HTPK (HTP Korčula d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HTPK (HTP Korčula d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Misliš da se firme prodaju kad to mi želimo? Nekako mi se čini da smo dovedeni u situaciju da ih moramo prodati da podmirimo dugove i to puno jeftinije nego prije par godina.

Nemoj misliti na m2!

po novinskim natpisima tko sada uloži 1000kn na zse bi u roku 2 god trebao zaraditi bar 200%. Bez obzira što kupio, jer će se pola zse privatizirati i lova će se negdje morati preliti. Ali to naravno neće biti tako. Evo od silnog rušenja kuća ministar najavio da će rušit 5 komada u tjednu. Pitam se koliko onda imaju bagera- dva [lol]


Za Bizovac u Osijeku će nagodinu 11 krug privatizacije. Zatim je Čačić prodao ptkm Rusima, pa luka Rijeka. A jučer čitam da je ddjh spreman za prodaju. Zaboravio sam ceste, šume, hep. Za hep je bila najava prije 3 god [lol]

Kanabis, izgleda da još živiš u 2011. U proteklih devet mjeseci koliko je na funkciji ministar Ostojić je napravio puno kako bi mogao uspješno privatizirati ovih 14 društava, Lipik je prodan, a Bizovačke neće nagodinu kako misliš nego je privatizacija krenula prije dva dana.

http://www.audio.hr/javni-poziv-za-iskazivanje-interesa-za-kupnju-dionica-trgovackih-drustava-provedbom-postupka-javnog-p

Što se tiče HTPK i dalje se čudim prodavačima na ovim razinama kao što sam se čudio prije mjesec dana kada je cijena bila na 53 kn(okrenite par stranica u natrag), naime Ministar će uskoro objaviti plan privatizacije, onda će se objaviti iznenađujuće dobri rezultati za Q3, a nakon toga (možda i prije) natječaj za privatizaciju…

Prodavači na ovim razinama s obzirom na potencijal rasta u sljedećih mjesec-dva dana, rade krajnje neracionalne odluke.

Ovo nije nagovor na kupnju ili prodaju spomenutih dionica

Najbitnije je tko ima koliki horizont ulaganja i naravno da tu kao i svagdje drugdje ima puno AKO.
1.AKO je država odlučila privatizirati HTPK i ostale turiste.
2.AKO će se prije toga napraviti financijska konsolidacija ulaskom banke i države u kapital.
3.AKO će prodaja biti javna i trenasparetna.
4.AKO će se naći kupac.
No ja mislim da je redosljed ovih AKO obrnut. AKO postoji neki zainteresirani kupac sve ovo će se prije posložiti. Vremena nema previše, jer ako ova Vlada želi biti imalo dosljedna zakone koje je ovako brzo izgurala će morati poćeti primjenjivati a HTPK je idealan primjer za predstečajnu nagodbu.
Država i banke ulaze u kapital na ime duga. Ali paralelno s tim traže i kupca jer u protivnom im je bolje otvoriti stečaj, no uvjeren sam da do toga neće doći. HTPK posluje negativno samo zbog ogromnih kamata koje im je bivša uprava nabila nerazumnim investicijama i zaduživanjem. Bez toga bi radili na pozitivnoj nuli, a ove godine možda i u plusu.
E sad možda je kanabis u pravu i sutra cijeli otok potone u more i ništa od svega ili će se u sljedećih godinu-godinu i pol ipak nešto dogoditi. Dali je nekome to dugo čekati ovisi o njemu samom i postavljenom cilju. Prije samo 2 mjeseca moglo se kupiti 1000-1500 dionica ispod 50 kuna. Sada se mora platiti 30% više.
Ja bi rađe da netko malo bolje analizira koliko bi to moglo biti više po svakoj od ovih točaka od 1 do 4.
Nitko ne tvrdi da će se to dogoditi, niti to treba smatrati nekim drukanjem i nagovaranjem.
Znaći, AKO se obistine sve najave i u sljedećih 18 mjeseci sve provede gdje bi mogla biti cijena ove dionice?

Nemoj misliti na m2!


U jučerašnjem Novom listu veliki tekst o privatizaciji turističkih firmi. Kažu sve će biti gotovo najkasnije za 18 mjeseci.

u 18 mjeseci dionica će još ići više puta i gore i dolje. garancije da će se prodat u tom roku nema. kupci na ovim razinama (60+) bi mogli cvilit kako su zarobljeni u dionici, pa nema dividende, pa ne valja država, pa treba reagirat hanfa pa bla bla.
citiram kanabisov post, tu sve piše onima koji znaju čitati. i na PTKM su kupovali na 300+, pa su sad sretni kad s 220 skoči na 230. pogledajte malo cjenovni graf od ptkm.


Što je krenulo? Dali je što potpisano? Prvo su trebali biti privatizirani cross i hpb, pa onda ipak turistički sektor. Za hmst je već sve odrađeno, osim toga zadnjeg što neće biti nikad. Za Bizovac u Osijeku će nagodinu 11 krug privatizacije. Zatim je Čačić prodao ptkm Rusima, pa luka Rijeka. A jučer čitam da je ddjh spreman za prodaju. Zaboravio sam ceste, šume, hep. Za hep je bila najava prije 3 god [lol]


Što se tiče HTPK i dalje se čudim prodavačima na ovim razinama kao što sam se čudio prije mjesec dana kada je cijena bila na 53 kn(okrenite par stranica u natrag), naime Ministar će uskoro objaviti plan privatizacije, onda će se objaviti iznenađujuće dobri rezultati za Q3, a nakon toga (možda i prije) natječaj za privatizaciju…

Prodavači na ovim razinama s obzirom na potencijal rasta u sljedećih mjesec-dva dana, rade krajnje neracionalne odluke.


ja se čudim kupcu na 65 kn. bit će htpk-a i po 52-54 kn. jučer je namjerno pumpan bid da bi se udarilo po asku. ne znam koji je naivac kupovao?!
što se tiče iznenađujuće dobrih rezultata za Q3, zar misliš da samo ti znaš za njih. jesi li možda pomislio da i drugi ulagači znaju kako je prošla sezona? rezultat je uračunat u cijenu. cijena dionice anticipira budućnost a ne prošlost.

