HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 05:38
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
32,26
24.617
763
32,30
32,40
0,31%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


http://www.jutarnji.hr/novac/vijesti/clanak/art-2007,11,17,analiza_fondovi,98361.jl

Lijep članak!Pročitajte zadnju rečenicu,jako je značajna!

Malo sam prolistao zadnje tri-četiri stranice i čitam postove koji odišu neiskustvom.OK,svi smo se mi pojavili “zeleni” na burzi,samo je pitanje dali smo odlučili nešto naučiti i od koga smo učili.

Kolega Potrošač,pokušava naći logiku i razumjeti stvari logično.Tu je prva kvaka!
Stari burzovni lisac koji je proveo preko 60 godina na burzi je skovao izraz “Na burzi je sve moguće ČAK i ono što je logično!”
Znači logiku iz svakodnevnog života možeš slobodno zaboraviti,burza je 90% psihologija i nikakvim matematičkim metodama ne možeš izračunati cijenu.
Cijene kratkoročno ovisi o raspoloženju a ne o poduzeću,mogu ti dati masu primjera gdje je cijena rasla ili padala 30% u nekoliko dana a da se s firmom nije ništa promjenilo.
Ljudsko raspoloženje je jako prevrtljivo i još kad si dio mase onda se prepuštaš njihovom raspoloženju jer je to valjda i u genima.

Za HT bi ti dao slikoviti prmjer:

To ti je kao da imaš super luksuzni,moderni i snažan recimo “autobus”(HT) koji će te najbrže i najsigurnije odvesti do tvog odredišta a to je npr. milijun kuna.Kad pogledaš ostale autobuse(dionice) na burzi ne vidiš ni jedan tako snažan i siguran autobus.E sad,u čemu je kvaka?Zašto je naš autobus sada spor i čak ne vuče uzbrdo a ima odlične performanse a ostali nas autobusi prestižu unatoč lošijim performansama?
E pa svaki autobus prima cca 50-70 putnika a na našem ih ima 500,znači da bi mogli malo ubrzati morat ćemo se rješiti putnika,mnogi će putnici odlučiti sami izaći kad vide da nas drugi autobusi prestižu a druge ćemo poplaštiti i krenut će masovno iskrcavanje.
Hvala Bogu,vani čekuju mini busevi(mirovinski fondovi) koji će ih pokupiti.
Kad iskrcaj bude značajniji onda će se tek osjetiti koliko konja ima autobus(HT) ispod haube!!![smiley10]

Novac je kisik burze!

[q


Kada sam kupio dionice HT-a (moje prve)došao sam do brokera iz jedne jake brokerske kuće i rekao da ih želim prodati po 400, a on mi je na to odgovorio da ću ih po toj cijeni prodati prvi dan trgovanja, eh onda sam malo počeo više čitati ovaj forum i zaključio da mi je target prenisko i stavio sam na 490 kuna. Jesam li pogrješio? Možda, mogao sam prodati , dokupiti jeftinije, ali mislim da nisam napravio grešku, jer cijena jednostano MORA na bar 450 samo je pitanje kada, a meni se ne žuri.

HM, pa ako si ih registrirao kod brokera, gubiš zlatnu dionicu, što je po meni šteta, t.j.gubitak od najmanje 45 kn po dionici u 1 god.

proklet bio na božić 2010.


http://www.jutarnji.hr/novac/vijesti/clanak/art-2007,11,17,analiza_fondovi,98361.jl

Dosta dobar članak


Puno hvala, ali samo sam potvrdila kao i sve u zivotu u sto povrsno pogrebes, ubrzo shvatis da nista neznas. Dakle, ucim i dalje a zahvaljujuci ovom forumu dokupila sam po 359 pa se nadam da necu pozaliti. Jedino, nisam imala namjeru cekati koju godinu i ja sam kao i mnogi DIJONICARI pokusala zatvoriti jednu fin. konstrukciju kroz npr. par mjeseci.

