HTPK (HTP Korčula d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HTPK (HTP Korčula d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nije uopće pitanje treba li ili ne htpk privatizaciju. HTPK treba novu i sposobniju upravu i dokapitalizaciju, a na žalost to će dobiti tek kada promijeni vlasnika. Odluka o privatizaciji je donesena za cijeli turistički portfelj i Ostojić je dobio zadatak da ju provede. Iz tih razloga imenovan je i u UO AUDIO. Zadali su i rok, i sada je pitanje dali će Ostojić svoj zadatak obaviti ili ne.
Što se targeta tiče ja mislim da nas ima ovdje dosta koji bi je željeli vidjeti i ispod 50 kn prije nego objave natječaj. A što se targeta tiče pogledajte današnji impresivni rezultat Arenaturista pa si projecirajte što bi moglo biti od HTPK sa pravim gazdom.

Nemoj misliti na m2!

Ta pozajmnica od 12,5 mil. kuna se odnosila na ovu sezonu, a za iduću opet ispočetka, ali kamata od 13,58% je stvarno lihvarska, ali je činjenica da je AUDIO do tog novca došao dizanjem kredita od 100 mil. kuna na godinu dana kod HPB uz kamatu od 10%, tako da su mislim i zakonski oni morali staviti gore još svoju maržu od 3,58%, taj kredit će vraćati novi vlasnik kojeg trebaju pothitno jer će ih te kamate redovne i zatezne pokopati…

jedino tješi povecanje prihoda za 4 mil. kuna i napokon pozitivan EBIT nakon dužeg vremena…što daje nadu da ta firma može daleko više uz novog vlasnika i svjež kapital

Materijalna imovina firme je knjigovodstveno 200 mil. kuna, što dugo nije revalorizirano (evidentno je puno veća), a dug je nešto preko 120 mil. kuna, razlika po knjigama je 80-tak mil. kuna,(realno je veća), a trenutna tržišna kapitalizacija je oko 22 mil. kuna, evidentna podcijenjenost je vidljiva i zato čim se objavi plan privatizacije stvari se tu budu mijenjale, cijena bi trebala ići do 100 kn, što bi dalo tržišnu kapitalizaciju od 43 mil. kuna što je i dalje niska cijena dionice…

ti parametri će ovisiti o planu i postupku privatizacije, a da ne prićamo o premiji koja se plaća u takvim preuzimanjima jer je jasno da je potencijal takve firme velik…

ja sam i dalje stava da ću u jednom trenutku tokom rasta cijene prodati prije same privatizacije, samo teško je pogoditi pravi trenutak…ha ha ha…

Nitko nece kupiti ovu tvrtku sa tolikim dugovanjem.
Dug ce platiti (vratiti) porezni obveznici RH.
Privatizacija moze biti uspjesna (sada) samo ako se Ponuditelju nudi cisti start.

A sto se tice privatizacije ove jeseni, ima jedna:
Dodje jesen, pobrase se vinogradi, ja se ne ozeni…

Pa tko bi se bunio na ovo.. Porezni obveznici vrate dug i onda se firma proda po fer cijeni. Ove ili neke druge jeseni? Pa ni to nije tako bitno ako bude kao što ste rekli, to daje dovoljan prinos na sadašnju cijenu da se isplati čekati.

U ovo vrijeme treba pronaći djelatnost koja bilježi rast i ima perspektivu a turizam je jedna od njih. No kao i u ostalim stvarima igrati samo na jednu dionicu preveliki je rizik (ali može nositi i natprosječnu zaradu) i šteta što nema neki fond koji ju pokriva pa se nebi morali gnjaviti i sami slagati portfelj. Takav fond bi da je ulagao u sve turiste bio u dobrom plusu već sada, a nekako mi izgleda da je i perspektive dobra. Doći će red i na ovo ružno paće.

Nemoj misliti na m2!

Stvar je vrlo jednostavna, kako je najavio direktor hotela Maestral Obuljen;

“Zadnji natječaj za iskazivanje interesa je bio prije 6 mjeseci i obustavljen je do izrade kompletne strategije privatizacije vlasničkog portfelja Republike Hrvatske. Prema našim saznanjima privatizacija će se dogoditi nakon izrade navedene strategije.”

Ovo sto je on rekao vrijedi i za ostale turiste, tako i za HTPK, kada naprave tu strategiju onda po zakonu mogu u privatizaciju, zato je i privatizacija Maestrala odgodjena.


Pa tko bi se bunio na ovo.. Porezni obveznici vrate dug i onda se firma proda po fer cijeni. Ove ili neke druge jeseni? Pa ni to nije tako bitno ako bude kao što ste rekli, to daje dovoljan prinos na sadašnju cijenu da se isplati čekati.

U ovo vrijeme treba pronaći djelatnost koja bilježi rast i ima perspektivu a turizam je jedna od njih. No kao i u ostalim stvarima igrati samo na jednu dionicu preveliki je rizik (ali može nositi i natprosječnu zaradu) i šteta što nema neki fond koji ju pokriva pa se nebi morali gnjaviti i sami slagati portfelj. Takav fond bi da je ulagao u sve turiste bio u dobrom plusu već sada, a nekako mi izgleda da je i perspektive dobra. Doći će red i na ovo ružno paće.


