HTPK (HTP Korčula d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HTPK (HTP Korčula d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Veljko Ostojic; Ovo je najbolja turisticka sezona u Hrvatskoj povjesti;
http://www.slobodnadalmacija.hr/Dalmacija/Dubrovnik/tabid/75/articleType/ArticleView/articleId/191035/Default.aspx

Nekakvo je zatisje pred buru, nista se ne pise, svi samo cekamo objavu fin. izvjesca za prvih 9 mjeseci, veseli me sto prema zadnjim izvjescima vidim da HTPK ima cak manji broj zaposlenih od Maestrala, ocito da je u medjuvremenu dosta ljudi rijeseno koji su objektivno visak,
inace ova Strategija razvoja hrv. turizma do 2020. god. je sada mjesec dana na javnoj raspravi, onda ce se dopunjavati, pa na usvajanje u vladu i mislim jos i u Sabor, ne znam da li ce Strategija prodaje ovih 13 neprivatiziranih firmi u turizmu cekati konacno usvajanje ove glavne strategije razvoja hrv. turizma koja ce se oduziti sigurno do kraja godine….tko zna….

plavac to je do sada već 5 strategija razvoja hrvatskog turizma. Ali možda bude peta sreća. Ne treba očekivati puno

Ma to su samo papiri, da nije ovakvo stanje oko nas pa nam ide na ruku,tko zna kako bi bilo, mozemo mi pisati strategije koliko hocemo, nista od toga,
nego mene interesira ova Strategija prodaje ovih turistickih firmi, a ona ce mozda morati cekati da se izglasa ova glavna strategija turizma,mozda, ne znam….
zvao sam danas u AUDIO, pitao za Maestrale, kazu da je sve odgodjeno i da se ceka…te sluzbenice bas nemaju nekih info…

Prije prodaje sve ove firme trebaju financijsku konsolidaciju.
Bez toga nece oni dobiti ni invesstitora koji ce uci za jednu kunu.
Nitko nece kupovati velike dugove, + skrivene dugove i dubioze, visak zaposlenih, a svi ti objekti traze velika dodatna ulaganja i poslovna restrukturiranja. Koliko vidim jedino Hoteli Makarska i Imperial Rab posluju pozitivno.
Kakva je Vlada jos cemo se nacekati njihovih odluka.
Puno pricaju, a nerade nista. Ako se misli prodavati do pocetka slijedece sezone, onda je vrijeme za pocetne odluke i poteze (mislim da se vec kasni).
Sto vise cekaju, kapital i rezerve se samo smanjuju iz godine u godinu.
Problem je sto Vlada prodajom ovih hotelskih kuca uglavnom nece nista zaraditi, osim na Hoteli Makarska i Imperial Rab.

A ta zarada je nemjerljiva sića. Da na hmam i himr zarade pola milijarde kuna, to se spiska na renoviranje migova iz drugog svjetskog rata. A po vladinom planu privatizacije uz diskontiranu cijenu zaposlenicima neće biti ni za bojanje polovice migova. No himr i hmam barem posluju pozitivno, dok ostali lagano kopne. I kroz par godina ih nitko neće uzeti ni za kunu. Plavac dobro kažeš, nekako prečesto u državnoj upravi čujem pričekajte malo. A to u prijevodu znači ništa od toga

Imam i HIMR,HMAM, HMST i HTPK, i na svima se bude dalo zaraditi, a da se bude moralo cekati, to je sigurno, ja sam puno ulupao u te dionice i cekat cu, ali lakse je cekati kada znas da firme ostvaruju super rezultate, HIMR i HMAM su firme koje su stabilne na trzistu i sa lijepom dobiti, HMST je na dobrom putu, jedino je HTPK kriticna ali je zato najpodcjenjenija….

@plavac
zvali ste krivo mjesto 🙂
Kao prvo strategija razvoja turizma pa ni strategija privatizacije kako ste ju nazvali (strategija upravljanja državnom imovinom) nemaju veze sa privatizacijom HTPK i ostalih. Ta odluka je već donesena!! U strategiji upravljanja državnom imovinom (bilo je prije 10ak dana u SD veliki tekst s Pejnovićem iz DUUDI) tih tvrtki više ni nema, od turističkog portfelja ostao je samo ACI. (čudi me kako je taj članak prošao nezapaženo jer ima puno zanimljivih izjava i o drugim firmama u vlasništvu države) Država želi rasčistiti svoj portfelj i naravno gleda da na ovome nešto i uprihodi no to nije postavljeno kao prioritet. Za turistički portfelj je procijenjeno da postoji interes investitora i da nakon privatizacije može povući i novi investicijski ciklus.
Ponovimo. Odluka je donesena, katalog je sastavljen, određeni prioriteti, zadani rokovi i Ostojić kao resorni ministar ali i kao član UO AUDIO je dobio zadatak da to provede. Jasno je rečeno i da će se sačekati da završi sezona, a da se do početka sljedeće treba riješiti veliki dio ovog posla. Sa Imperialom i Makarskom se neće žuriti pa to možda ostane i za sljedeću zimu no HTPK će na bubanj među prvima.
Slažem se da je HTPK fundamentalno najjeftinija i za to postoji puno razloga. Sadašnje poslovanje ne opravdava ni ovu cijenu, tako da se ovdje kupuje “budućnost”. Ja osobno sam uvjeren da će u toj budućnosti u Korčuli biti više turista u boljim i skupljim hotelima, a onda će valjda i dioničari HTPK imati nešto od toga. Kod Imperijala pazite tamo se priča o radničkom dioničarstvu.

