HTPK (HTP Korčula d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HTPK (HTP Korčula d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


iz aviona se vidi navlakuša koju se ovdje pokušava prodati naivnim kupcima, ali nisu ljudi više tolike ovce za šišanje da nasjednu [emo_smijeh]

Blago vama kad sve vidite iz aviona, sigurno zarađujete grde pare na burzi 🙂

Nemoj misliti na m2!


Korčuli opet bez papira


Eto, ovdje se vidi kvalitet uprave. Problem je i da svi, ama baš svi oproste dugove, bez zamjene za dionice i da se Grad Korčula odrekne svih potraživanja u budućnosti, HTPK Korčula nema snage poslovati pozitivno. A to da iz poslovanja vraća dugove, je SF. HTPK je malomišćanska krava muzara za lokalne uhljebe. Uhljebi i familije donose političarima glasove i to je državi najvažnije. Dok je država vlasnik tu nema pomoći, što se tiče malih dioničara. A kad ne bude država nego neki mutni fond s još mutnijom upravom onda će je zavidat do kraja. A vi držite dionice i širite optimizam.
Al ako me uvjerite da ima dovoljno "investitora" za šišanje, rado ću se uključiti i naoštriti škare, kao što sam već nekoliko puta i napravio u ovom slučaju na HTPK.

Sve si to zaključio iz nedostatne dokumentacije? A što ako je predaju u roku od 15 dana, hoće li onda prestati biti uhljebi? [emo_smijeh]
[/quote]

Dug/kapital 161,42% 4/12.
Eto Lebe, objasni ti njima da kad nestane dug da će dionica puno više vrijediti. Ne samo da će banke oprostiti dug nego će i pitati koliko vam još treba. hahahaa

A možda i daju koji kredit za kupit dionice oslobođene dugova, pa i taj kredit oprostit.


Dug/kapital 161,42% 4/12.
Eto Lebe, objasni ti njima da kad nestane dug da će dionica puno više vrijediti. Ne samo da će banke oprostiti dug nego će i pitati koliko vam još treba. hahahaa

A možda i daju koji kredit za kupit dionice oslobođene dugova, pa i taj kredit oprostit.

A sad zamislite da na ZSE osvane dokument pregovori s vjerovnicima gdje imate crno na bijelo, pečatirano pride, da banke podržavaju navedeni plan financijskog restrukturiranja.

To bi bilo baš nezgodno.


A sad zamislite da na ZSE osvane dokument pregovori s vjerovnicima gdje imate crno na bijelo, pečatirano pride, da banke podržavaju navedeni plan financijskog restrukturiranja.

i šta da bude tako? zar bi onda HTPK radilo 12 mjeseci u godini usmjesto 4? zar bi zarađivao 3x više nego do sada?
na niske grane je spalo ovo drukanje…



A sad zamislite da na ZSE osvane dokument pregovori s vjerovnicima gdje imate crno na bijelo, pečatirano pride, da banke podržavaju navedeni plan financijskog restrukturiranja.

i šta da bude tako? zar bi onda HTPK radilo 12 mjeseci u godini usmjesto 4? zar bi zarađivao 3x više nego do sada?
na niske grane je spalo ovo drukanje…
[/quote]

Dakle, sad već dobrano zakoračili u nebulozno područje. Ali, pripisat ćemo to kolosalnom neznanju. Ipak, šbbkbb scenarij za slučaj uspješne ps nagodbe nalazi se u financijskom planu restrukturiranja. Ali, tko će to sve čitat, puno je to slova, skoro veće o slikovnice…[emo_smijeh]


Dug/kapital 161,42% 4/12.
Eto Lebe, objasni ti njima da kad nestane dug da će dionica puno više vrijediti. Ne samo da će banke oprostiti dug nego će i pitati koliko vam još treba. hahahaa

A možda i daju koji kredit za kupit dionice oslobođene dugova, pa i taj kredit oprostit.

a ovaj omjer duga i kapitala je kao problematčan?
Da povadimo sad jedno 50 dionica koje imaju puno “lošiji” omjer?

Nemoj misliti na m2!

Istina, al to ne znači da je za HTPK to onda manje problematično.
Ukratko HTP Korčula, malo radi, slabo radi i izila je i popila supstancu.
Sad očekivati da će doć do masovnog poklanjanja, oprosta itd. to može zamisliti samo lebowski i još jedan u Americi. [emo_smijeh]

Nisu to Hoteli Brela:
http://www.mojedionice.com/dionica/HBRL-R-A

Mislite da je Lebowski napisao prijedlog nagodbe ili mislite da ga je napisala uprava HTPK? Ni jedno ni drugo.
Pisala ga je uprava ali po diktatu. Najmanje 2 puta su bili u Zagrebu u ministarstvu na konzultacijama. Meni nekako izgleda da nije lako Liniću reći NE.
Osim toga koja je alternativa? Stečaj? Nisam baš siguran da bi se to vjerovnicima sviđalo, a i otjerati hotelsko u stečaj uoči lokalnih izbora i sezone nije baš politički mudro. Nekako mislim da bi se rađe pohvalili kako su “spasili” radna mjesta.