Tako je, samo treba uci po niskim cijenama i imati novca i vremena za cekati.
Ja se nadam da ce do slijedece sezone odraditi bar jednu privatizaciju iz kataloga pa da znamo kako to misle sprovesti i koliko uspjesno (i koliko povoljno ce ispasti za male dionicare).

Glede izrecenog o turizma u RH sa velikom perspektivom, u potpunosti se slazem, pogotovo sto je gotovo sve ostalo u nasoj Lijepoj uglavnom stalo.

ja ima dionice 4 hotela za privatizaciju pa mi je nekako lakse cekati, koji god krene prvi, nece biti dosadno, premda je jasno da je vjerojatno HTPK prvi jer je najkriticniji, a turisticki sektor u HR ne ovisi o nasoj privredi i nasoj potrosnji vec uglavnom o EU a to je ipak trziste od 500 milijuna stanovnika, relativno bogatih, a HR je relativno jeftina, blizu i sigurna sto je zadnje vrijeme jako bitno, uglavnom unatoc krizi HR turizam je perspektivan sektor sa lijepim rastom i to bi mogao ostati duze vrijeme…
otud moja odluka da mi turisti cine prakticki 100% portfelja, pogotovo ovi za privatizaciju, tu strategiju sam zauzeo prije oko godinu dana…

Re: plavac1

Svaka cast za hrabrost. Rizik je velik, ali je i potencijalna dobit velika.
Kako ce biti sa privatizacijama turista iz portfelja i kako ce tu proci mali dionicari vidjet cemo nakon prvog sprovedenog postupka pod novom Vladom.
Prije osam godina SDP se tu nije bas proslavio.
Ali sad su druga vremena i okolnosti.
Za sada mi ministar Ostojic izgleda OK, covjek dolazi iz realnog turistickog sektora, pa se nadam transparentnosti i fer trzisnoj utakmici.

devetomjesecna izvjesca turistickog sektora su fenomenalan, i ovi drzavni hoteli su se zadnje dvije godine konsolidirali, a vladi preostaje samo da raspise medjunarodne javne natjecaje i da posao odradi transparentno jer nebudemo u protivnom tako brzo u EU, jer pokusaja bude raznih da se pojedine firme docepaju preostalog drzavnog turistickog portfelja…

kada se bude natjecalo tko ce upiknuti zadnju ne privatiziranu hotelsku kucu u Dubrovniku koja ima 11% nocenja grada Dubrovnika (HMST), mislim da ce biti jako gusto i da ce premija na cijenu biti jako lijepa…
ili tko ce uzeti prakticki sve hotelske kapacitete u Korculi (HTPK) ili cijeli otok Rab (HIMR)…biti ce tu guzve apsolutno….

idući tjedan je već krajnje vrijeme da se objavi plan privatizacije pojedinih firmi iz kataloga investicija ministarstva turizma, jer Ostojić je sredinom rujna mjeseca najavio da će se taj plan uskoro objaviti, a onda prvi natjećaj će biti za HTPK jer oni bez pomoći nemogu pripremiti ni iduću sezonu a ući će i u žrvanj ovog Linićevog zakona pa će morati u predstečajnu nagodbu, zato se za HTPK može očekivati objava natjećaja praktićki svaki dan….

OVO SMO CEKALI;

“Zima rezervirana za privatizaciju 13 turistickih firmi”

“Ministar turizma Veljko Ostojić danas je na Svjetskoj turističkoj burzi WTM u Londonu hrvatskim novinarima najavio da će se u idućim tjednima raspisati natječaji za privatizaciju Kupara, jedne lokacije u sklopu projekta Brijuni Riviera te za jednu lokaciju u Puli, što je dio plana da se tijekom predstojeće zime privatizira preostali turistički portfelj u vlasništvu države. U tom je portfelju još 13 trgovačkih društava u većinskom državnom vlasništvu za koje je Ministarstvo turizma dovršilo prijedloge za privatizaciju, a nakon što ga usklade s ostalim ministarstvima bit će i javno objavljeni. Na upit novinara o kojim se vrijednostim radi vezano za najavu prvih natječaja, ministar je kazao da su Kupari negdje oko 250 milijuna eura, Pineta u sklopu Brijuna Rivijera oko 50 milijuna eura, a slično je i kod lokacije u Puli (Saccorgiana/ Zlatne stijene). Pritom će se, kako je kazao, pokušati učiniti da se sukladno Zakonu o financijskom poslovanju i predstečajnom postupku ‘ispeglaju’ dugove tih tvrtki, nakon čega bi se radila njihova ocjena i evaluacija pa prodaja. Tu ima još dosta posla, ali nema razloga da se s tim čeka i da ne bude gotovo do iduće turističke sezone, odlučan je ministar.[emo_smijesak][emo_novac][emo_palacg]

New Report

Close