolaskom onda barem davanjem punomoći. Radi se ipak o 20% kapitala firme i to se treba respektirati, no ključni su najveći KD i Floričić. Kako oni budu odreagirali to je najvažnije. S druge strane oni mogu sudjelovati i u dokapitalizaciji, pa možda odluka bude da se ide na ovaj plan ali sa obaveznim drugim krugom.
Inače TS je jedno ovako drastično snižavanje nominale i dokapitalizaciju poništio u Zadru. Tamo se radilo o nečem drugom ali je “bit” bila da su osobe bile povezane i naštetile ostalim dioničarima. I ovdje je Audio zapravo povezana osoba sa FGS-om i samo glasanje Audia na skupštini je malo škakljivo.

Nemoj misliti na m2!


Po ovoj matematici ispada da je danas cijena dionice čak mogla i rasti 🙂
Jer i po 60 kuna zarada je 100%.

Kolega, Vi ste uvijek puni neke matematike po kojoj cijena htpk-a treba rasti. Govorite o 100% zarade?

Trenutni bid (ono malo što ga ima) je na 10-13 kn. To je realnost. Ostalo je numerologija.

@medvjedic
Mislim da ste primjetili smiješak na kraju. Ne misli da će rasti, skupština je za više od mjesec dana i do tada je sve veliki upitnik. Ako netko uspije kupiti po 13 kuna to je onda jako dobar posao, rekao bi.

Nemoj misliti na m2!



Po ovoj matematici ispada da je danas cijena dionice čak mogla i rasti 🙂
Jer i po 60 kuna zarada je 100%.

Kolega, Vi ste uvijek puni neke matematike po kojoj cijena htpk-a treba rasti. Govorite o 100% zarade?

Trenutni bid (ono malo što ga ima) je na 10-13 kn. To je realnost. Ostalo je numerologija.
[/quote]

Blokada je na 35,27.Netko vam se podmetnuo na 35,30.Možete ga poklopiti i čekati niže jer ako uđe u blokadu može ići i niže.
Ali ne prodaje se rado.Svi računaju.Bravo tako i treba!
Kada dokapitalizacija bude izvjesna klackalica će se okrenuti na drugu stranu.



@medvjedic

Mislim da ste primjetili smiješak na kraju. Ne misli da će rasti, skupština je za više od mjesec dana i do tada je sve veliki upitnik. Ako netko uspije kupiti po 13 kuna to je onda jako dobar posao, rekao bi.

Valjda mislitena 13 kn nakon dokapitalizacije.

1 KRUG dokapitalizacije 4 mil dionica po 10 ,ukupno dionica 4.427.431
BV cca 31
40.000 mil kn od dokapitalizacije vraća likvidnost

2.Krug pravo na dokapitalizaciju imat će ostali ,država neće u dokapitalizaciju
omjer 1:427.431=x:4.427.431, za jednu dionicu pravo na dokapitalizaciuju od
9,4 po 10 kn.
Pravo na dokapitalizaciju ima 212.839 dionica ,maksimalno još dvadesetak
miliona dionica u dokapitalizaciji sa sadašnje vlasnike
maksimalno ukupno 6.6 mil dionica.BV klizi na oko 25 kn.

Svi vlasnici dionica neće iskoristiti pravo na dokup pa bi za one koji dokupe rezultat trebao biti i povoljniji.

Tko profitira:
Strateški partner koji za 10 kn po dionici dobija protuvrijednost od preko 25 kn po dionici.
Država,grad Korčula i zaposlenici jer poduzeće nastavlja poslovanje.

Dioničari,koji od poduzeća kojem prijeti stećaj postaju vlasnici poduzeća koje bi trebalo poslovati sa dobiti.Sa dokapitalizacijom čak potencijalno imaju priliku da ostvare dobit u rastu vrijednosti ne jedne nego 10,4 puta više dionica.Naravno, da to pravo ostvaruju kroz buduću dokapitalizaciju.

Ovakav pozitivan rasplet za male dioničare omogučila je država koja svoj udio u poduzeću sa 50% smanjuje na 5% i praktično se odriče 95%.

Banke ne sudjeluju u programu predstečajne nagodbe.Sredstva potrebna za poslovanje su pronađena na tržištu kapitala.

Čestitke Liniću i vladi na ovakvom rješenju.
Da li nas slični model čeka i u ostalim turistima.AMDN bi mogao biti izuzetno privlačan,hoteli Medena,VIS i ne baš jer su sebe pojeli

U HTPK bi trtebalo biti i meda i mlijeka.Naravno s obizorom na startnu cijenu od 64 do sadašnjih 40.

Ovo se na YUkurikavski zove male dionicare u zdrav mozak. Cestitke Linicu i novom ministru turizma na igrama ispod stola. Vidim da brzo uci kumrovecku skolu.

http://slobodnadalmacija.hr/Spektar/tabid/94/articleType/ArticleView/articleId/207389/Default.aspx

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Hanfa ne obavlja svoj posao.
Poziv za Glavnu skupštinu ima bitne promjene u odnosu na prijedlog predsrtečajne
nagodbe da je trgovanje ovom dionicom moraqlo biti obustavljeno dok se ti prijedlozi ne analiziraju.MINIMALNO dva dana blokade.
Odjednom iskrsla mogućnost da dioničari mogu dokapitalizirati toliko dionica da
neće padati njihovo učešče u vlaswničkoj strukturi.To je toliko povoljno za dioničare3 da cijrna HTPK nije trebala padati.
Mislim da je trebala rasti.
NAPOMENA:Moj izračun broja novih dionica u dokapitalizaciji,a prema pozivu za Glavnu skupštinu nije točan.
Nadam se da će se net5ko od vas većih dioničara potruditi i utvrditi grešku koja nije napravljenaq namjerno.Oprostite.
Pitanje:Koliko će dionica moći kupiti svaki dioničar za sadašnju jedenu dionicu?

U hrpk će med i mlijeko obilat5o poteći.

New Report

Close