HTPK (HTP Korčula d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HTPK (HTP Korčula d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Opet nakon nešto vremena onih 1000 na kupnji, prodaja je odmah zbrisala iznad 70 i mislim da će se načekati i jedna i druga strana. Baš me zanima tko će prije popustiti. Tipujem na kupnju jer ipak tko je želio prodati na razinama 56-60 mogao je to cjeli mjesec i to u ne malim količinama. Inače još jedna firma iz kataloga se ovih dana spominje za brzu privatizaciju, a svi turisti bilježe rast cijene. Hoćemo li možda uskoro stići i Maestrale? Inaće nekad su HTPK bili dosta skuplji i likvidniji od HMST, a onda je objavljeno prikupljanje pisma namjere za Maestrale pa su se stvari nakratko okrenule. Likvidnost je još uvijek veća kod HTPK a i cijena bi mogla uskoro biti??

Nemoj misliti na m2!

Likvidnost je veca kod HTPK jer je puno veci free float, a i tehniciki dionica je jeftinija po analizama koje smo vrtili zadnjih dana, ali nece biti ozbiljnijeg povecanja cijene i prometa do neke konkretne vijeti o privatizaciji ili eventualno o financijskom restrukturiranju po Linicevom zakonu, manji rast i nesto povecanja prometa mozemo ocekivati kada se objave rezultate za prvih 9 mjeseci jer oni nisu jos u potpunosti uracunati u cijenu, a ocekujemo ih na opisnoj ocjeni-fenomenalni….

@plavac
Tehnički ove dionice nema smisla analizirati zbog velike nelikvidnosti.
Možda ste mislili fundamentalno?
Na zadnjim cijenama HMST je nešto skuplji, cca 10-20%
No ako želite kupiti samo malo veću količinu npr 1000 komada razlika cijene pa tako i fundamenata bi se naglo promijenila. Vjerovatno bi HMST morali platiti 100-120 kuna, a HTPK bi ipak mogli skupiti i po 70-75 pa je razlika onda puno veća. HTPK bi npr bio 0,35 booka, a HMST na 0,5-0,6 booka, što je onda 50% skuplje!! No to je jedan od parametara ali otprile je i ostalo tu negdje.
No za to postoje i neki razlozi o kojima smo već pisali.

Nemoj misliti na m2!

HTPK još nije u fokusu jer vrlo mali broj investitora je svjestan (ne prate poslovanje) da su se stvari drastično promijenile u poslovanju društva. Primjerice prije par dana su objavljeni fenomenalni rezultati za rujan, u HTPK povećanje noćenja 19%, u SLRS povećanje noćenja 17%, a cijena je HTPK ostala nepromijenjena, a SLRS je narasla skoro 40%.

Veliko otključavanje vrijednosti očekujem kada ministar Ostojić objavi plan privatizacije (a to bi se moglo dogoditi već i ovaj tjedan), to će staviti fokus na dionicu a pojaviti će se i (novi) investitori koji će primijetiti da cijena nije reagirala dovoljno s obzirom na drastično poboljšanje u poslovanju i nadolazeću privatizaciju…

Ovo nije nagovor na kupnju ili prodaju spomenutih dionica

@plavac
Sad vidim da ste napisali svoju ulaznu cijenu u HTPK. Mislim da ste stvarno pogodili trenutak. Na toj cijeni je stvarno bila fundamentalno podcijenjena a u odnosu na maestrale bila je 100% jeftinija. No toliko o fundamentima, sada je korisnije svaki dan otvoriti stranicu AUDIA i provjeriti oglase nego raditi ove izračune.

Nemoj misliti na m2!

Kao prvo, nije mi jasno kako nešto može biti 100% jeftinije?

Kao drugo, zašto bi trebalo provjeravati Audio web stranice? Šta je sa restrukturiranjem HTPK koje se najavljivalo? Odustali ili zaboravili? Nemaš potrebe pratiti web Audio prije nego kosolidiraju stanje. Raiff bi im mogao zagorčati život zbog kratkoročnih pozajmica, kamata na kamatu u nedogled. Ne znam koje poslovanje može plaćati te kamate, a oni su razvukli sve u nedogled.

