HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska HT (Hrvatski Telekom d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 06.10.2024. u 18:18
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
HT
33,27
73.663
2,214
33,20
33,30
-0,30%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Zaboravio sam spomenuti. Možda ja previše buljim u ekran od kada sam ušao u dionice, ali kad puno toga ne znam pa treba nabrzinu učit. Jučer, dakle u petak se vidjela jedna stvar kad je cijna pala na 335 kn da ima ljudi koji će i po toj cijeni prodat.
Dakle moj zaključak je da ako sam to ja vidio, vidjeli su i fondovi i svi ostali.
Nema razloga da onda ne ruše cijenu sve dok ide.

ČARUGA:

šumar_hr:

NEKI TIP OVDJE PRIJE KOJI MJESEC DANA KUPIO PO 390 I KAŽE DOBRA KUPNJA????????? HIHIH[smiley15] (Edit Moderator)

i ja sam kupio po 380 a baš ma zanima šta si ti kupovao pa te korekcija obišla

Možda nije ništa kupovao, možda je čekao pa sad kupuje, ili možda još uvijek čeka. U svakom slučaju gledano u ovom trenutku bolje za njega da je učinio bilo koju od ove 3 stvari nego da je nadokupljivao ht po 380.

Tako je kolege, čekao sam ali iz nužde, naime skupljam kuniće od plaće da nadokupim još, a sramota me kupovat na malo (10 – 15 kom), pa ću sad malo u minus na tekućem pa + ono ušparano ( e ako bude po 340, biće i za jedan pun paketić iz ipoa, dakle 63 kom. , fala bogu)[smiley1]

proklet bio na božić 2010.


[color=blue]Prije ili kasnije, kad fondovi nakupe koliko im treba, podići će cijenu, pa i mi odosmo gore s njima.[/color]

Ja ovo ne kuzim, kako to mislis fondovi ce podic cijenu. Koji je njihov interes da je dizu.
Molim te imaj strpljena pa me pouci
ja sam brucos u ovoj prici. Hvala

Možda nisam baš prava osoba za djeliti lekcije,a li vidim da niko drugi ne odgovra, pa ti mogu reći sovje mišljenje.

Ovo je samo moje mišljenje, molim nemojte me hvatati za svaku riječ.
Fondovima odgovaraju 2 situacije. Prva je ova što se sada dešava, a to je rušenje cijena i to ne naglo rušenje.
Kad bi došlo do naglog pada masa ne bi stigla ni prodat, a po jako niskim cijenama možda više ne bi ni htjeli prodat. Ovako kako sad ide je najidealnija situaicja.
Male koji nisu htjeli prodatna 390 je prestrasilo kad je doslo na 380 (samo neke) pa su prodali, kad je palo na 370 jos su neki poklekli itd. Svemu ide u prilog da to već traje mjesec i skoro po ldana. Mali su mislili da ako bude rasta da će se brže dogoditi pa ih sve više posustaje. Fondovi lagano nadokupljuju i usput ruše cijenu stavljajući velike naloge na prodaju gurajući tako mali i neiskusne još niže na prodaji. Sa tim velikim nalozima možda nekad i izgube ali brzo to nadoknade na kupnji po još nižim cijenama.
Eto toliko o prvoj situaciji.

Drga situaicja će nastupiti kad fondovi više ne budu mogli spuštat cijenu ili se relativno napune do nekih svojih ciljeva.
Tad bi trebali počet dizati cijenu. I to opet ne preko noći. Fondovima dobit preko noći znači veliki porast njihove vrijednosti. Sad to se čini kao dobra stvar, ali ako malo razmisliš, da si ti osoba koja je uložila neki novac u fondove i da preko noći vrijednost tvog novca naraste sad lupam 30% ti bi lako moguće poželjela izići iz tog fonda i pokupit svoju lovu.
Da se to ne bi dogodilo oni će ostvarivati lagani porast svoje vrijednosti lagano podižući cijenu hta kroz duži period. Korisnici tih fondova će biti zadovoljni porastom svog uloženog novca. I s obzirom da se vidi da je trend ka usponu neće povuć svoj novac osim ako im baš ne treba.
To vrijedi priča za ne mirovisnke fondove. Sad ne znam za mirovsinke kao njima igra da se situacija odvija.


