HTPK (HTP Korčula d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HTPK (HTP Korčula d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Po sadasnjoj cijeni znaci ako sobe u HMST imaju oko 18 kvadrata, ispada po sobi cijena rekli smo 101 tisucu kuna, onda je kvadrat te sobe 750 eura, to mi se cini jeftino, ipak je to Dubrovnik odmah na rivi, a HTPK je onda jos puno jeftiniji…. oko 300 eura po kvadratu sobe…

@plavac1
U hoteljerstvu se baš ne računaju cijene kvadrata sobe!! Ja sam samo izvukao cifre da vidite koliko je to jeftino. Progooglajte malo koliko to inače košta.

Kod gradnje hotela se računa da treba uložiti minimalno 200.000 EUR po sobi za hotel 5*, (Milenium u Opatiji je koštao 250), 100-200.000 za 4*, 100.000 za 3*. Prema podacima min. turizma (2008) kod rekonstrukcija hotela i dizanja kategorije po sobi se ulagalo (prosjek) 42.000 EUR u 5*, 30.000 za 4* i 3*. Toliko, da shvatite o kojim brojevima se radi.

To bi reklo da za sagraditi jedan Marco Polo 4* sa 100tinjak soba to košta najmanje 15-20 mil EUR (u MP je 2007 uloženo oko 40-50 mil kuna)

Vama to izgleda neisplativo po cijeni od 20-30.000 eur po sobi a kamoli po 200.000 EUR? Priznajem 200.000 EUR za sobu sa 5* zvući jako puno. No puno je i 200.000 kuna ako se time dobro ne upravlja.

Morate znati da je donedavno hrvatska ostvarivala duplo manji prihod po noćenju od Grčke, a od Austrije da ne govorimo (3-4 puta manje). Isto tako prosječna popunjenost u HR je bila oko 36% (120 dana) No i tu se stvari mijenjaju na bolje (pa i u HMST i HTPK) Ove tvrtke trebaju samo vlasnika koji zna što radi i spreman je uložiti novce u dizanje kvalitete jer hoteli više kategorije u pravilu uz bolju cijenu i bruto dobit po sobi imaju i veću popunjenost pa su puno isplativiji nego ovi niže kategorije. Naravno kategoriju treba prilagoditi destinaciji. Za to su Maestrali u dobroj poziciji ali sa druge strane imaju i veliku konkurenciju. HTPK s druge strane ima odličnu situaciju da ima monopol u Korčuli i može sam odlučiti što je za tu destinaciju i njih najbolje. Trebaju li sve dići na 4* i imaju li uopće mogućnosti i potrebe za više? 3* treba zaboraviti ako se ozbiljno misli baviti turizmom.

Nemoj misliti na m2!

ja sam danas upikao ovih 120 komada i mislim da je dosta sto se tice HTPK…

Nikad bolji uvjeti za ulaganje u turizam

Srećom pa se iz ovoga neće reprogramirati postojeći krediti i pozajmice po ovim uvjetima. Kunski krediti, 4 godine počeka, kamate 1-3%. To bi im taman kupilo mir do penzije i ništa od privatizacije. Ali raduje da će eventualni novi vlasnik imati priliku da pokrene odmah i investicije sa vrlo prihvatljivim izvorima financiranja.

Nemoj misliti na m2!

tu treba doci novi gazda sa ozbiljnim planovima i garancijama ulaganja, i sve bude OK, zna to i ministar, bar je on iz te branse, samo da se firma prije prodaje financijski dovede u red o cemu brine Linic i njegov novi zakon….

Horwath consulting – na hrvatskom turističkom tržištu očekuju se novi igrači.

Ovi inače dobro znaju sto pričaju

Nemoj misliti na m2!

Objavljeni rezultati za rujan, jeli tko mogao zamisliti ovako dobru sezonu u htpk prije sezone kada je cijena dionice bila na sličnim razinama kao i sada?
.
.
Povećanje broja noćenja u Hotelima i turističkim naseljima u Korčuli u rujnu je nevjerojatnih 19% (a u svim smještajnim kapacitetima uključujući i privatni smještaj 15,12%)

HTPK u Korčuli ima monopol, odnosno raspolaže sa 97,4% hotelskih kapaciteta, (tako da je ovo povećanje ostvareno u htpk).

