HTPK (HTP Korčula d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HTPK (HTP Korčula d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Cijenim Smarta pogotovo nakon onoliko truda u KSST. Mislim da je taman nekako iz HTPK otišaou KSST ali mislim da ga je baš kriminal koji se tamo dogodio otjerao iz svega. I sigurno potpuno opravdano sumnja da se u ovoj zemlji više išta pametno dogoditi. Samo upalite TV ili otvorite novine.
Hoće li Linić izgurati ovaj novi zakon? Pa možda baš i neće u potpunosti ali tvrtke kojima je država vlasnik će ga sigurno morati poštivati pa će HTPK morati provesti financijsko restrukturiranje.
Što se privatizacije tiće Smart zna da je za HTPK bilo i nekih zainteresiranih kupaca prije par godina. Ja također ne vjerujem političarima ali bi rekao da će prodaje turističkih tvrtki biti ako netko to stvarno želi kupiti. Nismo mi željeli prodati banke ili Inu nego je to netko želio kupiti. Dali je cijena turističkih tvrtki u Hr dovoljno niska i dali je sad pravi trenutak za “okupiranje” hrvatskog turizma? To je dobro pitanje.
Po pitanju poslovanja ni HTPK ni HMST ne vrijede puno i ovdje se sad kupuje samo potencijal i budućnost koja će doći ili ne.
Pitajte Smarta da vam kaže njegovoe procijene tvrtke, nekretnina, projekcije prihoda ili neke druge važne podatke ali nemjte ga pitati što će se dogoditi

Raspitajte se malo koliki je prihod po sobi u Hrvatskoj u prosijeku i onda to usporedite sa HTPK. Tu ima puno prostora za rast što znaći da kupujete buduće dobro poslovanje ove firme a ne sadašnje gubitke. (naravno pod uvjetom da do tog preokreta uopće dođe)
jer nema on kristalnu kuglu.

Nemoj misliti na m2!

Ne znam jeli greška u meni ili ovom novom forumu ali ja sam siguran da sam napisao:
“Pitajte Smarta da vam kaže njegove procijene tvrtke, nekretnina, projekcije prihoda ili neke druge važne podatke ali nemjte ga pitati što će se dogoditi jer nema on kristalnu kuglu.”


@smart

Ispričavam se unaprijed ako imaš kuglu 😉 Nadam se da ćeš se jednom vratiti u HR dionice ili barem nastaviti konstruktivno pisati po forumu.

Nemoj misliti na m2!

Mislim da je Smart u Maestralima unutra,ali ima par stitina komada, inace iduci tjedan su dani hrvatskog turizma u Dubrovniku, mozda je to prigoda da ministar objavi strategiju privatizacije ovih turističkih firmi…

Uz Milanovića i njegove ministre ovog ljeta u hotelima u sastavu HTPK je boravio i Karamarko sa svojom ekipom,

nadam se da su popili koje piće nakon što je slikana ova slika (mislim da je ova terasa u sastavu htpk)

http://ikorcula.net/18035-tomislav-karamarko-posjetio-korculanski-hdz/

Ovo nije nagovor na kupnju ili prodaju spomenutih dionica

Korčulani zadovoljni turističkim rezultatima;
Vaš link

“Zahvaljujući lijepim vremenima i dani mjeseca listopada u Korčuli su puni ljetnih događanja. Kafići, restorani, suvenirski štandovi rade non stop i imaju dobru popunjenost. Popularni kruzeri i turistički jedrenjaci svakodnevno posjećuju Korčulu.”

Članovi odbora za turizam Bundestaga u Ministarstvu turizma RH

Ostojić:
“Želimo privatizirati 13 državnih poduzeća koja se nalaze u Katalogu investicija i to kroz godinu dana, stoga pozivam njemačke investitore da obrate pažnju na lokacije u koje bi mogli kvalitetno uložiti.”

Vaš link …[/url]

Nemoj misliti na m2!

