HTPK (HTP Korčula d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HTPK (HTP Korčula d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Od prisutnih na skupstini treba 3/4 vecina da to prodje sto znaci da ako se drzava pojavi s tom nebulozom za blokirat je dovoljno kd,floricic,svetina i jos par,a ima nas jos nekolicina sa nekoliko tisuca komada i budi siguran da cemo mi pustit punomoci ako vec ne budemo na skupstini.Pored toga da se to provede treba bar 6 mjeseci.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

Mirko,pazi metak–profil 10.
Hvala Slavko,spasio mi glavu,jer ja sam očekivao tromi profil od 190 i sigurno
ga bi ga uspio izbjeći.
Čestitke sindikatu,imali ste samo jednog uljeza na otvaranju koji je pokleknuo.
Ali čeka vas nemiran sam,naročito,preko vikenda.
Baš me interesira kakva vam je Radio Mileva???

Napomena:profil 10 je novi prijedlog za cijenu dokapitalizacije

profil 190 je BV,sadašnji po kojem je trebala biti izvršena dokapitalizacija

Radovao bih se da je Mirko bitno pogriješio i da profil 10 bude višestruko veći.


Da bi blokirali Drzavu u izglasavanju sa 75% glasova na skupstinu mora biti prisutno min 70% glasova i ako svi osim drzave glasaju protiv drzava sa svojim prijedlogom ne prolazi.

Ali poznavajuci Linica u silovanju zakona moguce je da sve izvedu i bez skupstine. Linica puno ne brinu mozebitne tuzbe jer dok se to rijesi Linic ce biti u debeloj mirovini.


Da bi se provela ova predstečajna nagodba mora je odobriti skupština. Smanjivanje kapitala je vrlo kompliciran postupak, i regulira ga više zakona. Ne može sud to provesti u registru ako se ne ispoštuje procedura. Tako da bez skupštine se to sigurno neće provesti.
Evo usput nisam primjetio ni komentirao jednu stvar a to je da je HTPK prodao neko zemljište i tu uprihodio neke novce koji nisu stavljeni u ovu nagodbu. Zemljište je prodano Konzumu. Radi se o 4,2 mil kuna. Zanimljivosti radi to je 10 kuna po dionici.

Nemoj misliti na m2!

@lopina

10 kuna je nova Nominala.
Cak i da prodje dokap po novoj nominali od 10 kuna novi Bv bi bio oko cca 30 kuna.

Ako je PolitickoKoruptivni dogovor da za 40M kuna strateski partner postane 50% vlasnik, onda je po mojim grubim izracunima novi Bv cca 60 kuna.

Ne zaboravite ni recenicu u novom Planu gdje se takodjer spominje sadasnja trzisna cijena, sto god Umjetnik (Nikica) sa time htio reci.

Sadasnji dionicari nemaju nikakvog interesa dopustiti tzv strateskom partneru da sa 40M postane 90-postotni vlasnik Htpk-a.
Ovdje se ogradjujem od drzave kao vecinskog vlasnika sa 52% dionica jer kod njih prevladava PolitickoKoruptivni Faktor.

Imaju ovdje mali 42,7%.U prvih 10 je 67% proci ce ovo Slinavome malo sutra,a sto je najjace pisem HTPK pamtim LRH,a veliko sam zlopamtilo.Ovdje ima i ZTD i Zakon o trzistu kapitala i sto cuda,ali zasto bas uvijek po zakonu je li Slavko???

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

@daliborop
Pa svima je jasno da dokap od 40M kuna za 90% vlasnistva je smijesna i namjestena cijena.
Tako bi sa pridajom cca 40% nekretnina tzv Strateski uspio vratiti svojih ulozenih 40M i cjelokupni dug bankama (a ako budu kamate 2%, bio bi lud vracati ih) i ostalo bi mu 60% nekretnina bez ijedne ulozene kuna. Doduse i sa viskom radnika koji nebi bili bas veliki trosak za rijesiti.

Ovdje su u stvarnosti glavno akteri Mirko (Duhovic, gradonacelnik Korcule, SDP) i Slavko (Linic, ministar Financija, SDP).

