HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 08.09.2024. u 00:35
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
31,72
19.474
614
31,70
31,80
-0,31%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Evo da se opet i ja ubacim, kao jedan “neiskusni dionicar”, pa bi prozvao ove cijenjene kolege kao malo iskusnije igrace. Svi samo pricaju o tome kako burza funkcionira, ponuda potraznja, velike mase malih, spominju se nekakve brane, fundamenti itd a nigdje nikakvih konkretnih cinjenica. Po meni se ovdje vodi rat između fondova i malih dionicara i upravo to određuje i odredit ce konacnu cijenu ove dionice.(barem po nekoj mojoj logici). Stoga zelim da na trenutak ostavimo one fraze “garantirano ce biti 400+”. Posto ja nisam toliko strucan a vjerujem da ovdje takvih ipak ima, neka ti strucnjaci probaju izracunati ili jos bolje neka neko napravi graf kupnje dionica al samo od strane fondova. Po kojoj cijeni su kupovali te u kojim kolicinama i to bi jos bilo dobro usporediti i sa datumima da dobijemo neku prosjecnu cijenu dionice u fondovima. Tek tad ako na to dodamo neki predvidjeni rast dionice od strane fonda cemo dobiti “realnu” okvirnu cijenu koju mozemo ocekivati.
Npr. prosjecna cijena kupovine dionica 350kn+njihov predviđeni rast od 10-15%, dat ce nam njihovu prodajnu cijenu od oko 400 kuna sto je po meni onda i neka realna vrijednost.
Ako sam u krivu slobodno kritizirajte!

Sad stvarno ne kužim, cijeli dan pročate o političkoj strani cijele trakavice, te Ivo ovako a Ljubo onako, a šta ta dvojica mogu drmati i Londonom. Koliko ja vidim, tamo je isto koma.
Nego tko je ono rekao da će većeras reći onu pravu informaciju, pa bilo bi fer da kaže SADA .

Sa ovom danasnjom cijenom od 330 kn svi mi koji smo kupovali HT za vrijeme IPO-a, u plusu smo za 25%…..neki su s tim zadovoljni i prodaju da bi kupili druge jer je toliki izbor dionica na ‘marketu” gdje ocekuju prije skok tih dionica za 25% nego li HT na 412 kn…sta bi bio ekvivalent.
Tako da mozda nisu bas svi ‘drhtavih rucica’ vec samo drugacije razmisljaju.

Pozdrav

svi smo mi Crobex


E sada ne prodajem godinu dana, pa taman i da ode na 200 kn. Bit će i dividenda i dodatna dionica.Sramota šta rade od burze. Svi se usrali od Rohatinskog. A tek ovo s Atlantic grupom, koja je to sprdačina…..kakve se to igrice igraju, možda netko iskusniji da mi objasni.

U potpunosti se slazem s vama kolega, nema nikakve prodaje, imam 2 paketa i cuvam ih godinu dana, nedam ja to nikome, steta jedino sto nemam kesha da kupim jos…

nego ima li novih vijesti o povlaštenim dionicama za bivše zaposlenike???

taj dio mene interesira, a valjda će i ovaj spust se završiti do onda


Sad stvarno ne kužim, cijeli dan pročate o političkoj strani cijele trakavice, te Ivo ovako a Ljubo onako, a šta ta dvojica mogu drmati i Londonom. Koliko ja vidim, tamo je isto koma.
Nego tko je ono rekao da će većeras reći onu pravu informaciju, pa bilo bi fer da kaže SADA .

Ma bit će sve OK… šuti i kupuj dok još ima.[smiley2]

Sjećaš li se sjaja u travi i mirisa u cvijeću,sve što je bilo,prošlo je,vratit se neću.

Postoje dvije istine.. Ht će ili rasti ili padati..Nema između. Još uvijek vlada opći grabež i vladat će sve dok će postojati netko tko će za jeftine pare “prostituirati” svoje dionice [smiley11]

Takva je priroda smrtnika, da nam se ništa ne sviđa više od onoga što smo izgubili. Iz čežnje za onim što nam je oduzeto, nepravedniji smo prema onom što nam je ostalo.

Recimo ovako.
Domaći fondovi se stalno krcaju, ali ne žure kad ima puno prodaje. I dok je ima neće im se žuriti.
Strani fondovi čekaju pravi trenutak. Kad prođu izbori i situacija se smiri oni će je lagano ocijeniti i zatim u pravom trenutku, za njih i njihovu logiku, uletiti. A to može i potrajati.
Neće se oni igrati s nalozima, skidat će količine s aska koliko im treba.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

Kolega Strateg, kakav je to zakon ponude i potražnje i da li mislite da je stvarno moguće da su tzv. “mali dioničari” kupili Atlantic grupu po 935, pa je prvi dan izlaska na burzu prodavali po 855 ili još manje? Pa ne vjerujem da su ljudi toliko “popizdili” da puše lovu. To vjerojatno fondovi igraju neke svoje igre.

Što je HT-a tiče, do sada je (oko mjesec i pol na burzi) oko 50 000 “neznalica” prodalo svoje dionice i zaradilo onoliko koliko su smatrali da im je dovoljno. I to je sasvim u redu, ali da sada još otprilike toliko želi prodati po ovim cijenama, jer su se uplašili korekcije, Rohatinskog, cijene nafte ili koječega drugog, ne mogu vjerovati. Većina “malih” koja nije prodala će poput mene bolje čekati 1 god. nego prodavati u bescjenje. Pa nisu svi ovce.


studena: ” Sad stvarno ne kužim, cijeli dan pročate o političkoj strani cijele trakavice, te Ivo ovako a Ljubo onako, a šta ta dvojica mogu drmati i Londonom. Koliko ja vidim, tamo je isto koma. Nego tko je ono rekao da će većeras reći onu pravu informaciju, pa bilo bi fer da kaže SADA . ” Ma bit će sve OK… šuti i kupuj dok još ima.[smiley2]

Već tri puta stavljam nalog za kupnju i predomišljam se jeli ovaj vaš smješko iskren ili …..

Šta mislite koliko je veliki burzovni igrač ZM izgubio ovih dana na HT-u

Kolega mreich hočete li reči da dolazi vrijeme da polako počinjemo s ukrcajem ili se to meni samo čini?

New Report

Close