HTPK (HTP Korčula d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HTPK (HTP Korčula d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

znaci 4.400.000 dionica po sadasnjoj cijeni na burzi od 50 kn, znaci da Korcula r vrijedi 220 mil. kn……uh puno para…

Ne da mi se čitati odluku, jer sam na ovoj dionici svojevremeno dobrano izgubio. No vidim da slijedi tobogan- 20-30kn?

Daklem, sa 4,4 milijuna dionica po 10 kuna dobije se i jedno 60 milijuna neotplaćenog duga.
I kad se taj dug ne bi trebao niti vraćati, a poslovati pozivno, hoteli se trže na 0,3 BV, a to vam je uvrh glave 4 kune.
Je da to sporo ulazi u glavu al je tako.
Doduše ovi koji ulaze su veći mačci od vas, ali iste vrste – “investitori”, pa će biti zato postova o neslućenoh vrijednosti, evaluacijama, revalorizacima, nekretninskom hitu – uglavnom kretenizacija i isisavanje novca iz vaših džepova. Samo naprijed.

Za ovo treba 3/4 na skupštini. Audio ima 52%, ako na skupštinu dođu ostali iz prvih 10 Audio nama dovoljno da to izglasa.

Nemoj misliti na m2!


Ne da mi se čitati odluku, jer sam na ovoj dionici svojevremeno dobrano izgubio. No vidim da slijedi tobogan- 20-30kn?

Nakon prvog kruga BV pada na 25.
Broj dinica 4.427.xxx

Drugi krug će postojećim dioničarima da dokapitaliziraju i da saćuvaju svoj udio.
Da li to znaći da svaka dionica pruža šansu svakom dioničaru da dokapitalizira
po deset dionica.Po istoj cijeni.Kako država ne ulazi u dokapitalizaciju
malim dioničarima se pruža prilika da kroz dokapitalizaciju povećaju svoju
imovinu.I ako ste spremni dokapitalizirati mislim da je kupnja na 40 izvrsna.
Jer dio državne imovine pripada i vama.Dakle,ako je ovaj omjer točan da bi se za jednu dionicu moglo dobiti novih desetak ostvarujete vjerovatno veću dobit na tih deset novih deset,nego što je gubitak na jednu.S obzirom da država odustaje od dokapitalizacije
što god je cijena dokapitalizacije manja država više gubi,a profitiraju
dokapitalizanti.Naravno da treba imati i keša za dokapitalizaciju,a ako nema
keša imam dionice HTP,prodati ću trećinu i postojeći keš upucati u dokapitalizaciju.A tko će kupiti te dionice.Netko tko u tome vidi priliku za zaradu.Jer nakon drugog kruga BV bi trebao biti barem 20,jer dokapitalizaciju
neće napraviti svi.I zato oprez.
Olovku u ruke:Nemam dionice HTPK,ali možda ih već budem skupio do kraja dana.

Bitno pitanje?Da li se za jednu dionicu može dobiti novih deset po deset?

Model je sličan kao i za DLKV
Bit će dionice za dioničare po 10 kuna u drugom krugu. BV je nakon prvog kruga 31 a ne 25

Nemoj misliti na m2!

ako država ne bude sudjelovala moguće će biti upisati i više, samo to bi trebalo odmah definirati na skupštini o pravilima u drugom krugu

Nemoj misliti na m2!

O čemu vi to? Kakvi upisi? Jeste li vi čitali prijedlog za skupštinu?
A možda će dijeliti pare? Tko ima dionicu dobije još 100 kuna i dva sića slanih inćuna od 5 litara.

Nema nikakvih garancija da ce drugog kruga uopce biti. To je samo onako ovlas spomenuto.

Ako i bude drugog kruga po novoj nominali od 10 kuna nece biti vise od 50% posto od novih dionica, odnosno max 2M. Drzava nece u dokap, znaci cca 1M novih dionica u drugom krugu.
Na sadasnjih 0,4M to bi bilo cca 5 novih dionica na 1 sadasnju.

Ali ne zaboravite, ovo je Balkan, i ako nema decidirano napisano i potpisano to je: virovanje, ludom radovanje.
Kakva je ovo koruptivna i neredna drzava cak i ako je napisano bit ce problema.


Ako i bude drugog kruga po novoj nominali od 10 kuna nece biti vise od 50% posto od novih dionica, odnosno max 2M. Drzava nece u dokap, znaci cca 1M novih dionica u drugom krugu.
Na sadasnjih 0,4M to bi bilo cca 5 novih dionica na 1 sadasnju.

Oprosti, možeš li ovo malo pojasniti? Zašto max 2 mil. novih, i što znači pet novih na jednu staru? Vlasnik jedne sadašnje može kupiti max. pet novih po deset kn?

Poštovanje,
rijetko pišem ali pratim svaki dan forum i imam dionice htpk-a.
Meni ova situacija miriši na čisti lopovluk. Navedeni fond će za 40m imati okvirno 90% dionica a nedavno se bon repos prodavao za 30m. Nema logike.
Realno gledajući ja više neću imati pravo 1 glasa po dionici već 0,1 glasa po dionici, slikovito rečeno, tako i svi ostali pa i audio. Ako je ovo najbolja opcija za korčulu su osobe koje su to osmislile ili teški lopovi ili osobe bez imalo pameti.

@lebowski
Moje pretpostavke su slijedece (ionako nema nista konkretno predlozeno sto se tice drugog kruga).

Fgs ulazi sa 4,0M novih dionica, sadasnje su cca 0,4M, Ukupno 4,4M.

Fgs nakon drugog kruga (ako ga bude) zeli zadrzati cca 75% vlasnistva i dozvoljava za sadasnje dionicare max 50% novih dionica, odnosno cca 2,0M.
Ipak je On novi Gazda.
Ako je sada 0,4M dionica, a u drugom krugu se izdaje max 2,0M dionica, znaci 5:1.

New Report

Close