I sada će neki „znalci“ reći to je sve uračunato u cijenu odnosno da se to znalo prije sezone kada je cijena bila jednaka sadašnjoj, ma nema veze, kome nije jasno neće ni biti…

Čestitke svim dioničarima i zaposlenicima Htp Korčule
.
.
http://www.korcula.hr/12250/tz-u-mjesecu-rujnu-2012-u-korculi-1512-vise-nocenja-nego-u-istom-mjesecu-lani/

Ovo nije nagovor na kupnju ili prodaju spomenutih dionica

Obistinala se prognoza o preko 20.000 noćenja više nego prošle godine!
Dvoznamenkasti rast i to debelo!!

Nemoj misliti na m2!

Odlicne vijesti, ocito da se u Korculi vec neko vrijeme ozbiljno pocelo raditi, i kada se gleda prosle godine su smanjeni ozbiljno troskovi poslovanja, ova godina ce biti izgleda vise nego uspjesna, sada je vrijeme jos samo da se napravi ovu jesn-zimu financijska sanacija HTPK i perspektiva se nazire za ovo poduzece, a sad je valjda svima jasno da to moze biti jako uspjesna prica, i da se tu moze raditi lijepi biznis sto znaci i da se u privatizaciji moze racunati sa dobrim interesom i ozbiljnim igracima…sto veseli i nas dionicare….

Ma ja cu ga osic skupa s jajima ako ova sposobna vlast odradi privatizaciju kako treba.

Uistinu, bez svoje samostalnosti, narod ne može biti narodom, osobom, nego je samo puk - množina čeljadi! Dokle budemo imali domaćih izdajica, dotle ćemo imati tuđinca gospodara!

Ima tu jos puno posla ali i puno prostora za napredak. Sad treba vidjeti jesu li i koliko narasli i prihodi. Budući su kapaciteti ove godine stvarno bili puno bolje popunjeni vjerujem da bi prihod mogao značajnije rasti jer nije bilo skidanja cijena u zadnji čas. Bilo bi dobro da rezultat za 9 mjeseci konačno bude pozitivan i da se s tih osnova krene u financijsku konsolidaciju, a onda i privatizaciju iako se nebi iznenadio da AUDIO i malo požuri. Ovoj Vladi hitno trebaju investicije, a interesa i novaca za ulaganje u turizam ima i to po vrlo zanimljivim uvjetima. Nekako mislim da je s obzirom da je 1.7.2013. jako blizu vrijeme da neki zauzmu pozicije, a cijene i situacija na tržištu im ide na ruku. Sada je zapravo najbitnije da se to sve pokrene što prije pa da već sljedeću sezonu pratimo samo poslovanje firme, a ne stranice Vlade i AUDIA.

Nemoj misliti na m2!

U 2011. godini prihodi su iznosili kao i 2010. godine, 42 mil. kuna ,ali su rashodi sa 46 mil. kuna u 2010. g. smanjeni na 43,3 mil. kuna u 2011. god. što znaći da netko tamo nešto i radi, a ove godine ako se zadrže troškovi s obzirom na povećanje broja noćenja prihod bi mogao biti osjetno veći u odnosu na zadnje dvije godine što bi moglo dovesti prvi put u zadnjih par godina do pozitivnog EBIT-a što je bitno i pozitivno…

a mi mali dioničari kojih u ovom poduzeću ima jako puno, nećemo se tako lako predati jer je većina u ovu dionicu ušla po puno većim cijenama nego koja će se vjerojatno postići u privatizaciji, recimo oko 150 kn, tako da će ne mali broj njih i dalje ostati u toj dionici i vjerojatno neće pogriješiti…ja ću vjerojatno izaći jer imam nizak prosjek cijene dionice,53 kn…

New Report

Close