Nemoj misliti na m2!

Prva dama FINA-e Andjelka Buneta;
“Što se pak tiče prvih iskustava u provođenju Zakona, Buneta je potvrdila, da se po sili zakona tvrtke čiji su dugovi stariji od pet godina brišu i u listopadu će se obrisati 35 tisuća trgovačkih društava i smanjiti nelikvidnost za sedam milijardi kuna.Banke tu također igraju važnu ulogu jer bez njih neće biti oporavka, a Zakon omogućuje bankama da pomognu državi da počne potraživanja pretvarati u vlasničke udjele.”

ODLIČNI REZULTATI OVE SEZONE
Uspješno poslovanje hotela Korčula

Hotel Korčula koji posluje u sklopu istoimenog HTP završio je ovogodišnju turističku sezonu veoma uspješno, kaže nam Slobodan Vranješ, direktor hotela Korčula,koji je već 41 godinu zaposlenik u HTP Korčula I prije 4 godine postao direktor jedinog objekta u HTP koji radi cijelu godinu.Hotel je smješten na samoj obali u zapadnom dijelu staroga grada,odakle brojni turisti uživaju pogledom na srednjovjekovne kuće i ulice.Hotel je vila s prostranom terasom kapaciteta 150 osoba s koje se pruža jedinstveni pogled na more,brodove i Pelješac.
Za ugodnu internu atmosferu ili sastanak tu je kavana u rustikalnom stilu,aperitiv bar i restoran.
Hotel ima 20 soba,s tri zvjezdice, 4 apartmana i ukupno 48 kreveta kreveta,a pripada mu i Riblji restoran Kanavelić koji glasi kao najbolji na otoku, pa i šire, sa zadovoljstvom spominje direktor Vranješ, spominjući i najpoznatija svjetska imena koja svrate u spomenuti restoran(Bernie Ecclestone, britanski poduzetnik i jedan od vodećih ljudi Formule 1,Roman Abramovič, jedan od najbogatijih ljudi na svijetu,David Bowie, britanski rock glazbenik, skladatelj, glumac, producent, aranžer i glazbeni tehničar, nekoliko su puta bili i Gadafijevi sinovi, a ugodan ambijent koriste i naša poznata imena.
Hotel je pravi spomenik korčulanske turističke tradicije To je prvi gradski hotel izgrađen davne 1912. kao Hotel de la vile,pa su ga Korčulani oduvijek smatrali srcem svoje turističke ponude.Osobito se pazi na kvalitetu gastronomije.Uz 16 stalno zaposlenih,hotel je ove godine zabilježio 10 posto bolje poslovanje nego prošle godine(po agencijskim dolascima u smještaju prednjače englezi).
Bilo je primjedbi da se korčulani zadnje tri sezone ne pojavljuju na čuvenoj terasi,a ove su godine cijelo ljeto u jutarnjim satima,predvečer i cijelu večer baš korčulani punili terasu,kaže Slobodan Vranješ.
Kuhinja je prvA,uz kvalitetan meni prednjači riba,a u sklopu hotela je riblji je restoran zadržao prošlogodišnji promet,dok je gradski podrum cijelu sezonu bio pun.Ništa se nije učinilo na izgradnji veće luke izvan grada,pak su nam privezani kruzeri ili noću bučni.Nemamo ni klimu,planiralo se,ali neuspjela prodaja i privatizacija su zaustavili dodatna ulaganja.Hotel je okrenut prema zapadu,pa gosti ne mogu otvoriti prozore zbog buke,a zatvaranjem je vruće,jada se direktor Vranješ.Ako se hotel privatizira i investira postat će vodeći hotel na području Jadrana,njegov je zaključak. Tekst i foto : Nikola Perić

http://dubrovacki.hr/clanak/44339/hotel-korcula-zavrsio-sezonu-veoma-uspjesno

Ovo nije nagovor na kupnju ili prodaju spomenutih dionica

Odlicna reklama za restoran.
Ovim tekstom o hotelu su prikazani svi problemi vezani uz Htpk.
Bez obzira na sezonu, bila dobra ili losa, jedino rjesenje je privatizacija i dodatno investiranje. Pa oni nemogu ni par klima ugraditi.
Malo bolji prihodi mogu pomoc da se mrvicu lakse proda, ali bez prethodne fibancijske konsolidacije (otpisa kamata, zamjena duga za kapital i dr) nema ovdje pomoci.
Kaze slucajni premijer bit ce ovo tvornica novca. Za sada je ovo spalionica drzavnog novca. E moj premijeru, da je nesto znat i radit, a ne sano pricat price i izbacivat fraze koje nemaju veze sa prostorom i vremenom.

@sduvnja1
Evo ga druze miritas stotku za ovo pa evo jedna od mene.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

New Report

Close