HTPK (HTP Korčula d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HTPK (HTP Korčula d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@redone1
Fgs placa za 90% vlasnistva 40M kuna. Uz dug od cca 60M kuna, to je cca 100M kuna.
Za 750 soba (bez kampa i restorana) to je:
Cca 17-18.000Eura/soba (ukljucen dug) ili
cca 8.000Eura/soba (iskljucujuci dug).

Ili sa 40M kuna placa cca 1xsadasnji godisnji Prihod
(cca 6xSadasnja Ebitda).

Jeli skupo ili jeftino prosudite sami!

Bdw, primjecujem da je Vlada odustala od prvotnog plana: Restrukturirati i onda tek prodaja.
Ovako se ipak lakse muti i petlja.

8000 e po sobi cist ok. Di ima takvih cijena,ma sramota. Da ne zivimo di zivimo mislio bi da se netko dobro nasalio ali posto smo tu di jesmo sve je moguce.
Moze li mi netko objasniti na temelju cega se smanjuje temeljni kapital?
Po zadnjoj bilanci kapital i rezerve su na 78 m uz sve prenesene gubitke. Moje pitanje je zasto se temeljni rusi na samo 4 m



Ako i bude drugog kruga po novoj nominali od 10 kuna nece biti vise od 50% posto od novih dionica, odnosno max 2M. Drzava nece u dokap, znaci cca 1M novih dionica u drugom krugu.
Na sadasnjih 0,4M to bi bilo cca 5 novih dionica na 1 sadasnju.

Oprosti, možeš li ovo malo pojasniti? Zašto max 2 mil. novih, i što znači pet novih na jednu staru? Vlasnik jedne sadašnje može kupiti max. pet novih po deset kn?
[/quote]
___________________
Korisniče lebowski, vlasnik jedne sadašnje, kako vi nazivate dionicu osnovne emisije, neće moći kupiti niti jednu dionicu iz nove emisije. Zašto? Zato što su dioničari tvrtke Hoteli Korčula dd od danas u komi, a ja mislim da neće tako skoro izaći iz nje.

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

Ima jedno zanimljivo pitanje. U samom tekstu se navodi da zapravo država kroz FGS sudjeluje u dokapitalizaciji. Može li onda glasati na skupštini o navedenoj odluci? Jer za istu je potrebna 3/4 većina prisutnih ali pitanje je dali bi država onda o tome trebala imati pravo glasa.

ZTD kaže i vodi se nekom premisom da se svakom dioničaru koji to zatraži mora dati pravo da upiše dio koji odgovara njegovom odijelu u kapitalu. Zaštita je predviđena kroz više članaka i jedan je dosta visok postotak potrebnih glasova ali i kad se to napravi tu bi trebao biti Zakon o preuzimanju u kojem se dioničari štite obveznom ponudom. I toga bi se dioničari trebali ovdje odreći, no tu je predviđeno da se glasovi stjecatelja dionica i osoba s kojim zajednički djeluje se ne uzimaju u obzir.

No nije to sad toliko bitno. Mi jesmo dioničari (vlasnici) pa trebamo vidjeti što je alternativa i što se ovdje može napraviti u korist tvrtke i nas samih.

Ideja da uđe Laguna u HTPK nije loša. Cijena je takva kakvu su ponudili i na to se mi nemamo što ljutiti. Oni toliko nude a na nama je da na skupštini to prihvatimo ili ne. Oni su dali 40 mil kuna a koliko smo spremni uopće uplatiti mi? I po 10 kuna?
Jer kako stvari stoje kad bi dozvolili dioničarima i da upišu kolko žele po 10 kuna sumnjam da bi se našlo još 40 mil kuna. Za početak država neće sudjelovati pa je to već pola, a onda je pitanje koliko ljudi žele doplatiti u firmu.

Ako imate 100 dionica koje (danas vrijede 40 kuna) to je 4000 kuna
Ako bi i dobili mogućnost upisa još 1000 dionica po 10 kuna to je 10.000 kuna
Nakon svega imate 1100 dionica u koje ste uložili 14.000 kuna što je onda 13 kuna po dionici a book bi bio (pod pretpostavkom da svi osim države upišu dionice) 25 kuna. Cijena bi mogla možda biti i 20+ kuna što ispadne da ste uz dodatni ulog od 10.000 kuna svojih 14.000 kuna pretvorili u 22.000 kuna. Zarada 8.000 kuna. Tj na inicijalnih 4000 kuna (koliko dionice vrijede danas) zarada od 200%. No vrlo važno pitanje je imate li 10.000 kuna?

Po ovoj matematici ispada da je danas cijena dionice čak mogla i rasti 🙂
Jer i po 60 kuna zarada je 100%.

Treba uzeti u odziv da što manji odziv bude dioničara za dokap, book raste.