Iskreno ja bi volio da bude HTPKa još po 52 kune.
I u 18 mjeseci (to je rok koji su si zadali za cijeli portfelj) sigurno da će ići i gore i dolje.
No pravo je pitanje što možemo očekivati onda?
Nije 65 kuna loša kupovina ako je target 100?

Nemoj misliti na m2!

A ovo o navlaćenju i pumpanju je lako testirati. Stavite 500 dionica na prodaju po 63,60 što je jučerašnji prosjek onog tko je kupovao pa da vidimo želi li kupiti još ili je bilo samo pumpanje.

Nemoj misliti na m2!


Iskreno ja bi volio da bude HTPKa još po 52 kune.
I u 18 mjeseci (to je rok koji su si zadali za cijeli portfelj) sigurno da će ići i gore i dolje.
No pravo je pitanje što možemo očekivati onda?
Nije 65 kuna loša kupovina ako je target 100?

Pa mislim da ukoliko dođe do privatizacije ovdje, target bi trebao biti bitno viši od ovog koji ste napisali kolega. A cijena je tu gdi je trenutno jer više nitko ne vjeruje u silne najave.

Ovdje bi trebalo doći do stečaja. Svaka banka koja im posuđuje stavlja glavu na panj. Jednostavno su prezaduženi i nemaju čime više garantirati povrat duga, ni imovinom ni iz dobiti.



U jučerašnjem Novom listu veliki tekst o privatizaciji turističkih firmi. Kažu sve će biti gotovo najkasnije za 18 mjeseci.

u 18 mjeseci dionica će još ići više puta i gore i dolje. garancije da će se prodat u tom roku nema. kupci na ovim razinama (60+) bi mogli cvilit kako su zarobljeni u dionici, pa nema dividende, pa ne valja država, pa treba reagirat hanfa pa bla bla.
citiram kanabisov post, tu sve piše onima koji znaju čitati. i na PTKM su kupovali na 300+, pa su sad sretni kad s 220 skoči na 230. pogledajte malo cjenovni graf od ptkm.


Što je krenulo? Dali je što potpisano? Prvo su trebali biti privatizirani cross i hpb, pa onda ipak turistički sektor. Za hmst je već sve odrađeno, osim toga zadnjeg što neće biti nikad. Za Bizovac u Osijeku će nagodinu 11 krug privatizacije. Zatim je Čačić prodao ptkm Rusima, pa luka Rijeka. A jučer čitam da je ddjh spreman za prodaju. Zaboravio sam ceste, šume, hep. Za hep je bila najava prije 3 god [lol]


Što se tiče HTPK i dalje se čudim prodavačima na ovim razinama kao što sam se čudio prije mjesec dana kada je cijena bila na 53 kn(okrenite par stranica u natrag), naime Ministar će uskoro objaviti plan privatizacije, onda će se objaviti iznenađujuće dobri rezultati za Q3, a nakon toga (možda i prije) natječaj za privatizaciju…

Prodavači na ovim razinama s obzirom na potencijal rasta u sljedećih mjesec-dva dana, rade krajnje neracionalne odluke.


ja se čudim kupcu na 65 kn. bit će htpk-a i po 52-54 kn. jučer je namjerno pumpan bid da bi se udarilo po asku. ne znam koji je naivac kupovao?!
što se tiče iznenađujuće dobrih rezultata za Q3, zar misliš da samo ti znaš za njih. jesi li možda pomislio da i drugi ulagači znaju kako je prošla sezona? rezultat je uračunat u cijenu. cijena dionice anticipira budućnost a ne prošlost.

[/quote]

Uspoređivat Petrokemiju i HTPK je smiješno, kupnja Petrokemije po 300 kn je jednaka (knjigovodstveno) kupnji HTPK po 239 kn,

Cijena je sad na razini na kojoj je bila prije sezone(tada niko, ni najveći optimisti nisu očekivali ovako dobru sezonu u HTPK), zar ti stvarno misliš da su sve informacije uračunate u cijenu [lol]

a sada je privatizacija puno bliže, Ministar Ostojić će ubrzo objaviti plan privatizacije [proud]

vjerojatno si tužan što nisi prije kupio ali tko ti je kriv sve je bilo i još uvijek je očito

Ovo nije nagovor na kupnju ili prodaju spomenutih dionica

mozda bi i trebalo, ali nece….puno je razloga tomu u prilog….

Samo sve to ide pre sporo…evo skoro godinu dana je kako skupljam te turisticke firme za privatizaciju, ali slabo se ista pomaklo, jako to sporo ide, puno se najavljuje, ali jos nijedan konkretan potez prema prodaji, bio objavljen Maestral i na kraju, gle cuda, naravno, obustavljen, dokle tako…. i onda kada se DIV buni da se s Brodosplitom nista ne rjesava, nista cudno….

New Report

Close