HTPK (HTP Korčula d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HTPK (HTP Korčula d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

“Kako se neslužbeno doznaje, neke će tvrtke investitorima ponuditi “u paketu”, kao hotelske tvrtke Orebić, Plat i Korčula, a rapski će se Imperijal privatizirati po modelu radničkog dioničarstva.”

Na zimu država…

Nemoj misliti na m2!

Evo ga nije ni pocelo 2 firme koje nesto vride ce u startu ispast zaheb.Sad jos neka izmisle i koju g lupost za HMAM i HMST i mozemo zapjevat uzalud vam trud sviraci.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!


OVO SMO CEKALI;

"Zima rezervirana za privatizaciju 13 turistickih firmi"

"Ministar turizma Veljko Ostojić danas je na Svjetskoj turističkoj burzi WTM u Londonu hrvatskim novinarima najavio da će se u idućim tjednima raspisati natječaji za privatizaciju Kupara, jedne lokacije u sklopu projekta Brijuni Riviera te za jednu lokaciju u Puli, što je dio plana da se tijekom predstojeće zime privatizira preostali turistički portfelj u vlasništvu države. U tom je portfelju još 13 trgovačkih društava u većinskom državnom vlasništvu za koje je Ministarstvo turizma dovršilo prijedloge za privatizaciju, a nakon što ga usklade s ostalim ministarstvima bit će i javno objavljeni. Na upit novinara o kojim se vrijednostim radi vezano za najavu prvih natječaja, ministar je kazao da su Kupari negdje oko 250 milijuna eura, Pineta u sklopu Brijuna Rivijera oko 50 milijuna eura, a slično je i kod lokacije u Puli (Saccorgiana/ Zlatne stijene). Pritom će se, kako je kazao, pokušati učiniti da se sukladno Zakonu o financijskom poslovanju i predstečajnom postupku 'ispeglaju' dugove tih tvrtki, nakon čega bi se radila njihova ocjena i evaluacija pa prodaja. Tu ima još dosta posla, ali nema razloga da se s tim čeka i da ne bude gotovo do iduće turističke sezone, odlučan je ministar.[emo_smijesak][emo_novac][emo_palacg]


Nebi li poslije tzv. peglanja dugova tvrtki, odnosno sređivanja financijske situacije, trebalo ažurirati katalog.

Jedino sam malo skeptičan glede:
Izvor Poslovni:
Kako se neslužbeno doznaje, neke će tvrtke investitorima ponuditi u pakatu, kao hotelske tvrtke Orebić, Plat i Korčula.
Naime sa ovakvom zajedničkom ponudom ako se nebude znalo šta je koliko pojedinačno plaćeno može biti džumbus kod malih dioničara.
Uskoro ćemo već nešto više saznati.

Ovo treba uzeti sa rezervom, pitanje šta je ministar mislio a šta novinar shvatio pod tim “u paketu”. Do sada je bila ideja parcijalne prodaje imovina pa je ministar samo rekao da će se privatizirati “u paketu” nakon financijskog restrukturiranja (peglanja) što znači da se prodaju kao društva a ne samo imovina. No ako je stvarno mislio u paketu a spomenio je bas 3 tvrtke iz dubrovačke županije to bi po meni onda značilo da imaju i nekog kupca koji je za paket zainteresiran. Nema nekog drugog razloga za prodaju u paketu. Turci se vrlo glasno najavljuju kao kupci za Kupare a Plat je praktično spojen sa Kuparima, pa možda stvarno bude i kupaca za tako velike “pakete”, nije to nužno nista loše čak šta više takvim bi pristupom otpali kokošari koji šalju ponude koje su manje od početne cijene ili se zabune pa ponude 3 umjesto 30 mil.

Nemoj misliti na m2!

Najveći đumbus za dioničare je sada tj dok se nista ne napravi i firme propadaju. Znam da dosta nas očekuje kapitalizirati svoje ulaganje odmah u privatizaciji kroz preuziamnje ali ako tu stvarno u igru uđu pravi igaći onda to možda i nije toliko bitno. Svi znamo koliko vrijedi imovina tih društava i koliki je potencijal uz pravog gazdu koji će osigurati ulaganja i kvalitetno upravljanje. Ne bojim se onda za cijenu dionice, bit će onda i fondova pa i ostalih ulagaća koji će poželjeti sudjelovati u tome.