Zaboravio sam spomenuti. Možda ja previše buljim u ekran od kada sam ušao u dionice, ali kad puno toga ne znam pa treba nabrzinu učit. Jučer, dakle u petak se vidjela jedna stvar kad je cijna pala na 335 kn da ima ljudi koji će i po toj cijeni prodat.
Dakle moj zaključak je da ako sam to ja vidio, vidjeli su i fondovi i svi ostali.
Nema razloga da onda ne ruše cijenu sve dok ide.

Ali ima i ljudi koji će po toj cijeni i kupit. I ja dok sam bio kratko na burzi mislio sam otprilike ko ti na ovim postovima prije. Ali čim duže budeš na burzi, to ćeš više vidjeti da jako malo znaš i da je ovo sve o čemu si pisao samo fantazija. pročitaj si svoje postove za godinu dana.


danijel1: ” ” Poznam podosta brokera, SVI su sav slobodan keš zabili u tht-u po izlasku na burzu…vi ste pametniji od njih? ne bih reko…. ” Mene zanima sto to znaci podosta brokera, bitno je koliko je iskusnih medju tim podosta. Ja isto znam neke , iskreno , ne misle bas tako.

Imam informacije iz tri brokerske kuće

Strpljenja malade kolega strpljenja. Sve će doći na svoje!

Vrlo kratko, sjetite se Adrisa prije dvije godine, hehe, [smiley2].

HT je vrlo perspektivna dionica usprokos mnogobrojnim špekulacijama i trenutnim turbulencijama na HR tržištu.

[smiley2]

.Uspjeh nije cilj, već sredstvo da se teži još višemu.


Telekomunikacijski sektor je otišao posljednih dana u nebo i stvorio golemu razliku. Ht je pri cijeni od 400 kn bio jako podcijenjen u odnosu na sektor, a posljednjih dana se stvorila dodatna razlika od 18%. Zar mislite da to može dugo potrajati??????[smiley2]

Može kolega, jer dionica je ipak roba na tržištu kapitala, kojim kao i svakim tržištem vladaju ekonomski odnosi ponude i potražnje, a po našu sreću (onih siromašaka koji nadokupljujemo po malčice) ovdje je ponuda VELIKA u ovom momentu, a bude se smanjila, judi, bude…

proklet bio na božić 2010.

Ali ima i ljudi koji će po toj cijeni i kupit. I ja dok sam bio kratko na burzi mislio sam otprilike ko ti na ovim postovima prije. Ali čim duže budeš na burzi, to ćeš više vidjeti da jako malo znaš i da je ovo sve o čemu si pisao samo fantazija. pročitaj si svoje postove za godinu dana.

Poučen sam ja već iskustvom da se stajališta i stavovi mjenjanju kako napreduješ u nečemu. Ne sumnjam da će mi većina mojih postova biti glupa za godinu dana ako se nastavim baviti dionicama.
Ali eto iznosim svoja mišljenja u nadi i da će ih netko argumentirano pobit, da mi ubrza proces sazrijevanja na burzi.
Šta se tiče ovog diejla da ima ljudi koji će kupiti siguran sam da ima, samo što se meni čini da je jedini bitan kupac u cijeloj priči fond odnsono fondovi. Masu samo treba pogurati malo i dalje masa sam ruši cijenu tako se bar pokazalo ovih mjesec dana.
Fondovi, kao što sam u prethodnom posto pokušao objasnit svoje viđenje Studenoj, ruše cijenu postepeno jer tako najbolje utječu na psihologiju mase. Ja ne znam koliko ima još te mase, ali mislim da je u prvih mjesec dana ipak manjina tek izišla.
Dnevno bude koliko ja pratim cca 1000 transakcija. Koliko od toga otpada na male ne znam. Ali čak i da sve otpada značilo bi da je izvršeno cca 30 000 transakcija u mjesec dana. I čak u najboljem slučaju da su to sve mali izišli, a svi znam oda nisu, ipak je pozamašna masas ostala u igri.
Ne znam da li sam u pravu za ovih 1000 transakcija dnenvno. Čini mi se da sam tako vidio u investoru. Ne da mi se sad ići provjeravat.