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire

Ministar mora objaviti plan privatizacije za svih 13 firmi sto je prije dva tjedna rekao da ce biti uskoro, ali prije privatizacije firma se treba financijski posloziti ili ce se to raditi kroz privatizaciju jer je i to moguce, ali ce u svakom slucaju uskoro moratu u restrukturiranje po Linicevom zakonu da zadovolji standarde i rokove placanja od 60 dana jer je i za pripremu ove sezona od AUDIO-a dobila kredit….


Kao prvo, nije mi jasno kako nešto može biti 100% jeftinije?

Isprika HMST je bio 100% skuplji, ili je HTPK bio 50% jeftiniji, ali mislim da su svi shvatili.
Sto se restrukturiranja tiče to je jasno, to čak ne mogu birati dali žele ili ne, zakon ih na to obvezuje. Za HTPK je poželjno da krene odmah u predstečajna nagodbu jer tu najviše mogu profitirati. Država koja je to i smislila će sigurno pristati ( treba pristati određeni postotak vjerovnika) a Linić se hvali da je bankama zavrnio ruku i da će i one pristati. Stvari su posložili tako da im je to puno isplativije nego aktiviranje hipoteka i prisilno naplata.
Budući će po 3q biti možda i neke dobiti bilanca s kojom bi sad ušli u konsolidaciju je nešto bolja nego što će biti na proljeće. Što se tiče kredita mislim da je dio kredita zapravo novac HABORa samo plasiran preko Rajfice pa da oni zapravo lihvare zateznim kamatama na tuđe novce, znam neke druge takve slučajeve tako da bi i oni mogli reči ok, lijepo je bilo dok je trajalo ajmo to sad pretvoriti u papire pa naći kupca za njih.
No za sada su ove dvije stvari odvojene, tj ministarstvo turizma gura svoj dio i traži zainteresirane kupce a ministarstvo financija želi rješiti problem nelikvidnosti. Nadam se da će shvatiti da igraju za isti tim i uskladiti igru.
Ako pričamo o politici onda je i vrijeme dobro da naprave nešto, lokalni izbori su blizu a vladajuci zbog nepopularnih poteza gube podršku pa bi im par uspješnih poteza dobro došlo.


@smart

Mislim da svatko tko si je dao malo truda da prelista forume jako dobro zna koliko ti dobro poznaješ ovu tvrtku. Isto tako zbog dosadašnjih loših iskustava tvoja upozorenja su dobro došla. No ne možemo nitko od nas znati što će se ovdje dogoditi pa je samo stvar procijene da AKO se neke stvari dogode (privatizacija, restrukturiranje) koji su potencijali ove dionice. Mislim da bi se tu ti sigurno složio samnom da su veliki sa velikim AKO. [emo_smijesak]

Nemoj misliti na m2!

cijena HMST od 110-120 kuna je suluda i ako dojde na te cijene imat cete istovar od minimum 15-20 tisuca komada. Sada u posebnom rezimu manipulacija cijenom je jos mnogo laksa nego do sada. Gledam onoga sto je danas poklopio onih 87 komada.Prestrasno koje neznanje,ali nema veze samo neka se trguje. Pored toga ne mogu vjerovat da su ovi koji su unutra dozvolili da ode u poseban rezim. Suludo,ali kakvi ulagaci takva i burza.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

Na maestralima smo imali prije par mjeseci trgovanje i na 140+ kuna s tim da je prije toga bila 50-60 pa je promet bio jako jako tanak. Zanimljivo kako kad počne ozbiljan rast prodaja odmah nestane i pojavi se hrpa novih kupaca. A kad je dionica izvan fokusa onda je obrnuto. Evo i danas, kad se na HTPK pojavilo 1000 komada na kupnji prodaja se maknula. Prodaje se samo kad nema kupaca [emo_smijesak]

Nemoj misliti na m2!

Frankie sta se bunis, ja sam od sjecnja do lipnja kupovao i drzao dionicu, ali kada je mali free float, a nitko bas ni ne prodaje, da nema onog fonda nebi ni toliko, ali to ti je jedno od boljih ulaganja, biti ce tu lijepih para, da se usudis trebao bi jos kupiti, Smart kaze da je bolji i od ovog HTPK, a on je bio u jednom i drugom i mislim da zna sta prica…

Pitaj Smarta zasto nije vise u njima kad ce tamo tek teci med i mlijeko????

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

New Report

Close