Inače, u gradu Korčuli je u devet mjeseci ove godine boravilo 59.913 gostiju, što je 10 posto više u odnosu na isto lanjsko razdoblje, kada ih je bilo 54. 529. Porast od 12 posto ostvaren je u noćenjima. Zabilježeno ih je 325.483, a u istom razdoblju prošle godine 291.895. (Hina)

Nemoj misliti na m2!

http://www.poslovni.hr/britance-koji-bi-zrc-lipik-drzava-opalila-sa-30-mil-kuna-218568

Toliko o privatizaciji i ovoj pametnoj Vladi. Sad povucite korelaciju izmedju HTPK,HMST i ovoga pa sami osmislite scenarij.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

Ma rijesiti ce se to, ali ako se stvarno Lipik proda onda ovo na moru ima da se potuku za to,to ce biti grabez….Lipik je selo u sred nicega…mislim u odnosu na more to je nula bodova….

Britanci su dostavili garanciju prvoklasne banke na 125 mil EUR i pokazali da su ozbiljni. Pa i ovo što su sad podigli frku o tih 4 mil EUR poreza samo pokazuje da su dobro proučili sve. Netko je na tu “sitnicu” zaboravio. Britanci su ponudili 32 mil EUR i zatražili da se vjerovnici uokvire u to a drzava je tu najveći vjerovnik. Inače ovaj porez na otpis dugova se plaća tek po sastavljanju godišnjeg izvješća i porezne prijave, dobro da je netko to sad primjetio jer porezni gubitak je različit od onog u bilanci. Problem je što se porezni gubitak može odbijati samo 5 godina i kod lipika on nije dovoljan da pokrije otpis dugova. Nekom bi malo trebalo natrljati uši i ispričati se brže bolje.
I mene zanima koliko bi ovakvi investitori ponudili za Imperijal, Maestrale ili Korčulu kada su u Lipik koji su doslovce ruševina spremni uložiti tolike novce?

Nemoj misliti na m2!


Ma rijesiti ce se to, ali ako se stvarno Lipik proda onda ovo na moru ima da se potuku za to,to ce biti grabez….Lipik je selo u sred nicega…mislim u odnosu na more to je nula bodova….

Samo nemoj zaboraviti da kod nas sezona na moru traje maximalno 3 mjeseca, a ovo u Lipiku će raditi 12 mjeseci. Tako da ti paralela baš i ne stoji jer uspoređuješ gnjilu krušku i gnjilu jabuku [emo_namigusa]

Možda se i mogu složiti s tom tvrdnjom. Zdravstveni turizam je nesto sasvim drugo. No ne vjerujem da bi HTPK bio pun samo 3 mjeseca da netko u njega uloži 200 mil EUR. Prema nekim studijama i projekcijama koje su rađene za HTPK uz puno manja ulaganja u dizanje kategorija, dogradnji i dodatnih sadržaja planirano je dizanje prihoda na čak 17-18 mil EUR. Možda malo preoptimistično ali to je samo svođenje na neki Hr prosjek boljih hotela od 15.000 EUR po smjestajnoj jedinici (po tom planu ih je trebalo do 2013 biti oko 1000)
Ni u Lipiku Englezi ne kupuju sadašnji posao nego budući. Da je nači takvog investitora za ostale turističke firme onda brojke iz strategije turizma nisu tako neostvarive kao što sada izgledaju. Šteta je samo što smo svi skupa izgubili toliko vremena. Za Korčulu bi jako puno značilo da je HTPK ono što je mogao biti da nije bilo sitnih a možda i krupnih pojedinačnih interesa. U svakom slučaju vidjet ćemo i to vrlo brzo prića li ministar bajke ili tu ima i nekih stvarnih pomaka. Ima i danas jedan tekst o najavljenim velikim investicijama u turizam (Turci) Vrijeme je da se vide i prvi konkretni rezultati tih najava, rokove su si sami zadali.

Nemoj misliti na m2!

New Report

Close