[color=blue]Prije ili kasnije, kad fondovi nakupe koliko im treba, podići će cijenu, pa i mi odosmo gore s njima.[/color] Ja ovo ne kuzim, kako to mislis fondovi ce podic cijenu. Koji je njihov interes da je dizu. Molim te imaj strpljena pa me pouci ja sam brucos u ovoj prici. Hvala

Ja sam već tri godine samostalno na burzi, pa ti mogu reći kako to izgleda. Fondovi se nakrcaju na malim podcjenjenim razinama, rade koje kakove spačke da to i postignu, kad srede sve “drhtave ručice”, nije im problem dići cjenu i 100%, ali to se diže po potrebi, ako u prosjeku fondovi posjeduju 5% dionica Ht-a u svom portfelju,tada vam mora biti jasno koliko moraju dignuti cijenu Ht-a da prikažu solidan kontinuirani rast, uz predpostavku da su ostale dionice u portfelju fonda već precijenjene i stagniraju odnosno padaju, drugim rječima jedva su dočekali jednu takovu dionicu, jer jednostavno morali su kupovati i jako precjenjene dionice, jer nisu imali izbora…zato neki analitičari govore o prenapuhanom balonu. Za Ht nema zime, samo strpljivo…ne dajte ovo badava[smiley10]

sejo sexon:

To šta ti spominješ je lutrija. Kako je itko mogao znati da cijena neće sa 380 otić na 450. Pravi igrači čekaju godinama ako treba da dionica dosegne pravu cijenu. Zato jer znaju da firma vrijedi. Sve drugo je kockanje, gubiš kad tad.

Jedno pitanje. Tko garantira da će firma i dalje dobro poslovat za par godina koje ti budeš čekao, recimo.
Isto onaj argument fundamenti su tu kad tad će doći na svoje. Kako je neko dobro poentirao što ako se fundamenti prije približe sadašnjoj cijeni nego sadašnja cijena sadašnjim fundamentima.
Ako može odgovor koliko je to realn ishod i da li je bilo takvih slučajeva na razvijenim burzama od naše?

… ako u prosjeku fondovi posjeduju 5% dionica Ht-a u svom portfelju,tada vam mora biti jasno koliko moraju dignuti cijenu Ht-a da prikažu solidan kontinuirani rast, uz predpostavku da su ostale dionice u portfelju fonda već precijenjene i stagniraju odnosno padaju, drugim rječima jedva su dočekali jednu takovu dionicu, jer jednostavno morali su kupovati i jako precjenjene dionice, jer nisu imali izbora…zato neki analitičari govore o prenapuhanom balonu.

Evo zbog ovakvih postova i dolazim na forume. Hvala što si mi malo proširio vidik.
Bio sam uvjerenja da fondovima odgovara spori kontinuriani rast cijena ht-a više nego brzi kratkoročni.

studena:

[color=blue]Prije ili kasnije, kad fondovi nakupe koliko im treba, podići će cijenu, pa i mi odosmo gore s njima.[/color] Ja ovo ne kuzim, kako to mislis fondovi ce podic cijenu. Koji je njihov interes da je dizu. Molim te imaj strpljena pa me pouci ja sam brucos u ovoj prici. Hvala

Ja sam već tri godine samostalno na burzi, pa ti mogu reći kako to izgleda. Fondovi se nakrcaju na malim podcjenjenim razinama, rade koje kakove spačke da to i postignu, kad srede sve “drhtave ručice”, nije im problem dići cjenu i 100%, ali to se diže po potrebi, ako u prosjeku fondovi posjeduju 5% dionica Ht-a u svom portfelju,tada vam mora biti jasno koliko moraju dignuti cijenu Ht-a da prikažu solidan kontinuirani rast, uz predpostavku da su ostale dionice u portfelju fonda već precijenjene i stagniraju odnosno padaju, drugim rječima jedva su dočekali jednu takovu dionicu, jer jednostavno morali su kupovati i jako precjenjene dionice, jer nisu imali izbora…zato neki analitičari govore o prenapuhanom balonu. Za Ht nema zime, samo strpljivo…ne dajte ovo badava[smiley10]

Ja iskreno neznam nijednu precijenjenu dionicu na ZSE. Reci mi jednu ali pazi da nije moja jer bi te mogao”popljuvati”.[smiley2]

New Report

Close