Nemoj misliti na m2!

Ja bi se ovim putem zahvalio pinokiu,medvjedicu i fagu jer kad vidim kako ljudi nesebicno pomazu neuke forumase/investitore znam da za Hrvatsku jos uvijek postoji nada. Jos uvijek postoje dobri ljudi u ovoj nasoj napacenoj zemlji. Neka samo nastave.Momci hvala Vam,samo tako nastavite imate moju 100postotnu podrsku.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

Neka frankie, neka ljudi pišu, nije nikad na odmet čuti drugačije mišljenje. I ja ponekad zaletim pa napišem nešto na dionicama koje nemam i upozorim na neke činjenice koje mi se čine bitne, pa se to ne sviđa onima koji dionicu imaju i vjeruju s razlogom ili bez njega da je to baš najbolje ulaganje. Nažalost mnogi to primaju dosta osobno, pa krene nepotrebno prepucavanje umjesto neke konstruktivne rasprave. Eto i ja se upecam iako se trudim to izbjeći.
Lako se može dogoditi da sva moja brojanja kreveta, nočenja, analiziranja bilanci, nagodbi itd. padnu u vodu jer i da baš sve ispadne suprotno od što meni sada izgleda logično i to bez ikakvih opravdanih razloga. U predstečajne nagodbe sam Linić uložio je jako puno energije, a koliko vidim ni jedna nije još provedena. Ako to ne prođe u državnim tvrtkama gdje je s jedne strane država vlasnik, ali i bitni vjerovnik, onda je to potpuni poraz te ideje tj samog Linića. Koliko god mi antipatičan bio i koliko god mi se puno njegovih poteza čini krivim, ne potcijenjujem ga i sumnjam da će se tek tako predati. Sama nagodba nam ne donosi ništa spektakularno ali mogla bi signalizirati preokret kod HTPK. Nakon provedenog financijskog restrukturiranja dolazi važniji dio, a to je provesti plan do kraja. Po meni velike su šanse da HTPK u 2013 zaustavi stvaranje novih gubitaka, a to će biti ogroman pomak jer dubioza traje jako dugo i ako se u samo jednoj godini uspije promijeniti trend onda je to veliki uspjeh.
No za nas dioničare to neće značiti previše, 10-20% gore dolje. Jedino privatizacija može ozbiljno promijeniti stvar, a to je već sasvim druga tema.

Nemoj misliti na m2!


Mislite da je Lebowski napisao prijedlog nagodbe ili mislite da ga je napisala uprava HTPK? Ni jedno ni drugo.
Pisala ga je uprava ali po diktatu. Najmanje 2 puta su bili u Zagrebu u ministarstvu na konzultacijama. Meni nekako izgleda da nije lako Liniću reći NE.
Osim toga koja je alternativa? Stečaj? Nisam baš siguran da bi se to vjerovnicima sviđalo, a i otjerati hotelsko u stečaj uoči lokalnih izbora i sezone nije baš politički mudro. Nekako mislim da bi se rađe pohvalili kako su "spasili" radna mjesta.

I to je istina, a zapravo znači da su u trapuli iz koje nema izlaza. To vrijedi i za vlasnike (i male dioničare) i vjerovnike. HTP Korčula vrijedi samo zaposlenima i lokalnoj zajednici (političarima). Svi koji su do sada davali kredite i robu na odgodu plaćanja su napravili pogrešan poslovni potez. No, i banke i drugi vjerovnici u svojim knjigama drže to kao nešto moguće naplativo, a nije.
Najvažnije je za male dioničare je to da ako se kakvim slučajem dogodi nekakva prodaja imovine, dioničarima se neće isplatiti ništa na račun niti će kupac kupovati ikakve dionice od malih dioničara, pa ni za 4 kune. Možete prodavati samo sebi u krug i tko zadnji magarac. Baviti se time s dionicama tvrtke koja je financijski i stvarno i perspektivno mrtva je – suludo.

Što se tiče perspektivnosti mogli bi onda zatvoriti ZSE 🙂
Evo danas na perjanici HT-u prva transakcija na ZSE: 1 dionica
Pustite nas da se igramo i međusobno trgujemo iz zabave. A svaka zabava nešto košta.

Nemoj misliti na m2!

New Report

Close