Zašto ne kroz par mjeseci, jedino ako ti je target 2000 kn[smiley2]

To ti je kao da imaš super luksuzni,moderni i snažan recimo “autobus”(HT) koji će te najbrže i najsigurnije odvesti do tvog odredišta a to je npr. milijun kuna.Kad pogledaš ostale autobuse(dionice) na burzi ne vidiš ni jedan tako snažan i siguran autobus.E sad,u čemu je kvaka?Zašto je naš autobus sada spor i čak ne vuče uzbrdo a ima odlične performanse a ostali nas autobusi prestižu unatoč lošijim performansama?
E pa svaki autobus prima cca 50-70 putnika a na našem ih ima 500,znači da bi mogli malo ubrzati morat ćemo se rješiti putnika,mnogi će putnici odlučiti sami izaći kad vide da nas drugi autobusi prestižu a druge ćemo poplaštiti i krenut će masovno iskrcavanje.

A što da je na 1/4 puta 20 000 kn a na kraju puta milijun. Znači bolje ić ovim nenakrcanima 1/4 puta iskrcat se i ckeat ovaj nakrcani:) i na kraju puta imam milijun i 20 000 kn [smiley1]


” A što da je na 1/4 puta 20 000 kn a na kraju puta milijun. Znači bolje ić ovim nenakrcanima 1/4 puta iskrcat se i ckeat ovaj nakrcani:) i na kraju puta imam milijun i 20 000 kn [smiley1]

“Kako to radi Buffett” i “Inteligentni investitor”

Neki na ovom forumu stvarno utušiše pitanjima.
Ja sam prije nego sam se odlučio javiti na ovaj forum i praviti glup ipak pročitao nekoliko knjiga i pratio trgovanja nekim dionicama, ako već nisam aktivno sudjelovao na burzi.
Graham piše da bi trebala proći godina dana prije negoli se čovjek odluči samostalno trgovati dionicama.
A koliko vidim neki novi i nadobudni članovi na forumu bi već bili dejtrejderi i to uspješniji od starih lisaca.

Najsigurniji način da udvostručite novac je da ga presavijete i vratite nazad u džep. [i]židovska poslovica[/i]

Mijenjam dionice banke kovanica za HT. Ima zainteresiranih?

može li mi netko poslati nekakav graf trgovanja ht u posljednjih mjesec dana na londoskoj burzi?

Lakše je imati starog neprijatelja, nego novog prijatelja!

http://investing.businessweek.com/research/stocks/charts/charts.asp?symbol=THTCq.F
Burza Frankfurt

http://www.digitallook.com/cgi-bin/dlmedia/security.cgi?username=&ac=&csi=690660
LSE


Neki na ovom forumu stvarno utušiše pitanjima.
Ja sam prije nego sam se odlučio javiti na ovaj forum i praviti glup ipak pročitao nekoliko knjiga i pratio trgovanja nekim dionicama, ako već nisam aktivno sudjelovao na burzi.
Graham piše da bi trebala proći godina dana prije negoli se čovjek odluči samostalno trgovati dionicama.
A koliko vidim neki novi i nadobudni članovi na forumu bi već bili dejtrejderi i to uspješniji od starih lisaca.

g opr. na forumu imate opcije kao i kod televizora, uzmes daljski pa jednostavno predjes preko onoga sto te ne zanima ili kraci put ,vidis od kad je netko korisnik. Takve postove jednostavno preskaces i komuniciras s onima koji su tu dovoljno dugo, da ne dave s pocetnickim pitanjima. Sva sreca, ima i onih koji ce odgovoriti. Mnogi su u cijelu pricu uletjeli zbog HT, pa dok se oni obuce svi busevi ce proci. Eto zato postavljamo pitanja

Evo jedne dobre izjave Baffeta za novopečene DIJONIČARE:
“Kada kupiš dionice zamisli da se sutra burza zatvara na pet godina radi godišnjeg odmora.
Iliti jedna balkanska:Ko te tera na Moravu kad ne znaš plivat.

[url]http://[/url]

New Report

Close