HTPK (HTP Korčula d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HTPK (HTP Korčula d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Takva je tržišna kapitalizacija ovdje je po trenutnoj TK 7 milja kuna 31% firme. Cijela firma na burzi vrijedi samo 3 miljuna eura. Smiješno ali je tako.

Ovo nije nagovor na kupnju ili prodaju spomenutih dionica

Poslovni – turisti – predstečajna

Evo ono što se čekalo. Kako se i najavljivalo za HTPK će ići prijedlog dokapa dugovima. Naravno teško je predvidjeti kako će točno to izgledati ali pretvaranje dugova u dionice po većoj cijeni od ove na burzi je samo dobro i za tvrtku i za dioničare. Kao što kaže uprava tvrtka bi nakon toga bez tereta zateznih kamata poslovala sa dobiti i nebi je trebao biti problem privatizirati.

Što se tiče ovih velikih igrača podsjetio bi da je Svetina imao nekad i preko 12.000 dionica ali ih je prodao kad su cijene bile jako visoko. Tada su to bili milioni kuna, a sad je ponovo ulazio na cca ovim razinama. Inače tada su u top10 bili i par skrbničkih PBZ računa. Tada su jako lijepo zaradili, hoće li uspjeti ponovo?

Nemoj misliti na m2!

Napokon [emo_cool][emo_palacg]

Danas bi se trgovina mogla rasplamsati

Ovo nije nagovor na kupnju ili prodaju spomenutih dionica

Ovi gubitaši teško će u predstečajnu nagodbu


Napokon [emo_cool][emo_palacg]

Danas bi se trgovina mogla rasplamsati

Slazem se da ce se rasplamsat, ali tek ispod 50 kunica jer kakve takve žerave na ovoj dionici ima samo nize.Na 55-60 nema ni pepela,a kamoli zerave pa je tesko ocekivat ikakvo rasplamsavanje na tim razinama.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

Evo kako sam i rekao dobro se rasplamsalo na ove pozitivne vijesti

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

Ovaj što je prodao teško će više ikad kupit jeftinije,

I ja bi rado dokupio ispod 50 ali mislim da nema naivaca koji bi prodali

Inače od svih kandidata HTP Korčuja je u najboljoj poziciji za predstečajnu nagodbu (u tekstu iz poslovnog sve ljepo piše) jer nema dospjelih dugovanja prema državi (porezni dug je reprogramiran). Znači što Ministarstvo bolje stisne banke to će više zaradit u privazizaciji.

Ovo nije nagovor na kupnju ili prodaju spomenutih dionica

Ostavi se stiskanja.Stiskavac ti je Ustavom kad i pa cak i kad ga Vlada provodi. Cijeli taj zakon o predstecajnoj nagodbi je protuustavan,ali nema veze. Nacekat cemo se ovdje svi skupa dok se nesto pokrene,a i sve manje vjerujem da cemo se na ovome opernatit. Po meni najveci dobitnik HTPK ce biti najveci robovlasnik u Rvata,a manje ce platit cijelu firmu zajedno sa HTPO i Platom nego smo ja i ti placali jednu dionicu HTPK. Ako zelis okladu na ovo javi se na PM pa mozemo ovjerit kod javnog biljeznika.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

Ovaj što je danas prodao ovih 700 komada je to jutros lijepo najavio. Stavio ih je na prodaju po 58 kuna prije nego se burza otvorila. Ne vidim baš smisao takve taktike? Poplašiti kupnju?
A prije samo 15 dana mogao je to prodati i iznad 60 kuna Na 700 komada to je bar 5000 kuna minusa. Mora da je bila žurba.

Nemoj misliti na m2!

Evo bas nesto gledam i od 7.12. protrgovano 1206 komada. Uopce nisam bio svjestan da je vise od pola te kolicine moje. Strava.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

Ostojić: Pad kreditnog rejtinga neće ugroziti investicije u turizmu

“Pred vama je još jedan važan projekt koji ste zacrtali obaviti u idućoj godini, privatizacija turističkih tvrtki. Kako napredujete? Ima naznaka da će dio tvrtki otići u stečaj, jer neće ispuniti uvijete predstečajne nagodbe?

Mislim da nitko od jadranskih poduzeća neće završiti u stečaju, i da nitko neće biti u situaciji da mu je država jedini vjerovnik, jer bi se u tom slučaju predstečajna nagodba s državom mogla tumačiti kao potpora. Dvije tvrtke koje posluju dobro definitivno ne moraju ići u nagodbu, to su Imperijal Rab i Hoteli Makarska. Sa svim drugim tvrtkama koje trebaju u privatizaciju dogovorili smo da naprave program restrukturiranja i prijave se za predstečajnu nagodbu. Uprave tih tvrtki sad na tome rade. Početkom godine raspisat ćemo natječaj za Kupare, Pinetu u Fažani i lokaciju Saccorgiana u Puli.”

Nema brige za turiste, najkonkuretniji je to hrvatski business, a ministar je daleko najstručniji od svih dosadašnji i vjerujem da će provesti sve što je obećao

Ovo nije nagovor na kupnju ili prodaju spomenutih dionica

New Report

Close