Nemoj misliti na m2!

Naj bitnije za nas male dionicare, je da je ministarstvo turizma i Ostojic pokazao da misli ozbiljno i ocito se ozbiljno i priprema cijeli posao u kordinaciji sa drugim ministrastvima, peglanje dugova bi najvise moglo koristiti HTPK i Maestralima, Maestralima jos najvise jer drzava sama sebi duguje 17 mil. kuna glavnice koja se pretvara u vlasncki udio i na to 22 mil. kuna kamate koja bi trebala ici u otpis jer kamata se ne moze pretvoriti u vlasnicki udio, Maestrali bi preko noci mogli postati nisko zaduzena firma sa dugom od 30-40 mil. kuna i temeljnim kapitalom od 120 mil. kuna, znaci zaduzenost od 30%, a dionica bi mogla na 150-200 kn, ali strpimo se jos koji dan da vidimo taj Plan privatizacije pa cemo biti pametniji….


Evo ga nije ni pocelo 2 firme koje nesto vride ce u startu ispast zaheb.Sad jos neka izmisle i koju g lupost za HMAM i HMST i mozemo zapjevat uzalud vam trud sviraci.

Ma nemas brige, u Imperijalu ide u radnicko dionicarstvo 20% drzavnih dionica a 30% ide na burzu tako da onaj tko kupi tih 30% nebude stao na tome tako da ce cijena s vremenom samo rasti…..

a i HTPK ce vrijediti, peglaju se dugovi i ozbiljnim investitorima su interesantniji veci kompleksi u koje ce ulagati i velike novce, biti ce tu borbe tko ce to dobiti takve lijepe pozicije i nadamo se premiji na cijenu, bez brige…ne prodaje se takva imovina svaki dan….

ali ljudi moji peglanje dugova valjda znaci i vecu cijenu u prodaji da si drzava i banke namire taj novac…

Ne ocekujem ja da ce to ici brzo, i sam ministar je rekao da ima tu jos dosta posla, ali ipak veseli sto covjek iz struke, ministar Ostojic, je svjestan i odlucan da se to privatizira jer je to jedino rjesenje, i pokazao je volju i ozbiljnost da se to i napravi, ostaje jos samo vidjeti da li ce privatizacija biti maksimalno transparentna…

ne znam kakve ce implikacije na cijenu dionica imati najavljeno “peglanje” dugova, tu moraju sudjelovati i drzava i banke, i da li ce to u konacnici dignuti cijenu dionica u prodaji, ali svakako ocekujem da ce biti vise nego dovoljno zainteresiranih da to kupe i ulazu, mislim da je to dobar biznis, a naravno i da cemo mi mali dionicari uhvatiti koju mrvicu koja padne sa stola….

uglavnom bio bi uspjeh da do Nove godine krene posao sa predstecajnom nagodbom za HTPK, a iza nove godine procjena vrijednosti onda kada se firma poslozi financijski, i da za Maestrale do Nove godine pokrenu “peglanje” tog duga prema DAB-u, Maestrali drugih financijskih problema nemaju, samo taj kredit prema Drzavnoj agenciji za osiguranje stednih uloga i sanaciju banaka glavnice od 17 mil. kuna i zateznih kamata od 22 mil. kuna, a ako se to odradi onda to povlaci cijenu na 150-200kn po dionici jer bi Maestrali preko noci postali nisko zaduzena firma….

Od firmi za koje se najavljuje priatizacija HTPK se još jedini može kupiti na burzi. Maestrale ili Makarsku se može pokušati kupiti ali to znači i veliko dizanje cijene i najmanje po 50-60% skuplje (u odnosu na book) naprema HTPK.

Ajde da vidimo hoće li netko što pokušati kupiti danas na turistima u 13.00

Nemoj misliti na m2!

“Ajde da vidimo hoće li netko što pokušati kupiti danas na turistima u 13.00”

Kao što sam mislio simbolično..

Da bi netko kupio nešto značajnije Maestrala pretpostavljam da bi morao dići cijenu na 110-120 kuna, a Imperijal na dobro preko 200 kuna

Nemoj misliti na m2!

Zažto dizati cijenu na najave od kojih možda po peti put neće biti ništa.

New Report

Close