Pod uvjetom da omoguće upis 10 na jednu i da to iskoristi samo 1/4 dioničara book bi bio oko 28 kuna, a to vjerovatno znači i nešto višu tržišnu cijenu.

Budući da se ovdje sve opravdava samo jednim jedinim razlogom a to je brzina i nezainteresiranost države da sudjeluje u dokapu pa se time najvjerovatnije nebi postigao željeni iznos jedino je ispravno kao što su i naveli da se Uprava obveže da isto provede i za ostale dioničare, no pitanje je koliko će postojeći dioničari uopće moći parirati u ovoj igri.

Mislim da bi zbog toga tu trebalo inzistirati još na jednoj stvari. Nebi trebalo zacementirati mogućnost sudjelovanja u 2 krugu za dioničare koji su to bili na dan donošenja odluke (nisu to ni eksplicitno napisali). To nije dobro. To nisu npr predložili u DLKV. Na taj način bi ipak sve do druge dokapitalizacije “držali” cijenu dionice nešto većom. Kod Dalekovoda je samo navedeno da u 2 krugu će biti isključeno pravo dioničaru koji sudjeluju u prvom krugu, a ne da se pravo daje samo onima koji su to bili prije toga.

Nemoj misliti na m2!

Zašto danas hanfa nije blokirala trgovanje? Zašto cijela firma nije dana na natječaj? Pa neka se na javnom natječaju postigne cijena od 1kn i to je onda realnost.

Iz teksta nije baš razumljivo da će mali dioničari dobiti išta. Dakle kupite danas po 40kn, a sutra Laguna kupi 4 milijuna dionica po 10kn. Dobro je što će oni od toga razviti biznis, a ne špekulirati. Samo koliko će vremena proći da se dionica vrati na ove razine.

Ako ovo prođe, to nije dobro za tržište kapitala

Ovdje je sve mutno i nedoreceno glede dokapa u drugom krugu za postojece dionicare.
U prijedlogu Odluka sa Skupstine nema nista vezano za to. Treba im vjerovati na rijec?

Cisto sumnjam da ce Fgs dopustiti poslije dokap da oni padnu ispod 75%.
Da to misle, dali bi konkretan prijedlog na Skupstini.

Ovako, Vi nam odobrite na nevidjeno, a Mi cemo napraviti u Vasem najboljem interesu.
Mos mislit!

Po meni, ovo je jedna velika muljava.
Koliko ce Drzava sada zaraditi kad sa 50% vlasnistva padne na 5% ?

Prije samo nekoliko mjeseci slucajni Premijer je rekao da ce ovo biti tvornica novca.
?!?

Evo 100% hahahhaha. Zaboravio sam na Zokijev komentar [emo_palacg]


Ovdje je sve mutno i nedoreceno glede dokapa u drugom krugu za postojece dionicare.
U prijedlogu Odluka sa Skupstine nema nista vezano za to. Treba im vjerovati na rijec?

Cisto sumnjam da ce Fgs dopustiti poslije dokap da oni padnu ispod 75%.
Da to misle, dali bi konkretan prijedlog na Skupstini.

Ovako, Vi nam odobrite na nevidjeno, a Mi cemo napraviti u Vasem najboljem interesu.
Mos mislit!

Po meni, ovo je jedna velika muljava.
Koliko ce Drzava sada zaraditi kad sa 50% vlasnistva padne na 5% ?

Država ne pada sa 50% na 5%. Oni su vlasnici 50% kapitala iz FGSa. Dakle oni ostaju na istom, kad bi se ovo provelo.

Nemoj misliti na m2!

@daliborop
Ako tako gledate, onda je Drzava prodala 50% vlasnistva za 20M kuna, ili
Drzava je da bi sacuvala 50% vlasnistva platila 20M kuna.
Sve u nadi da ce novi upravitelj bolje voditi tvrtku.
Sigurno je da gore od same Drzave ne moze.

A predstecajna nagodba? Ako to jos prode i banke upisu nove dionice po 10 kn dolazimo na 9,5 m dionica. Okvirno.
Ako iza fgs-a stoji drzava gotovo sigurno smo mi mali dionicari izvisili.
Kolike su mogucnosti da se dobije 75 % glasova?

Ma država je sama sebi prodala svoje dionice, i još ih je i platila. A naše je prodala svom partneru. Super ideja.
Onda je bolje da je u predstečajnoj sva potraživanja pretvorila u kapital i još napravila dokapitalizaciju sa dodatnih 20 mil kuna pa objavila prodaju firme.
20 mil kuna gotovine na računu, 30 mil kuna manji dug, malo nategnuti banke da otpišu kamate i reprogramiraju ostatak i efekt je gotovo isti. Tvrtka bi prodisala i profunkcionirala. Nominala i book tu negdje, država vlasnik 75% firme i prodaje tvrtku koja posluje pozitivno ima ogromnu imovinu, i puno manji dug onom tko ponudi više.

Nemoj misliti na m2!

New Report

Close