HTPK (HTP Korčula d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HTPK (HTP Korčula d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Slažem se da je trebalo ući prije. No sad se više ne može ući ispod 50, a teško će biti i ispod 60.
Cijena je u mjesec i pol otišla gore skoro 35% i protrgovano je blizu 10.000 dionica.
Bit će da netko ipak kupuje.
Sad smo na prekretnici. Kupovina po 50 kuna nije nosila neki rizik, ali sada ako se ispostavi da nema ništa od privatizacije cijena ide 20% dolje, a ako ima?
Vidjet ćemo što će se dogoditi na Maestralima za koji dan pa će se prema tome trgovati i ovdje. (iako ja mislim da se skupština ne saziva zbog privatizacije jer ne vidim što bi se o tome na skupštini trebalo odlučivati) Privatizacija je jasno najavljena ali neće se ništa raditi dok Vlada ne donse odluku i objavi je.

Nemoj misliti na m2!

Daliborop,

I dalje se čudim prodavačima kao što sam se čudio prije par tjedana kada je cijena bila na 53 kn…(okrenite par stranica nazad)

Kod Maestrala se vjerojatno samo mijenja Nadzorni odbor, politička smijena…

Ovo nije nagovor na kupnju ili prodaju spomenutih dionica


Daliborop,

Kod Maestrala se vjerojatno samo mijenja Nadzorni odbor, politička smijena…

To sam i ja pretpostavio.. Ne znam samo zašto to nisu odradili na redovnoj, tj tada su im za razliku od ostalih turističkih tvrtki produžili mandat.

Nemoj misliti na m2!

Vlada je donjela odluku o novim članovima nadzornog odbora krajem kolovoza, a redovna skupstina na kojoj se mogao promijeniti nadzorni odbor je bila krajem lipnja…

Ovo nije nagovor na kupnju ili prodaju spomenutih dionica

Nekako mi ne djeluje to bitno da samo zbog promjene clanova Nadzornog Odbora odmah sazivaju Izvanrednu skupstinu…n znam…

da, vidim da je za maestrale odluka išla naknadno .. na skupštini se audio očitovao da je uprava i nadzorni radio ok..


zanimljivo, KBZ prodaje. jaki nalozi na bidu čine mi se ‘podmetnuti’. da li bi onaj tko želi kupiti postaljao naloge za kupnju po 1000 kom? ili se želi dobro iskipati? sad nije trenutak za ulazak, trebalo je ući prije. tko je in, sad se smješka. samo moje mišljenje…

Evo "podmetnuti" nalozi se dižu, ne izgleda baš kao da ne žele kupiti? Nedostaje prodavatelja

Nemoj misliti na m2!

Vaš link

Vaš link

Ostojić ozbiljno misli prodati turistički portfelj…

Nemoj misliti na m2!

Ostojic ide dalje sa privatizacijom:
http://slobodnadalmacija.hr/Biznis/t…7/Default.aspx

…"Strategija privatizacije za preostali dio neprivatiziranog turističkog portfelja u 13 tvrtki u državnom vlasništvu imat će definirane pojedinačne modele privatizacije za svako od društava iz kataloga investicija. U najavama tog posla, ministar Veljko Ostojić naglašava da je, s obzirom na stanje u tim tvrtkama, skloniji modelu prodaje nego ulaska u javno-privatno partnerstvo s kojim smo, kako kaže ministar Ostojić, “u prošlosti imali iskustva koja se nisu pokazala najuspješnijima, te bi iz toga trebali nešto naučiti”.

U jučerašnjem Novom listu veliki tekst o privatizaciji turističkih firmi. Kažu sve će biti gotovo najkasnije za 18 mjeseci. Jedino se za Imperijal Rab spominje radničko dioničarstvo, ostali bi išli u prodaju a interesa, kažu, ne manjka.

Vaš link

Nemoj misliti na m2!

Već mi puna kapa tog pisanja. Hoće li se što i pokrenuti?!

Pa evo Lipik je krenio. 36 mil EUR su ogromi novci s obzirom da su kupili skoro golo zemljište s ruševinama i projekte. Imaju u planu uložiti još nekih 85 mil EUR!?!
Zamislite da ako su ovaj puta stvarno iskreni u namjeri prodaje i to još po transparentnim uvijetima?
ZRC Lipik je imao 20ak zaposlenih, u blokadi su 10 godina, 20 soba u funkciji i dugove od 400-500 mil kuna i našao se netko tko je spreman to platiti ne male novce.
Vidjet ćemo vrlo brzo hoće li tako biti i u ostalim tvrtkama.

Nemoj misliti na m2!

Što je krenulo? Dali je što potpisano? Prvo su trebali biti privatizirani cross i hpb, pa onda ipak turistički sektor. Za hmst je već sve odrađeno, osim toga zadnjeg što neće biti nikad. Za Bizovac u Osijeku će nagodinu 11 krug privatizacije. Zatim je Čačić prodao ptkm Rusima, pa luka Rijeka. A jučer čitam da je ddjh spreman za prodaju. Zaboravio sam ceste, šume, hep. Za hep je bila najava prije 3 god [lol]

New Report

Close