Mali Nikica je tu da odradi prljave poslove. Pa oni su ga i postavili. Samo Mali zaboravlja da kad treba platiti buletu, on ce je prvi platiti.


Ako je PolitickoKoruptivni dogovor da za 40M kuna strateski partner postane 50% vlasnik, onda je po mojim grubim izracunima novi Bv cca 60 kuna.

Ajmo ovako računati:

Ako je postojeći broj diionica 427.431, da bi netko postao vlasnik 50%, potrebno je izdati još 427.431 dionicu. Ako je spomenuta cifra od 40.000.000, ispada da se plaća cca 93 kn po dionici.

Ako je potom ukupan broj dionica 854.862, a kapital i rezerve iznose 149.149.000, ispada je novi book nakon dokapitalizacije 175 kn.

Dakle,

a) opcija strateški partner za 40 mil kn dobije 50%

Ukupan broj dionica nakon dokapa = 854.862
cijena po dionici = 93 kn
Novi book = 175 kn po dionici

b) opcija strateški partner za 40 mil kn dobije 75%

Ukupan broj dionica nakon dokapa = 1.709.724
cijena po dionici = 31 kn
Novi book = 87 po dionici

c) opcija nominala ide na 10 kn

Ukupan broj dionica nakon dokapa = 4.427.431
cijena po dionici = 10 kn
Novi book = 33,68

Uz napomenu da u novom planu financijskog restrukturiranja jasno piše da će nova nominala biti određena nakon dubinskog snimanja. U bilancama je navedena cijena od 10 kn jer neka cijena mora postojati, a nominala ne može biti ispod 10 kn.

jednu stvar zaboravljate, trenutni book je 183 kune ali ako se provede otpis 22 mil kuna onda je book 233 kune. Da se razumijemo, nije ista težina booka ako firma ima dug u visini 60-70% aktive ili 30% koliko bi bilo nakon restrukturiranja, i jasno da ce strateški tražiti diskont jer ulazi sa novcem i kupuje poprilčan i konkretan dug i imovinu pod zalogom. E sad je pitanje koliki popust bi trebao dobiti a da mu to bude interesesantno. Ako je kupac iz turističke branše znat će napraviti novac i iz poslovanja pa mu to vrijedi nešto više, ali ako je neki fond, FGS ili slično on gleda da zaradi na ovom prvom dijelu i proda nekom kad se firma konsolidira. Ulazak po 90 kuna za 50% vlasništva nakon čega će book nakon otpisa i 2-3 godine dobiti biti oko 200 kuna bi nekog iz turističkog biznisa bilo i više nego dobro, a da ne kažem da bi taj sigurno napravio i bolje rezultate nego je u ovom planu prikazano. Ali ako se radi o nekim preprodavačima ti će probati ući i po manje.

Nemoj misliti na m2!

Citat iz novog plana

“ulaskom konkretnog partnera u vlasničku strukturu društva povećati opseg trgovanja dionicama društva na uređenom tržištu, te podići vrijednost dionica u interesu postojećih dioničara društva”

Po ovome minimalni ulaz strateškog partnera je 64kn (zaključna cijena na dan 07.03.3013.)

Ovo nije nagovor na kupnju ili prodaju spomenutih dionica

@lebowski
U pravu da je Bv cca 90 kuna ako Strateski udje sa 40M dokapa za 50% vlasnistva.

Bio sam brzoplet (nije mi se dalo ponovo racunati) pa sam izracun Bv za dokap po 10 kuna samo pomnozio sa dva.
Sorry.

http://www.zse.hr/default.aspx?id=44834

…Temeljni kapital Društva smanjuje se s iznosa od 128.229.300,00 kuna za iznos od 123.954.990,00 kuna na iznos 4.274.310,00 kuna… [emo_palacd]

…izdavanjem 4.000.000 redovnih dionica, koje glase na ime, nominalne vrijednosti 10.00 kn… [emo_palacd]

izvađeno je iz dokumenta, treba pročitati cijeli text(nema smisla da kopi-pejstam cijeli dokument).

Znaci 17.5 smo u Korculi.Ne znam zasto su bili ovako velikodusni 10 kuna.Zasto nisu izdali 40 miljona dionica po kunu to je bolje mislim kad se vec namjesta.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

New Report

Close