HTPK (HTP Korčula d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HTPK (HTP Korčula d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

U htpk ovo i razumijem, ali ulazak države u konstruktor je promašaj. Omogućit će im daljnje stvaranje minusa do konačnog stečaja.

Znaci i danas je definitivno potvrdjeno da vlada ide s PDV na hranu i pice dolje, konkretno prema fin. izvjescu za prvih 9 mjeseci HTPK je ostvarila 40% prihoda na hrani i picu, odnosno oko 17-18 mil. kuna, i na taj iznos sada PDV ide sa 25% na 10% od Nove godine, sto za iducu godinu znaci dodatni plus od preko 2 mil. kuna, nesto slicno se odnosi i na Maestrale jer oni imaju nesto bolji prihod od Korcule, a nevjerujem da budu sada svi potrcali drasticno rezati cijene, vec ce nastojati poboljsati profit sto je logicno, a s obzirom na rezultate ove godine i nema potrebe skidati cijene, konkretno Maestrali su ove godine cijene i digli za 7% i, i dalje su imali vise nocenja nego lani….

Evo sta najavljuje Linic;
http://www.profitiraj.hr/novosti/linic-spremni-smo-na-problem-nelikvidnosti/

Mogli bi se načekati privatizacije na ovoj dionici:
“Država je još uvijek većinski vlasnik u čak 71 poduzeću, među kojima su brojna hotelska poduzeća, dok udjel ispod 50 posto ima u 600 tvrtki. Poduzeća koja se već godinama spominju kao ‘spremna za prodaju” su Petrokemija (51 posto), Končar (25 posto), Podravka (21 posto).. .No, od 671 tvrtke u kojima država ima udjele mnoge su u teškoćama i kupcima baš nisu zanimljive.
Strategija upravljanja
Državni ured za upravljanje državnom imovinom uskoro će završiti strategiju upravljanja državnom imovinom i očekuje da će je Vlada usvojiti iduće godine. Prijedlog te institucije je da se privatizacija obavi postupno, u roku od dvije godine. Namjera je da se sadašnji broj trgovačkih društava od strateškog interesa smanji sa 63 na pedesetak, što zanči da bi 13 tvrtke s liste moglo, također, u prodaju.” Vaš link …[/url]

dakle iduće godine bi tek mogla biti usvojena strategija, a prodaja ići kao što piše. svaka odgoda privatizacije htpk spušta njezinu vrijednost.

usput prošli tjedan je top 10 rasprodavao, i to cca 6.000 dionica (podaci na mojedionice.com). target koji mi se čini realan je cca 35 kn (dno padajućeg kanala u kojem se kreće htpk). moje mišljenje, ne nagovaram na kupnju nit prodaju.

top 10 prosli tjedan prodavao 6000 komada??? Mora bit da sam prosli tjedan tvrdo spavao.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

Pa po onom što je rekao Linić ja zaključujem da ide dosta toga što prije u prodaju;

” Od prodaje državnih udjela u poduzećima, Ministarstvo financija planira u 2013. godini prikupiti tri milijarde kuna. Pored prodaje HPB-a i Croatia osiguranja, ministar financija Slavko Linić najavljuje i prodaju udjela u 200 poduzeća. O kojim je poduzećima riječ, bit će poznato za tjedan dana kada planira objaviti njihov popis.”

“Na pitanje hoće li to biti tvrtke u kojima država ima manjinski ili većinski udjel, Linić je kazao da to nije bitno, važno je da su spremni za prodaju. Ubrzanje privatizacije on smatra nužnim, kako zbog samih poduzeća, tako i zbog prihoda koji su državi neophodni za financiranje deficita.”


top 10 prosli tjedan prodavao 6000 komada??? Mora bit da sam prosli tjedan tvrdo spavao.

evo link Vaš link …

nisam detaljno pratio trgovanje prošli tjedan pa ne znam..

To medo znaći da je AUDIO podjelio dionice nekome, branitelji ili već netko….


To medo znaći da je AUDIO podjelio dionice nekome, branitelji ili već netko….

a, tako! išao sam na zse.hr pa vidio da nije ukupno bilo toliko prometa cijeli tjedan pa mi ništa nije bilo jasno 🙂
hoće li taj ‘obdarenik’ prodavati uz rušenje cijene vidjet ćemo, zasad ima potpore na kupnji pa nema značajnog pada cijene..

AUDIO ne objavljuje kada djeli dionice, toliko o transparentnosti, pocetkom godine kada su podjelili 20.000 dionica Maestrala braniteljima, bilo je prometa da su Maestrali usli u redovnu trgovinu, poslije kada se to istrzilo opet ispali u poseban rezim, ne mora biti da su dobli branitelji ali pojavi se to na burzi prije ili poslije, dobro je to da HTPK ostane u redovnom rezimu jer je firma ionako kriticna, ima lose financijske pokazatelje i ako dodje u skoro vrijeme do privatizacije moglo bi biti uletanja sa strane,a to je lakse kada je dionica u redovnom rezimu…


…hoće li taj 'obdarenik' prodavati uz rušenje cijene vidjet ćemo, zasad ima potpore na kupnji pa nema značajnog pada cijene..

A poklonjenom konju se ne gleda u zube.Oni bi prodavali i po 30 hebe ih se nisu za njih ni orali ni kopali,ali se ovi tiskaju na bidu ko mutavi pa je cijena oko 60.Tocno se vidi da cim im je kapnilo da su odma poceli prodavat.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

Uvijek me iznenadi razina neinformiranosti na forumu.

AUDIO prodaje dionice?

U katalogu vam jasno piše da je raspoloživo za prodaju državnih 50,21%. Ostatak je bio rezerviran za pokrenute postupke povrata imovine.

Ovih -5598 dionica nisu baš poklonjene i zna se tko ih je i na ime kojeg duga dobio.

Nemoj misliti na m2!

New Report

Close